Jump to content
K.A.

Cerita Pasal Diet

Recommended Posts

[quote name='mon678' timestamp='1331247442' post='1079996']
haha tau xpe tu la pasal ptg asyik ujan je skrg....apa lg cput beli la mesin lari tu taruk kt rmh haha
[/quote]

beribu kot benda alah tuh... huuhuhuhuhu... kalau ada tuh kan leh lari dalam rumah jer kan... hihihiiiiiii... ko beli ar kat aku 1 Mon...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1331258919' post='1080006']
beribu kot benda alah tuh... huuhuhuhuhu... kalau ada tuh kan leh lari dalam rumah jer kan... hihihiiiiiii... ko beli ar kat aku 1 Mon...
[/quote]
cput cube ko p kedai fitness and beli buku home gym haha aku skrg buat exercise ikut buku tu la haha nk bina muscle kot haha

[quote name='mon678' timestamp='1331567061' post='1080061']
cput cube ko p kedai fitness and beli buku home gym haha aku skrg buat exercise ikut buku tu la haha nk bina muscle kot haha
[/quote]

mahai ke buku nya...???

buku tu rm30 je ada kt kdai fitness....p la tgk...

[quote name='K.A.' timestamp='1331646453' post='1080082']
aku ngah konsisten kan diri buat puasa Nabi Daud :D
[/quote]

Insaf sekejap baca post nie :D

[quote name='mon678' timestamp='1331731425' post='1080094']
buku tu rm30 je ada kt kdai fitness....p la tgk...
[/quote]

macam menarik je buku ne...

aku penah nampak gak buku yg ajar bersenam dan cara bina otot di rumah,... macam best jer eh hehe :P

tapi tu la, aku ne pemalash ler :P

dlm diet dan workout ni perlukn komitmen yg tnggi...aku pn kekdg skip gak time workout tp bab diet aku jaga kali ni...dh sebulan dh ni aku berjaya mengecilkn perut aku haha...skrg ngah proses bina otot plak

Pictah la mon. Ko jadi orang pertama. Kami wat ko sebagai benchmark. Baru kita orang boleh nilai. Cover muka pon takpe kalo malu. Hehehe xD

[quote name='ahaksz28' timestamp='1332059551' post='1080200']
Pictah la mon. Ko jadi orang pertama. Kami wat ko sebagai benchmark. Baru kita orang boleh nilai. Cover muka pon takpe kalo malu. Hehehe xD
[/quote]
fuyo nnti dlu tunggu dlm 2 bulan lg...bg badan berotot byk dulu baru aku post pic haha ni bru je 5 minggu haha

[quote name='mon678' timestamp='1332350322' post='1080322']
fuyo nnti dlu tunggu dlm 2 bulan lg...bg badan berotot byk dulu baru aku post pic haha ni bru je 5 minggu haha
[/quote]

hihihhihi... berapa lama baru leh tengok gambar ko nih mon.. hahahahhaa... teruja aku de..

[quote name='KAVA' timestamp='1332617532' post='1080415']
pada pendapat aku... makan sebelum lapar... berenti sebelum kenyang..... tu je
[/quote]

masalahnyer aku sentiasa lapar jerr

hehehe

camne tu??

[quote name='KAVA' timestamp='1332617532' post='1080415']
pada pendapat aku... makan sebelum lapar... berenti sebelum kenyang..... tu je
[/quote]

kalau camni.. mau aku besor cam tong nya... aku kalau makan 1 periuk nasi tuh.. 2 pot beras.. belum kenyang lagi.. kalau kira berhenti sebelum kenyang abis 1 periuk nasi.. gemok laa aku... aku makan 2 senduk nasi jer... pas makan.. perut aku bunyi-bunyi lagi... keriukk keriakk... huhuhuhuhu... pastu aku wat bodo jer tengok TV... pastu aku tido... huhuhuhuhu,....

[quote name='K.A.' timestamp='1332649211' post='1080424']
masalahnyer aku sentiasa lapar jerr

hehehe

camne tu??
[/quote]

aku pung macam sentiasa lapar jer taktau nape... tapi semalam memang tak tahan daulat laa... aku makan nasi 1 pinggan lauk ikan keli goreng ngan sambal pedas... pas tuh aku lapar lagi aku goreng meggi pulak... pastu rasa lapar lagi aku makan pulak nasi sepinggan lagi... pastu aku tgk tv jap.. tak senang duduk aku pi rosek-rosek dalam peti ais.. potong tembikai makan suku lagi abis ke aku jer... pastu aku jadi mundar mandir jer dari depan TV ke dapur...

pastu aku kuar gi kedai beli tepung balik aku buat kuih buah melaka... shoru lagi... pastu aku rasa cam de benda tak kena agi.. aku gi dapur amik mantou dalam peti ais tuh aku kukus... pastu makan cecah ngan sambal pedas ikan keli tuh kan... ya Allah sedap nya.. terliur aku ngah taip nih... pastu kan aku rasa cam lapar lagi.. tapi aku pi dapur macam dah takde bende nak makan...

pas magrib kan adik aku balik dari surau tuh aku dia pi beli burger special 1... pastu aku makan sambil tgk citer nyanyi2 tuh kat TB.. pastu aku tgk movie lak kat TV 2 sambil makan maruku... abis citer ku 1.30am.. aku tido terus...

arini aku fikir balik.. cam orang gile aku semalam.. huhuhuhuhu

diet perlukan teknik dan cara yang betul. kene banyak kan rujukan
boleh rujuk pages yang berkaitan denga diet

[post='http://www.facebook.com/pages/Tips-Daripada-Kurus-Menjadi-Sasa/413885128647689']tips daripada kurus menjadi sasa[/post]

heehehejehhe...apa dahh, baru nak pasan......

Ramadhan nk dekat da... jom diet sebulan hebehehe

Setiap kali Ramadhan.. berat aku tak pernah tuwun pung... Ramadhan nih taktahu laa... huhuhuhuhu

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1342499372' post='1083419']
Setiap kali Ramadhan.. berat aku tak pernah tuwun pung... Ramadhan nih taktahu laa... huhuhuhuhu
[/quote]

ate, dah kalau time berbuka pun melahap segala-gala sama je~ hehe. yg penting masa sahur tu minum le bnyk bnyk. time berbuka makan biasa dulu, elok kalau makan sikit dulu. lepas beberapa jam, lepas tarawikh ke, baru sambung lagi.

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1332751553' post='1080451']
kalau camni.. mau aku besor cam tong nya... aku kalau makan 1 periuk nasi tuh.. 2 pot beras.. belum kenyang lagi.. kalau kira berhenti sebelum kenyang abis 1 periuk nasi.. gemok laa aku... aku makan 2 senduk nasi jer... pas makan.. perut aku bunyi-bunyi lagi... keriukk keriakk... huhuhuhuhu... pastu aku wat bodo jer tengok TV... pastu aku tido... huhuhuhuhu,....

aku pung macam sentiasa lapar jer taktau nape... tapi semalam memang tak tahan daulat laa... aku makan nasi 1 pinggan lauk ikan keli goreng ngan sambal pedas... pas tuh aku lapar lagi aku goreng meggi pulak... pastu rasa lapar lagi aku makan pulak nasi sepinggan lagi... pastu aku tgk tv jap.. tak senang duduk aku pi rosek-rosek dalam peti ais.. potong tembikai makan suku lagi abis ke aku jer... pastu aku jadi mundar mandir jer dari depan TV ke dapur...

pastu aku kuar gi kedai beli tepung balik aku buat kuih buah melaka... shoru lagi... pastu aku rasa cam de benda tak kena agi.. aku gi dapur amik mantou dalam peti ais tuh aku kukus... pastu makan cecah ngan sambal pedas ikan keli tuh kan... ya Allah sedap nya.. terliur aku ngah taip nih... pastu kan aku rasa cam lapar lagi.. tapi aku pi dapur macam dah takde bende nak makan...

pas magrib kan adik aku balik dari surau tuh aku dia pi beli burger special 1... pastu aku makan sambil tgk citer nyanyi2 tuh kat TB.. pastu aku tgk movie lak kat TV 2 sambil makan maruku... abis citer ku 1.30am.. aku tido terus...

[/quote][quote name='akuccputsedut' timestamp='1332751553' post='1080451']

[/quote]

dasyat ko ni.. metabolisma tinggu sungguh. aku takut nak makan banyk, kesian kat perut aku hehe. kita ni makan bnyak pun tak guna juga, dlm 4 jam perut akan hantar makanan yg diproses ke usus, kalau bnyk sgt makan, mana yg tak sempat proses tu ditolak jugak ke usus, maka sia sia lah makanan tu, tak dpt serap langsung khasiatnya.

aku buka puasa aku makan kurma jer... takde makna nya aku melahap... aku ikut mood.. kadang2 tak makan nasi seminggu pung aku ok jer... kadang2 1 hari aku lapar.. aku nak makan aje.... selalu ramadhan aku tak makan banyak sangat.. sebab bila tgk orang jual banyak sangat lauk.. aku jadi tak lalu nak makan... so makan kurma je dah kenyang... huhuhuhuhu.. tapi berat tak turun pun.. sama jer... Edited by akuccputsedut

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1342571384' post='1083431']
aku buka puasa aku makan kurma jer... takde makna nya aku melahap... aku ikut mood.. kadang2 tak makan nasi seminggu pung aku ok jer... kadang2 1 hari aku lapar.. aku nak makan aje.... selalu ramadhan aku tak makan banyak sangat.. sebab bila tgk orang jual banyak sangat lauk.. aku jadi tak lalu nak makan... so makan kurma je dah kenyang... huhuhuhuhu.. tapi berat tak turun pun.. sama jer...
[/quote]

untung la metabolisma tinggi, badan tak naik. umur ko mesti tak sampai 30 lagi kan? Edited by Eleventh

[quote name='Eleventh' timestamp='1342581120' post='1083436']
untung la metabolisma tinggi, badan tak naik. umur ko mesti tak sampai 30 lagi kan?
[/quote]

aku dah 30 lebih laa.. ingat aku muda lagi ke..?? huhuhuhu...