Jump to content
K.A.

Cerita Pasal Diet

Recommended Posts

Salam warga putera.com semua.. lu orang sihat? Alhamdulillah..

korang penah dengar pasal DIET tak??

mesti la penah kan? hehehe.. :P

perhatikan dialog2 dibawah ne

1. wei, aku tak nak makan la hari ne.. aku diet

2. aku diet ah sekarang... aku ingat tak nak makan nasi la.. aku nak makan mee goreng mamak special punyer satu (korang tukar la menu tu ke roti canai ke, kueh teow ke ape2 la ikut suke korang)

3. (Dengan penuh semangat)mulai sekarang., aku tak kan makan nasi lagi!!!!! ( burger mcd, ayam kepsi mahu fast food lain semua dia tibai cam nak rak la :P )

4.. (sila tambah sendiri dehhh)

haaa, tengok, macam2 dialog orang nak diet (bace:kurus) kan...

huh... kadang2 lawak pun ade kite tgk,, semangat bukan main lagi mase memula nak start...

pada aku la kan., orang yang tak makan sebab diet ne dia nak die=mati

diet tu kan makan... bukan tahan makan sebab nak diet.. tul tak?

so bagi korang, ape amalan diet korang ???
korang ade exercise( bersenam) ke? cara korang buat senaman ?? aktiviti yang korang rase leh kekal kan diet korang?

cer citer/share sket ngan kiteorang...

Haa sila share. Aku pon menunggu tips2. Hahaha. So far step aku memang dia turon tapi kadar dia amat lah lambat.
So bila puas senam bagai timbang berat badan tak berubah serius down. Hahaha. So aku rasa tips untuk aku sendiri. Hanya timbang berat badan 2 minggu sekalik. :152:

tips diet jgn mkn nasi mknan harian mkn roti dan quiker oat je or nestum.....exercise selama 30minit pd setiap petang or pagi

[quote name='mon678' timestamp='1330385568' post='1079668']
tips diet jgn mkn nasi mknan harian mkn roti dan quiker oat je or nestum.....exercise selama 30minit pd setiap petang or pagi
[/quote]

ko dah cuba ke mon? ko bejaye kuros? :D

aku last diet a year before laa... early 2011... turun 8KG dalam masa sebulan... sehari aku makan 5kali.. (sepatutnya 7kali makan) tapi biasa arr baru nak mula kan tak berapa teratur arr....

pagi sarapan aku makan roti bakar 2 keping ngan kcang panggang

minum pagi aku makan kuih karipap 2 biji

makan tengah ari aku tengah ari nasi 1 senduk sayur...

minum petang aku makan roti kadang2 makan biskut..ikut laa time tuh apa yang ada...

makan malam aku makan nasi 1 senduk sayur rebus ngan ikan kukus...

setiap petang jogging... sekejap jer pung pastu aku jalan2 jer kat taman tuh sebab tak larat lari..wakakkakakaka... 1jam cam tu...

hujung minggu aku hiking... sabtu jogging pagi petang... ahad hiking... kadang2 sabtu hiking ahad petang jogging.... ikut arr...

weekend aku makan buah banyak... nasi makan masa pi hiking jer arr... kalau ari jogging makan roti...

aku timbang berat badan sebulan sekali jer... sebelum diet berat 68KG.. lepas sebulan timbang 60KG... sekarang dah tak diet 58KG...

kalau korang nak menu diet bagitau aku... aku ada list.. tapi aku tak ikut sangat pun.. ikut yang termampu laa (kemampuan diri korang)...

[quote name='ahaksz28' timestamp='1330387294' post='1079671']
ko dah cuba ke mon? ko bejaye kuros? :D
[/quote]
berjaya dh...aku hlng 30kg dlm masa 3 bulan tp aku x kawal pemakanan aku...dh jd gemok blik dh ni haha :152:

[quote name='mon678' timestamp='1330393942' post='1079678']
berjaya dh...aku hlng 30kg dlm masa 3 bulan tp aku x kawal pemakanan aku...dh jd gemok blik dh ni haha :152:
[/quote]

berat ko berapa sekarang MON...???

[quote name='mon678' timestamp='1330393942' post='1079678']
[/quote]

lol 30KG?! Gila. 1 bulan 10KG. Cemane la ghupo nye ko ni hehe

aku ne membesar bagai juara gak ne.. sebab tu aku bukak thread ne

diet aku ne
aku pong tak paham :P

tp ape yang aku buat supaya control berat badan aku

1. makan separuh - kalo nasi sepinggan aku kurang kan jadi separuh

2. makan jangan sampai kenyang.. makan sket

3.lepas makan, aku tak terus minum.. bagi releks dulu perut aku, pastu rase selesa sket, baru aku minum

4.minum teh-teh herba . kurangkan kofein (kopi) .. paling kuat pun 1 kali sehari (tp kalo member ajak lepak tgk bola? :155:

5. makan oat ngan nestum

tu je la kot..

cume exercise aku masih kurang.. workout pun sket2 jer.. huh malas nyer aku :25:

[quote name='K.A.' timestamp='1330398331' post='1079690']
aku ne membesar bagai juara gak ne.. sebab tu aku bukak thread ne

diet aku ne
aku pong tak paham :P

tp ape yang aku buat supaya control berat badan aku

1. makan separuh - kalo nasi sepinggan aku kurang kan jadi separuh
[color=#ff0000]abis kalau nasi ko 2 pinggan ko kurang kan separuh jadi sepinggan jer arr... hahahahhaa... nasi 2senduk jer.. sebab ko lelaki kena makan banyak skit.. senduk yang kecik jer... yang beli kat pasar malam Rm1 tuh tak pun yang bila nak raya beli tepung ke marjerin dapat free.. ha yang besor tuh jer arr.....[/color]

2. makan jangan sampai kenyang.. makan sket
[color=#ff0000]memang betul makan jangan sampai kenyang... makan sket tapi banyak kali... ingat makan yang berkhasiat le rbukan junk food...[/color]

3.lepas makan, aku tak terus minum.. bagi releks dulu perut aku, pastu rase selesa sket, baru aku minum
[color=#ff0000]yang nih cam salah je rnih... sebelum makan nasi.. ko patut minum dulu air segelas.. atau makan sepotong betik atau sebiji pisang.. confirm nasi ko tuh ko makan 2-3 suap jer... tak perlu tunggu selesa pun ko leh terus minum... gaya ko cakap tuh macam ko makan banyak sampai nak kena tunggu perot selesa baru leh minum.. sebab kalau minum terus penuh sangat...wakakkakakakaka.....[/color]

4.minum teh-teh herba . kurangkan kofein (kopi) .. paling kuat pun 1 kali sehari (tp kalo member ajak lepak tgk bola? :155:
[color=#ff0000]teh herba?? no komen laa.. tapi aku memang tak minum kopi, teh semua... yang elok nya tak perlu minum langsung... minum air kosong jer... mineral water...[/color]

5. makan oat ngan nestum
[color=#ff0000]makan oat ngan nestum nih dah betui.. tapi berapa kuantiti yang ko amik... berapa kali sehari ko makan benda alah nih...???[/color]

tu je la kot..

cume exercise aku masih kurang.. workout pun sket2 jer.. huh malas nyer aku :25:

[color=#ff0000]exercise cukup ngan ko jalan kaki ke kedai untuk beli topup atau beli makanan atau barang dapur... pi kedai depan taman ko tuh arr.. jangan arr ko pi tesco kat shah alam pulak jalan kaki.. agak arr... wakkakakakakkaa....[/color]

[/quote]

ada yang tak kena ngan diet ko nih... aku rasa ler.. sebab aku bukan nya teror sangat pun.. aku tulis kat atas warna merah...

waaa, aku nyer diet kene tegur ngan pakar diet :D
akan cube perbaiki diet aku ne

heheh..

ok..

waktu pagi ape korang makan??

penah tak korang makan pagi, kul 10 lebih camtu mata da nampak bantal? kuyu baikkk punyer

tak kira ape korang makan sekali pun.. aku selalu gak camtu

apasal eh???

[quote name='K.A.' timestamp='1330433686' post='1079721']
waaa, aku nyer diet kene tegur ngan pakar diet :D
akan cube perbaiki diet aku ne

heheh..

ok..

waktu pagi ape korang makan??

penah tak korang makan pagi, kul 10 lebih camtu mata da nampak bantal? kuyu baikkk punyer

tak kira ape korang makan sekali pun.. aku selalu gak camtu

apasal eh???
[/quote]

aku pakar diet yang bertauliah yek... lemak kat peyot aku nih baru 3 lapis jer... kalau aku spealist kan confirm arr lemak kat peyot aku berpetak-petak kan... hahahhahahahaha....

aku selalu jer sarapan makan roti 2 keping kadang2 biskut... kui 10 mata tak pernah ngantuk... sebab tuh time bekerja... tapi kalau pas makan tengahari dalam kui 1.30 ke kui 2 tuh memang aku ngantuk kalau kat ofis... sebab selalu setengah jam tuh time aku tido...

nanti aku try google pasai pa hampa semua ngantuk pagi2... tak cukup oksigen kot...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1330394556' post='1079684']
berat ko berapa sekarang MON...???
[/quote]
dulu sblum aku diet berat aku 100kg pas hard exercise dan diet turun smpai 70kg...mmg ideal la sbb ketinggian aku 169cm tp skrg oleh sebab aku x jaga mkn dan bdn haha berat aku naik ke 120kg haha :152: skrg dlm usaha nk turunkan blik berat badan...aku amalkan cara yg sama aku diet mula2 dulu :3:

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1330477656' post='1079733']
aku pakar diet yang bertauliah yek... lemak kat peyot aku nih baru 3 lapis jer... kalau aku spealist kan confirm arr lemak kat peyot aku berpetak-petak kan... hahahhahahahaha....

aku selalu jer sarapan makan roti 2 keping kadang2 biskut... kui 10 mata tak pernah ngantuk... sebab tuh time bekerja... tapi kalau pas makan tengahari dalam kui 1.30 ke kui 2 tuh memang aku ngantuk kalau kat ofis... sebab selalu setengah jam tuh time aku tido...

nanti aku try google pasai pa hampa semua ngantuk pagi2... tak cukup oksigen kot...
[/quote]
sarapn penting jgn miss ambil biskut or nestum or cereal utk sarapan yg sihat bukannya nasi lemak or kuih

Woo 120KG. Aku sekarang ni 85KG. Naik mendadak setahun lepas dari 65KG. Tinggi 173cm. Paling jauh pon aku penah reach lepas diet 76KG. Tak pernah dah dapat 76KG tu. Sekarang ni purata berat area 80-84KG je.

ahaks... macam same jer berat ko ngan aku hehehehe.. aku berat sket kot.. :P

tula,., makin tua ne makin susah woo nak turun berat badan..

dulu saiz seluar 31/32
tp skrg huhuh... masyAllah... masalah2 :P

[quote name='ahaksz28' timestamp='1330527834' post='1079754']
Woo 120KG. Aku sekarang ni 85KG. Naik mendadak setahun lepas dari 65KG. Tinggi 173cm. Paling jauh pon aku penah reach lepas diet 76KG. Tak pernah dah dapat 76KG tu. Sekarang ni purata berat area 80-84KG je.
[/quote]
haha agak melampau kn haha....tu la aku ngah usaha turunkan blik ni haha.... :3:

[quote name='K.A.' timestamp='1330529795' post='1079758']
ahaks... macam same jer berat ko ngan aku hehehehe.. aku berat sket kot.. :P

tula,., makin tua ne makin susah woo nak turun berat badan..

dulu saiz seluar 31/32
tp skrg huhuh... masyAllah... masalah2 :P
[/quote]

wei ko sebuut size seluar nih memang sedih arr... aku dulu beli seluar size 26 jer... sekarang 30/31 bayang kan ler gemok camne... huuhuhuhu.... baju dulu gi keje kat ipoh pakai kemeja size s... sekarang size XL...... huhuhuhu... nak beli t-shirt pun tak pandang dah cutting pompuan tuh.. amik baju lelaki size L baru muat.....

tapi memang ketara ler.. kalau tgk baju2 aku... dulu size S, M... pastu sekarang size XL... mana size L..???? hahahahhahaa... langkau size.. gedabak besau terus... tak sempat nak belil baju size L... semua taruk XL terus...

aku memang nak diet tapi... aku nih kalau stress ke sedih ke aku suka makan... tuh yang payah skit tuh..... baru jer 2 ari lepas aku pi melantak spagetti ngan new york cheese kat secret recipe... huhuhuhu... tak leh nak tahan... susah ler... dulu senang jer nak diet2 nih.. sekrang nih jangan ler dok harap... huhhuhuhuhuhu....

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1330561876' post='1079771']
wei ko sebuut size seluar nih memang sedih arr... aku dulu beli seluar size 26 jer... sekarang 30/31 bayang kan ler gemok camne... huuhuhuhu.... baju dulu gi keje kat ipoh pakai kemeja size s... sekarang size XL...... huhuhuhu... nak beli t-shirt pun tak pandang dah cutting pompuan tuh.. amik baju lelaki size L baru muat.....

tapi memang ketara ler.. kalau tgk baju2 aku... dulu size S, M... pastu sekarang size XL... mana size L..???? hahahahhahaa... langkau size.. gedabak besau terus... tak sempat nak belil baju size L... semua taruk XL terus...

aku memang nak diet tapi... aku nih kalau stress ke sedih ke aku suka makan... tuh yang payah skit tuh..... baru jer 2 ari lepas aku pi melantak spagetti ngan new york cheese kat secret recipe... huhuhuhu... tak leh nak tahan... susah ler... dulu senang jer nak diet2 nih.. sekrang nih jangan ler dok harap... huhhuhuhuhuhu....
[/quote]
situasi ko sama mcm aku bila stress je mkn....kita kene blaja mcm mne nk alihkan stress tu contoh luahkan pd mmbr baik kita or p buat bende yg leh hilangkan stress contoh p main paintball

[quote name='mon678' timestamp='1330871689' post='1079846']
situasi ko sama mcm aku bila stress je mkn....kita kene blaja mcm mne nk alihkan stress tu contoh luahkan pd mmbr baik kita or p buat bende yg leh hilangkan stress contoh p main paintball
[/quote]

betol. aku rasa aku membesar pon pasal stuck kat PC je. mmg kurang produktif. :155:

memang aku ada tgk kat tv ti kan thebiggest loser ngan sekarang apa..extreme makeover... citer pasal diet2 nih.. trainer tuh kata kalau suka makan masa stress cuma try kunyah chewing gam tuh... aku dah try buat tak menjadi pung... aku kadang2 sengaja takmo beli pape dalam peti ais tuh.. bior takde makanan jadi malam2 bila aku stress aku cari benda makan takde... tapi aku jadi cam giler sikit arr mundar mandi dapur ke ruang tamu... tangan aku cam mengeletar jer... cam orang addict pun ada... kepala aku jadi pening...

so aku takleh tido camtu berjaga sampai pagi siap2 pi keje pastu breakfast melantak nasi.. hambik ko.. tapi tengahari tak makan dah ler.. petang ku i3-4 camtu baru aku makan roti pulak.. aku rasa aku leh kawal lagi kegemukan aku nih...

sekarang nih ada kawan aku ajak berjogging malam.. korang rasa bagus ke jogging malam2.. kui 8pm camtu...??

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1330883998' post='1079880']
memang aku ada tgk kat tv ti kan thebiggest loser ngan sekarang apa..extreme makeover... citer pasal diet2 nih.. trainer tuh kata kalau suka makan masa stress cuma try kunyah chewing gam tuh... aku dah try buat tak menjadi pung... aku kadang2 sengaja takmo beli pape dalam peti ais tuh.. bior takde makanan jadi malam2 bila aku stress aku cari benda makan takde... tapi aku jadi cam giler sikit arr mundar mandi dapur ke ruang tamu... tangan aku cam mengeletar jer... cam orang addict pun ada... kepala aku jadi pening...

so aku takleh tido camtu berjaga sampai pagi siap2 pi keje pastu breakfast melantak nasi.. hambik ko.. tapi tengahari tak makan dah ler.. petang ku i3-4 camtu baru aku makan roti pulak.. aku rasa aku leh kawal lagi kegemukan aku nih...

sekarang nih ada kawan aku ajak berjogging malam.. korang rasa bagus ke jogging malam2.. kui 8pm camtu...??
[/quote]
ok berjogging mlm sbb cputkn sibuk keje pd waktu siang cume waktu jogging mlm tu kene pastikan pakai pakaian cerah dan jgn bwk brg berharga contoh mcm dompet or hp..just bwk kunci rumah dan air botol je...dan jogging kt kawasan org ramai la

[quote name='mon678' timestamp='1330909240' post='1079885'] ok berjogging mlm sbb cputkn sibuk keje pd waktu siang cume waktu jogging mlm tu kene pastikan pakai pakaian cerah dan jgn bwk brg berharga contoh mcm dompet or hp..just bwk kunci rumah dan air botol je...dan jogging kt kawasan org ramai la [/quote]

aik tak bawak dompet camne tuh... mesti ar jogging kat orang ramai.. kalau takde orang takut nih.. kang bukan jogging.. buka langkah seribu.. wakakkakakaka....

erti kata lain jogging jgn la bwk duit....just bwk kunci rmh dgn botol air je and jgn pkai brg kemas

[quote name='mon678' timestamp='1331076783' post='1079954']
erti kata lain jogging jgn la bwk duit....just bwk kunci rmh dgn botol air je and jgn pkai brg kemas
[/quote]

ooo ok... faham faham.. tapi dah sekarang asal petang jer nak ujan.. sampai pagi... hihihihihi... tak dapek ler nak berjogging... aku ingat nak keje kat tesco balik arr wat part time... sana boleh kurus kot.. jalan2 ari2... tesco kan besau.. dari tempat masuk pekerja nak ke cashier tuh pun punya laa jauh nya... hihihihihi...

nak pi minta keje arr arini... jap lagi time lunch..

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1331082171' post='1079960']
ooo ok... faham faham.. tapi dah sekarang asal petang jer nak ujan.. sampai pagi... hihihihihi... tak dapek ler nak berjogging... aku ingat nak keje kat tesco balik arr wat part time... sana boleh kurus kot.. jalan2 ari2... tesco kan besau.. dari tempat masuk pekerja nak ke cashier tuh pun punya laa jauh nya... hihihihihi...

nak pi minta keje arr arini... jap lagi time lunch..
[/quote]
haha tau xpe tu la pasal ptg asyik ujan je skrg....apa lg cput beli la mesin lari tu taruk kt rmh haha