Jump to content
castlevama

Student Poli?sape-sape

Recommended Posts

Erk, kate taun 95 Absit?

P/s: Banyak dah berubah kat situ .. hehehe ...

Ana silap taip tu..Mr Ijan...mungkin nak lagi muda lah kut...sebenarnya

ana masuk tahun 85 keluar 87...8 dah tertulis 9..

Maka dengan ini..... jadilah ana nih super-duper-senior-veteran PUO...dah tua la... Mr Ijan.

Owh, ini super duper senior nih, kalu mase 1985, ni sumer pelajar2 pelajar terpilih yang lagi hebat dari dak U mase tu especially yang masuk PUO .. :lol: . X macam sekarang, keputusan tahap gaban pun leh masuk diploma ... <_< . Tah ader ke tidak kot sumer pensyarah yang ajar anda dulu Absit .. :lol: .

P/s: Kepada dak2 junior especially sijil, betul ke dah start setahun setengah untuk dak integrasi ? Kalu yek, anda sangat2 malang start dari sem nih ... :unsure:

Edited by Mr Ijan

Ana rasa...dah banyak penyarah PUO dulu tu..dah pencen la...kut.

Dulu dapat offer pensyarah tak nak...fikiran masa tuh tak betul...kut

Lani duduk lah ana kat Nuklear Malaysia...sampai pencen...

Boleh tau tak Mr Ijan koje kat mana...

Uih, mane keje lagi Absit .. ingat nak sambung degree dulu .. mintak koje kat jobstreet pun sampai skang tader yang mau panggil .. har har har ... x laku la saya ... :lol:

P/s: Besh ape duk tempat Nuklear Malaysia .. mesti duk dalam air cond ari2 nih .. kekeke .. x per2 .. skang ni pun kalu paling tinggi diploma sampai pegawai teknik kan? atau pembantu teknik? Ok le tuh wat sementara nih .. kalu nak kije atas sket .. pe lagi sambung le OUM ... 4-6 tahun dah dapat degree dah ... :lol:

Macam kita dua orang je... bincang kat sini..derang tak marah ke...nanti derang suruh pakai PM je...bukan apa kut2 terjumpa lagi bekas student PUO...Takpe...la..Mr Ijan..sabar je...lah...dapatlah koje... nanti..Ana dulu pun lepas poli..sampai lempeng la... 2 kilang koje...kat Johor..ana orang Perak.

Kalau ada peluang sambung la... belajar lagi...macam ana nih...susah dah nak sambung belajar.Maklumlah dah berkeluarga. Koje gomen nih gaji ciput...tapi masa banyak...itu sebab ada buat sikit PC baru & terpakai... itu pun pasaran kadang2 tepu gak.Hari tu.. Mr Ijan ada mobo P3 Sket 370 tak?

Nak marah pe Absit, name pun Forum , ader gak maklumat2 yang diorang dapat dari senior super duper cam ko nih .. kekeke .. lagipun x kira kan post kat sini ? So, x de la kot diorang marah ... :lol: . Dulu amek Dip ke Sijil Absit? Habes2 study terus dapat kije? Banyak ke dapat peluang keje ngan kelulusan poli tuh dulu?

P/s: Ader tu ader .. tapi tu la .. kan ari tuh dah kate ader problem, kalu leh baiki slot Ram tuh, x per la ..

Itu lah yang diharapkan jangan la... derang marah yeee...Zaman kami dulu tu...hanya ada Sijil je... maka ana nih hanya ada sijil Poli je..`elecronic comunication' banyak kengkawan ana koje... kat Celcom lani... pangkat derang pun besar.Kalau coverage tak ok just call... terus derang datang nak pasang antena baru... kawan punya pasal la...Lani kat Nuklear Malaysia, semua Juruteknik/Pembantu teknik dari Poli... sebab hanya sijil/diploma dari poli je... yang diiktiraf oleh JPA.Satu poli pun ada...Lepas poli dulu ekonomi meleset...susah dapat koje...itu sebab 2 kilang ana koje kat Johor iaitu Sharp-Roxy Electronic, Batu Pahat, Johor dan Sgs-Thomson, Tg Agas Muar Johor.

Habis lani Mr Ijan buat apa..duduk Klang kat mana???Didoakan semoga dapat koje/sambung belajar....!

Edited by Absit

hi macam macam nama poli baru ni yer.

cam poli dungun juga,skrg dah tkar kepada poli sultan mizan zainal abidin,

dulu dikenali dgn nama poli dungun terengganu jer... :lol:

salam..

sape pelajar poli kejuruteraan awam...

yang da praktikal...

dekat syarikat construction...

saya nak pinjam repot praktikal...

kalo bole yang softcopy...

tolong la email saya... [email protected]

urgent...nak anta 15 july ni...

kalo hardcopy.... yang area ipoh or perak la...

tolong la kawan2 k...

tq

salam..

sape pelajar poli kejuruteraan awam...

yang da praktikal...

dekat syarikat construction...

saya nak pinjam repot praktikal...

kalo bole yang softcopy...

tolong la email saya... [email protected]

urgent...nak anta 15 july ni...

kalo hardcopy.... yang area ipoh or perak la...

tolong la kawan2 k...

tq

uish..ko tak wat repot lagi ke? masa dah suntuk

P/s: Kepada dak2 junior especially sijil, betul ke dah start setahun setengah untuk dak integrasi ? Kalu yek, anda sangat2 malang start dari sem nih ... :unsure:

wahhh... biar betul nih... :blink:

aku dak SKM... -_-

apasal aku tak dengar pape pun pasal benda ni... :unsure:

bro eip,btul la kata bro ijan tu...

masa kita org orintasi hr tu pun letc dh sound awal2 kat bdk2 yg amik sijil.pas nie nak integrasi kena tunggu sethn dulu.yg sethn setgh tu xpasti la...bdk2 sijil kena keje dulu nampak gayanyer.tp dengar citer saper yg pointer gepak every sem,terkecuali dr nie.tp xpasti la.nie dngar khabar2 angin jer...

nampak gayanyer nie wilayah PUO kot...bnyk tul senior2 kat sini...hehehe...

bro eip,btul la kata bro ijan tu...

masa kita org orintasi hr tu pun letc dh sound awal2 kat bdk2 yg amik sijil.pas nie nak integrasi kena tunggu sethn dulu.yg sethn setgh tu xpasti la...bdk2 sijil kena keje dulu nampak gayanyer.tp dengar citer saper yg pointer gepak every sem,terkecuali dr nie.tp xpasti la.nie dngar khabar2 angin jer...

nampak gayanyer nie wilayah PUO kot...bnyk tul senior2 kat sini...hehehe...

nak kena tunggu setahun... :blink:

mintak2 la pointer aku gempak every sem... huhu... :lol:

tapikan... kalau diploma integrasi nak buat setahun setengah, takkan derang nak tambah modul kot? kalau tak silap aku, modul sem 5 & 6 tuk dak diploma ngan diploma integrasi sama je kan? :huh:

wahhh... biar betul nih... :blink:

aku dak SKM... -_-

apasal aku tak dengar pape pun pasal benda ni... :unsure:

yer..heheh budak dip pun teruk jgk.kemungkinan bermula julai 07 nie PB ngan PA dah jadi 50-50...teruk ar final nnt

yer..heheh budak dip pun teruk jgk.kemungkinan bermula julai 07 nie PB ngan PA dah jadi 50-50...teruk ar final nnt

No lah.... Aku skrg DTK5, sinior ko org agknyer... PB ttp msh 60& PA msh 40... Aku suke cos nie...

aku dulu pon warga poli gak ,

tapi skrg dah tukar stattus jadi warga u plak...

ok selamat belajar..

pastu sambung plak degree,

ok??

No lah.... Aku skrg DTK5, sinior ko org agknyer... PB ttp msh 60& PA msh 40... Aku suke cos nie...

hahah...aku lg senior agaknya :P amcam projek final? bila pameran? aku nk g tgk laa

aku bekas student psp (politeknik seberang prai)...

ambik skm (sijil kejuruteraan mekanikal), skarang da masuk U buat degree plak... ^_^

ko kat u mana skrg??

dulu seblom masuk amik degree, sambung dip kat mana??

:lol: Assalamualaikum...

aku ahli baru kat sini..insyaallah..aku bakal jadi bdk POLIMAS...aku ambik dip.mekanikal(plastik)..sape2 yang study bde ni....best tak khusus ni.... :blush:

*aku dok slgr...tapi dpt poli. sampai kat utara...jauh..jauh