Jump to content
dzulcarnine

Satellite Broadband In Malaysia

Recommended Posts

Awak guna proxy server tak sms buat networking tu ? Aper proxy server yg awak guna ? AP tu ape hah ?

sms tu aper? short messanging system ker? AP = Access Point

*gunalah istilah yang senang difahami, lain la kalo singkatan tu memang semua orang paham ataupun memang singkatan untuk istilah istilah ICT

yang aku jumpa, servis dari time, starnet & smart. Time macam ok jer, servis sampai 2mbps, tapi diorang x publish rate, sesapa yg tau rate dia? smart tu plak agak slow, 1mb download 512kb upload

aku dah pasang kat site di UITM Kota Bharu, dari syarikat ViaSat Smart,

but aku pasang yang KU-Band jer .... speed dia Download 1.5 Mb dan Upload 128K

laju laa jugak , tapi di punya modem SurfBeam guna Obtain IP , HUB dia org yang kasi IP but still pakai cooper line jaring so kalau jaring down , down laa jugak..

pasal rate dia aku rasa yang KU-Band nih dalam lingkungan RM 300 lebih manakala alat dia boleh bayar ansuran harga alat dalam RM 2-3k nanti aku dapat invoice dari dia org aku kasi kat sini okeh ...

Assalamualaikum,

Saya adalah pengguna KU-BAND dari viasat SMART.Saya guna kat rumah aje.. sharekan dengan jiran-jiran dalam lingkungan 500 ke 700 meter outdoor kongsi bayar la. Saya gunakan wi-fi G network, buat setakat ni ok aje . Slow sikit la kekadang laju , tidak terlalu bergantung kepada keadaan cuaca. Setakat ni semenjak saya pasang pada 28.09.05 dulu, baru 2 kali down.. itupun kejap aje. Tak lama. Bayaran ? murah aje , saya ambik pakej bronze 128/512 dan akan upgrade kepada Gold lepas ni (128/1.5) sebab pengguna dah bertambah. Initial kos kena bayar ialah rm 1840 termasuk installation dan 3 bulan advance access, 350 X 3(untuk monthly fee). RM 130 X 3 (sewa peralatan , dish, surf beam), RM 400 installation. Saya gunakan bende ni sebab dah lama sangat kami duduk kat sini tak ade internet, jangan kan streamyx tiang telepon pun tak de. boleh rujuk kawasan pemasangan di komuniti penduduk blok 16 bandar tasik puteri rawang selangor

http://www.wianex.com/btp16/index.html

ni harga dari Jaring Satelite broadband. Sebab aritu client aku ada amik untuk apps yg aku buat kat kuari dia.

Jaring satelite broadband :

pakej : 512 downlink, 256 uplink : RM 1600 per month ( 2 yrs contract), installation : RM4620

pakej : 1Mbps downlink, 256uplink : RM 2000 per month ( 2 yrs contract), installation: RM4620

Harap membantu

:::.. Download Stats ..:::

Download Connection is:: 243 Kbps about 0.24 Mbps (tested with 2992 kB)

Download Speed is:: 30 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (Server 2)

Test Time:: 2006/07/28 - 12:12am

Bottom Line:: 4X faster than 56K 1MB Download in 34.13 sec

Tested from a 2992 kB file and took 100.875 seconds to complete

Download Diagnosis:: May need help : running at only 78.39 % of your hosts average (0.225)

D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-34Y2QKGZC

User Agent:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.0.4) Gecko/20060508 Firefox/1.5.0.4 [!]

Ni aku punya...kat tpt aku ni aku tgk ada satelit tulis SMART, so kiranya aku ni pengguna KU-BAND lah yer? Aku pun baru tahu pasal KU-BAND ni, tu pun bila baca BERITA yang bro.shanai tulis kat depan putera.com ni haa!

Xde kena mengena la dgn 'jaring' ku-band ni ye? Bukan apa, pasal ada stgh site bile aku masuk dia kata aku ni user jaring.my...

Herm, ttg kelajuan dia, semenjak dua menjak nih, slow cam siput, aku x tahu la knapa jadi camtu, sampai bos aku kata, piring besar tu buat apa? Intenet pon lembab, bahkan kadang langsung xleh nak online! Kerap jugak sebenarnya berlaku masalah ni, aku pun x tahu camana nak contact ku-band nih!

Edited by annamir

Menyebut mengenai broadband melalui VSAT nih, agak tak praktikal bagi aku laa pasal costing untuk peralatan sahaja tak memadai melainkan pejabat korang tu memang tak der liputan streamyx atau jaring, baru option terakhir adalah VSAT nih. Ada pihak yang sediakan VSAT service nih macam syarikat GITN Sdn Bhd.

Kalau liputan streamyx atau jaring masih ada dalam lingkungan primis korang, baiklah langgan service streamyx atau jaring, lebih affordable. Kalau VSAT nih, ganguan cuaca seperti hujan akan menyebabkan link Tx dan Rx down untuk seketika..... agak menyakitkan kan?

P/S: Sapa office kat Pulau Pinang, pakailah PenangFon. Fibre Optic ditarik teruih ke premis anda dengan RM60* sebulan untuk Tx dan Rx 2MB*

*Bergantung pada terma dan syarat.

hurmm mahal jugak broadband satelit nih eh..member aku ada cc kat selayang..setakat ni takleh masuk streamyx...hurmm..tension gak ..skrg dia pakai isdn jer...nak pakai satelit ni mahal plak...kalau ada harga berpatutan and laju dari isdn mungkin boleh dipertimbangkan.. ada cadangan lain?

hurmm mahal jugak broadband satelit nih eh..member aku ada cc kat selayang..setakat ni takleh masuk streamyx...hurmm..tension gak ..skrg dia pakai isdn jer...nak pakai satelit ni mahal plak...kalau ada harga berpatutan and laju dari isdn mungkin boleh dipertimbangkan.. ada cadangan lain?

Ku band ler...home basic baru jek RM 150 sebulan..ok la tuee..at least broadbad la gak..dari ko pakai ISDn tuee..perghh ingatla gi zaman takder streamyx......kiranny ISDN nie la yg power skit dari 1515

Ku band ler...home basic baru jek RM 150 sebulan..ok la tuee..at least broadbad la gak..dari ko pakai ISDn tuee..perghh ingatla gi zaman takder streamyx......kiranny ISDN nie la yg power skit dari 1515

rm 150? ko leh bagi company apa supply nih? yang home basic nya leh pakai tak untuk cc dalam 10 pc?

kalo hujan ke mendung ke signal kaco tak ? merana kalo musim hujan :lol:

Cuba korang tinjau kat sini.

Pasal mendung tu aku pon tak tau lagik la camner...tapii bagi aku nie la option aku..sebabnya aku adaer branch yang tiada talian telefon apatah lagi streamyx..so aku ingat nak pasang natang nie leerrr..aku pakai ler home basics nyer..janji ader connection internet

ok gak rege dia tapi tgk la home basic ada limit ler 200mb per month kan?..kalau pakej unlimited tu mcm mahal sgt ..

hurmm betul gak tu..nanti aku cadangkan kat member aku tu..tapi lagi berbaloi pakai ku band dari isdn kan?

kalo hujan ke mendung ke signal kaco tak ? merana kalo musim hujan :lol:

KU-band ni lebih kurang macam Astro. Bila hari mendung teruk atau hujan, servis mungkin terganggu sikit.

Kalau nak yang lebih reliable, gunalah C-Band sebab ia sesuai untuk mission critical punya applications, tapi memanglah mahal sikit berbanding KU

Selalunya En Akublur pakej Satelit nih memang target dia kat company-company yang memang terdesak nak pakai internet + takder lingkungan streamyx@jaring. Sebabtu mahai dan almost takder pakej untuk home user.

begitu ke Cik Ahmades....setahu saya atlas one broadband pon ada for home user cuma coveragenya sahaja tiada di kawasan saya...mereka cuma cover area klang valley je so far....smart broadband ni saya tatau plak takde package for home user sebab baru dua tiga kali baca review pasai smart broadband ni.......haaaaaaaaa wimax...tu laa satu2nya technology yg aku dok tunggu2 darik dulu agi....tapi problemnya ..mostly service tu cuma cover area klang valleyje yg banyak...tempat2 lain payah lerr depa nak pasang menara ke sattelite ke spot ke cable ke..tu pasai pengguna diluar kawasan klangvalley lambat terima technology baru2 camni...

tggu WiMax :D best pn best www.wimaxforum.org

rasanye malaysia baru nak beli lesen dia yg tertanggug dulu

Perghh pening la aku nak membaca dier banyak no link dier..hehehe..tak paham aku..

aku dapat info pasal wimax ni dah lama..dah bertahun2..pasai ada member aku study kat europe dia cakap kat negara dia study tu semua dok pakai wimax technology....dia cakap kat tempat dia fee untuk student murah sangat....jeles jerk dengar time tu