Jump to content
hairulfadly

Lelaki Melayu Bermasalah ?

Recommended Posts

orang perempuan ape kurang masalahnye macam ko sangkakan kat lelaki. pengalaman aku mase berkursus dan ade tugasan yang kene buat dalam kumpulan bercampur lelaki perempuan. ade satu perempuan ni yang dah berkahwin tapi bile bergaul dengan kite orang dalam kumpulan tu, fuhh mengalahkan yang bujang. nasib baik aku kuat iman. :lol:

aku kurang faham.

apa yang kawan segroup ko tu buat sampai iman ko tergugat

:lol: tak tahu ke atau saje2 nak bermanje dengan aku ni. :lol: kan itu dah lumrah semula jadi seorang lelaki. lelaki ni suke memikat orang perempuan, suke tengok perempuan cantik dan macam2 lagi.

hehe..sj nak tau..kot2 ada lg yg aku xtau..

p/s aku rase minah nih cam lebeh kurang sorang user putera la/// yg bermule name ngan huruf C heher..

macam ku tau je...dia agak terkenal di forum ni kan :lol:

assalamualaikum...

rasa menyirap je baca post1.. las2 tgk

'Artikel ni aku terbaca kat forum :

http://www.utusan.com.my/utusan/content.as...mp;pg=fo_01.htm '

aku ingat ko mnyamar pkai nama laki ke hairulfadly.. :lol:

dari pos1 tuh tgk pompuan tuh blagak ngan level dia tapi suruh laki ubah prangai homatkan dia.. ada patut? :o org putih tuh lak yg dia agung2kan.. time dia baik psl dia duduk kt sinih bleh la..pegi la tmpat dia tgk camne..

kutuk2 lelaki kampung pahal plak?? ingat kampung kolot ke? zaman batu lagi ke? jahiliah ke? kt kampung la byk sket selamatnya.. sosial kurang, azan pon slalu je menusuk telinga..

*kt kmpung stimix pon laju.. :P

bace surat no.3..

gal yg komplen blk...tgk..same kaum pon xsokong die..kenyataan mengikut emosi..mmgla suma marah..

sure pompuan ni kepala batu,keras ati...normally lar kene kaco..seb baik die tego2 gitu jerk..kalo kne lebih2..xtaw pe nasib pompuan tuhh

maafkan je la pompuan tu.. masa dia tulis tu mesti tgh emosional smpai hilang terus rasionalnya... langsung hilang pertimbangan..

dia pun mungkin tau yg dia dah salah buat kenyataan..

anyway, dia dah timbulkan isu yg elok di perbincangkan, masaalah perangai budak2 sekolah tu.....

apakah puncanya..

kutuk2 lelaki kampung pahal plak?? ingat kampung kolot ke? zaman batu lagi ke? jahiliah ke? kt kampung la byk sket selamatnya.. sosial kurang,

haahhahaha ko biar benar percaya pasal statement ni

selamat lagi la dari bandar

aku jalan2 kat kampung takda pulak ternampak orang tgh wat projek, x mcm kat bandar

kecuali felda

Edited by MADReaLJL

ikut gak , kekadang kampung ke bandar ke dua2 perangai lebih kurang . hehe mungkin kampung dia je kot ? :ph34r:

aku kurang faham.

apa yang kawan segroup ko tu buat sampai iman ko tergugat

ek eleh buat2 tak paham2 pulak. :lol: kalu dah perempuan tu cantik2 belake, pakaian 'wooow', bersende gurau pulak dengan kaum lelaki, sape tak cair beb. :lol: silap2 tok imam pun buleh tercabut kupiah jugak. :lol:

ikut gak , kekadang kampung ke bandar ke dua2 perangai lebih kurang . hehe mungkin kampung dia je kot ? :ph34r:

Lebih kurang lah, kat kampung ramai yang ditahan dalam semak :ph34r: berdua-duaan

Kat kawasan aku pernah diserbu satu kawasan coz ada Disko Rimba (Kononnya) :huh:

assalamualaikum...

ye la.. napsu bukan kira kampung ke bandar.. tapi mslhnya kt kampung byk sket 'jagaan'.. RELA nye, pulisnya, persatuan2, ketua kmpug lagi.. tu la yg jumpa maksiat lam semak2.. kalu banda kt depan idung aku dlm bas pon dia wat maksiat..

apsal kalu prangai buruk je felda?? xbaik la tuduh2 :o

Lebih kurang lah, kat kampung ramai yang ditahan dalam semak :ph34r: berdua-duaan

Kat kawasan aku pernah diserbu satu kawasan coz ada Disko Rimba (Kononnya) :huh:

demo....wat2 tok tahu pulok.... :P

ek eleh buat2 tak paham2 pulak. :lol: kalu dah perempuan tu cantik2 belake, pakaian 'wooow', bersende gurau pulak dengan kaum lelaki, sape tak cair beb. :lol: silap2 tok imam pun buleh tercabut kupiah jugak. :lol:

waduh...bisa ya tercabut kupiah tok imam.. :lol:

aku rase dier kener kacau pon sebab pakai yg menjolok mata ko ketat sane ketat snie

klu x x kener kacau klu dier pakai yg sopan2 k

aku tau la sebab ader naluri kelakian k n tau pompuan yg ner patut d hormati atau tak k

demo....wat2 tok tahu pulok.... :P

Kawe tau sangat. hahahah. kalu mari pata, belambok 'drama swasta'. kawe rajin keleh. :lol:

aku rase dier kener kacau pon sebab pakai yg menjolok mata ko ketat sane ketat snie

klu x x kener kacau klu dier pakai yg sopan2 k

aku tau la sebab ader naluri kelakian k n tau pompuan yg ner patut d hormati atau tak k

geliga sungguh otak ko ek!!!!!!!!!! respek!!!!

ah ako lupe la, yang slalu masuk berita pasal kena rogol tu, pompuan pakai spender jalan2 ke atau pakai tudung?

ko mesti ingat kalo pakai skirt, mesti pompuan tu slalu romen2 kan? kalo pakai tudung, mesti baik gile tak ingat dunia kan?

Edited by C-Fu

ini komen Ust Hj Zaharuddin Hj Abd Rahman :

Ust Zaharuddin

Kemunculan 'wanita' sampah akan melahirkan lebih banyak lelaki 'sampah'. Akhirnya telur dulu atau ayam dulu??,. Jawabnya ..?

Jawabnya, jangan salahkan 'dahan' dan 'ranting' yang rosak..tapi carilah puncanya iaitu akarnya yang beracun dan ubatilah, nescaya ia akan subur kembali.

Wallahu A'lam..

geliga sungguh otak ko ek!!!!!!!!!! respek!!!!

ah ako lupe la, yang slalu masuk berita pasal kena rogol tu, pompuan pakai spender jalan2 ke atau pakai tudung?

ko mesti ingat kalo pakai skirt, mesti pompuan tu slalu romen2 kan? kalo pakai tudung, mesti baik gile tak ingat dunia kan?

ye ke camtue..rasanya tak gak.. kalo pakai tudung , tak der lak dia dapat sijil "baik gile tak ingat dunia" , tapie atleast.. dia pakai tudung.. mean soal aurat.. dah setel.. berbanding yang tak nutup aurat.. menda simple pon tak leh ikut , inikan lak menda lebih detail.. tak da nak cakap jahat gile tak ingat dunia , tapie dah nyata.. hukumnya haram tak tutup aurat.

kalo dibandingkan 2 pelacur , sorang bertudung , sorang tak , 2 2 islam.. yang bertudung atleast satu aja kesalahan.. yang tak bertudung.. 2 kesalahan..tu cuma gambaran..

assalamualaikum...

rasa menyirap je baca post1.. las2 tgk

'Artikel ni aku terbaca kat forum :

http://www.utusan.com.my/utusan/content.as...mp;pg=fo_01.htm '

aku ingat ko mnyamar pkai nama laki ke hairulfadly.. :lol:

dari pos1 tuh tgk pompuan tuh blagak ngan level dia tapi suruh laki ubah prangai homatkan dia.. ada patut? :o org putih tuh lak yg dia agung2kan.. time dia baik psl dia duduk kt sinih bleh la..pegi la tmpat dia tgk camne..

kutuk2 lelaki kampung pahal plak?? ingat kampung kolot ke? zaman batu lagi ke? jahiliah ke? kt kampung la byk sket selamatnya.. sosial kurang, azan pon slalu je menusuk telinga..

*kt kmpung stimix pon laju.. :P

aha... perkataan oversea or luar negara banyak diulang.. ehehe.. tunjukkan status ke? tak gak.. kawan2 aku pon ramai study sana.. sebab tak pas exam.Kos apa sangat yang dibanggakan kat luar negara.. skrang , bnyk master n phd leh wat kat sini.. tempatan.. diiktiraf dunia.Orang luar pon banyak study kat sini.

yer pon kena kacau dengan 3 4 orang lelaki tempatan , dengan siulan yang amat terganggu , jelik dan meloyakan.. berapa orang? berapa per berapa? rasanya , peratusnya , terlalu kecil..tak leh nak digunakan sebagai label laki melayu "kureng". agaknya , kat luar negara.. dia termasuk dalam golongan "tak menarik" mmg takda nak sentuh.. nak jeling pon tanak..apatah lagi nak siul. Balik lak malaysia , idung kemek tue dipandang manis oleh orang orang tempatan.. agaknya , sbb tu kat sini kena kacau kot..

*kampung aku pon stimik laju.. :)

Edited by provox the ortodox

isu kejantinaan nih sampai kiamat sok takkan abeh weh.. ekekekekke. the don't take too serious. kalo diri tuh bukannyer seperti yang dikatakan then naper nak melenting tui tak? :P stop ler discussing camnih ngko makin mendedahkan kelemahan kelelakian ngkorang jeks.