Jump to content
Sign in to follow this  
Fizz

tapak tgn kerap berpeluh

Recommended Posts

Assalamualaikum semua..

he he maaf la.. lambat sikit reply..
ok dibawah ni ada gambar tapak tangan.

Selalunye kalau tapak tangan kita berpeluh ada kaitan dengan perut besar kita.
Dengan itu kita mesti selalu memicit titik peluh kita ditapak tangan.
Lihat gambar dibawah, yang berwarna merah itu adalah TITIK PELUH.

Cuba picit titik tersebut hari hari... insyaAllah, peluh ditangan anda akan berkurangan..

Selamat mencuba.

Wassalam.

o0o0 Macam tu yea,patutlah ada soran tukang urut tu pandai baca masalah badan aku melalui tapak tangan,rupanya ada part yang boleh menghubungkan ke organ dalaman kita.

yg lelaki kne tangani masalah ni seblom korg nk akad nikah

kalo x, basah r tgn tok kadi..heheheh... cuak bini korg nnt..

adoi laa.. ::icon_bounce:: dah lama tinggalkan ni.. ingat2 lupa.. ::lol::
seingat aku semua yg diatas sgt2 berkaitan, dulu prof aku pun ada kata..
setiap penyakit dalaman bermula dari organ dan hormon. kelenjar peluh hyperaktif, ada sebabnya.. kalau tak salah aku penyebabnya kurang vitamin B, bukan B CO.. tapi vitamin B, sorry aku btol2 dah lupa.. nanti kalau aku ingat lagi aku bagitau.. ::icon_silent::

Vit B ? B tu banyak jenis...kalau prof ko tahu tanggani masalah ni,kenapa dia tak nak wat formula dan kuar kat medic tv tu ? hurm... ::icon_scratch::

Tak pe rai,ni sebagai bahan nak lulus akad nikah.Kompom kadi nak suruh cepat sebab tak sanggup nak pegang tangan lama2 haha...bantal sure basah punya,borang lunyai... ::icon_lol::

ogGy wrote:Vit B ? B tu banyak jenis...kalau prof ko tahu tanggani masalah ni,kenapa dia tak nak wat formula dan kuar kat medic tv tu ? hurm... ::icon_scratch::

Tak pe rai,ni sebagai bahan nak lulus akad nikah.Kompom kadi nak suruh cepat sebab tak sanggup nak pegang tangan lama2 haha...bantal sure basah punya,borang lunyai... ::icon_lol::

aku dah kata aku lupa.. sbb dah lama sgt tinggalkan, benda 10 thn dulu.. aku dah btol2 lupa.. ::icon_redface::
kalau aku ingat balik, nanti aku bagitau. terpaksa godek nota lama aku.. kalau ada lagi laa.. ::icon_tongue::

Orang kata tapak tangan kanan gatal... tandanya nak dapat duit banyak... tapi kalau tapak tangan berpeluh tandanya nak dapat awek.. hehehe

Cakap pasal peluh2 ni , member aku dulu ada "penyakit" camni .. Memang macam lepas basuh tangan kalau ko tengok tangan dia ... Tapak tangan je berpeluh , tempat lain x sangat.

Relakslah prince,aku tak marah haha...aku gurau2 jer ::icon_smile:: cari tau,aku nak formula tu,aku ari2 bedal vitamin.Da macam vitamin muka aku ni ha...

Kalau drive kete atau motor,mesti kuar punyalah...kaki tangan basah.

Heliza AF5 mengalami masalah ni jugak.. Aku baca majalah PEREMPUAN bulan ni punya..

3vilngineer wrote:masalah peluh kat ketiak adakah satu masalah?
huhu

macam mn tapak tangan leh berpeluh eh?
ade liang2 roma ke kat situ?

Apa yg aku blajar la dr HPA Herbalis, tgn peluh ni disebabkan ada mslah usus yg mana, usus xbrapa jln dgn molek.... jd merawat la....

aku pulak muka slalu berpeluh terutama kat upper lip.. kene bwk tisu bile pas mekap. tak mekap pandai lak tak berpeluh...

Maksud dia lemak ko banyak kat muka haha !!! habislah ko teri,aku gurau jer...

Peluh tu bagus cuma mengganggu la tugas harian ko,peluh mengeluarkan toksin dalam badan ko dan garam yang berlebihan.