Jump to content
akuccputsedut

Kelab Wayang...!

Recommended Posts

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/0/02/The_Amazing_Spider-Man_theatrical_poster.jpeg/220px-The_Amazing_Spider-Man_theatrical_poster.jpeg[/img]

layan cerita ni 2 minggu lepas... kelakar cerita nya.. jalan cerita sama jer..plot sama ngan komik spiderman.... banyak CGI tak banyak dialog.... averalll 4/10

khamis lepas layan The Dark Knight pulak... best ceriter niii...tak rugi gi tengok...nak tau jalan cerita macam biasa...kalau banyak permintaan aku cerita laa... hahahahhaa
[img]http://www.obektiv.info/images/movies/Dark-Knight-Rises-02.jpg[/img] Edited by akuccputsedut

[quote name='ahaksz28' timestamp='1343052445' post='1083536']
DONT! Hahaha jangan spoil. Takda masa lagi nak p tengok. Akan ke pawagam secepat yang mungken.
[/quote]

hahahhaha... kalau ada permintaan ramai aku terpaksa cerita gak laa kan kan kan kan.. hahahaha...

[quote name='hairulfadly' timestamp='1343053137' post='1083540']
Cite Batman tu sedih..huhuhu..
[/quote]

sedih gak laa... tapi tak best nya ending dia gitu...

Haha, duk layan Torrent kay Yify Torrent. Safeee. Reja ulang 50(days) of summer ngan shawshank redemption (lama) Rating saya 9/10. Imdb pun tinggi. :155: . Best tak jemu. La tgh layan Unstoppable sementara tunggu sahur satgi.

MIB3 kureng sikit, tapi best pada MIB2, tak leh lawan yang 1st.

American Gangster best gak, film lama baru tgk, pasal Frank Lucas. Blue magic. Seronok based on true story. Google nama ye mmg ada. Wiki pun ada.

Baru tahu, film Avatar ngan LOTR kalau extended version memang lain pada wayang. Maksud ye tak semua scene ada. LOTR 4 jam lebih satu film yer, Avatar 2jam 58 minit. Edited by carnine9

[quote name='carnine9' timestamp='1344022531' post='1083787']
Haha, duk layan Torrent kay Yify Torrent. Safeee. Reja ulang 50(days) of summer ngan shawshank redemption (lama) Rating saya 9/10. Imdb pun tinggi. :155: . Best tak jemu. La tgh layan Unstoppable sementara tunggu sahur satgi.

MIB3 kureng sikit, tapi best pada MIB2, tak leh lawan yang 1st.

American Gangster best gak, film lama baru tgk, pasal Frank Lucas. Blue magic. Seronok based on true story. Google nama ye mmg ada. Wiki pun ada.

Baru tahu, film Avatar ngan LOTR kalau extended version memang lain pada wayang. Maksud ye tak semua scene ada. LOTR 4 jam lebih satu film yer, Avatar 2jam 58 minit.
[/quote]

Carnine lambat betul ko review wayang nih... LOTR ngan avatar dah berzaman arr... kasi arr update terbaru yang ko tengok kat wayang...filem terbaru...

aku ramadhan biasa arr tak pi layan wayang.. pas raya nanti aku sambung balik cerita filem pe yang aku layan... hahahhaha....

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1344212445' post='1083822']
Carnine lambat betul ko review wayang nih... LOTR ngan avatar dah berzaman arr... kasi arr update terbaru yang ko tengok kat wayang...filem terbaru...

aku ramadhan biasa arr tak pi layan wayang.. pas raya nanti aku sambung balik cerita filem pe yang aku layan... hahahhaha....
[/quote]

hehe, sori kak jannah, saya memang agak lembat sikit bab movie, tapi minat & banyak ketinggalan, jrg tengok wayang :25: . Kalau saya sempat tgk, insyaAllah boleh buat review, tapi banyak ahli PDC 1st keluar , 1st tengok, advanced, saya boleh nyampuk jer la hehe

[quote name='carnine9' timestamp='1344219490' post='1083829']
hehe, sori kak jannah, saya memang agak lembat sikit bab movie, tapi minat & banyak ketinggalan, jrg tengok wayang :25: . Kalau saya sempat tgk, insyaAllah boleh buat review, tapi banyak ahli PDC 1st keluar , 1st tengok, advanced, saya boleh nyampuk jer la hehe
[/quote]

kalau cerita best.. kaki wayang cam aku nih confirm pi tengok ari 1st tayangan laa.... hahahahha... kalau ko lambat ko dengar jer cerita aku... hahahaha... nanti ko dolod laa wat koleksi...

lama gila aku tak update sini... tersangat sibuk dengan keje dan part time memang takde masa langsung nak post sini... huhuhuhu... dalam sibuk2 tuh pung aku layan gak wayang tapi tak banyak laa... hihihihihi...

aritu aku layan The Possession... kisah sebuah keluarga yang ibu bapa nya telah berpisah... kemudian anak dia terbeli kotak misteri di jualan garage... lepas tuh terbebas kan roh yang terperangkap dalam kotak tuh... roh tuh nak cari badan baru...

bapak dia dapat tau kemudian berhempas pulas ler nak selamat kan anak nya... kesudahan nya macam biasala kalau ada permintaan aku cerita penuh... hahhahahahhaa

[img]http://www.telecine.ro/media/2012/05/The-Possession-2012.jpg[/img]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pastu hari 1st tayangan macam biasa aku layan Resident Evil Retribution... sempoi nih layan 3D.. owwwhhh.. memang best 3D.. tapi jalan crite kureng menarik biasa2 jer.. kostum terbaekk sejibik cam dalam game... memang sempoi...

[img]http://cdn.ndtv.com/movies/images/resident-evil.jpg[/img]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pastu aku layan cerita antu kapchai pulak... hahahhahaha... kelakar crite nya.. pi pulak ngan geng2 myviX... memang sakit peyot dibuatnya.... hihihihi... cerita pasal zizan nih mati masa race... bukan mati sebab excident.. tapi... kalau nak tau atas permintaan ramai aku cerita... hahahhaa... pastu dah mati roh dia terawang-awangan... kebetulan pulak ada sowang mamat nih yang baru insaf dapat nampak roh zizang... hihihihihi... nak tau cerita penuh.. atas permintaan ramai laa... hahahahhaha..

[img]http://www.puteraduyong.com/blog/wp-content/uploads/2012/09/hantu-kapcai.jpg[/img]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pastu semalam aku layan UNTUK 3 HARI pulak.... romantik citer dia... best sebab kan Vanida Imran tuh canteeekk... kan muka aku iras vanida imran kan kan kan kan...??? hahahhahahhaa.... romantik giler... nasib aku bawak tisu... nangis2 sambil gelak2 kelakar gak citer dia.... hihihihihi... memang terbaekk arrr.... rekemen awek2 pi tengok... untuk balaks2.. pi tengok gak laa ada pengajaran gak citer nih.. sapa yang dah nak kawin ler.. yang bercinta cintun pi tengok mesti rasa nak kawin gak... hahahahhaha

[img]http://s4.ohbulan.com/wp-content/uploads/2012/09/3untuk3hari00.jpeg[/img] Edited by akuccputsedut

The Possession dah lama laa... dah nak abis tayangan... sekarang nak tunggu The twilight saga breaking dawn part 2 dan aku terima nikah nya... hihihihi...

TED dah kuar ke..?? bukan ke Oct nanti minggu depan kot baru kuaq... aku tak pernah tengok crite nih...

[quote name='Chuki2' timestamp='1349243483' post='1085032']
Owh yeke.. baru tahu... igtkan dah kuar.. macam best cite tu...
[/quote]

kat US dah kuar JUne lepas.. Malaysia belum lagi.. aku check tadi 18 oct 2012 baru kuar... layan crita lain dulu laa...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1349244255' post='1085034']
kat US dah kuar JUne lepas.. Malaysia belum lagi.. aku check tadi 18 oct 2012 baru kuar... layan crita lain dulu laa...
[/quote]

Owh.. awat lambat pulak kuar...

Last sekali tengok wayang cite The Expendable 2.. layan habis....

Sejak pindah ke KL, tak sempat dan nak jenjalan... huhu

Hantu kapcai pun macam menarik juga

baru lepas balik tgk Looper. storyline ok la..citer ni aku rasa style drama jugak, bnyk ckp action skit je

[quote name='Chuki2' timestamp='1349263772' post='1085059']
Owh.. awat lambat pulak kuar...

Last sekali tengok wayang cite The Expendable 2.. layan habis....

Sejak pindah ke KL, tak sempat dan nak jenjalan... huhu

Hantu kapcai pun macam menarik juga
[/quote]

Kat Malaysia memang kuar lambat skit dari US.... lorrgghh takkan hang taktau....

Expendable 2 pun aku dah tengok gak aritu... aku tak letak sini kan... terlupa laa... hahahhaha... criter action dari mula sampai abis.. best gak...

[quote name='KeH' timestamp='1349276867' post='1085076']
baru lepas balik tgk Looper. storyline ok la..citer ni aku rasa style drama jugak, bnyk ckp action skit je
[/quote]

yer ker tak jadi arr gi tengok Looper camtu... huhuhuhu.. tapi dia kan cerita pembunuh upahan takkan tak banyak action kott...

sabtu nih nak pi layan taken 2 laa...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1349329418' post='1085092']
Kat Malaysia memang kuar lambat skit dari US.... lorrgghh takkan hang taktau....

Expendable 2 pun aku dah tengok gak aritu... aku tak letak sini kan... terlupa laa... hahahhaha... criter action dari mula sampai abis.. best gak...

yer ker tak jadi arr gi tengok Looper camtu... huhuhuhu.. tapi dia kan cerita pembunuh upahan takkan tak banyak action kott...

sabtu nih nak pi layan taken 2 laa...
[/quote]
itu komen aku la..pegi je tgk cerita dia unik, tak nyesal punya
baik tgk looper dari taken sebab rmai ckp taken2 ni crap

[quote name='KeH' timestamp='1349347284' post='1085106']
itu komen aku la..pegi je tgk cerita dia unik, tak nyesal punya
baik tgk looper dari taken sebab rmai ckp taken2 ni crap
[/quote]

yer ker.. ramai cakap taken 2 crap... baru hari ni tayangan dah ramai yang tengok yer.. hebat gak tuh... huhuhuhu.. nak tengok crite pe nih kalau dah semuanya tak best...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1349365467' post='1085111']
yer ker.. ramai cakap taken 2 crap... baru hari ni tayangan dah ramai yang tengok yer.. hebat gak tuh... huhuhuhu.. nak tengok crite pe nih kalau dah semuanya tak best...
[/quote]
hahaha pegi jela tengok, jgn caya sgt dekat komen2 org ni

http://www.rottentomatoes.com/m/taken_2_2012/

[quote name='KeH' timestamp='1349373263' post='1085116']
hahaha pegi jela tengok, jgn caya sgt dekat komen2 org ni

[url="http://www.rottentomatoes.com/m/taken_2_2012/"]http://www.rottentom...m/taken_2_2012/[/url]
[/quote]

nak gi tengok laa malam nih... bosan sudahh busy banget keje nih.....

[img]http://assets0.ordienetworks.com/images/user_photos/1293928/a77350589bc146ad57a8b5b6326668a0_rectangle_fullsize.jpg[/img]

layan taken 2 tadi.. memang hampeh arr crita nih start jer dah de bunyi orang baca surah yasin tapi tetiba sebut yasin dah tuh alfatihah pulak.. pastu semua yang yang konon nya islam tuh ialah penjahat yang tangkap perempuan2 buat jual jadi pelacur dalam taken 1... kira perdagang manusia laa... ntah pape...

sampai last konon dok cerita yang orang jahat tuh ler yang memang jahat dia islam pulak tuh... memang sangat hampeh... jalan cerita ok laa cam sambungan dari yang 1.. tapi yang issue islam yang jadi jahat tuh memang tak kena.. huh~...