Jump to content
Phoenixwunin

Sembang² SPM dan lepasan SPM (part 1)

Recommended Posts

Tahniah2 kepada warga2 putera yg dpt result SPM hari nih...xpe terjatuh sekali ke 2 kali ke 3 kali ke x bermakna anda jatuh selamanye..teruskan berdiri dan berdiri & sampai bole terapung hehehehe..maka anda akan berjaya kelak..ala masuk U senang la..aku tgk result2 korank nih masuk UiTM ngan UIA lepas sesangat!! but tgk la korank pilih course apa hehehehehe..kalo amik engine ker? computer ker maybe x lepas kut..hehehehe :)

aku ambik 10 subjek le (7+3)

heaben x, so aku yg bute nak tulis jawi, buta tajwid dan buta bahasa arab nih leh survive ke agaknya? tanye le. aku risau terkandas x dpt ikut..

nih ko tanya yg dak UIA la mcm braderz ngan locco semua penah study sana..aku nih base pada kawan aku yg skool sama aku yg x penah2 blaja arab bole dpt bahasa arab point tinggi gile..ala mcm aku ckp blaja arab basic nahu,perbuatan semua basic things..mcm aku blaja kat skola men. f2-f3 hhehehehe.. :)

hdr088 apa yg aku leh bgtau kat ko... ko amik kos yg ko minat...kalau ko pk pasal kerjaya... aku risau ko takleh survive nanti... apa2 pun biar bermula dgn minat ...ko punye minat menjurus kearah mana... sbb kalau ade minat..ssh mcm mana pun ko boleh survive sbb tu minat ko... so ko didorong utk berjaya oleh minat ko...jgn ko terdorong utk amik kos yg org lain ckp senang .. semua kos yg ditawarkan oleh IPT mempunyai peluang kerja yg baik...

huhuhuh kalau dah .. terapung tuh.. dah mamposs.... .. jadi ghost wakakkaka

emm ngan result aku tuh.. katner bleh ahh..

kalau.. ting6 .. rasa tak minat.. emmm

huhuhuh kalau dah .. terapung tuh.. dah mamposs.... .. jadi ghost wakakkaka

emm ngan result aku tuh.. katner bleh ahh..

kalau.. ting6 .. rasa tak minat.. emmm

result ko yg kat atas tuh ker?? aku rasa lepas sebab credit kan result koo..apply UiTM pun ok UIA pun ok..kalo ko still nak amik computer CS or IT gi amik UIA la coz diorank x strict sgt ngan keputusan rasanye la..kawan aku sorang amik CS result hampeh ok je dpt kat UIA..uitm rasa x dpt kut..

aku sokong ko!!!! aku dulu spmv amek lain.. tapi minat pc so aku amek sc komp.. maka aku gembira dapat keje yg aku minat so tak jemula... :)

apa tuh kejeruteraan elektrik

1.kuasa

2.perhubungan

3.mekatronik

dan apa future dia, kerje ngan sape nanti? leh x tlg listkan compay yg pakai bende nih.

apa pandangan korang pd course nih?

1. perakaunan

2. pengurusan harta tanah

3. seni lukis dan seni bina (arkitek ke nih?)

apa tuh diploma senibina dan diploma bangunan? arkitek ke?

kalau korang x keberatan, tgl le explain coz aku blur... thanks 4 helping!

apa tuh kejuruteraan elektrik

1. yang ni bestfren aku blajo... die pompuan... ley je survive... kene panjat2 katenye... hehe.. x tau gak...

2. yang ni aku x tau la pulak... perhubungan yang mane tuh? :P

3. mekatronik ok gak... banyak gler kompeni nak amik kalo ko blaja bende nih....

apa pandangan korang pada course nih?

1. aku x suke akaun... time skolah blaja time kh aje... tp, time blaja sem 1 ari tu, kene amik... senang aje... lagi2 bile tgk dorang gune ubs...

2. x tau

3. seni lukis aku x tau... kalo seni bina, sape2 nak jadi arkitek ok la... best gak... tp, biasenye dak2 yg amik cos nih, slalu jadi musang... da pagi baru tdo... yela... kene siapkan projek... wat model... tp, tgk mcm best jugak.... :lol:

ikut suke la nak amik pape... janji ko rase ley bawak sume2 tuh... x tau boley blaja... B)

account sem 1 mmg la senang blaja balik basic masa f4-f5 but change in english la..cuma buat kunci kira2 je lain skit..sem 2 ngan sem3 ko tgk mcm mana gile account nih..but course nih market demand mmg tinggi..so kalo rasa math ok n sanggup tension kan kepala buat benda nih...aku pun jadi tension buat account hahahahaha.. :lol:

tahniah kpd mereka2 yg dpt keputusan cemerlang mahupun tak berapa cemerlang...

haih perli nampak..

result ko yg kat atas tuh ker?? aku rasa lepas sebab credit kan result koo..apply UiTM pun ok UIA pun ok..kalo ko still nak amik computer CS or IT gi amik UIA la coz diorank x strict sgt ngan keputusan rasanye la..kawan aku sorang amik CS result hampeh ok je dpt kat UIA..uitm rasa x dpt kut..

hokhok.. UIA , apa saja ler.. janji.. taun depan aku dah tak duduk rumah...

yeahh time to .. rove wander.

Den target Doktor jer.. masuk Training... tengok sesuai doc mana..

Weh Sijil perubatan beb!! pegi mana pun laku!! cam mak den Nurse dalam dewan bedah [geng hulur pisau,penyepit,grafu kat doktot la]....

Widang kesihatan... Ko keje kat mana pun musti dapat.. tambah tambah ko pompan.. ambik Nurse.. ko mintak jer... Terus terima!! wakakaka!!!

Tapi.. kalo nak cari kerja tuh.. ikut minat ma.. kang bosan lak nanti..

hehe, tahniah kpd korang sumer.

aku tny psl UIA bukan sebab nak senang. aku cuma takut x dpt follow jerk. dan aku percaya, lagi senang sesuatu course tuh, lagi bnyk graduan dihasilkan, lagi susah nk dpt kerje.

aku minat bidang nih

1. graphics design < minat sesangat tapi aku cinta mata aku lagi.. hehe

2. doktor psikologi atau bedah

3. arkitek < bpk sedara aku kata susah cari kerje.

4. akauntan

5. elektrik dan elektronik

kalo graphics design.. jgn cakap le. buat flash masyuk woo. tido 2 jam jer. mata merah. so demi mata, aku lepaskan je la..

tenukla

dahler stimix slow pelik arinih

Nak surf lembab giler

donlot laju jer

hahahahahah

ni musti bdak2 gi isi borang online

ramai sgt

aku tny psl UIA bukan sebab nak senang. aku cuma takut x dpt follow jerk. dan aku percaya, lagi senang sesuatu course tuh, lagi bnyk graduan dihasilkan, lagi susah nk dpt kerje.

aku minat bidang nih

1. graphics design < minat sesangat tapi aku cinta mata aku lagi.. hehe "hehhehe nih tiap tiap hari duk .. praktik... minat giless Cipan pon tak giler camtuh

2. doktor psikologi atau bedah

3. arkitek < bpk sedara aku kata susah cari kerje.

4. akauntan

5. elektrik dan elektronik " Aku ader kemahiran tapi tak berapa minat

kalo graphics design.. jgn cakap le. buat flash masyuk woo. tido 2 jam jer. mata merah. so demi mata, aku lepaskan je la..

emm aku plak focus .. 2 tuh je

Edited by Navigator®

topik Spm Dah Keluar, Aku Konfius!, tolong!! digabungkan dengan topik Sembang² budak² dlm peringkat / lepasan SPM.....harap maklum....

p/s: lain kali tak payah bukak topik yang sama kalau nak discuss pasal SPM

malam nih aku bincang ngan cikgu aku ngan fren aku ape nak pilih dlm borang upu tuh.... nampaknyer kene pakai kabel la.... coz aku dgr diploma seni reka byk bdak2 sastera amik.

hackezkk, klo ko nk isi borang online, pi isi kol 3 pagi la. konfem dpt nyer.

lg satu, btolla surf putera lembap giler babas..... torrent 45 kbps plak.... bandwidth 20% kosong tuh dah penuh...

so back to UIA topic.. diorang ajar dari asas seasas ABC ker?

ko nyer putera time out kot...

xkan la dari asas... asas tuh alif ba ta..... B)

ape da,....

emm.. ehh.. aku pergi bank..

takder .. no Pin.. lain selain.. UPU.. / upu aku dah beli.. borang takyah ler..

so back to UIA topic.. diorang ajar dari asas seasas ABC ker?

ko nyer putera time out kot...

yer asas...yela kut asas mcm tuh Camel apa? Jamalun Kamus apa Kamusun but rasa xlah detail sgt benda mcm tuh maybe baca buku n paham sendiri then diorank ajar korank bukan masuk zaman skola semua diorank nak suap..3-4bulan je ko belaja tuh x tolak cuti..byk sendiri beb..lagi2 UIA aku dgr lecturer diorank (kawan aku ckp la n X-gf aku citer) lecturer kekadang x masuk..but UIA kat PJ tuh Matrix tau..korank belum buat major course lagiiiii..UIA apa lagi ek..owh ye masa korank daftar masuk UIA bulan 7 nanti korank kena buat test english tgk english lvl korank x silap aku lv 4 1 tahun setengah = 3 sem lv1-3 2tahun = 4 sem

lv 5-6 1 tahun je =2 sem termasuk la yg lv english dia tinggi apantah diorank panggil exemted aku pun x tau betul x..(semua tuh depend pada course ko amik) rasa kalo medic utk UIA buat kat Kuantan.. :)

kalo yg lv english dah high rasa bole drop subject english~ kalo salah harap maaf sebab aku bukan dak UIA nih based pada apa yg aku tau dari kawan2 aku yg study sana..

kalo ko rasa susah arab tuh x yah la masuk UIA mcm aku..hahahahaha sebab malas nak amik arab aku x choose pun UIA dlm borang UPU aku hehehehe~

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...