Jump to content
Sign in to follow this  
riderterunggul

telco 5g terbaik akan datang

Recommended Posts

On 12/10/2019 at 8:44 PM, cjaeyun said:

tak ada interested byk nak discuss 5g, sbb 4g pun belom stable & firm lagi

awak ada interested ke tak ada interested, 5g tu mesti akan datang...
masa dia dah ada, akan bawak byk gila benefits

On 12/10/2019 at 9:05 PM, klow361 said:

kalau telco2 tu buat 5g, mereka akan ambik berepe masa utk install fiber 5g?? mesti akan ambik masa yg panjang kan

ada telco skrg baru2 nak start launch 5g, celcom dgn maxis bekerjasama, huawei dgn umobile..

20 minutes ago, maymay6786 said:

awak ada interested ke tak ada interested, 5g tu mesti akan datang...
masa dia dah ada, akan bawak byk gila benefits

yalahh, aku tahu~~ tetapi 5g bila baru akan ada? mcm ckp jer nak launch out, padahal apa2 pun tak buat

btw, ada ape benefits??

16 hours ago, maymay6786 said:

ada telco skrg baru2 nak start launch 5g, celcom dgn maxis bekerjasama, huawei dgn umobile..

Telco2 yg u mention tu semuanya 'guna' aka tumpang infra orang lain.. Mana ada infra atau fiber sendiri.. Kalau diorang nak buat sendiri punya pun, aku rasa nak masuk 6G atau 7G nanti pun tak siap lagi mungkin haha

16 hours ago, cjaeyun said:

yalahh, aku tahu~~ tetapi 5g bila baru akan ada? mcm ckp jer nak launch out, padahal apa2 pun tak buat

btw, ada ape benefits??

Eh dah ada la.. Aku stay subang ni tm punya 5g dah ada meh.. Kan tm nak launch dulu kt subang dan Langkawi.. Ada dah kerja diorang buat, telco lain masih collab tapi habuk pun tak ada aku rasa

Edited by matahary

On 12/12/2019 at 10:36 PM, cjaeyun said:

btw, ada ape benefits??

telco lain aku tak tau dah pasang ke tak fiber, tapi tm sudah ada...
byk nya benefits tu spt auto pandu, dll awak blh serach google sendiri..

On 12/13/2019 at 3:09 PM, matahary said:

Telco2 yg u mention tu semuanya 'guna' aka tumpang infra orang lain.. Mana ada infra atau fiber sendiri.. Kalau diorang nak buat sendiri punya pun, aku rasa nak masuk 6G atau 7G nanti pun tak siap lagi mungkin haha

yalar, buat kerja mcm turtle, nanti teknologi semua kalah kpd negara jiran tu baru complain sesiape jer

On 12/13/2019 at 3:09 PM, matahary said:

Eh dah ada la.. Aku stay subang ni tm punya 5g dah ada meh.. Kan tm nak launch dulu kt subang dan Langkawi.. Ada dah kerja diorang buat, telco lain masih collab tapi habuk pun tak ada aku rasa

aq x tinggal tempat yg u mention...so mestilah x tahu, haha...sbb aq tgk 4g2 kebykan telco pun x syok lagi

11 minutes ago, maymay6786 said:

telco lain aku tak tau dah pasang ke tak fiber, tapi tm sudah ada...
byk nya benefits tu spt auto pandu, dll awak blh serach google sendiri..

ohhh, cam tu masa depan mmg lebih senang kehidupan kita org...
haizz, x tau lagi aq bila baru akan dpt guna 5g

12 minutes ago, cjaeyun said:

aq x tinggal tempat yg u mention...so mestilah x tahu, haha...sbb aq tgk 4g2 kebykan telco pun x syok lagi

dah cepat lah...asalnya tm dah ada pasang fiber 5g tu, tak percaya blh baca artikel ni: https://amanz.my/2019223638/

On 12/15/2019 at 6:22 PM, maymay6786 said:

dah cepat lah...asalnya tm dah ada pasang fiber 5g tu, tak percaya blh baca artikel ni: https://amanz.my/2019223638/

Haah, aku ada baca gak kt link ni, terkejut gak tm buat keputuan mcm ni.. Tapi tak pe pun, diorang infra semua dah ada sendiri punya, bukan menumpang, s memang boleh capai lah aim dia ni

On 12/16/2019 at 12:47 AM, cjaeyun said:

ohh, aq ingat semua telco ni masih tidor lagi, apa2 pun x buat

Telco lain mungkin masih dlm lamunan, yg aku tau tm mmg dah buat 5g kt subang dgn Langkawi, ada lah progress dpd dorang

On 12/15/2019 at 6:10 PM, cjaeyun said:

5g mmg mudahkan semua org nanti, x de masalah pun pasal tu, cuma kena tgk betul2 telco mana yg elok utk kita guna