Jump to content
PerWaris

Ingin Mencari Sesiapa Yang Berminat Dengan Perniagaan Amanah Saham (un

Recommended Posts

ha nie pun aku tak paham volatile ape benda tu?dia ade limit ke?mcm ner nak tau limit dia dah penuh ke tak?lagi satu skrg byk fund dr china tu upline aku kata sbb china tengah grow ekonomi mereka sebab tu pm ambik china punye itu asia kn!yg local mcm ner leh bgtau nama fund2 dia x.soryla mirul mybe aku nie tengah bersemangat nk buat tu yg semua aku nak tau.aku pun dah stat buat list sape aku nak ajak labur jd dapat je id terus g jumpe depa.sbb tu klu leh aku nak byk info. :) belum ape2 lagi dah sibuk kn!sekali x lulus buat malu je. :wacko:

volatile tue maksudnya turun naik

High Volatile bermaksud nilai pelaburan kita akan kejap untung, kejap rugi dalam margin yang besar. Kalau less volatile, bermaksud sebaliknya.

Local fund is better than Asia/Global/China fund. Analisis menunjukkan local funds lebih steady dan consistent dalam generate profit. Total return nya juga dasyat..Pittikal after 10 years now at 300%+ +. Ini adalah satu fakta

China fund mmg potential besar but apa kurangnya dgn Malaysia.. Ekonomi Malaysia di unjurkan growth 6%..but china plak dgn krisis kemanusiaan di Tibet?!!..Olympic is not the main factor affector affecting performance. Contoh terbaik, lihat PRU 12..lepas election..market drop giler.

Contoh local funds are Pittikal, PIOF,PIEF,PIDF,PISSF,PISTF dan yg terbaru PIOGF. Ko bole refer kat quarterly fund review utk get verification (minta dpd upline ko QFR).

Bagus kalau ko bersemangat camni..sambil2 study tue, prepare selling tools, join meeting ngan upline ko becoz mental preparation juga important. later when ko dah start to make sales, ko akan find yang biz nie very challenging sbb market competition is tough Now, got so many consultants..only the better one survives.

thanks bro. erm.. kalau x silap aku fund yg ko sebut tu ada yg aggeresive x bahaya ke?maklum la aku kn baru je join n aku risau kalau yg risiko tinggi tu tp xpe la ko pun dah byk pengalaman mesti tau mana yg terbaik kn!

thanks bro. erm.. kalau x silap aku fund yg ko sebut tu ada yg aggeresive x bahaya ke?maklum la aku kn baru je join n aku risau kalau yg risiko tinggi tu tp xpe la ko pun dah byk pengalaman mesti tau mana yg terbaik kn!

tak le bahaya sgt bro.. risiko kerugian yang hanya temporaary ajer sbb bole tunggu dia pickup balik..

ko jgn risau,,cakp kat client, never ever in history yag public mutual hutang ngan pelabur..

tak le bahaya sgt bro.. risiko kerugian yang hanya temporaary ajer sbb bole tunggu dia pickup balik..

ko jgn risau,,cakp kat client, never ever in history yag public mutual hutang ngan pelabur..

lambat tul nak ambik exam nie.upline aku x bg ambik awal2 dia suruh bulan 5 lama benor tp aku nak bulan4 nie hujung bulan aku rasa cukup kot aku nak study 2 minggu lagi.harap2 senang la soalan dia nnti :)

bro leh ajar aku x mcm ner nak tackle client nie untuk invest klu ikut dr tool sales kit tu mmg leh kot tp maklumla manusia nie bagai2 ragam w/pun benda nie suruh diorg menabung tetapi ada kala dia nak bukti2 yg kukuh dan mcm2 lagi la karenah diorg nie. kalau ko ada slip2 client ko leh la bg salinan kat aku sikit.erm..perbandingan antara epf,asb ngan PM, aku mmg tau % PM lg tinggi tp kalau ada info tentang perbandingan dia lg bagus.

lambat tul nak ambik exam nie.upline aku x bg ambik awal2 dia suruh bulan 5 lama benor tp aku nak bulan4 nie hujung bulan aku rasa cukup kot aku nak study 2 minggu lagi.harap2 senang la soalan dia nnti :)

bro leh ajar aku x mcm ner nak tackle client nie untuk invest klu ikut dr tool sales kit tu mmg leh kot tp maklumla manusia nie bagai2 ragam w/pun benda nie suruh diorg menabung tetapi ada kala dia nak bukti2 yg kukuh dan mcm2 lagi la karenah diorg nie. kalau ko ada slip2 client ko leh la bg salinan kat aku sikit.erm..perbandingan antara epf,asb ngan PM, aku mmg tau % PM lg tinggi tp kalau ada info tentang perbandingan dia lg bagus.

Bukan tak mau bagi bro :lol::lol: ..but lebih baik kalu ko mintak dpd upline ko..suruh dia buat kerja sket. aku no hal assist ko but kat thread nie jer la.camtue lebih baik jadi downline aku.

ko dah ada basic idea pun camna nak approach client ko..ko mintak slip2 client dpd upline as selling tools. Aku pun kalu make present aku gunakan slip2 tue, 1 islamic funds dan 1 QFR.. lain2 cam FP advisor aku tak pakai sgt kecuali aku ada presentation ngan org2 besar la.

Bila ko make present, aku advise ko jgn kata yg UT is better than ASB or EPF.. sebenr2nya, EPF dan ASB paling bagus punya investment tool kerana return is guaranteed walaupun ekonomi tak tentu. Just inform kat prospek ko yang UT nie hanyala ALTERNATIF to diversify Savings sahja SELAIN DEPENDS ON ASB DAN EPF.

Edited by Etiqa

Bukan tak mau bagi bro :lol::lol: ..but lebih baik kalu ko mintak dpd upline ko..suruh dia buat kerja sket. aku no hal assist ko but kat thread nie jer la.camtue lebih baik jadi downline aku.

ko dah ada basic idea pun camna nak approach client ko..ko mintak slip2 client dpd upline as selling tools. Aku pun kalu make present aku gunakan slip2 tue, 1 islamic funds dan 1 QFR.. lain2 cam FP advisor aku tak pakai sgt kecuali aku ada presentation ngan org2 besar la.

Bila ko make present, aku advise ko jgn kata yg UT is better than ASB or EPF.. sebenr2nya, EPF dan ASB paling bagus punya investment tool kerana return is guaranteed walaupun ekonomi tak tentu. Just inform kat prospek ko yang UT nie hanyala ALTERNATIF to diversify Savings sahja SELAIN DEPENDS ON ASB DAN EPF.

ok aku nak tanya ape tu QFR, FP advisor?

mengenai asb,epf n PM tu ok aku follow ckp ko tp % asb ngan epf rendahkan.kalau x silap aku epf 5% asb 8% betul ke tu.

ok pasal statement tu semua nnti aku mintak upline aku la. ape lg ye bro yg aku patut mintak dgn dia mengenai sales kit nie.aku rasa benda tu penting sgt ialah kite pun keje bahagian sales kn.pasal seminar,kursus,meting tu semua dia akan bgtau sbb aku pun ckp ngan dia ade pe2 invite aku sekali la.

ok aku nak tanya ape tu QFR, FP advisor?

mengenai asb,epf n PM tu ok aku follow ckp ko tp % asb ngan epf rendahkan.kalau x silap aku epf 5% asb 8% betul ke tu.

ok pasal statement tu semua nnti aku mintak upline aku la. ape lg ye bro yg aku patut mintak dgn dia mengenai sales kit nie.aku rasa benda tu penting sgt ialah kite pun keje bahagian sales kn.pasal seminar,kursus,meting tu semua dia akan bgtau sbb aku pun ckp ngan dia ade pe2 invite aku sekali la.

bro wolfrin,

QFR is Quarterly Fund Review.. FP advisor is financial program khusus utk UTC

walaupun ASB and EPF is rendah..but they safe and GUARANTEEED. UT funds tak guaranteed..so sapa lebih better?

ko group apa wolfrin? univestgroup ker?

Salam semua..Public Mutual telah melancarkan fund baru iaitu Public Islamic Optimal Growth Fund (PIOGF) yang dilancarkan pada hari ini 8 April 2008.

Kepada pelabur dan bakal pelabur yang bercadang untuk melabur di dalam Unit Trust Public Mutual di dalam masa yang terdekat, sy cadangkan anda melabur di fund baru ini..

Berikut adalah ciri2 dana PIOGF:

-PIOGF adalah dana islamik dan ianya adalah local fund dimana wang dilaburkan di pasaran dalam negara.

-wang dilaburkan dalam saham-saham berlandaskan syariah yang menekankan kepada pertumbuhan modal (capital gain) dan juga pemberian dividen (distribution)

-bole melabur secara tunai atau melalui potongan acc 1 EPF

-promosi harga yg rendah iaitu rm0.25 seunit selama 3 minggu bermula 8 april 08 hingga 28 april 08

-service charge adalah 5% (normal 5.5%) sepanjang tempoh promosi

-pelaburan minima rm1000 dan pelaburan tambahan rm100.

Pada mereka yang berminat utk melabur dan mengetahui lebih lanjut mengenai fund baru ini bole hubungi saya 019 6928364..

aku bukan dari univest ntah ek aku pun x tau :D aku terus gi PM Branch kat Bp nie tp dia (upline) aku pun bukan bp punye group nnti aku tanya dia ye.

bro ko rasa senang tak org nak percaye kat kite n invest duit dia.biar aku bgtau ko eh,aku nie cuma pembantu kedai mkn je.mmg ramai gak la cstomer yg dtg tu dr segi yg berduit.ape yg aku risaukan @ pikirkan nak ke diorg dengar ape yg aku nak katakan.mungkin dia akan memperlekehkan aku ialah bdk kedai mkn je leh ke jaga duit aku yg ribu2 nie. kt situ yg aku worried skit la.

ade pe2 yg ko leh tolong x bab nie :(

aku bukan dari univest ntah ek aku pun x tau :D aku terus gi PM Branch kat Bp nie tp dia (upline) aku pun bukan bp punye group nnti aku tanya dia ye.

bro ko rasa senang tak org nak percaye kat kite n invest duit dia.biar aku bgtau ko eh,aku nie cuma pembantu kedai mkn je.mmg ramai gak la cstomer yg dtg tu dr segi yg berduit.ape yg aku risaukan @ pikirkan nak ke diorg dengar ape yg aku nak katakan.mungkin dia akan memperlekehkan aku ialah bdk kedai mkn je leh ke jaga duit aku yg ribu2 nie. kt situ yg aku worried skit la.

ade pe2 yg ko leh tolong x bab nie :(

Di mana ada kemahuan, di situ ada jalan...

walaupun pembantu kedai, but kalau ko approach the rite way and rite people..insyaallah ada rezeki utk ko.

Suggest ko standby biz kad ko sepanjang masa and try to be very friendly dgn org yg mai kedai. Jagn terus cucuk jarum.. bila dah ada kemesraan..hulurkan kad anda.hahaha.. :lol:

ok bro thanks.

Good luck bro..meh meriahkan thread aku di carigold.com/vaccancies/peluang kerjaya Unit Trust/

kat sana..ko boleh share informasi ngan budak2 group aku

Wahh.. makin bertambah maju nampak... hehehe.

Market sekrang nie tak menentu ler, camner agaknya nilai investment kita nie masih belum memberi pulangan yang dijangkakan. Walaupun tujuan untuk invest for 3-5 years, cuma ada gak risau pasal keadaan sekarang nie. By the way, kalau rajin... cuba beli majalah Personal Money (April 2008), dan ada article yang bagus untuk dibaca misalnya "5 Unit Trust Myth Debunked".... :D

sy berminat... please email 4 me... [email protected]

salam man..

check email..it is a very simple reply..

kalau u nak tau further,,lets make appoinment ..

thanks bro

Wahh.. makin bertambah maju nampak... hehehe.

Market sekrang nie tak menentu ler, camner agaknya nilai investment kita nie masih belum memberi pulangan yang dijangkakan. Walaupun tujuan untuk invest for 3-5 years, cuma ada gak risau pasal keadaan sekarang nie. By the way, kalau rajin... cuba beli majalah Personal Money (April 2008), dan ada article yang bagus untuk dibaca misalnya "5 Unit Trust Myth Debunked".... :D

Thanks for the info lanog.. aku akan beli utk get to know more.. :lol:

This is a very good infor kepd mereka yang berminat nak melabur.. dan mereka yang berminat nak jadi unit trust consultant

Unit Trust ini adalah tempat menyimpan duit/investment tools yg paling sesuai untuk mencapai objektif jangka masa sederhana dan panjang (3-5years or more)

Contoh objektif yg sesuai adalah untuk kos perkahwinan, pendidikan anak2 atau sendiri dan persaraan

Perkahwinan:

Kos yg perlu ditampung amatlah tinggi dan ianya menjadi lebih tinggi jika anda berkahwin dgn selebriti atau org yg berada..

Dan juga harga makanan yg semakin meningkat dari tahun ke tahun...

Mungkin anda kata 'alah nak kahwin buat ringkas2 sudah!' tetapi kita rakyat malaysia mempunyai budaya masing2 yg perlu di patuhi... bagi diri sendiri mungkin tak kisah tapi apa kata org2 tua kita? saudara mara?

Pendidikan:

Mengikut kajian, kos pendidikan meningkat 6% setiap tahun terutama pendidikan peringkat tinggi.. Mungkin anda kata "takpe, biarkanlah anak saya belajar berdikari. pinjaman pelajaran kan byk'. sebagai ibu bapa, takkan lah kita tak mahu menolong anak sendiri.

Takkan nak biarkan mereka berhutang sedangkan mereka baru je nak mulakan kehidupan.. kalau dapt ipta mungkin ringan sikit, tapi kalo tak dpt? kos lebih tinggi di kolej swasta... Senario sebenar: anak2 ada pinjaman pelajaran, tapi tiap minggu atau bulan still minta parents duit poket... Kalau kita bertindak sekarang, kos utk melabur utk anak2 adalah lebih rendah jika kita tak buat apa2 dan pinjaman pun ada interest!!!

Persaraan:

Kos pada peringkat ini adalah mustahak. persoalan yg perlu ditanya, adakah saya dpt meneruskan gaya kehidupan sekarang apabila bersara? Adakah anak2 masih bergantung pada saya? adakah simpanan saya sekarang mampu menampung kos perubatan nanti? Kos utk melancong? Hobi? Sebenarnya banyak persoalan yg perlu ditanya dan yg paling penting sekali adalah kadar inflasi sekarang dan kadar semasa bersara...

Mungkin ada kata 'KWSP ada, cukuplah. pencen ada' Tapi sedarlah bahawa nilai tersebut tidak cukup, dan mengikut kajian kebykan rakyat m'sia menghabiskan wang kwsp mereka dlm masa tiga tahun sahaja.. Takkan lepas tiga tahun tu anda nak jual nasi lemak, jadi jaga?

Jadi bertindaklah sekarang dengan menyimpan wang anda di tempat dimana pulangan yg diberikan mampu mengatasi kadar inflasi terutamanya dan kenaikan kos yg lain2

Assaalamualaikum....

Saya pun berminat untuk melabur dan jadi agen, buleh send kat saya detail... [email protected]

Terima kasih.

Waalaikumsalam Adi

Please check ur PM :lol:

I sent 2 replies..1 about Investment prospect and 2 about Career Prospect

Sorry, setting Gmail tak cantek so format paragraphnya berterabur..Harap u no prob when u read both.

I separate 2 topic kerana kalau i combine 2 2..panjang berjela2..

check it out..please revert and let me know ur status.

Kepada mereka yang berminat nak melabur, saya sarankan anda melabur di local funds yang konsentrate at malaysian market shj. Contoh funds di Public mutual are PIOF, PIEF, PISTF,PIDF and PIOGF.

Salah satu sebbnya adalah seperti keratan akhbar di bawah...

Malaysia tahan kelembapan ekonomi global

Utusan Malaysia

KUALA LUMPUR 23 April – Peningkatan dalam permintaan domestik, serta prestasi kukuh dalam komoditi penting akan membantu Malaysia menghadapi kelembapan ekonomi global.

“Kebanyakan penganalisis optimistik yang Malaysia mempunyai kemampuan untuk menempuh sebarang masalah memandangkan ia telah mencatatkan kadar pertumbuhan Keluaran Dalam Negara Kasar (KDNK) yang meningkat dalam masa tiga tahun, walaupun penurunan dalam eksport pembuatan,†demikian menurut Pengarah negara Oxford Business Group (OBG), Laura Herrero, dalam satu kenyataan di sini hari ini.

Beliau berkata, negara dilindungi dengan kedudukannya sebagai pengeksport bersih minyak sawit, gas asli serta petroleum dan ketiga-tiga komponen itu dijangka dapat meraih faedah daripada harga komoditi global yang melonjak tahun ini.

OBG berkata, usaha menggalakkan pengeksport tempatan supaya memperluaskan bahagian mereka di pasaran bukan tradisional seperti Asia Barat dan Asia Tengah bagi mengimbangi kelembapan ekonomi Amerika Syarikat (AS) merupakan satu langkah yang baik.

“Malaysia juga dilindungi dengan peningkatan permintaan domestik yang teguh dengan pertumbuhan yang kukuh pada tahun lepas.

“Penggunaan persendirian berkembang sekitar 11 peratus pada 2007, berbanding 7.1 peratus pada 2006, dirangsang oleh kelulusan kerajaan bagi kenaikan gaji kakitangan sektor awam pada Julai,†katanya.

OBG berkata, Bank Negara Malaysia melaraskan semula unjuran KDNK bagi 2008 kepada jajaran antara 5 dan 6 peratus daripada 6 hingga 6.5 peratus sebelumnya.

market today closed at 1,293.08...up 4.90 points

I just need the KLCI Index reach 1310 points and above..before all my clients at PISTF via epf investment breakeven and get profit... :lol:

Oleh kerana page thread aku dah cecah 22..aku kena mengepost balik supaya new guests won't miss some interesting facts about Unit Trust Career..

Frequently Ask Questions about Career & Biz Prospek

Assalamualaikum semua,

Disini saya ada sertakan 8 FAQ (Frequently Ask Questions) oleh mereka2 yang berminat nak jadik unit trust consultant. Di harap dengan jawapan yang saya telah berikan kepada mereka sebelum ini, moga mereka yang membaca ruangan ini terbuka hati untuk mencuba peluang perniagaan ini. Insyaallah dengan usaha yang bersungguh2, saya jamin mereka akan berjaya seperti agen-agen unit trust yang lain.

Soalan 1: Perniagaan Amanah Saham dgn MLM ?

Business ini bukan macam MLM, Unit trust consultant at Public Mutual (regardless CIMB ker, SBB Mutual ker) jual financial servis, bukan jual barang.. kita promote financial product with common objective iaitu untuk menggandakan nilai wang simpanan client kita from minimum RM 1000 ke beribu-ribu ringgit..

Soalan 2: Konflik of Interest dengan Majikan Anda

Tidak dinafikan memg mengikut kod etika bagi sesetengah kompeni (especially bank), anda sememangnya melanggar syarat2 kod etika pekerja. Namun, jangan anda bimbang, anda (part timer) tidak perlu melakukan urusan kerjaya bisnes ini during working hours. Sebaliknya, cuba berurusan dengan client anda during lunch hour, after working hours atau pun weekends.

Semasa saya melalui proses pendaftaran, saya telah di yakinkan oleh “upline†saya yang segala informasi mengenai diri saya adalah NON DISCLOSED.

Nama saya tidak akan di paparkan dalam any newspaper atau whatsoever media. Insyallah, kalau niat kita murni, tuhan akan merestui kita asalkan kita tidak lupa tanggung jawab pertama kita itu.

Soalan 3: Terikat dengan kerjaya full time

Untuk pengetahuan semua, kerjaya unit trust consultant tidak memerlukan anda memantau (monitor) aktiviti pelaburan sepanjang masa. Ini kerana segala aktiviti pelaburan telah dikendalikan oleh Pengurus Dana. Tugas anda hanyalah memprospek (membuat sales) dan provide sales after service.

Sales after service bermaksud anda hanya perlu mengâ€update†client anda tentang nilai pelaburan semasa mereka, menasihati mereka tentang detik masa yang sesuai untuk menjual, membeli atau menukar (switching) dan provide value added service seperti menguruskan transaksi wang, menghantar borang permohonan on behalf of them dan etc.

Sales after service tidak perlu 24 jam sehari. Mungkin anda boleh membuat sebulan sekali, 2 minggu sekali,seminggu sekali, terpulang dan ia tidak akan mengganggu kerjaya full time anda kerana flexibilitinya yang tinggi. Dalam erti kata lain, anda boleh buat urusan-urusan tersebut during lunch hour atau after working hour. Terpulang kepada anda untuk bagaimana menguruskan masa anda.

Soalan 4: Tidak Mempunyai Ramai Kenalan

Terdapat 3 kategori prospek iaitu ahli-ahli keluarga anda, kenalan2 anda dan Cold Market (Org luar)

Tidak sukar untuk anda memprospek kategori (1) dan (2) di atas. Namun bagi Kategori (3), Public Mutual menyediakan platform untuk anda mendekati golongan ini. Anda boleh menyertai “roadshow†atau “booth†yang di buka di Shopping complexes dan juga mana-mana tempat tumpuan orang ramai. Di situ, anda boleh cuba mendekati sesiapa sahaja dan insyaallah, dalam 10 org yang anda dekati, at least 3-4 org yang terbuka hati.

Katakan anda merupakan seorang pekerja yang perlu berurusan dengan sesiapa sahaja selain daripada org ofis anda, nah…disini peluang anda lebih terbuka luas.setiap org yang anda jumpa dan berurusan, minta business card dia dan follow up tentang unit trust investment scheme ini pula later..

Tidak kira la sesiapa sahaja yang anda berjumpa dan bersembang dengannya, minta daripada mereka sekurang-kurangnya 5 org kenalan mereka. Ulangi proses ini setiap kali anda jumpa somebody.,Dengan berbuat demikian, senarai target prospek anda tidak akan kosong.

Soalan 5: Kurang Pengetahuan dalam Bidang Kewangan/Unit Trust

Anda tidak semestinya perlu berkelulusan dalam bidang kewangan untuk menjadi unit trust consultant. Aspek pengetahuan dalam bidang amanah saham bukan masalah besar kerana Public Mutual sentiasa give support by trainings, seminar, selling tools and etc. untuk para agent mereka mempersiapkan diri berhadapan dengan prospeks.

Kos2 latihan ini adalah murah (purata RM 10) dan fasilitatornya adalah terdiri dpd fund managers, agensi managers dan mereka yang berpengalaman. Upline-upline anda juga akan always keep in touch dengan anda in order to assist anda kalau sekiranya anda memerlukan panduan.

Soalan 6: Benefit menjadi Agent selain dpd Komisyen

Incentive

Free Overseas trip, Every year and fully sponsored by the company Public Mutual juga ada beri subsidy untuk sesapa yang nak buat Chartered Financial Planner. Bagi new registered agents, sekiranya mereka closed sales RM 50K dalam masa 6 bulan dari tarikh dia masuk, wang pendaftaran (RM 250) akan di refund balik

Benefit

Housing Loan, car loan, note book loan juga ada di beri dengan kadar subsidi yang menarik.

Kita juga boleh buat cross selling products dengan menjual product Public Bank seperti housing loan, car loan, business load, credit cards, Insurans and etc. And of course ada separate komisennya jugak. Terdapat juga benefit2 lain seperti waive of service charge sekiranya agent sendiri nak make investment, free insurance coverage tetapi ia tertakluk kpd term and conditions by Public Mutual

Soalan 7: Bagaimana Unit Trust Agent Bole Survive/Jadi Kaya

Ini merupakan soalan yang mungkin paling popular bagi saya buat masa ini kerana sering di tanya ketika sesi interview. Menerusi “Career Benefitâ€,Public Mutual berkongsi keuntungan dengan memberi imbuhan kepada agent-agentnya dalam bentuk bayaran bulanan. Bayaran bulanannya berkadar kepada jumlah akaun client yang anda uruskan sepanjang tempoh anda berkhidmat dengan Public Mutual. Lebih lama anda serve Public Mutual, maka lebih besar lah Career Benefit anda. Untuk pengetahuan anda, this is the main features why some of unit trust agent boleh menikmati pendapatan 4 hingga ke 5 angka sebulan.

Rahsia kejayaan seorang unit trust consultant ialah merekrut downlines seramai yang mungkin. Ini kerana dengan mempunyai bilangan downline yang ramai, maka bertambahla komisen yang bakal anda dapat. Untuk mencari downline juga tidak susah kerana business unit trust merupakan business yang popular dan produk pelaburannya merupakan produk yang paling di percayai. Oleh itu, market potential adalah sentiasa terbuka luas kerana ramai di luar sana sedang mencari jalan untuk menggandakan nilai wang mereka. Anda lah yang akan menunjukkan jalan..

Soalan 8: Bagaimana nak mendaftar & Yuran Pendaftaran?

Sebelum mendaftar, anda kena berumur sekurang-kurangnya 21 tahun dan berkelayakan at least SPM. Borang permohonan anda perlu di sertakan sekali dengan ic, Public Bank Saving Account (kalau takde, anda kena buka akaun untuk kredit commission), dan juga wang pendaftaran RM 247.50.

Selain itu, anda masih perlu ambil exam. Tapi jangan bimbang, Public Mutual ada menyediakan kelas persediaan exam untuk anda. Nota dan latihan juga ada di bekalkan. Anda pasti success provided anda study.

Apa yang paling ingin saya tekan kan di sini,usaha adalah tangga kejayaan. Anda rugi sekiranya anda langsung tidak mencuba tetapi sekiranya anda gagal ketika mencuba, anda sebenarnya sedang melangkah ke arah kejayaan.

Wassalam.

Another 3 FAQ yang popular..

1-selepas kita mendaftar,berape lame kita bole mengambil exam?soalan exam objektif atau subjektif?bi or bm?

tempoh masa untuk kita mengambil exam selepas pendaftaran lebih kurang sebulan sahaja... Dan bagi saya, tempoh sebulan itu adalah mencukupi untuk Anda membuat study the notes b4 the exam.. Soalan exam adalah dalam bentuk objektif.

Anda boleh pilih BI ataupun BM. Exam tue adalah computerized..bermaksudnya Anda bole terus dapat resultnya sebaik sahaja selesai exam.Lepas seminggu, Anda akan dapat agent code dan dah bole start buat sales.

Soalan-soalan tidak susah... u ada notes utk di study dan Public Mutual juga ada buat CUTE Class (kelas persediaan exam)..Insyaallah, saya sentiasa yakin bahawa semua org yang berminat pasti pass the exam kecuali anda tak studylaa..

2-jika kita sudah ade client,tp kita belum lagi lulus untuk menjadi agen UT yg sahkan,

bolekah client kita membuat pelaburan dan seterusnya kita mendapar komisen atas pelaburan tersebut?

Tidak boleh.. Bagaimana Anda nak dapat komisen sedangkan Anda tiada agent code. Mungkin Anda worry kalau2 Anda takut terlewat.. Kebimbangan ini juga pernah di suarakan oleh downline2 saya yang lain tetapi alhamdullilah, mereka tidak loss business. Usually client2 adalah komited dengan janji mereka untuk melabur..kalau mereka tak jadi pun mungkin sebab mereka ada masalah kewangan..

Anyway, lagi satu opsyen yang pernah saya buat dengan downline saya, mungkin saya boleh uruskan pelaburan mereka dahulu, whole komisen yang saya dapat saya serahkan kepada downline saya sementara dia tunggu exam, when dia passed, saya serahkan akaun client mereka semula kepada dia. Dengan Anda juga saya offer untuk buat camtue tapi dengan syarat, Anda mesti jadi downline saya dan anda mesti lulus exam dan ..itu sahaja..kalau tak, hai susah laaa..heheh

3-sebagai agen,adakah kita akan mendapat komisen atas pelaburan kita sendiri?

kita tidak akan dapat komisen kalau kita membuat pelaburan kita sendiri. Tetapi agent lebih untung kalau mereka juga membuat pelaburan berbanding pelabur biasa kerana wang permulaan pelaburan agent (RM 1000) tidak akan di potong service charge.

Tapi agent kalau nak komisen juga boleh dapat..but as normal fundholder. cuma, kena potong service charge as usual.

Nie, aku ada edit sket

Edited by Etiqa

penerangan yang sangat baik...

aku still study prospect utk melabur..

nak jadi ajen pun ok gak ni..tapi banyak ni nak kene blaja..

aku baru je lulus exam khamis lepas. :D syukur Alhamdulilah. punyelah takut nak klik untuk tau result.

upline aku kata kad kuasa sebulan baru dapat tul ke? jd aku x leh buat sales lagi ke??? kelas success 101 dan quick start akhir bulan 5 br ada kat bp.kalau aku ambik kat tempat lain boleh tak?leh tolong cek kn tak kat mana ada kursus tu dlm awal bulan 5 nie. aku punya master prospectus tamat hari nie la.nak buat sales kena bawa master prospektuskan! jd mintak kat branch ke?baru sebulan je aku baca dah expired :(

penerangan yang sangat baik...

aku still study prospect utk melabur..

nak jadi ajen pun ok gak ni..tapi banyak ni nak kene blaja..

salam zcatz.

either melabur or jadi agent, both ways bole bg u keuntungan

kalau melabur, dgn khidmat nasihat UTC,insyaallah pelaburan u akan generate return yang baik tambahan lagi kalau u buat regular saving.

Kalau jadi agent, u boleh enjoy unlimited income BUT only when u put an effort towards success. bab knowledge don't worry, u can learn from upline and attend trainings..

anyway,

both ada pros and cons..u decide which one yg suit you.

kalau ko berminat nak tau dgn lebih lanjut, meh kita make appointment..biar aku describe dgn lebih jelas sbb kadg2 melalui pembacaan tak melengkapkan ilmu di dada..kena tunjuk proof jgk baru clear

Edited by Etiqa

aku baru je lulus exam khamis lepas. :D syukur Alhamdulilah. punyelah takut nak klik untuk tau result.

upline aku kata kad kuasa sebulan baru dapat tul ke? jd aku x leh buat sales lagi ke??? kelas success 101 dan quick start akhir bulan 5 br ada kat bp.kalau aku ambik kat tempat lain boleh tak?leh tolong cek kn tak kat mana ada kursus tu dlm awal bulan 5 nie. aku punya master prospectus tamat hari nie la.nak buat sales kena bawa master prospektuskan! jd mintak kat branch ke?baru sebulan je aku baca dah expired :(

Syabas bro..welcome to the biz world.

tanpa kad kuasa tue pun ko dah bole market and closed sales sbb yg penting is ur agent code. ko bole amik kelas2 kat mana2 branch and jadual kelas pun ikut branch jugak.

aku kalau buat sales tak pernah bg prospectus. aku hanya extend soft copy ajer and bagi factsheet. terpulang ko nak bagi ke tak sbb most customers bukan baca pun. :lol: