Jump to content
interferens

Pelajar Wanita Bertambah Ramai Di Ipt Awam

Recommended Posts

Kat politeknik lelaki bnyk maa. Kalau kelas eletrikal selalu pompuan cuma 1 atau 3 orang je dgn nisbah 30 lelaki. Universiti x bnyk offer kursus yg perlukan bnyk praktikal sbb kos sgt besar. Mesin utk budak2 study bleh sampai beratus2 ribu. Tu sebab diorg tumpukan pada kursus yg bnyk mengadap buku cam sains politik... nak kerja apa dgn kelulusan tu...

Betul....

Sekarang ni pengangguran amat tinggi dikalangan pelajar-pelajar IPTA. Kalau tak salah sayalah, kaum perempuan yang ramai di IPTA.

Mana ada kerja sekarang ni yang nak tengok sijil kita sahaja. Malah mereka nakkan kebolehan kita dalam bidang itu kalau setakat teori baik jadi cikgu. Hmmm...cikgu pun ramai perempuan.

Dan saya sekarang ni berniaga sendiri. Buat VCD production sebabnya nak ada pengalaman. Rugi? Tak payah ceritalah. Janji ada pengalaman. Sijil tak lakulah. Sedihnya....

Mana ada kerja sekarang ni yang nak tengok sijil kita sahaja. Malah mereka nakkan kebolehan kita dalam bidang itu kalau setakat teori baik jadi cikgu. Hmmm...cikgu pun ramai perempuan.

cikgu setakat teori jer....emmm pernah jadi cikgu ker...cikgu kau tak pernah buat amali erk...

untuk pengetahuan ..sekarang subjek vokasional bukan sahaja ditawarkan di sekolah teknik dan vokasional saja.....sekolah kebangsaan pun dah ada...agak2 kalau cikgu tu tau teori hotel dan katering..macamana dia ajar anak murid dia...sebab ada amali ,belum lagi langskap dll...eeemmm :o

cikgu setakat teori jer....emmm pernah jadi cikgu ker...cikgu kau tak pernah buat amali erk...

untuk pengetahuan ..sekarang subjek vokasional bukan sahaja ditawarkan di sekolah teknik dan vokasional saja.....sekolah kebangsaan pun dah ada...agak2 kalau cikgu tu tau teori hotel dan katering..macamana dia ajar anak murid dia...sebab ada amali ,belum lagi langskap dll...eeemmm :o

huhuhuh mesti ko nih cikgu huhuhu

bukan apa maybe pendapat Sang_pengembara di hadapan mata dia jerk..

tetapi kekadang sesetengah cikgu begitu gak.. dari teori.. dia belajar .. nak mengajar hokhokhok

huhuhuh mesti ko nih cikgu huhuhu

bukan apa maybe pendapat Sang_pengembara di hadapan mata dia jerk..

tetapi kekadang sesetengah cikgu begitu gak.. dari teori.. dia belajar .. nak mengajar hokhokhok

aku tulis macam tu dah org kata aku cikgu...takpalah...kalau bukan cikgu jgn ler tak ambil tau pasal perkembangan pelajaran....patut ler tak ramai datang bila mesyuarat PIBG..huuuhuuuhuuu

aku tulis macam tu dah org kata aku cikgu...takpalah...kalau bukan cikgu jgn ler tak ambil tau pasal perkembangan pelajaran....patut ler tak ramai datang bila mesyuarat PIBG..huuuhuuuhuuu

la.. setiap org ada pendapat memasing . aku nih pelajar ...kekadang aku tengok dari sudut aku sebagai pelajar yang melihat cikgu mengajar .

dari awal sampai akhir....lelaki tetap tidak mengaku yg perempuan lebih hebat (tak semua)...Sekarang dah ramai pompuan yg pakai keta besar...umah besar...alih2 kata pompuan belajar tinggi2...keluar takda kerja...memang ler yg menganggur ramai pompuan sebab yg masuk ipt ramai pompuan...kalau 70% kat ipt..keluar...35% jer kerja....lebih ramai dari lelaki yg 30% semua dapat kerja (kalau dapat kerja ler...aku tengok ada jugak yg tanam anggur)......lelaki lepas spm kerja...berapa ramai agaknyer yg berjaya. (usahawan wanita dah ramai sekarang)..biasanya dapat beli motor sebijik dah rasa hebat bebenor dah...bangkit ler kaum adam...nanti jgn pulak ramai pompuan yg sanggup kerja panjat tiang sudah ler....

jangan pompuan jadik perdana menteri malaysia dah ler..

tak boleh ker kalau kaum hawa jd PM...

hampeh...

pasai per lak tak leh...habaq mai ckt....

perlembagaan persekutuan mengatakan bahawa perdana menteri itu adalah melayu, Islam dan juga lelaki. melainkan perlembagaan tu diubah, setakat ni takkan ada perempuan akan jadi perdana menteri. sekian harap maklum

laki ramai jadi mat2 rempit (ada yang bermoral and tak) tak caya ? tgk je la kat kg2, bandar2... sape yg paling havoc skali bila time2 nak raya/puasa/merdeka...

// tapi tak semua mat rempit jahat ada gak yg ok :D ako dl pon mat rempit tapi dpt diselamatkan sbb ako masuk U

// nak berjaya buat la bisness sendiri cnth ramai usahawan wanita buat bisness saloon la,butik la mcm2 le...

:D open source

bkan sume mat rempit nakal2..ad yang ok gak...bdak kelas aku ad sorang mat rempit..pointer gempak giler...3.7...haha.mat rempit yg pandai...

bkan sume mat rempit nakal2..ad yang ok gak...bdak kelas aku ad sorang mat rempit..pointer gempak giler...3.7...haha.mat rempit yg pandai...

haa.. ni esok besar ni sure bakal jadi terrorist. :D

ekekekke. sumer tuh tak menjamin aper2 pun. ader yang stadi kuat, tapi tak score pasal kemampuannyer takat tuh jeks. ader yang kuat monteng, huha huha tapi score. tuh patut dier kena syukur le pasai Tuhan kasik dier otak yang kuat. tuh jeks.

pempuan lagi ramai dari lelaki di ipta?

mmg pun..kat shah alam..hostel tok budak pompuan je dah 14-+ blok..lelaki cuma 3 blok je..huhuhu..

neway..pompuan lebih competition dari lelaki...nak masuk universiti kaum hawa lebih susah nak dapat jika dibandingkan dengan kaum laki..tu yg ade mat rempit pun bleh masuk u..kuarla filem remp-IT.. :P:P

:: Off Topik ::

keje skang pun pompuan lebih susah nak dapat..

Peratus pelajar wanita di IPT

sesi akademik Julai 2006/2007

UUM – 73

UPM – 70

UKM – 67.7

UM – 60

USM – 60

Unimas – 60

UPSI – 60

UTM – 40

orang laki pegi mana? IPTS kot...

UUM – 73

UPM – 70

UKM – 67.7

UM – 60

USM – 60

Unimas – 60

UPSI – 60

UTM – 40

UUM – 73

UPM – 70

UKM – 67.7

UM – 60

USM – 60

Unimas – 60

UPSI – 60

UTM – 40

UUM – 73

UPM – 70

UKM – 67.7

UM – 60

USM – 60

Unimas – 60

UPSI – 60

UTM – 40

Jadi REMPIT la... Wakakak~~

Masalhnyer lelaki memang da kurang kat dunia ni... Bukan masalah tak nak masok IPTA tu. HUhu~~ NIsbah lelaki kat negare ni bape? 1:9 ker? Wakakak~~

dari awal sampai akhir....lelaki tetap tidak mengaku yg perempuan lebih hebat (tak semua)...Sekarang dah ramai pompuan yg pakai keta besar...umah besar...alih2 kata pompuan belajar tinggi2...keluar takda kerja...memang ler yg menganggur ramai pompuan sebab yg masuk ipt ramai pompuan...kalau 70% kat ipt..keluar...35% jer kerja....lebih ramai dari lelaki yg 30% semua dapat kerja (kalau dapat kerja ler...aku tengok ada jugak yg tanam anggur)......lelaki lepas spm kerja...berapa ramai agaknyer yg berjaya. (usahawan wanita dah ramai sekarang)..biasanya dapat beli motor sebijik dah rasa hebat bebenor dah...bangkit ler kaum adam...nanti jgn pulak ramai pompuan yg sanggup kerja panjat tiang sudah ler....

Sebut megenai pompuan dan IPT, apa yang aku berani kata adalah kebanyakkan pompuan yang ada kat IPT tu 95% lulus exam dengan jayanya disebabkan kuat menghafal, dan bila diorang diberikan satu masalah untuk diselesaikan.....diorang gagal untuk selesaikan. Sebab? Tak kena dengan situasi menghafal mereka dan masalah berkenaan.

Apa yang dimaksudkan dengan teks diatas? Well, aku bagi satu contoh dalam kelas aku nih. Satu ujian teory networking dijalankan kat kelas aku. Kebanyakkan pompuan memang score dalam kelas aku. Mostly hampir keseluruhan (bayangkan, kelas aku ada 11 lelaki + 30 pompuan).

Satu makmal amali networking dijalankan, hampir semua pompuan tak reti camner nak design network, kat mana nak letak router, tempat sepatutnya untuk switch dan berbagai lagik. Satu contoh, dalam makmal kami kena design network pakai Packet Tracer Simulator. Dua switch dengan satu router.

Dalam ujikaji, pensyarah mintak kami buat simulator data broadcast dan mintak hasilnya. Hypotesis aku kepada pensyarah adalah broadcast akan mati (dropped) kat router. Aku tanya satu pompuan (dengan niat nak test, salah satu pompuan top scorer) sebab apa broadcast nih mati kat router. Tau dia kata apa,"Ish..tak tau sebab apa..". Haduih........dalam teory bukan main cekang lagi korang jawab, mai praktikal nih korang tak tau apa punca sebab broadcast mati kat router bila jalankan simulator tu? Nampak sangat kerja menghafal untuk lulus peksa bukannya bebetul belajar nak gain knowledge untuk diri sendirik.

Suruh kira subnet, dengan cekangnya diorang tu kira tapi TAK RETI macam mana nak design network berdasarkan subnet berkenaan.... haduih.... memang kesian aku tgk orang pandai tetapi kurang bijak.

Bukan nak mempertahankan laki atau memperburukkan pompuan, mostly dalam bidang penyelesaian masalah macam programmer, network designer, SA (System Analisys), database programmer dan etc etc memang mereka nih kurang layak. Sebab tu kalau jadi PM pon mereka nih still kurang layak sebab sukar dalam penyelesaian masalah yang melibatkan logik dan pemikiran dalaman.

Heheh.. betul tue ahmades.. Realitinya memang camtu.. Jadi timbul persoalan.. Wajarkah majikan amik pekerja berdasarkan pointer semata2?? (yang pointer rendah sikit terus kene reject)... Kesian kat mereka2 yang pointer rendah tapi boleh buat kerja..

yg pointer rendah tu apsal x blaja tol2? tau nak enjoy je

aku suka kenyataan kau... :D ....biasanya yg pandai teori ni jadi boss..yg pandai buat kerja ni jadi kuli biasa jer...cuba tengok kebanyakkan bos..pandai cakap...suruh buat tak pandai pun...(bos jangan marah aaaa)....

aku tgk berita semalam(8.10.06), mat rempit bergaduh, sampai ada yg mati...

walaupun mat rempit pandai, tp bab sosial, huh... :angry:

aku tgk berita semalam(8.10.06), mat rempit bergaduh, sampai ada yg mati...

walaupun mat rempit pandai, tp bab sosial, huh... :angry:

:ph34r: bukan sume mat rempit pandai aa.. tu maknanya bodoh.. kalo pandai takdenyer nak gaduh2... sampai mati lak tu.. dah aa bulan pose nie.. tak menghormati bulan puase..

yang lain2 tu jadikan aa iktibar.. :lol:

lagi bagus... aku ske senang aku nak sambung degree kat shah alam nanti... just perlukan cgpa yang cukup2 makan je pun dapat sambung degree.... hahaha

lagi bagus... aku ske senang aku nak sambung degree kat shah alam nanti... just perlukan cgpa yang cukup2 makan je pun dapat sambung degree.... hahaha

itu lah org kita.....

"kemudahan kelas pertama tapi mentaliti kelas ketiga"

melayu mudah lupa...mcm nie laki bole kawin 4 laa...cukup kuota! kawin 4 tp utang...ekekeke

melayu mudah lupa...mcm nie laki bole kawin 4 laa...cukup kuota! kawin 4 tp utang...ekekeke

Pakai credit card je.. tok imam hanya accept VISA or MASTERCARD je... eheheh

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...