Jump to content
hairulfadly

Lelaki Melayu Bermasalah ?

Recommended Posts

ye ke camtue..rasanya tak gak.. kalo pakai tudung , tak der lak dia dapat sijil "baik gile tak ingat dunia" , tapie atleast.. dia pakai tudung.. mean soal aurat.. dah setel.. berbanding yang tak nutup aurat.. menda simple pon tak leh ikut , inikan lak menda lebih detail.. tak da nak cakap jahat gile tak ingat dunia , tapie dah nyata.. hukumnya haram tak tutup aurat.

kalo dibandingkan 2 pelacur , sorang bertudung , sorang tak , 2 2 islam.. yang bertudung atleast satu aja kesalahan.. yang tak bertudung.. 2 kesalahan..tu cuma gambaran..

amende yang ko merepek ni pelacur pakai tudung? kot ye pon nak buat analogi biar la realistik sket.

ye ke camtue..rasanya tak gak.. kalo pakai tudung , tak der lak dia dapat sijil "baik gile tak ingat dunia" , tapie atleast.. dia pakai tudung.. mean soal aurat.. dah setel.. berbanding yang tak nutup aurat.. menda simple pon tak leh ikut , inikan lak menda lebih detail.. tak da nak cakap jahat gile tak ingat dunia , tapie dah nyata.. hukumnya haram tak tutup aurat.

kalo dibandingkan 2 pelacur , sorang bertudung , sorang tak , 2 2 islam.. yang bertudung atleast satu aja kesalahan.. yang tak bertudung.. 2 kesalahan..tu cuma gambaran..

bg aku takleh gune camtu sbg gambaran..klau dah pelacur..berzina..makan duit haram tu dah xyah kite bertudung atau tak bertudung... jgn gambar kan satu/due kesalahn

no offence ..

amende yang ko merepek ni pelacur pakai tudung? kot ye pon nak buat analogi biar la realistik sket.

turun kelantan.. ada nih..

yang aku tekankan.. tutup aurat lebih bagus dari tak tutup aurat..tak kisah la baik gile ke tak ke..

Edited by provox the ortodox

yang aku tekankan.. tutup aurat lebih bagus dari tak tutup aurat..tak kisah la baik gile ke tak ke..

Wow~! betul ke kat kelantan ada pelacur pakai tudung?? :ph34r:

rosak imej negeri yang terkenal sebagai serambi mekah ~___~

kes kelantan ade placur pkai tudung ni pon lebey kurang same ngn kes laki "sampah" ni.

sumenye pasal pe??pasl nila stitik rosak susu sbelanga.

-sgelintir laki yg bpngai mcm "sampah"..sume laki kena.

-sgelintir pmpn je yg jaidik placur pakai tudung kt klantan..klantan gak yg dapt name.

so nak wak guano...saba jo laaa

aku rasa kita takyah la perbesarkan lagi masalah ni, coz takda keperluan lg.

kalu korang rasa korang tak termasuk dlm golongan lelaki yg dinyatakan oleh akak NZ tu, bersukurla

kalu korang rasa korang termasuk dlm golonga lelaki yg dinyatakan, tobat la..

akak NZ ni buat teguran sebab dia memang telah mengalami pengalaman diganggu oleh lelaki melayu, sebab tu dia ada rasional utk buat teguran. mana korang tau dia saja nak menunjuk yg dia ni blaja obersi?

yg penting buat refleksi diri..sekian tq

em.betol.. terima aja teguran.. even salah tempat sasaran..

manusia.. memacam ada..

haahhahaha ko biar benar percaya pasal statement ni

mmg benar pon..

rasanya mmg ada... tapi pendapat saya kalau dah pelacur, tak kira sama ada dia bertudung ke atau tidak dua2 dah tergolong org yg berdosa besar..

tak leh cakap yg bertudung tu baik sikit sbb dia bertudung.. walhal dia lgi merbahaya sbb org mungkin tak tahu perangai sebenar dia disebalik penyamaran yg dilakukan... hu.. hu.. hu.. sedihnya terkenangkan keadaan org kita...

akan tetapi suka saya ingatkan dosa berzina adalah dosa sgt2 besar tapi ia masih dosa yg Allah s.w.t boleh ampunkan..

hanya satu je dosa yg tiada keampunan iaitu dosa syirik kepada Allah...

kalo dipandang dari segi sumbangan , yang bertudung , mencerminkan menda buruk .Mmg tak nafikan. bukan cakap yang bertudung baik , cuma , menutup aurat tue baik.. lebih baik dari melanggar hukum.

kadang2 terfikir gak aku.. yang melacur , nak cari duit.. yang sesuka berzina.. tah apa niatnya pulak..

soal hukum hakam , rasanya rakyat kat malaysia nih .. dah cukop terajar.Sure ada sebab, atas semua perbuatan yang kita buat.. ada juga 2 3 kawan , cari duit dengan cara tak betol.. tapie bila da kenal rapat.. fahamlah aku.. ada sebab..

lorr.. bukan kelantan jer semua area ader aper..

pakai tudung.. tapi memalam.. gile babat lelebih dari laki.. bukan aku..

tp kwn bodo aku..

zaman skang nih x kire tudung ke x tudung yg penting "setan".. x heran la org tua nak mampust pon rogol cucu alahai..

yang takbleh jadi pelacur ialah orang Islam.bukan pasal pakai tudung atau tak pakai.yg tu pun jadik berbelit2 jugak ker...ishhh

pakai tudung plak,wajib pakai tak kire la dier tu baik ker perangai macam setan ker.

Edited by kembara

bukankah ini tentang lelaki melayu yg rosak?apakah relevan ppuan x pakai tudang dgn tajuk ni pulak...

tp aku nak bg komen skit...aurad adalah tuntutan wajib dilakukan oleh setiap prmpuan muslim dan zina adalah tuntutan wajib ditinggalkan n tidak dilakukan oleh setiap muslim....so jelas disini ke2 2 nya menjadi hukum keats semua...soal aurad klu ppuan tu dh tutup ...dia dh ikut tuntutan Islam dr satu sudut...tp klu dia berzina itu dosa nya terhadap dirinya n tuhan...

bukankah ini tentang lelaki melayu yg rosak?apakah relevan ppuan x pakai tudang dgn tajuk ni pulak...

apa xrelavan lak...ada kaitan....laen kali try baca dari awal dulu...

tp aku nak bg komen skit...aurad adalah tuntutan wajib dilakukan oleh setiap prmpuan muslim dan zina adalah tuntutan wajib ditinggalkan n tidak dilakukan oleh setiap muslim....so jelas disini ke2 2 nya menjadi hukum keats semua...soal aurad klu ppuan tu dh tutup ...dia dh ikut tuntutan Islam dr satu sudut...tp klu dia berzina itu dosa nya terhadap dirinya n tuhan...

komen nko lak releven ngn tajuk plak?

xtau pulak, hanya Allah yang tahu coz itu semua terselindung.

Kecuali orang yang 'melanggan' nya.

27 tahun aku kat kelantan, baru ni aku dengar. kalau betul apa yang bro cakap, hancur la negeriku.

kalau budak2 muda dok wat maksiat dan seumpama (yang bertudung)..memang ramai, buang anak pun ramai. rogol 1:11 pun ada.

xkesah kat mane2 negeri pun aku rs ade...btl terkenal sbg serambi mekah tp maksiat leh ade kat mane2...logik la..

no offence... :)

OFF TOPIC

kalo pakai tudung environment mcm sial x yah cakap la...

(bangga berada di negara islam...)

ON TOPIC

jangan risau sbb pak lah sedang membentuk REMAJA MELAYU ISLAM HADHARI YANG BAKAL MEMIMPIN MASA DEPAN NEGARA.....

jangan risau sbb pak lah sedang membentuk REMAJA MELAYU ISLAM HADHARI YANG BAKAL MEMIMPIN MASA DEPAN NEGARA.....

harap² menjadi.

kalo ikut keadaan sekarang ni..

tatau la nak cakap pe..

assalamualaikum...

dihrp wanita pakaila tudung n pakaian yg xnmpak btk badan.. tu la psl islam suruh wat camtuh.. tujuan dia utk mengurangkan minat lelaki mmrhatikan badan pompuan tuh.. :)

harap² menjadi.

kalo ikut keadaan sekarang ni..

tatau la nak cakap pe..

tu la psl..harap2 menjadi..coz remaja skrg ni..ades..xtaw nk ckp cemane...bkn nk [email protected] realiti..

assalamualaikum...

dihrp wanita pakaila tudung n pakaian yg xnmpak btk badan.. tu la psl islam suruh wat camtuh.. tujuan dia utk mengurangkan minat lelaki mmrhatikan badan pompuan tuh.. :)

maaf yer bg pihak wanita..mslh gal skrg ni pakai tudung tp bj n suar ketat2..baju ngam2 pnggang..tnduk sket,nmpk ehem2..ades..kalo pakaian ok,sure ade boy yg ok..n xda nk wewit cam kes berlaku kat gal tuh..juz 4 my opinion..

tp kalo boy tu mmg nafsu binatang,xleh nk kate ape2...

tu la psl..harap2 menjadi..coz remaja skrg ni..ades..xtaw nk ckp cemane...bkn nk [email protected] realiti..

maaf yer bg pihak wanita..mslh gal skrg ni pakai tudung tp bj n suar ketat2..baju ngam2 pnggang..tnduk sket,nmpk ehem2..ades..kalo pakaian ok,sure ade boy yg ok..n xda nk wewit cam kes berlaku kat gal tuh..juz 4 my opinion..

tp kalo boy tu mmg nafsu binatang,xleh nk kate ape2...

Ya,memang betul kenyataan kamu itu wahai saudara Islamku.Kebanyakan wanita2 Melayu Islam ni pakai tudung tapi mengenakannya dengan baju ketat dan seluar yg ketat2.Adakah fesyen itu dibenarkan dalam Islam???Jawabnya,tidak!!!!!!!Pakaian yg perlu dipakai oleh wanita Islam ialah pakaian yang menutup kesemua bahagian badan kecuali muka dan kedua telepak tangan.Dan pakaian tersebut tidak ketat,jarang aka yg menampak aurat perempuan.Tetapi,lihatlah keadaan sekarang,kebanyakan wanita2 Melayu Islam ni pakai pakaian yg bertentangan dgn syariat2 Islam.Kalau ada pun pakai pakaian yg menutup aurat tetapi tidak sempurna.Contohnya,dah elok pakai baju kurung dan tudung,tetapi tudungnya pula dililit/diselimpung ke belakang bahu.

Edited by Athrun Zala 02

itu la akibatnya bila al quran tidak di jadikan pedoman.. tak kira sebagai individu didalam kehidupan seharian atau sebagai pemimpin sebagai teras kepimpinan.. tak kira la kepimpinan diri, keluarga atau kepimpinan yg lebih besar lgi..

semua tu dah diajar dah.. cara2 berpakaian sdb.. apa yg boleh ditunjuk.. apa yg tak boleh.. tapi org dah tak peduli.. mmg lagi sengaja dia nak tunjuk kat org ada la.. dah tak de malu.. maknanya dak kurang imannya...

akibatnya sedikit demi sedikit masaalah lain yg timbul... gejala sosial.. rogol.. sumbang mahram(semakin kurang diperkatakan tapi realiti kita tak tahu).. masaalah fewit fewit...

semua tu satu jek puncanya.. tak ikut al quran ajar macam mana nak pakai baju...

Ya,memang betul kenyataan kamu itu wahai saudara Islamku.Kebanyakan wanita2 Melayu Islam ni pakai tudung tapi mengenakannya dengan baju ketat dan seluar yg ketat2.Adakah fesyen itu dibenarkan dalam Islam???Jawabnya,tidak!!!!!!!Pakaian yg perlu dipakai oleh wanita Islam ialah pakaian yang menutup kesemua bahagian badan kecuali muka dan kedua telepak tangan.Dan pakaian tersebut tidak ketat,jarang aka yg menampak aurat perempuan.Tetapi,lihatlah keadaan sekarang,kebanyakan wanita2 Melayu Islam ni pakai pakaian yg bertentangan dgn syariat2 Islam.Kalau ada pun pakai pakaian yg menutup aurat tetapi tidak sempurna.Contohnya,dah elok pakai baju kurung dan tudung,tetapi tudungnya pula dililit/diselimpung ke belakang bahu.

tapi kat opis aku nie ciri2 tu dah ader k...

komplik semuanyer tapi.......

bukan sorang lak tu 2 - 3 ekor k :blink:

hui hui hui

jadi naga da......

mengalahkan jantan hisap rokok k.....

aku pon x tau per perasaan dier dah la pakai simbol wanita islam :wacko:

muker ayu jer aku tgk....

hari2 jadi naga....

aku nak sound pangkat dier tinggi ma

aku practikal jer

menyampah aku tgk raser nak hentak ngan lutut :angry:

Edited by rull_baragas