Jump to content
Phoenixwunin

Sembang² SPM dan lepasan SPM (part 1)

Recommended Posts

alo... sy ni org baru kat sini..

hmm.. saje nak tanye skit..  camner nak apply untuk scholar??(bleh ke?) kena tnggu result kuar lu ke??

scolar apa yang ko nak?

rajin2 la belek surat khabar..

nanti dia kuarkan iklan..

Ooo.. makna nye scholar ni diorg bg tau kat paper la yer...  ok ok... dah phm..  time kasih bebanyak.

Kebanyakkannya sepengetahuan dan sepanjang pengalaman aku macam tu la..

contoh macam biasiswa maybank ker aper ker..

diorang akan iklankan dalam surat khabar dan dalam laman web diorang..

kena rajin² belek la..

biasiswa ni leh dikataka berlambak ade agensi/syarikat/yayasan etc yg bagi..tp dgn syarat2 tertentu yg sumer sedia maklum akan "keketatan" nya..hehe..

Edited by BraDeRz

KOLEJ POLY TECH MARA

nie KPTM...aku dok kat KPTM alor star..kolej nie byk focus kat bahagian IT ngan ICT..best jgk..pasal pinjaman jgn tkt sebab kolej nie under MARA dan aku boleh GERENTI dpt pinjaman dari MARA..sbb MARA dah kata diorang akan support kolej2 under diorang dulu..so jengok2 la..klu nak masuk,amik yg kat ALOR STAR,hehehe aku ada kat situ.awek2 amat digalakkan.. tongue.gif

KOLEJ POLY TECH MARA

nie KPTM...aku dok kat KPTM alor star..kolej nie byk focus kat bahagian IT ngan ICT..best jgk..pasal pinjaman jgn tkt sebab kolej nie under MARA dan aku boleh GERENTI dpt pinjaman dari MARA..sbb MARA dah kata diorang akan support kolej2 under diorang dulu..so jengok2 la..klu nak masuk,amik yg kat ALOR STAR,hehehe aku ada kat situ.awek2 amat digalakkan.. tongue.gif

aku ade kenal yg kptm ipoh dgn kota baru ke kalu x salah..empat diaorg tu ok gak tpi yg ipoh diaorg cakap kecik sket..satu bangunan jek..

PUTRAJAYA 23 Feb. - Keputusan peperiksaan Sijil Pelajaran Malaysia (SPM) 2005 akan diumumkan pada 13 Mac manakala Sijil Tinggi Persekolahan Malaysia (STPM) pula pada 16 Mac ini.

berita lanjut di Utusan Malaysia

Haa, adik2 yg bakal menerima kputusan, aku doakan, moga tabah bagi yg dpt keputusan yg kurang memuaskan... yg got flying colours tuh... tahniah le, jgn lupa ole2 utk kitorang yg mendoakan korang tau!

13 march kan kuar SPM n 16 march STPM kan hehehehe..GUD LUCK!! moga korank dpt result yg gempak2 lagi gempak dari 17A hehehehe.. :lol:

KUCHING 24 Feb. - Pengajaran subjek Harta Intelek (IP) akan diperkenalkan di institusi pengajian tinggi (IPT) tempatan sebagai langkah meningkatkan kesedaran umum terhadap isu-isu yang berkaitan dengannya.

pengajaran subjek itu sudah lama diperkenalkan di negara-negara maju, malah beberapa fakulti undang-undang di IPT tempatan menjadikan IP sebagai mata pelajaran elektif.

``Antaranya ialah Fakulti Undang-undang Universiti Islam Antarabangsa Malaysia (UIAM) dan Universiti Teknologi Mara (UiTM),'' katanya

di universiti berkenaan, pengajaran subjek itu akan diperluaskan ke fakulti-fakulti lain yang mempunyai kaitan seperti kejuruteraan dan teknologi

berita lanjut di Utusan Malaysia

wahahahahaa...tukar title lagiiiiiiii aku ingat topic baru da...... :D

tukar title lagiiiiiiiii apa kesssssssss...lepas nih tukar title lak SPM 13 march STPM 16 march hahahahaha.. :lol:

tukar title lagiiiiiiiii apa kesssssssss...lepas nih tukar title lak SPM 13 march STPM 16 march hahahahaha.. :lol:

:lol: aku edit title sebab dah gabungkan dengan thread lama lepas SPM juga...so jadikanlah tempat ni untuk budak² sedang ambil atau lepasan untuk SPM bersembang.... :D

cv3 !!!! telah mengunakan kuasa kuda gabannya level 3 .

cv3 !!!! telah mengunakan kuasa kuda gabannya level 3 .

tertinggal nak taip hurup i tu..eja bende lain salah x pe..jgn salah taip nick/nama org..keh keh..try taip hamlaww jd ham ke..

sape nak apply polis leh apply skang...haha..ade iklan kat paper semalam..kalu budak spm x de keje baik mintak jd konstebel jek..rumah free..baju free.. :P

Edited by BraDeRz

tertinggal nak taip hurup i tu..eja bende lain salah x pe..jgn salah taip nick/nama org..keh keh..try taip hamlaww jd ham ke..

sape nak apply polis leh apply skang...haha..ade iklan kat paper semalam..kalu budak spm x de keje baik mintak jd konstebel jek..rumah free..baju free.. :P

kat 999 pun ada siap iklan lagi..tapi aku x minat.. :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...