Jump to content
heaven x

My Team Vs Malaysia Team

Recommended Posts

28 Mei ni, aku memang tak sabar2 nak tengok My team lawan Malaysia Team.... Excited tahap gaban nih.. satu ofis aku n house mate aku nak gi tengok...

Macam biase.. kiteorang sokong My Team la.. Siap nak cat2 muke tu... ala-ala MU Lawan Liver pool.. hahahhaha. tak sabar.

Aku targed 2-1..

Ala kalau la My Team kalah.. aku aku tak kisah, cz dieorang bukan profesional pun.. Tapi kalau Malaysia team kalah.. memang aku sorak abisnyee... pastu Malaysia Team gi sorokkan muke kat mane2 yg patut.. Tak pun masuk tandas pegi nangis... hahahahha.. lepas tu... tunggu la.. ayat best.. "You are FIRED" wakakakeakeakekeeakwakakaka MY TEAM, Go go Chaiyooo

Kalu si Fareez masok pon, blom tentu x kene kick bile final selection nanti.

Setiap state ade 3/4 org terpilih, kali plak 14, bape ke? ntah ar. Kalu ikutkan ramai sangat. mesti tinggal 20 org je nanti.

Kalu si Fareez masok pon, blom tentu x kene kick bile final selection nanti.

Setiap state ade 3/4 org terpilih, kali plak 14, bape ke? ntah ar. Kalu ikutkan ramai sangat. mesti tinggal 20 org je nanti.

munkin yang lebih2 tu kene buat tugas lain.munkin kene buat air, kutip bola dok kutuk tepi padang :lol:

Pape pun aku tetap rase team Malaysia yg menang.....walaupun stamina diorang hampeh...tapi tetap lg bagus dari yg ada dlm My Team tuh.....wpun skil diorang pun hampeh team Malaysia....tapi dari segi pengalaman diorang tetap akan menang.....sebab pokok pangkalnya tetap org Malaysia....team Malaysia dah hari2 training....MyTeam?....stok main bola petang2 jek....pastu training 2-3 bulan....pastu lawan ngan team Malaysia....tak dapat beb....

Aku pun tak sokong team Malaysia tapi aku rase diorang tetap akan menang berdasarkan:

1) pengalaman

2) control game

3) stamina

4) fizikal

5) kelasakan

6) persediaan untuk game...

Tu jek....belasah tu ntahla....tapi sure Malaysia menang gak melainkan diorang just turun bawah 19 Malaysia ker lainlar...

haah.. die dpt msk...

hm, semalam bace paper...

kalo x silap, myteam vs mppj...

myteam 1, mppj 0.... :)

kalo x salah bace la...

hm, ade sape2 yg ley confirmkan?

Edited by mc_zairysha

Pape pun aku tetap rase team Malaysia yg menang.....walaupun stamina diorang hampeh...tapi tetap lg bagus dari yg ada dlm My Team tuh.....wpun skil diorang pun hampeh team Malaysia....tapi dari segi pengalaman diorang tetap akan menang.....sebab pokok pangkalnya tetap org Malaysia....team Malaysia dah hari2 training....MyTeam?....stok main bola petang2 jek....pastu training 2-3 bulan....pastu lawan ngan team Malaysia....tak dapat beb....

Aku pun tak sokong team Malaysia tapi aku rase diorang tetap akan menang berdasarkan:

1) pengalaman

2) control game

3) stamina

4) fizikal

5) kelasakan

6) persediaan untuk game...

Tu jek....belasah tu ntahla....tapi sure Malaysia menang gak melainkan diorang just turun bawah 19 Malaysia ker lainlar...

dey, tak mustahil kalu my team menang.kalu tak shaby mane berani nak cabar team malaysia.tentu die ade perancangan yang menakutkan.mane tahukan die buat latihan kat bilik mase mcm cite dragonball 1 hari same dgn 100 tahun :D tak pun belajo ilmu kebatinan ke mcm aku.fuh kalu betul buleh buat mampuih team malaysia kali ni.

tak habis2 lagi pasal si fareez tu.berjaye jugok taktik die cari peminat mcm korang semue.tulah die sanggup berkorban ape saje.

memang betul2lah malulah MPPJ buat gol sendiri.kaloh ngan my team pulok.memang baguslah shaby punye strategi.

habislah team malaysia kali.sebelum malu besar baik mengfiredkan diri sendiri.

habislah team malaysia kali.sebelum malu besar baik mengfiredkan diri sendiri.

Sebenarnya....aku rase tak tepat langsung yg mengatakan shebby saje2 nak cabar team Malaysia.....ko tgk la dia kan jadi guest commentar dlm ESPN....dier tau byk giler pasal EPL....n then kawan ngan ex2 player yg besar....mcmanaman....peter reid....viv anderson...les ferdinand....

N dlm kepala dier aku rase ni adalah antra benda yg dier leh buat untuk naikkan martabat bola sepak...ko tgk le....nak lawan Malaysia punya pasal berjuta org gi trial....and setau aku benda2 ni la yg kelab2 luar buat untuk cari prospect...shebby tau kelab2 malaysia ni lemah dlm scouting...even pakcik aku jadi scout Telekom Melaka dulu pun ckp mcm tu...susah....trial tak byk kali leh wat....n nak gi scout tournament2 pun susah....tak byk komitmen....so dgn ini bakat bdk2 tu dapat diketengah kan secara tak langsung....aku jamin ramai giler wakil2 FA bola sepak mane2 yg dtg tgk trial tu samada tgk budak2 yg dapat ataupun tak....bcos ni la care org putih wat n shebby harapkan ni adalah peluang untuk bola sepak Malaysia....

diorang menang ngan MPPJ pun tak dpt tunjuk pape sgt.....MPPJ tu main bersungguh2 ker??? Aku sure play safe jek tak nak injured tak pasal2 time friendly.....kalo aku jadi coach pun atime friendly ni la aku nak try pemain2 muda aku or player2 aku yg baru lepas injured main....dapat match fitness....

:) :) :)

betul lah, si sheby tu memang bagus kalu di cakap.tegas dan berpengetahuan tinggi.harap2 die boleh bagi motivasi kepade pemain2 baru supaye bermain bersungguh2 kerane malaysia supaya jangan jadi seperti yg dah ade ni, dapat habuan lumayan, terus masuk alam khoyalan.sepak bola gitu2 je.ambil syarat masuk liga je. :D

MyTeam buat kejutan awal

MyTeam membuat kejutan pertama apabila menewaskan skuad Liga Perdana, PKNS 1-0 dalam perlawanan persahabatan di padang PKNS di sini, semalam. biggrin.gif

Gol sendiri jaringan pemain PKNS pada minit ke-52 mengejutkan peminat bola sepak melihat pasukan cukup berpengalaman itu yang berada di tangga kedua Liga Perdana Kumpulan B, rebah.

Gol berpunca daripada sepakan bebas di luar kotak penalti PKNS yang ditampan oleh pemain pertahanan dan bola bergolek masuk.

Full news: http://www.utusan.com.my

PKNS ke MPPJ???????

aku sokong idea shebby tue..mencari bakat muda..untuk diketengahkan..sebagai pelapis..nanti masa akan dtg,senang.. :)

nampaknya myteam telah kecundang dikaki pemain KEDAH;3 berbalas 0....sdih2 :( ,playez myteam terlalu gugup dan gemuruh sangat.aku arap shebby memberikan penekanan terhadap ilmu psikologi supaya mereka senantiasa tenang dan cool............(btul ke ilmu psiko @pun yg lain..aku xtau)

alamak dah kalah ker...ala myteam teruskan usaha korank..kalah kan team Malaysia..

:)

team mesia lagi lemah dr kelab.. mesti ade peluang punye nak menang..

eh jap off topic

korang x rase selangor power ke?? kan diorang kalahkan sume team dlm AFC tuh.. tp dlm liga super kurang.. emm x phm aku

maybe mereka terlalu cuak bila berdepan dgn team kedah..dgn kekalahan tue dpt beri pengalaman dlm perlawanan bola sepak..gua sokong lu my teamm.... :D