Jump to content
Phoenixwunin

Sembang² SPM dan lepasan SPM (part 1)

Recommended Posts

nak tanyer skit pasal civil engineering?? ade sesaper x yg boleh kasi tau maklumat pasal course ni??

hihi... cos ni memang menarik...

bagi yg minat la.... :D

hm, dolu2 aku blaja gak menatang nih... tp aku da quit...

aku amik marketing...

seronok jpe ngan ramai org...

wat projek.... iklan.... wat produk baru.... :wub:

hm, civil ni ko tgk la ko minat ape...

nak blaja senibina ke, civil yg btul2 civil ke... paip ke.. jalan.. ukur tanah...

uish.. macam2 la...

yg plg menarik, senibina la...

yg plg best, ukur tanah.... :lol:

ehh korang kalau ader . inform memaner.. kemasukan.. kasi ler.. sini.. Daftar Online . ker..

aku ko . banyak .. buat search.. takder.. sumer.. lepas.. Kuar result.

borang UPU online: no pin bli kat BSN. pastu isi kat Kementerian Pendidikan Tinggi nak isi skang pon xpe.

permohonan BPG: ni utk sesaper nak jd cikgu. no pin bole bli kt BSN jugak. isi kat Kementerian Pelajaran Malaysia. Tapi tunggu keputusan keluar dulu. dier nak keputusan SPM korang dlm borang online tuh.

Tarikh tutup UPU online: selepas 10 hari bekerja selepas keputusan SPM diumumkan.

Tarikh tutup BPG: 28 Mac 2006

klo ko search pakai google mmg x jumpe nyer. B) search kat sokkabar baru jumpe.......ADE PAHAM.... :lol:

NO Offense!

Edited by HexPhoenix

spm kuar 13 mac ke 16 mac ni???

aku nak tanye financial eng. ni camne??? n mane better mechanical eng. ke actuarial science???

spm kuar 13 mac ke 16 mac ni???

aku nak tanye financial eng. ni camne??? n mane better mechanical eng. ke actuarial science???

spm 13 mac....stpm 16 mac...... semua course sama penting.....nak pilih course, pilih yang diminati jea.....jangan ambil course itu ini sebab ikut member.....nanti menyesal di kemudian hari.....

spm 13 mac....stpm 16 mac...... semua course sama penting.....nak pilih course, pilih yang diminati jea.....jangan ambil course itu ini sebab ikut member.....nanti menyesal di kemudian hari.....

kalo amik yg minat nnti kuar xde peluang keje sama gak xguna...minat leh cari...sesape tau pasal financial eng. x?

kalo amik yg minat nnti kuar xde peluang keje sama gak xguna...minat leh cari...sesape tau pasal financial eng. x?

semua course yang diambil ada peluang kerja...cuma masa dan rezeki yang akan menentukannya sahaja....kalau kau tak berusaha mencari kerja tu, macam mana kau nak bekerja? kejayaan itu tidak akan datang bergolek kalau kau tak berusaha mencarinya......kau tanyalah pengalaman user² seperti bro trunasuci tu, bagaimana susah payah diorang cari kerja dulu....

yg penting minat...kalo course ko minat dpt lagi bagusss...kalo x dpt amik la ikut keputusan ko kalo ikut keputusan nih kena tau la mana yg market demand..mcm aku amik accountancy market demand nih.. :lol: dpt job senang study je la payah hehehehe... :lol:

kengkadang minat ilang mase kat tgh jalan..tp jarang ler..

aku minat bisnes course tp amik Computer Science plak..nak cepat grad nyer pasal sbb aku ade diploma IT..nanti la aku dah keje aku amik lagi satu degree...hehe..

paling penting minat dan peluang kerja tuh mesti seimbang.

Info: sesaper kt sini nk jd cikgu KPLI susah sket coz kjaan skang byk amik bebudak lepasan spm yg amik ijazahguru 5 1/2 tahun tuh.

mcm mane nak apply online wehhh

ponin aku masuk site tuh

isi borang UPU secara online di SINI...... baca panduan mengisi borang di SINI....good luck kepada semua!

Edited by civ3

paling penting minat dan peluang kerja tuh mesti seimbang.

Info: sesaper kt sini nk jd cikgu KPLI susah sket coz kjaan skang byk amik bebudak lepasan spm yg amik ijazahguru 5 1/2 tahun tuh.

huh.. kalo camtu, susah la aku nanti... hm, ade gak cite2 nak jd cikgu nih...

tp, nak apply bile da abis dip nti... syg la... da nak grade... tgl setahun je lagi...

hm, kalo amik degree... blaja 4 thn kan?

hm, kalo x dapat jugak, pas abis degree amik master pendidikan la.... :rolleyes:

isyh2... ley ke aku jadi cikgu nih... B)

erhhh

kalo nak apply online takyah antar sijil la ekk?

kalo pakai pos kner pototstat sijil?

aku rase nanti bile dah dpt result sure SESAK tahap babun kat site tuh

baik gi daftar skang

heheheh

hehehhe

aku baru dengat berita..

SPM taun nih lebih Baik dari.. taun lepas..

91% lulus..

emm.. Caya ler.

hehehhe

aku baru dengat berita..

SPM taun nih lebih Baik dari.. taun lepas..

91% lulus..

emm.. Caya ler.

:o makin cemerlang student SPM ni.... :lol: tapi tak tahulah lagi 3 atau 4 tahun lagi.....masa tu mungkin SPM dalam BI (subject yang kaitan dengan math dan sains) dan bagaimana dengan result bakal² student SPM di masa depan? B)

bagaimana dengan ANDA?

hokhok

mampos aku

hishhh

aku igt nak gi amik ari slase

hehehhe.. naper nak ambik lewat..

aku .. pergi jer.. Hari isnen.. lepak.. kat Cikgu Ina dulu wakakkakaka

huhuhu hehehhe

harap harap...

buleh ler....

sapa² yang nak ambik sains komputer atau information technology, business ke...better waktu cuti ni korang study add math untuk form 5 dan form 6....sebabnya korang akan belajar semula add math masa kat IPT nanti...

math besh...tapi biase kalu ipt math ade metematik diskrit....senang jek..lg pun silibus x byk..belajo set,no perdana pun belaja balik..hehe..

hueuheuheuhue

aku skarang tengah pening lagik nih..

masuk bab proof proof nih..

antara ayat² lec aku..

"kalo tak paham pun.. kamu buat-buat paham jer la yer.."

"ok kita berenti kat cni dulu.. sebab kalo saya sambung lagik kamu pening dan saya pun pening gaks"

hahahahahaah...

aku pk nak amik cikgu je. konfem dpt keje. first chioce: TESL

kat maner bhg tesl nih? aku bace buke panduan tuh xder TESL pon.

cikgu...

amik cikgu belum tentu akan dapat terus jadi cikgu bila habis belajar..

ini kenyataan dari cikgu kat tempat aku..

kalo...

tajaan JPA = terus dapat keja

tajaan ptptn = kena tunggu lama (setahun pun ada)

dia utamakan pelajarpelajar KPLI...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...