Jump to content
castlevama

Student Poli?sape-sape

Recommended Posts

assalamualaikum.. :D

huhu.. post pertama aku kat porem nih.. Januari 2007 ni aku bakal masuk poli.. amik sijil kejuruteraan mekanikal la.. :wub:

aku rasa gerun jek baca post2 korang kat thread ni.. takot plak rasanya nak teruskan ngan poli tu.. takot tak dapat nak sambung degree suatu masa nanti.. tapi itu je peluang yang aku ada skrg ni.. adehhh.. :unsure:

skrg ni.. aku nak pastikan 2 perkara.. dak diploma kejuruteraan mekanikal dari politeknik ada peluang tak nak sambung gi degree? ..& lepas aku dah abes sijil nanti.. boleh tak terus sambung amik diploma.. atau nak kena tunggu tempoh tertentu baru buleh mohon sambung diploma? <_<

aku budak sesat jalan.. -_-

assalamualaikum.. :D

huhu.. post pertama aku kat porem nih.. Januari 2007 ni aku bakal masuk poli.. amik sijil kejuruteraan mekanikal la.. :wub:

aku rasa gerun jek baca post2 korang kat thread ni.. takot plak rasanya nak teruskan ngan poli tu.. takot tak dapat nak sambung degree suatu masa nanti.. tapi itu je peluang yang aku ada skrg ni.. adehhh.. :unsure:

skrg ni.. aku nak pastikan 2 perkara.. dak diploma kejuruteraan mekanikal dari politeknik ada peluang tak nak sambung gi degree? ..& lepas aku dah abes sijil nanti.. boleh tak terus sambung amik diploma.. atau nak kena tunggu tempoh tertentu baru buleh mohon sambung diploma? <_<

aku budak sesat jalan.. -_-

ermm...benda cam gini payah nak dapatkan kepastian,

sbb ini semua adalah kuasa Tuhan,

kita semua makhluk,just usaha+tawakkal+doa jee...

Edited by scorps

ermm...benda cam gini payah nak dapatkan kepastian,

sbb ini semua adalah kuasa Tuhan,

kita semua makhluk,just usaha+tawakkal+doa jee...

aku cuma takot nak amik risiko.. tu pasal nak dapatkan kepastian.. :P

anyway.. time kaseh atas nasihat ko.. aku gagahkan diri gak masuk poli.. :D

aku mengimpikan segulung ijazah untukku.. suatu hari nanti.. -_-

poyo nyer.. ehehe.. :lol:

rezeki 2 allah taala tentukan..kita manusia berusaha.ko belajar rajin2..dptkan yang terbaik,insya allah ada peluang utk buat ijazah nnnt

rezeki 2 allah taala tentukan..kita manusia berusaha.ko belajar rajin2..dptkan yang terbaik,insya allah ada peluang utk buat ijazah nnnt

InsyaAllah... time kaseh rifaie... :D

aku cuma takot nak amik risiko.. tu pasal nak dapatkan kepastian.. :P

anyway.. time kaseh atas nasihat ko.. aku gagahkan diri gak masuk poli.. :D

aku mengimpikan segulung ijazah untukku.. suatu hari nanti.. -_-

poyo nyer.. ehehe.. :lol:

Kenapa tak boleh? Better budak Poli amik ijazah kat luar negara dari dalam negara sebab kat luar lebih teknikal daripada teori macam kat Jepun. Kalau dalam negara....maka ijazah ko sekadar "menghafal untuk lulus periksa".. :P

Kenapa tak boleh? Better budak Poli amik ijazah kat luar negara dari dalam negara sebab kat luar lebih teknikal daripada teori macam kat Jepun. Kalau dalam negara....maka ijazah ko sekadar "menghafal untuk lulus periksa".. :P

tak pernah plak aku terfikir buleh sambung studi sampai luar negara... tak terfikir pun ada jalan untuk aku... tapi besh ooo... :unsure:

camne nak sambung belajar kat luar ngara? :huh:

allo..aku nk tanyer skit..klu aku nk apply poly skg boleh lg ke ?..aku dh dpt..tp dier ckp kene kasik jawapan 14 ari lepas tawaran tu..skang dh lebih 14 ari dh..so camane ek ?

Anta je .. x pun ko tepon je sane .. dorang x marah nye .. he3 ...

P/s: Sedihnye meninggalkan poli tercinta ... Gembira sebab baru sudah habes poli... hehehhe

Kerjaya? Ahaks .. ahaks .. tamo lagi .. biarlah enjoy dulu di rumah, menorrent banyak2 .. advancedkan diri dengan mane2 matapelajaran yang penah blajo .. tggu sambung ke degree 6ti ... insyallah ...

ko dah habeh ke gak?

Owh ye .. kat cni saya nak tanya bekas2 pelajar Diploma Teknologi Maklumat dari politeknik khasnya ..

bagi korang2 yang penah sambung belaja .. kat IPTA/IPTS mane yang paling banyak benarkan pemindahan/pengecualian modul yang penah kite amek? Diharap dapat berkongsi dengan junior anda yang baru saje habes blaja nih ..

P/s: TQ .. sebab x tawu nak wat pilihan kat mane ..... :)

student poli bila plak masuk sem baru ??

Kepada senior2 ex-poli, di manakah anda semua? Adakah pemindahan/pengecualian kredit dibenarkan bagi pelajar2 diploma integrasi? Sebab difahamkan, hanya modul diploma setahun tu je dibenarkan .. mase sijil dulu x leh ... isk isk .. isk benarkah begitu .... :(

P/s: 15hb Jan tarikh masuk sem baru incik scorps ...

saper kat sini(forum ni) yg study kat politec dunguN??

ataupon bekas student sana?

\skrg ddah tukar namadah,bukan pdt lagi tapi poli sultan mizan zainal abidin

hehhehhehhe

Aku bekas pelajar politek kota bharu... 1994 - 1995 , Sijil Kejuruteraan Awam (Lebuh Raya)

tapi sbb aku tak minat kerja bab ni... aku terus kerja as junior teknikal computer services lepas kuar poli..

Edited by prontoxp

So, pernah sambung ke peringkat lebih tinggi ke prontoxp? Ada soalan nak tanya nih kalu yek .. tq

saper kat sini(forum ni) yg study kat politec dunguN??

ataupon bekas student sana?

\skrg ddah tukar namadah,bukan pdt lagi tapi poli sultan mizan zainal abidin

hehhehhehhe

er

poli dungun?

aku dari situ

tp name baru tak sedap a

panjang sgt

hehe

ko sem bape?

aku skang tgh LI

kebosanan gile

asik cuti banjir je

haishh~

p/s:nk tanye. boleh ke register balik nick nih?aku nk register balik la. hehe. sbb dulu aku masuk just tgk2. skang baru nk aktip2 nih. hehe.

Edited by naughtystar

tak pernah plak aku terfikir buleh sambung studi sampai luar negara... tak terfikir pun ada jalan untuk aku... tapi besh ooo... :unsure:

camne nak sambung belajar kat luar ngara? :huh:

Ada beberapa petua :-

1. Time Projek last tu, ko buat projek yang gempak punya
  2. Jangan apply Universiti luar lagi sebelum pengalaman kerja ko masih dibawah 2 tahun
  3. Pointer ko, takyah kisah sangat yang penting KERJA ko kat luar nuuuu

Wokeh?