Jump to content
dzulcarnine

Satellite Broadband In Malaysia

Recommended Posts

macam mana nak guna wireless kalau ada vsat kat sekolah nie aku tau gun adalam lab je ape peralatan lain yang kena ada

kene ade AP or wireless router.. dari lab boleh sambungkan ke skolah.. and kalo berani lagi sambungkan ke kompleks rumah guru2.. tapi jangan share public plak.. hancur jadinya..

Pa yg ku tau,broadband satelite ni di sarawak blum bnyk sgt pakai...ini utk home basic n company la..bkn utk vsat..vsat ni kbnyknnya utk sekolah2 d sarawak..ming lpas aku pun da gak pasang utk ipphone d sekolah2.dia pkai vsat la..kira mcm internet phone..slow ckit la dlm 3second compare dgn tpon biasa..tp murah giler..dlm 0.03sen je seminit..

ok2,balik pd tpik..dlm isu terbaru ni, dgr2 Smart nk buka rangkaian d sarawak.tp blm meluas lg..skrg baru kat Bintulu..mybe thun dpn masuk Miri..dia pakai Ku-Band..mcm astro gak..tp lg okla.awan tebal pun lg boleh surfing.tp slow kit laa...

pa yg ku tau,kelebihan Smart ni dr yg "satu' lagi tu,adalah kepantasannya dlm uploading n downloading bits..

nnt ku bg spec nyer.

tima kasih kawan2,banyak juga ilmu saya dapat tentang wireless nie atas perkongsian semua,cuma sy musykil sikit,cmn kita nak buat connection dari pc ke router wireless tu?kat tepi rumah sy ada jiran guna wireless,so camana boleh sy connect pada router dia?harap kawan2 dapat bantu

tima kasih kawan2,banyak juga ilmu saya dapat tentang wireless nie atas perkongsian semua,cuma sy musykil sikit,cmn kita nak buat connection dari pc ke router wireless tu?kat tepi rumah sy ada jiran guna wireless,so camana boleh sy connect pada router dia?harap kawan2 dapat bantu

pertama sekali ko kena pastikan yg sognal wifi tu samapi ke area rumah ko,

klu tak sajer je,

pastu ko kena ada adapter wifi,

tak kira laa usb ker atau pci card ker,

pastu setting kena betul ,

dan jiran ko tu bagi kebenaran pada ko utk gunakan wifi tuu.

ader faham?

kat malaysia kita ada baycom,maxis,celcom,smart digital,ipstar,Vcn-dah bankrap,dan beberapa lagi...

esso,mobil,caltex pakai baycom

shell,projet,bhp pakai maxis....

petronas half pakai maxis...half lagi aku tak tau...

Hi,

Saya orang baru di forum ini.

Ada yg punya graphic mrtg untuk koneksi VSAT KU Band ini ??

Saya berminat menggunakan VSAT ini. Adakah yang bisa memberikan service sampai ke Denpasar - Indonesia ?

Terima kasih bantuannya.

Best Regards,

Arifivo

YM:arifivo

e:[email protected]

Hi,

Saya orang baru di forum ini.

Ada yg punya graphic mrtg untuk koneksi VSAT KU Band ini ??

Saya berminat menggunakan VSAT ini. Adakah yang bisa memberikan service sampai ke Denpasar - Indonesia ?

Terima kasih bantuannya.

Best Regards,

Arifivo

Selamat Datang.. :lol:

Sila2.. stakat Denpasar Indonesi aku rasa boleh capai.. pasal asia tenggara kan ? :lol:

http://www.smartmalaysia.com/smart_v2/

Iya, bisa saya dapatkan pricingnya ?

Kalo' bisa sekalian sama screenshoot traffic graph-nya

Best regards,

Arifivo

kenapa tak masuk di website nya ?

klik ! ade terpapar harga. Tapi dalam currency Malaysia..

Kalu dalam rupiah.. entah2 juta2 rupiah..

ni harga dari Jaring Satelite broadband. Sebab aritu client aku ada amik untuk apps yg aku buat kat kuari dia.

Jaring satelite broadband :

pakej : 512 downlink, 256 uplink : RM 1600 per month ( 2 yrs contract), installation : RM4620

pakej : 1Mbps downlink, 256uplink : RM 2000 per month ( 2 yrs contract), installation: RM4620

Harap membantu

Dear Cikgureza,

Saya berminat untuk pakai KU Band yg pak Cikgureza tawarkan. Bisa kasih penawaran ke saya ??

Bandwidth 1Mbps downlink, 256uplink

Di tunggu kabarnya segera. Terima kasih.

best regards,

arifivo

kenapa tak masuk di website nya ?

klik ! ade terpapar harga. Tapi dalam currency Malaysia..

Kalu dalam rupiah.. entah2 juta2 rupiah..

Saya sudah click websitenya.... saya sudah coba email, cuman belum ada replay.

Mungkin bapak punya kenalan yang jual koneksi KU band ini untuk di Denpasar - Indonesia ???

Terima kasih.

best regards,

Arifivo

Saya sudah click websitenya.... saya sudah coba email, cuman belum ada replay.

Mungkin bapak punya kenalan yang jual koneksi KU band ini untuk di Denpasar - Indonesia ???

Terima kasih.

best regards,

Arifivo

Rasanya boleh cover tu....cuma masalahnya dealer yang nak pasang nanti. Macam mana? Indonesia rasanya pun ada satellite broadband ni. Saya pernah surf cari sebab saya di Sarawak, sebelah Kalimantan je. Tapi kalau tengok harga, smartmalaysia ni offer affordable. Kira ok la.

[email protected]

Lets blogging!!! temakol.hasyim.net

Edited by shymz

Rasanya boleh cover tu....cuma masalahnya dealer yang nak pasang nanti. Macam mana? Indonesia rasanya pun ada satellite broadband ni. Saya pernah surf cari sebab saya di Sarawak, sebelah Kalimantan je. Tapi kalau tengok harga, smartmalaysia ni offer affordable. Kira ok la.

[email protected]

Lets blogging!!! temakol.hasyim.net

Perangkat KU Band sudah saya punya (Dish 1.8meter, LNB + ODU 2watt Viasat) kecuali modem..... Modem yg saya punya sekarang Linkstar (utk KU Band). Mungkin saya butuhkan hanya modem sufbeam-nya saja untuk bisa connect dengan NSS6 ini.

Untuk Pointing ke NSS6, dan setup modem (freq and symbol rate) bisa chatting lewat YM.

Bapak Hasyim punya kenal teman yg bisa bantu saya ??

Terima kasih banyak.

best regards,

Arifivo

Saya tiada teman yang bisa bantu...sebenarnya saya pun tengah mencari dealer smartmalaysia ni di Sarawak ni, especially Kuching. Awak cuma mahu YM je ke? Kenapa tidak guna broadband yang telco(telefon selular) offer? Bolek jugak....dan tambah mobile lagi.

[email protected]

Perangkat KU Band sudah saya punya (Dish 1.8meter, LNB + ODU 2watt Viasat) kecuali modem..... Modem yg saya punya sekarang Linkstar (utk KU Band). Mungkin saya butuhkan hanya modem sufbeam-nya saja untuk bisa connect dengan NSS6 ini.

Untuk Pointing ke NSS6, dan setup modem (freq and symbol rate) bisa chatting lewat YM.

Bapak Hasyim punya kenal teman yg bisa bantu saya ??

Terima kasih banyak.

best regards,

Arifivo

Saya tiada teman yang bisa bantu...sebenarnya saya pun tengah mencari dealer smartmalaysia ni di Sarawak ni, especially Kuching. Awak cuma mahu YM je ke? Kenapa tidak guna broadband yang telco(telefon selular) offer? Bolek jugak....dan tambah mobile lagi.

[email protected]

Bukannya di Sarawak lebih mudah ?? tinggal contact smartmalaysia, mereka akan kirim perangkat ke Sarawak. Untuk installasi vsat KU band sangat mudah. Sedangkan kalau saya, harus import dulu masuk Indonesia ........

Kalau bapak telah menemukan sales atau contact untuk smartmalaysia, mohon bantuannya untuk contact saya juga. Saya bisa dihubungi lewat email [email protected] atau YM : arifivo

Mohon informasi, apa bedanya www.smartmalaysia.com dengan www.jaring.net.my ? Saya dengar jaring juga jual koneksi vsat KU Band yg sama dengan smartmalaysia.

Terima kasih

best regards,

arifivo

Jaring ni wired dan wireless(wifi) saja...bukan satellite...kalau saya tak silap. SmartMalaysia ni sukar dicontact. Yang jaring tu saya enggak tau. Dah jadi versi Indon pulak forum ni...hehehe.

Bukannya di Sarawak lebih mudah ?? tinggal contact smartmalaysia, mereka akan kirim perangkat ke Sarawak. Untuk installasi vsat KU band sangat mudah. Sedangkan kalau saya, harus import dulu masuk Indonesia ........

Kalau bapak telah menemukan sales atau contact untuk smartmalaysia, mohon bantuannya untuk contact saya juga. Saya bisa dihubungi lewat email [email protected] atau YM : arifivo

Mohon informasi, apa bedanya www.smartmalaysia.com dengan www.jaring.net.my ? Saya dengar jaring juga jual koneksi vsat KU Band yg sama dengan smartmalaysia.

Terima kasih

best regards,

arifivo

kenapa tidak kamu hubungi smartmalaysia terusan aja.kan dia ada kasi no customer care.disana kamu boleh tanya pricingnya dan info semua yg ingin diketahui.rasanya vsat ni luas liputannya..utk kepastian.just call them la.:).tp setau saya.linkstar for Cband.for Ku band using surfbeam.

kenapa tidak kamu hubungi smartmalaysia terusan aja.kan dia ada kasi no customer care.disana kamu boleh tanya pricingnya dan info semua yg ingin diketahui.rasanya vsat ni luas liputannya..utk kepastian.just call them la.:).tp setau saya.linkstar for Cband.for Ku band using surfbeam.

Saya sudah contact smartmalaysia, tapi udah 2 bulan lewat lom dijawab email dari saya.

Saya gunakan linkstar untuk ambil KU band ke satellite europestar (speedcast kalo' ndak salah). Saya ingin gunakan NSS6 yg jauh lebih dekat dengan Denpasar - Bali.

Terima kasih informasi dan bantuannya.

best regards,

arifivo

Saya sudah contact smartmalaysia, tapi udah 2 bulan lewat lom dijawab email dari saya.

Saya gunakan linkstar untuk ambil KU band ke satellite europestar (speedcast kalo' ndak salah). Saya ingin gunakan NSS6 yg jauh lebih dekat dengan Denpasar - Bali.

Terima kasih informasi dan bantuannya.

best regards,

arifivo

cuba you email this person yateoh(at)smartmalaysia.com.my atau yateoh(at)smartmalaysia.com (aku pun lupa ekor email dia). atau handphone number : +6013-2044720 , dia nie member lama aku yang jaga ku band kt smart.

p/s : kau ganti tanda (at) jadi @

cuba you email this person yateoh(at)smartmalaysia.com.my atau yateoh(at)smartmalaysia.com (aku pun lupa ekor email dia). atau handphone number : +6013-2044720 , dia nie member lama aku yang jaga ku band kt smart.

ok terima kasih, saya coba contact beliau

best regards,

arifivo

Saya sudah contact dengan smartmalaysia, tapi smart tidak melayani end user. Untuk itu harus menjadi reseller dari smartmalaysia, tapi syaratnya berat.

Terima kasih untuk semua rekan di Malaysia.

Wassalam

Arifivo

SATELLITE BROADBAND

KU-BAND, KALAU MAHU SUBSCRIBE, BOLEH CONTACT SAYA, MANA MANA DI MALAYSIA

TAK ADA TALIPON LINE, TAKPA, DALAM HUTAN TAKPA,

SATELLITE BROADBAND HOME BASIC PEKEJ 512 DOWNLOAD / 128 UPLOAD (2GB BANDWIDTH)

SEKARANG MASIH UNLIMITED, RM150 SEBULAH AJE

SIAPA MAHU BOLEH KONTEK SAYA KAT 013-8318880, HTTP://WWW.BINTULU.NET