Jump to content
TJ-Ariff

Penubuhan Persatuan Juruteknik Komputer

Recommended Posts

Salam semua warga Putera.

Saya disini inginkan pendapat semua yang ada. Tentang penubuhan Persatuan Juru juruteknik Komputer.

Tujuan asas :

1) Menyelaraskan tangga gaji yang paling minima disetiap kedai.

2) Menyelaraskan tahap kerja dan keupayaan setiap juru teknik

3) Bertukar tukar pendapat diantara ahli.

Tujuan Utama :

Saya telah membuat beberapa perjumpaan dengan setiap juru teknik di daerah Kuala Kangsar dan kebanyakan nya bersetuju agar gaji juru teknik komputer yang terlatih di selaraskan bagi setiap kedai, kerana tawaran yang diberikan oleh majikan kadang kadang tidak berpatutan.

Faedah :

1) Setiap juru teknik yang berdaftar dengan persatuan akan diberi kursus bagi peningkatan tahap kemahiran.

2) Setiap ahli akan mendapat faedah kenaikan gaji yang setaraf dengan kamahiran nya.

Jika persatuan ini berjaya didaftarkan , kita sesama akan cuba untuk menjadikan persatuan ini di Iktiraf oleh kerajaan agar setiap juru teknik yang berdaftar dengan persatuan akan mendapat faedah.

Apa pendapat kelian ?

Silakan....

pendapatan juruteknik komputer terlalu rendah...kat kl sekitar rm700 - rm1000 jer... tapi kerja juruteknik komputer ni dah termasuk dalam bidang profesional... bkn senang2 nak bedah komputer...

Ya betul tu, gaji juru teknik komputer pada masa sekarang adalah tidak berbaloi dengan kerja dan ilmu yang ada.

Itulah pasal nya saya dengan beberapa sahabat di KK sedang merangka plan bagi penubuhan Persatuan ini.

Kerja Juru Teknik Komputer adalah satu bidang yang Pro.

Ia memerlukan kemahiran yang tinggi untuk menyelesaikan sesuatu masalah terutama dalam pengendalian Talian Jaringan.

Kalau setakat boleh format dan install itu belum layak di panggil Juru Teknik Komputer (JTK)!

Jika tidak silap, di beberapa negeri seperti di Terengganu, pendapatan juruteknik komputer hanyalah sekitar RM300 atau RM400 sebulan.

hahaha... kat ktn gaji RM600 ke bawah.. pandai kipas tokey bole la naik skit. tapi kat ktn nih byk kedai komputer ambik budak praktikal jadi technician. nk save budget lar katakan, sebulan bg RM100 dah cukup. lgpun byk kedai komputer kat sini yg sakit2 sumer, tunggu masa nk tutup, sbb sales kureeeenngggggg sgt. masa aku jd technician kat satu kedai kt sini dulu bole kira pakai jari jer beraper pc bole jual satu bulan, lebey kurang 5-6 bijik jerk. kakakaka. biggrin.giflaugh.gifbiggrin.gif

mmg tak terbela la nasib nk jd technician komputer nih.

kalau nak cerita pasal gaji jadi Juru Teknik Komputer memang tak cukup kekadang tu tak sampai sebulan dah abis....tapi bagi aku duit tepi lagi banyak......dah semesti setiap Juru Teknik Komputer ada pelangan dia sendiri .....macam aku boleh dapat RM500 -1000.....sebab perojek aku sendiri itu dulu masa aku jadi Juru Teknik Komputer...tapi

sekarang aku dah bukak CC biggrin.gif

kalau nak cerita pasal gaji jadi Juru Teknik Komputer memang tak cukup kekadang tu tak sampai sebulan dah abis....tapi bagi aku duit tepi lagi banyak......dah semesti setiap Juru Teknik Komputer ada pelangan dia sendiri .....macam aku boleh dapat RM500 -1000.....sebab perojek aku sendiri itu dulu masa aku jadi Juru Teknik Komputer...tapi

sekarang aku dah bukak CC biggrin.gif

sama la ngan aku jugak............gaji aku baru RM 663.....(setelah di tolak ngan KWSP+PERKESO).......kadang2 tu seminggu takde org.....yg datang hantar PC pun bile PC dah repair....diorang cam malas nak datang ambik........sanggup tinggal 2-3 minggu kat aku...........aduss pening2......

sama la ngan aku jugak............gaji aku baru RM 663.....(setelah di tolak ngan KWSP+PERKESO).......kadang2 tu seminggu takde org.....yg datang hantar PC pun bile PC dah repair....diorang cam malas nak datang ambik........sanggup tinggal 2-3 minggu kat aku...........aduss pening2......

eh'eh... lama tak nampak namer kat forum? sibuk ker? hahhaha... tak tau plak ko pun technician komp.

technican computer gaji rendah.. tak padan ngan kerja ...

elok sgt ... buat KESATUAN ni aku setuju.. .... kasi belasah skit sama itu tokey...

semua org nak amik kesempatan atas kita yang lemah nih ... apa pasai ? tak takut mati ke haaa ?

huhu....aku nie kira alhamdulilah lah dapat gaji rm 750 sebagai supervisor technical department nie...memang cukup lah duduk kat melaka nie ngan gaji aku cam tueh...bayar duit moto rm 159 ngan rm 100 bagi kat mak aku.

serius lah...dengan kurang dari rm 500 tueh,aku masih hidup lagi ngan kerja aku nie hah.....pepehal pun kebanyakan pendapatan aku dari luar waktu kerja.tapi ngan duit tepi tueh aku tak guna buat makan atau kasi kat mak aku takut tertelan duit haram....gulp!

skrg nih kita nak bela nasib kita dak melake oiii...

ko mungkin tak pernah rasa dapat gaji RM 260 sebulan .. tapi aku pernah rasa tau .. tu ada DIPLOMA cert tu ...

Edited by psychoX

kalau nk ikutkan, gaji mmg tak penah cukup. mcm aku ni pn, sewa bilik dah rm240 sebulan. lg rm20 sama mcm gaji psychoX dulu.

tapi ye lah, dg gaji aku ni pn aku tak rasa cukup, apeta lagi dg sekadar rm260. aku dulu penah gak dok terengganu. dok bujang la. sebulan rm400 tu kira ngam ngam gak la. boleh makan+rokok. tolak rokok rm150 sebulan, kira makan tu dekat rm250. belum lagi keperluan lain lagi (ubat gigi, sabun basuh, bla bla bla). nsb baik lelaki. kalau pempuan .. mm .. datang bulan pun mau tambah budget lain.

eh meraban laks. point aku, kalau nelayan (bukan nk rendahkan profession nelayan yek) yg tak perlu kelulusan tu pun ada kesatuan, juruteknik yg sekurang-kurang sijil ni pun, takkan tade persatuan ye dak?

basic kecik tak pe .. Rm 700, 800, 900.. tapi mesti ada bebenda lain yang bleh menambah pendapatan.. cam kerja lebih masa .. atau deal ngan pengurusan .. baiki pc rosak 20% kita yang dpat etc etc.. baru le semangat skit buat kerja.

Syukur lah dengan ape korang ade !! gaji banyak tak tentu bahgia !! Sabtu pun kena datang (tak kira overtime tuh ) pukul 5.00 pm belum tentu boleh balik !! 7.00 pm tu biasa jer !!! Ambil ler part time blajar ape - ape tak rugi invest duit kat blajar nih!! aku pernah tengok member aku kena buang on the sport sebab pretasi tak memuaskan (gaji dia rm6000.00 ) . Gaji mahal belum tentu bahgia sad.gifsmile.gif

hahaha... kat ktn gaji RM600 ke bawah.. pandai kipas tokey bole la naik skit. tapi kat ktn nih byk kedai komputer ambik budak praktikal jadi technician. nk save budget lar katakan, sebulan bg RM100 dah cukup. lgpun byk kedai komputer kat sini yg sakit2 sumer, tunggu masa nk tutup, sbb sales kureeeenngggggg sgt. masa aku jd technician kat satu kedai kt sini dulu bole kira pakai jari jer beraper pc bole jual satu bulan, lebey kurang 5-6 bijik jerk. kakakaka. biggrin.giflaugh.gifbiggrin.gif

mmg tak terbela la nasib nk jd technician komputer nih.

Oooo patut la kena sepak awal... hahaha... teruk betul la kehidupan IT kt kuantan ni... wahahahha... seksa2x

aku setuju jek

PC opis cap MIMOS PIII 500Mhz slow giler...

kat ofis aku ade banyak PC camnie.. tapi setahu aku die just 450Mhz.. pakai windows 98.. hermm..

Mak aku jadi juruteknik kat JKR terengganu.

Rasanya gaji dlm RM1.5k-2k. Lebih kurang camtu la.

mak ngko juruteknik komputer ke ?