Jump to content
TJ-Ariff

Penubuhan Persatuan Juruteknik Komputer

Recommended Posts

mak ngko juruteknik komputer ke ?

juruteknik dalam kerajaan jangan cakaplah gaji die mcm mane.kalu yg ade sijil keluar dari poly dah buleh starting kat Rm 1200.tapi nok bulehlah tu yg cukup2 payoh tu.pikir2ss3.gif

Edited by nie feng

Mak aku jadi juruteknik kat JKR terengganu.

Rasanya gaji dlm RM1.5k-2k. Lebih kurang camtu la.

Nak Tau kenaper payah....?

Kerana terlalu ramai yang boleh kerja kerja Juruteknik komputer nie.... walaupun baru setahun jagung !

Kekadang saya pun hangat Hati dengan deme semua nie...

Tapi tak kisahlah... kerana pelanggan akan mencari orang yang lebih berpengalaman....:)

Nak tahu ..? Gaji Juruteknik di Kuala kangsar adalah sekitar RM450.00 minimum... ini pun ade orang terima... !

Itu pasai la jiga ada persatuan.... majikan tidak akan sesenang meletakkan tangga gaji yang murah giler tu...

Saya angapkan bahawa pekerjaan Juruteknik komputer ini adalah satu pekerjaan yang PRO !

Tak gitu..?

aku sokong kalo ditubuhkan persatuan juruteknik komputer. kalo owner nak tubuhkan aku akan masuk. aku sokong 100%. Mmg aku akan join...

aku pun jadik technician,tapi bkn Comnputing semata2.aku MIS.tapi...gaji kecik tak hingat.company besor.bagi gaji kecik.sakit ati gak kdg2 tu.basic 8rat je.da tolak,jd la lbh kurang 6setengah rat!

sedeynya aku :(

eh,btoi2 ker korang nak buat persatuan? aku nak join bole? :)

aku rasa belaja mcm mlvk pun bagus.. anyway dulu aku belaja short cos sbb nak cari sehelai sijil untuk iktiraf kelayakan.. apa aku tau..yg ajar tu pun tau.. jadi skrg ni zaman dah berubah.. belaja tetap dari asal2 dulu..tapi berpanjangan sampai ke teknologi terkini.. aku tgk ramai yg join kelab macam racing motor ke keter atau mainan kawalan jauh.. tapi tak nampak la byk lagi kelab IT yg betul2 berjaya.. bawak demo pc/router/switches dll sebagai alternate pengenalan asas untuk backup diri sendiri dan teman2 baru..

as newbie dlm industri it servicing terutama pc.. bkn tahap kerja atau penyudahan je penting... bahkan ilmu cara komunikasi dgn orang yg berkaitan spt pelanggan tu pun penting.. mcm mana kita nak biasakan diri dgn orang lagi2 orang yg kita tak kenal..cara kita melayan pelanggan dalam cara membaiki atau menerangkan itu yg membuatkan org lain yakin pada kemampuan kita...Juruteknik ni sekurangnya kena mahir jugak dlm peralatan pejabat yg lain.. bukan setakat pc,printer..scanner je.. bertukar2 pandangan atau pengalaman tu sgt berharga..

so ...aku sokong juga matlamat korang ni..

Syukur lah dengan ape korang ade !! gaji banyak tak tentu bahgia !! Sabtu pun kena datang (tak kira overtime tuh ) pukul 5.00 pm belum tentu boleh balik !! 7.00 pm tu biasa jer !!! Ambil ler part time blajar ape - ape tak rugi invest duit kat blajar nih!! aku pernah tengok member aku kena buang on the sport sebab pretasi tak memuaskan (gaji dia rm6000.00 ) . Gaji mahal belum tentu bahgia :(:)

aku keje dari pukul 11.AM hingga pukul 9.PM.......gaji sekarang RM 900 dah potong tinggal RM 800++........xde OT/Elaun makan..........yg ada elaun minyak moto RM 10 tu pun voucher PETRONAS...........tapi yg aku heranya kenapa kalo pelanggan datang dia mesti kata `eh lu boleh datang rumah x repair PC`...........aku nak kata YA tapi memandangkan CAJ yg aku nak kenakan aku pikir balik............kiranya diorang carik aku x carik bos aku apsal ha?........ada beza ke?.......

P:S ada org dari Sri Damansara ngan Sungai Buloh datang repair PC kat kedai aku tu pasal ada org kata aku `BESH` x tipu orang.............err apa maksud tu?.........

gaji aku RM 12,000 sebulan dengan jadi tenchnician . tak tipu nih.

......................................

Muhammad fahizi bin Ismail

Netzero Computer Technology

Technical Analysist

Persiaran UiTM Machang , Kelantan

-Kaspersky Lab Team-

gaji memang teruk... jadi JTK nie.. last aku pernah kejer lagi teruk... gaji perhour... satu jam rm 2.50,

sedih ooo masa tue... nasib baik hidup sorang.... :D

Ha ape citer nye tentang Persatuan JuruTeknik IT nie...

Jadi ker..?

Kalau nak buat, kita lantik secara maya dulu orang orang yang boleh buat kerja utk menubuhkan Persatuan ni...

Pertama nya kena rangka sebab kenapa nak di tubuhkan Persatuan ini.

kedua nya undang undang persatuan.

ketiga nya mesyuarat agong penaja bagi perlantikan :-

Pengerusi , & Naib

Setiausaha & Penolong

Bendahari

dan beberapa AJK

udah siap tu, kena buat minit mesyuarat agong penaja.

bila semua sudah siap ambil borang kat pejabat pendaftar pertubuhan

submit.

:)

Ok siapa nak mula nie...

teman fikir la baik mengkome yang dekat dekat KL tu...

Teman jauh...

gaji memang teruk... jadi JTK nie.. last aku pernah kejer lagi teruk... gaji perhour... satu jam rm 2.50,

sedih ooo masa tue... nasib baik hidup sorang.... :D

satu jam RM 2.50.... = gaji aku jage kaunter cc sini :ph34r: ... member aku keje pizza hut pon RM 3.50/4.00 sejam

aku rase memang x patut pon gaji juruteknik sebegini rendah... gaji sekarang pon terseksa... fulus x cukup... nasib baik baru abis spm, dok umah mak bapak lagi... aku nampak tokey2 kedai komputer ni memang suke nak amik kesempatan, cane nanti aku nak keje technician nanti yer...

kalo jadi aku nak join bleh?

Emmmm... rasa nya sudah lama Topik nie,

Sokongan saudara sekalian amat menggalakkan, tapi tak ada yang tampil untuk memulakan tindakan zahir.... :D

Jadi itu itu, apa kata saya cadangkan mana mana ahli Putera yang berada dikawasan Utara terutama Perak (Ipoh, Taiping atau sewaktu dengan nye) berikan nama dan kontek nombor (PM ajer) untuk saya hubungi bagi tindakan selanjut nya...

Di Kuala Kangsar , saya mempunyai 5 orang kenalan teknisyen, saya nak cari lagi 10 orang.

Boleh saya atur kan satu pertemuan untuk membincangkan hal ini.

ok camner... ?

Emmmm... rasa nya sudah lama Topik nie,

Sokongan saudara sekalian amat menggalakkan, tapi tak ada yang tampil untuk memulakan tindakan zahir.... :D

Jadi itu itu, apa kata saya cadangkan mana mana ahli Putera yang berada dikawasan Utara terutama Perak (Ipoh, Taiping atau sewaktu dengan nye) berikan nama dan kontek nombor (PM ajer) untuk saya hubungi bagi tindakan selanjut nya...

Di Kuala Kangsar , saya mempunyai 5 orang kenalan teknisyen, saya nak cari lagi 10 orang.

Boleh saya atur kan satu pertemuan untuk membincangkan hal ini.

ok camner... ?

saya amat sokong pertubuhan JTK ni ditubuhkan..saya keja kt KL..gaji x sampai pun 1k..ada diploma..keje pun bole tahan gak..xde la banyak...tp pk skill yg kita ada n gunakan utk satu2 kompeni tu..x berbaloi ngn apa yg di bayar kat kita...saya join utk pertubuhan JTK nih..

saya amat sokong pertubuhan JTK ni ditubuhkan..saya keja kt KL..gaji x sampai pun 1k..ada diploma..keje pun bole tahan gak..xde la banyak...tp pk skill yg kita ada n gunakan utk satu2 kompeni tu..x berbaloi ngn apa yg di bayar kat kita...saya join utk pertubuhan JTK nih..

bagus2..nampak cam da ramai yang berminat ngan idea ni.aku pun nak join gak.tapi persoalannya,kalu ader perjumpaan,nak buat kat maner?sebabnya..aku keje kat pahang.and aku pasti ader ramai lagi yang berminat nak join.

papepun,aku bagi sokongan kalu persatuan ni ditubuhkan.

yang penting kena daftar secara sah dulu la.baru senang keje :rolleyes:

Aku pun sokong dengan penubuhan persatuan ini.Sebab aku pernah kerja sbg JTK ni

Ada yang bagi rm500 , rm 950 , rm1200 , rm1150 , rm800 .Memandang aku bukan budak it pada asalnya aku pun tak leh nak kata mcm mana cuma aku ada la pengalaman berkerja kat kedai komputer , cybercafe , kontraktor komputer , low yat je aku tak penah lagi...sbb rasa aku tak cukup pantas nak pasang pc :blush:

:blink: Apa pun aku sokong dgn penubuhannya.Kesian kepada yg belajar tinggi2 dan susah susah payah sebab bukan senang pun nak jd pc techincan .. setakat format install windows adik aku pun tahu hehe.. Apa pun kita kena bersyukur dengan rezeki yang tuhan berikan. Asalkan berusaha insyaallah ada ganjaranya.

Edited by ikico

Salam semua warga Putera.

Saya disini inginkan pendapat semua yang ada. Tentang penubuhan Persatuan Juru juruteknik Komputer.

Tujuan asas :

1) Menyelaraskan tangga gaji yang paling minima disetiap kedai.

2) Menyelaraskan tahap kerja dan keupayaan setiap juru teknik

3) Bertukar tukar pendapat diantara ahli.

Tujuan Utama :

Saya telah membuat beberapa perjumpaan dengan setiap juru teknik di daerah Kuala Kangsar dan kebanyakan nya bersetuju agar gaji juru teknik komputer yang terlatih di selaraskan bagi setiap kedai, kerana tawaran yang diberikan oleh majikan kadang kadang tidak berpatutan.

Faedah :

1) Setiap juru teknik yang berdaftar dengan persatuan akan diberi kursus bagi peningkatan tahap kemahiran.

2) Setiap ahli akan mendapat faedah kenaikan gaji yang setaraf dengan kamahiran nya.

Jika persatuan ini berjaya didaftarkan , kita sesama akan cuba untuk menjadikan persatuan ini di Iktiraf oleh kerajaan agar setiap juru teknik yang berdaftar dengan persatuan akan mendapat faedah.

Apa pendapat kelian ?

Silakan....

bagus juga tue ada latihan or bleh buat satu team buka bisnes sendiri

waa...stuju2.....ako pon nak join gak.....walopon xde la se PRO mn..tp kalo ada kelab @ persatuan camnih leh gak kongsi2 ilmu & pengalaman..

Edited by DragoN

la nape senyap jer...aku pun JTK gak kat ktn baru naik gaji rm650,tapi bos aku bagi peluang +poket sendiri dgn jual streamyx,system alarm,repair w/talkie,f/print n macam2 lagi...jadi aku bukan setakat tahu JTK shaja...

Bila pk2 blik kalau setakat nk repair komp tu mmg tak leh g jauh wat mase skrg,sbb tu bos aku dedahkan tech's dia dgn pelbagai produk IT terkini,dan kt tmpt aku kerja ni aku 2 org je yg da basic komp yg lain elektronik n elektrikal so kitorang da la kongsi2 ilmu...

Skrg aku tgh tgu projek tender nak pasang solar plak...ilmu baru gak bg aku...

sory melalut jauh sangat,pe2 pun aku amat sokong korang pnya idea ni....

HIDUP JTK......HIDUP JTK.......

*TJ Arif,saudara kerja kt mane?

waa...stuju2.....ako pon nak join gak.....walopon xde la se PRO mn..tp kalo ada kelab @ persatuan camnih leh gak kongsi2 ilmu & pengalaman..

aku sokong sgt :rolleyes:

erm...klau aku ni yang baru nak berjinak² dalam dunia repair² ni leh ke??

aku keje kat cc...aku minat gler ngn computer ni..

kiranya...ari² aku ngadap computer....

nak join leh tak??

Sekadar nak menyampuk bleh dak??hehehe

Kepada JTK2 yang kerja kat luar tu, jikalau anda berminat untuk masuk kedalam sektor kerajaan sebagai juruteknik komputer @ FT17, ni aku ada sedikit tip untuk korang.

1- pastikan anda berkelayakan minima dari sek men vokasional atau teknik dalam bidang elektrik atau elektronik.Starting minima gaji P1T1(800++)

2- Kalau nak gaji tinggi ckit pastikan anda mempunyai sijil dari politeknik dalam bidang IT

3- Isi borang SPA8 di web SPA

4- kalau dah dapat surat tawaran interview tu, pastikan anda mengetahui mengenai perkakasan komputer dari mula komputer bertapak di malaysia sampai la sekarang nie.Ini adalah kerana bos aku pernah mewakili SPA interview JTK yang tak kenal apa itu motherboard, RAM.Harddisk pun tak kenal.

5- Pastikan anda belajar mengenai software dan hardware terkini dalam bidang IT.

Kalau korang ada 5 benda nie.....korang wat, insyallah 99% peluang untuk dapat kerja dalam sektor kerajaan cerah.Ini adalah kerana JTK amat kurang dalam sektor kerajaan sekarang ni.Setahun dekat 4 kali buat interview.Last interview bulan 8 hari tu.Insyallah bulan 12 nanti akan ada lagi sekali interview.

Sekian.Terima kasih.

kat lowyat takde expirience rm900,

ade xpirience around 13xx or 1400 skang ni la emmmmmm tapi keje separuh mati depand pade kedai jugak....tu tidak memerlukan ape2 cer yang tinggi.sijil SKM pon bleh jalan.