Jump to content
RajaBesut

Rakyat Malaysia Diperbodoh!

Recommended Posts

Mutakhir ini kita dapat lihat pelbagai rancangan realiti hiburan diterbitkn oleh pihak2 trtentu di negara ini contohnya seperti AF,Mentor,Raja Lawak dan bnyak lagi..kdg2 kite sendri pn dh naek muak mnyaksikan rncngn2 realiti hiburan sperti ini yg ade diantranya dh smpai bbrpa msim..Namun,ape yg peliknya rakyat di negara ini masih mmberikan smbutan kpd rancngan tersebut dgn menyertai setiap ujibakat yg diadakn&mengundi pserta yg bertndg..sedar x sdar sbnarnya rakyat dnegara ini telah mnghbiskn hmpir ratusan juta untuk mrngundi pserta yg bertndng ddlm setiap rncngan realiti..jd tidak hairanlah jika ada pihak yg menyelar rakyat di negara ini telah diperbodoh oleh rncangan realiti hiburan yg hkikatnya lgsg tdak mmbwa sbrg manfaat kpd mereka.Jd,fikir-fikirknlah...

Hampir semua rancangan hiburan di Malaysia kan dipacu oleh rancangan hiburan negara barat.
Semua rancangan2 realiti ni dicipta oleh negara luar, lepas tu formatnya diimport ke Malaysia.

Satu-satunya rancangan realiti Made in Malaysia ialah Imam Muda.
So Malaysia punya original realiti show = good.
Luar negara punya original realiti show = bad.

Pilihan di tangan kita sendiri sama ada nak pilih produk luar atau produk tempatan.

Lagi satu, dalam kita duk "membenci" realiti show di Malaysia seperti
Mentor, AF, Raja Lawak, OIAM, Malaysian Idol, Idola Kecil,
janganlah kita buat2 terlupa utk "membenci" reality show dari luar seperti
American Idol, <country> Got Talent, <country> Next Top Model, SYTYCD, Just Dance.

Sbb ade jenis org yg ckp tak serupa bikin,
"Ape ni tgk AF, maksiat, tukar channel. 711 American Idol Season Finale dowh hari ni."

iron chief laa best... hahaha...

btw... realitinya dah rakayat m'sia sendiri yg sokong... nak buat mcm mana...

kalau semua nyampah dan tak mau tgk... mana dia org nak buat dah rancangan mcm tuh...

nanti rugi lah pulak...

Aku pn plik gk dgn 0rg2 yg mngundi mana2 pserta rancangan realiti tu... di0rang tu x sayang duit ke??bkan de manfaat

pn kat di0rang..last2,penerbit rancangan tu jgak yg untung..aku rase drpd K0rang hbiskan duit untuk mngundi peserta

rancangan realiti hiburan tu,lbih baek duit tu k0rang bagi kt aku,bleh jgak aku gna untuk berbini....ngeh3... :137:

nak buat camne dia orang mengundi orang yang dia sayang.
sebab tu masih laku..

samalh jugak dengan pengundi pilihan raya, mereka mengundi
orang yang dia sayang, walaupun membazir pen dan kertas jer.

[quote name='OngBok' timestamp='1296400308' post='1060759']
nak buat camne dia orang mengundi orang yang dia sayang.
sebab tu masih laku..

samalh jugak dengan pengundi pilihan raya, mereka mengundi
orang yang dia sayang, walaupun membazir pen dan kertas jer.
[/quote]

Mengundi pilihan raya untk ngara...

Mengundi psarta rancangan realiti plak untk ape?nk sruh di0rg mnang?

Abih tu sape yg untung??? <_<

rancangan realiti ke movie apa apa ke suma sama..kena pandai jaga diri..nak harapkan kerajaan hentikan suma tu susah la.korupsi dalam kerajaan tak bleh nak settle.sebab sekarang ni aku rasa apa apa pun boleh jadi dalam malaysia ni.tak mustahil suatu hari nanti akan kuar majalah playboy malaysia kalau kerajaan dapat cukai tinggi dari mende camtu.. :wacko:

Hakikatnya rakyat malaysia terutamanya umat Islam masih tidak benar2 mengikut ajaran yang dianuti.
Rancangan2 realiti itu boleh disekat jika ada suntikan Nur Islam didalam jiwa setiap orang islam di Malaysia ini.
Tetapi sayang, rancangan2 seperti itu telah disuntik dijiwa rakyat malaysia sejak dibangku sekolah lagi,
contoh nya rancangan Bintang Kecil..
Saya cukup tidak berkanan dengan rancangan Bintang Kecil tu, tah apa yg nak dicari pada jiwa kanak2 tu tak taula...

[quote name='Gunso' timestamp='1296394866' post='1060754']
iron chief laa best... hahaha...
[/quote]

Iron Chef merepek! kalau top chef,kita banyak maklumat tentang dunia masakan...amat berinformasi dan tiada publisiti murahan seperti American Idiot atau Akademi Fantasia-sia

[quote name='TJ-Ariff' timestamp='1296434888' post='1060781']
contoh nya rancangan Bintang Kecil..
Saya cukup tidak berkanan dengan rancangan Bintang Kecil tu, tah apa yg nak dicari pada jiwa kanak2 tu tak taula...
[/quote]
Bintang kecil yang untung mak bapak diaorg,nakkan duit,dah besar anak2 berpeleseran,tiada kemahiran atau pelajaran...

Bukan stakat Bintang Kecil.Malah,bertambun lagi rancangan nyanyian kanak2 seperti idola kecil,Kamilah Bintang&banyak lagi..x salah untuk melahirkan penghbur yang berbakat di perngkat akar umbi,ttpi biarlh berpada-pada..Kita harus ingat, negara kita perlukan banyak pelapis yang berilmu&berkarisma untuk mewarisi tampuk pemerintahan ngara nnti,bkannya prlukan banyak artis yg ibarat cendawan tumbuh slpas hujan itu...Lu pikir la sendiri!!..huhu :32: Edited by RajaBesut

salah satu tanda2 besar hari kiamat ialah pe... mengagung-agungkan artis... tak gitu... ha tuh arr tanda ari kiamat tuh.. so harap semua bersiap sedia laa....

rancangan malaysia bukan ajer ada imam muda... akademi alquran pun ada.. yang dok komen ramai2 kat atas nih.. ha kalau pandai sangat komen kasi ler tau sapa juara akademi alquran musim pertama..??? apa jadi pada sesi audition kat imam muda.. ha sapa tengok citer ler sini...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1296439127' post='1060789']
salah satu tanda2 besar hari kiamat ialah pe... mengagung-agungkan artis... tak gitu... ha tuh arr tanda ari kiamat tuh.. so harap semua bersiap sedia laa....

rancangan malaysia bukan ajer ada imam muda... akademi alquran pun ada.. yang dok komen ramai2 kat atas nih.. ha kalau pandai sangat komen kasi ler tau sapa juara akademi alquran musim pertama..??? apa jadi pada sesi audition kat imam muda.. ha sapa tengok citer ler sini...
[/quote]
kalau nak komen pasai rancangan tu, ko bukak tajuk lain laa... huhuhuh :153:

ni tajuk pasai Rakyat Malaysia Diperbodoh! ... apa la tak faham2.. :P

[quote name='TJ-Ariff' timestamp='1296439713' post='1060791']
kalau nak komen pasai rancangan tu, ko bukak tajuk lain laa... huhuhuh :153:

ni tajuk pasai Rakyat Malaysia Diperbodoh! ... apa la tak faham2.. :P
[/quote]

yer baekk... :155: :155: baru nak paham bahaso... maklum lo.. piang sangat ler... mongek.... :69:

Masihkah ada jalan untuk hentikn@kurangkn rancangan realiti [b]hiburan[/b] yg smakin lama smakin mngarut nie???klu x dihentikn dgan sgera negara kita akn terus dipengaruhi oleh anasir jahat yg direka oleh barat&yahudi..Tidak mustahil jga negara kita akan tumbang dtangan mereka dlm msa 10 tahun lg..Ayuh,jngan biarkn ia berlaku!!! :20:

mana nak berenti... oner yg buat dapat keuntungan banyak dan gov pon dapat bahagiannya jugak...

kita kene pandai2 sendiri... so sapa yg hanyut tuh mmg tak ubah mcm zombie jer...

Aku rase msalah ni xkan sttle smpai hari kiamat...mcmmne nk sttle c0z otak masyarkat ngara

kita ni mmg dh dpengaruhi oleh progarm realiti yg ada..nmpaknye kita terpaksa mngharungi ia

sbgai satu cbran la...huhu. :unsure:

Mende ni dekat rumah sendiri pon tak boleh di bendung. Aku penah cakap kat mak aku kalau diorang menang bukan dapat ape pon, mak aku siap cakap balik tengok bola tu pon same je menang tak dapat apa, kena balik aku.

aku cume tengok rancangan memasak cam iron chef dan hell kitchen jee. lagi satu tak ingat baru start nak tengok banquet impossible resenyerr :62:

tgk boleh aku rasa tapi jangan ler support cam SMS-SMS bagai.. tuh yang bagi income tuh... rasanya arr... perabih duit kita ribu2 SMS diaorang yang menang n dapat duit.. kita abis duit..

[quote name='sayw' timestamp='1296507611' post='1060846']
korang cakap jer ni.......

kalau nak hentikan sekarang memang x boleh dah
harap maklum
[/quote]

[b]Hendak Seribu Daya Tak Hendak Seribu Dalih!!![/b]

Renung2knlh peribahasa di ats...huhu :32:

hahaha... renung mcm mana pon tak boleh dah...

selagi ada permintaan kat situ ada penawaran...

selagi ada org tgk selagi tuh dia org buat...

bagi pandangan aku ,kita sebenarnya tidak di perbodoh bodohkan oleh mana mana penganjur , sebaliknya kita yang memperbodoh bodohkan diri sendiri kerana mengharap harap sangat nak dapat publisiti ..pendek kata nak jadi glamour murahan ..hanya jauhari yang kenal manikam nya ..how do you do ? Edited by keypo