Jump to content
RajaBesut

Rakyat Malaysia Diperbodoh!

Recommended Posts

bila sesuatu tu melibatkan duit.
semua akan hilang pertimbangan.

kata-kata yang aku dapat simpulkan sendiri:

[b]Business Is Not About Welfare and Emotion
Its about Facts and Numbers!
[/b]
So, jangan la harap apa2 daripada smua tu melainkan kita sndiri ubah cara hidup kita.
diorang buat selagi kita nak. bila kita dah xnak, baru diorang berenti.

Rasa diperbodoh ke? Itu terpulang pada diri masing2. Kalau ye, berentikanlah tengok rancangan2 yang dirasakan mengarut tu. Kalau nak tengok pun takpe, janji tak nyusahkan orang lain sudah.

Ari 2 aku terbce satu artikel,yg mne gtaw kajian yg djalankn menunjukkan bhawa bilangan rancngn realiti hiburan di Malaysia jauh lbih bnyak brbanding di Indonesia...Artikel 2 jgk bgtaw yg prkra ini terjadi adalh dsebabkn masyarakat dnegara ini begi2 taksub dgan program realiti berunsur hiburan bebnding dengan 0rg ind0n..Slain itu,artikel itu jgak mnempelak pemimpin ngara ini yg lgsg tidak ambik ksah tntg msalah ini,tnpa mereka sdar jika suatu hari nnti kebanjiran pr0gram realiti ini mampu menggugat m0ral&m0dal insan negara...Adakah pmimpin ngara ini x thu tntg prkra ini@di0rg buat2 x thu??x mlukah kite dgn ngara jiran kite yg t'lebih dahulu mngetahui tntg perihal ini??pkir2 pkirknlh...huhu. :blush:

hahaha... gov nak kesah pasal program realitu menggangu moral rakyat...

dia org siap cadang lagi nak buat bebanyak kelab malam utk tujuan perlancongan...

kesimpulannya... ada gov kesah...

kita yg sedar nih patut menyedarkan ahli kuarga terdekat atau member yg terlalu terpengaruh setakat yg termapu dulu sebagai langkah pertama...

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1296435042' post='1060782']
Iron Chef merepek! kalau top chef,kita banyak maklumat tentang dunia masakan...amat berinformasi dan tiada publisiti murahan seperti American Idiot atau Akademi Fantasia
[/quote]
iron chef la best hihi....aku suke tgk pertandingan mask2 hehe

rakyat yang bodoh sahaja, mudah diperbodohkan.
tengok berapa ramai yang kena tipu kat internet!
mesin jana duit konon... lastly duit sendiri yang melayang.

rancangan realiti terlalu banyak ke kat malaysia nie??

kalau kat office tu ade jer bergosip benda2 macam nie..

kalo yang budak2 ade satu program ape tah, suke bebenor diorang tengok citer macam tu eh

melatih anak2 dari kecik,
kang da besor jadi bintang realiti lak :P

elok la rancangan macam nie dikurangkan ye tak?

:salam:

'Akademi Fantasia' pun dah berkubur.
Suka aku :4:

Aku kurang sket tengok rancangan realiti.
'Amazing Race Asia' tu aku tengok la.

Dah nama pun hiburan..memang manusia ni sukakan hiburan..Bagi aku, nak tengok boleh..tapi jangan la gi undi,SMS tu sume..xde pekdah pun..perabih duit je..at the end, kita satu sen pun tak dapat..artis realiti ni pun bukan nak bagi album dia free kat korang..kena bayar duit lagi kat artis ni..dah la korang perabih duit untuk naikkan dia..menangkan dia..last2..korang kena perabih duit lagi untuk dapatkan album dia..tengok konsert dia..fan la katakan..tak beli album..tak tengok konsert..bukan fan la kan?huhu..

Salam. Untuk diri ku, ku tak rasa la di perbodohkan, sebab mungkin ku tak berminat nak tengok pun. Tapi kalau yang siap mengundi SMS tu, ku rasa memang di perbodohkan. Buat apa buang duit, kalau nak tengok tu, tengok je la. Ku rasa untuk kita yang sedar ni, boleh la tolong nasihatkan ahli keluarga yang terdekat. Takat nak tengok sebagai hiburan je boleh la, jangan sampai taksub undi SMS sudah.

Kenapa perlu mngundi rancangan realiti hiburan??Sdangkn xde faedah pn untuk kita..

Tg0k rancangan imam muda,x prlu mngundi tp faedah yg kita per0leh amatlah berguna..

Tanya iman,Basuh hati,Pikir sndri...huhu :blush:

Lbih baek aku mngundi smase plihanrya nanti,jimat pn jimat duit aku...huhu.Bijak kan aku???hua3! :125:

[quote name='Mat D0n' timestamp='1296399279' post='1060758']
Aku pn plik gk dgn 0rg2 yg mngundi mana2 pserta rancangan realiti tu... di0rang tu x sayang duit ke??bkan de manfaat

pn kat di0rang..last2,penerbit rancangan tu jgak yg untung..aku rase drpd K0rang hbiskan duit untuk mngundi peserta

rancangan realiti hiburan tu,lbih baek duit tu k0rang bagi kt aku,bleh jgak aku gna untuk berbini....ngeh3... :137:
[/quote]
ko sebut ni, aku teringat pengalaman aku transit kat jeddah selama 7 hari. kami di jeddah ditempatkan di kompleks tabung haji, semua diuruskan oleh tabung haji. tempat penginapan, makan minum. dan di balik tabir, ada persatuan melayu jeddah, yang menghimpunkan sumbangan ahlinya dan kemudian mereka belikan kami keperluan-keperluan kami. setiap hari ada stok baru, air zam-zam berbotol2 datang, dituang dalam cawan diberikan semua minum, bagi biskut sapa nak makan biskut amik. selipar, tak sempat nak pack selipar bawak kasut ja habis melecet kaki, nak ke tandas takkan pakai kasut kulit pulak. sabun mandi, sabun basuh, syampu, tuala. hartawan yang dermawan lebih lagi tempah nasik arab dan bagi kat mangsa2 pelarian.

yang tabung haji bagi cukup2 keperluan nak hidup di situ, persatuan melayu jeddah bagi keperluan tambahan memudahkan hidup kami di situ. itulah kali pertama aku nampak orang melayu tak rasa penting harta dia yang dia kumpul. mudah-mudah je sedekah. mudah2 je bagi sumbangan kat kami. setiap hari, stok baru. kadang2 ada yang beli baju, t-shirt, kemeja seluar baru2 semuanya tapi tak banyak lah, sedekah. pakaian sekehen pun ada tapi sikit je. ada yang bukak tempahan lagi, korang nak apa? tulis.

jika lah rakyat malaysia yang membelanjakan harta kepada pengundian realitishow yang sia2 tu, berfikir macam persatuan melayu jeddah, berjuta2 duit sumbangan boleh disalurkan kepada pihak yang layak, bina prasarana dan peluang pekerjaan kepada mereka yang tak bernasib baik. jika lah...

[quote name='Jedi' timestamp='1297702544' post='1061964']
Ingat tak dulu ada SMS untuk wakaf Al-Quran.
Tu takpe.
[/quote]
Nak buat sesuatu kena fikir habis². Jangan terikut² sangat dengan trend zaman sekarang ni. Kena fikir la apa yang kita buat tu patut ke tak, betul ke tak. Kalau macam wakaf Al-Quran, SMS jugak. Tapi betul caranya. Sama² kita renung²kannya. ^_^

p/s: Jangan salahkan teknologi. Tapi salahkan orang yang mengunakannya teknologi dengan cara yang salah. Dah sah² salah. Apa yang ku merepek ni. :12:

[quote name='NeoLogy' timestamp='1297681950' post='1061923']
Dah nama pun hiburan..memang manusia ni sukakan hiburan..Bagi aku, nak tengok boleh..tapi jangan la gi undi,SMS tu sume..xde pekdah pun..perabih duit je..at the end, kita satu sen pun tak dapat..artis realiti ni pun bukan nak bagi album dia free kat korang..kena bayar duit lagi kat artis ni..dah la korang perabih duit untuk naikkan dia..menangkan dia..last2..korang kena perabih duit lagi untuk dapatkan album dia..tengok konsert dia..fan la katakan..tak beli album..tak tengok konsert..bukan fan la kan?huhu..
[/quote]
tak kn ar smpai nk jd imam pun di jadikn sebagai hiburan huhu

[quote name='mon678' timestamp='1297778815' post='1062062']
tak kn ar smpai nk jd imam pun di jadikn sebagai hiburan huhu
[/quote]
please take the statement as general statement..most of reality show lebih kepada hiburan..tak keterlaluan untuk dikatakan bahawa rancangan imam muda tu pun ada unsur2 hiburan..maybe tak terlalu ketara or hiburan ringan sahaja..

'Imam Muda' tu banyak kelainan.
Menarik.

Hit woo kat Eropah.
Eropah pun dah mula nak terima Islam semula.

Alhamdulillah.

[quote name='Jedi' timestamp='1297820805' post='1062098']
'Imam Muda' tu banyak kelainan.
Menarik.

Hit woo kat Eropah.
Eropah pun dah mula nak terima Islam semula.

Alhamdulillah.
[/quote]

I like imam muda...aku pn ada jgak 0rg suh aku msuk pr0gram 2 tp aku xnk c0z..........ala,k0rg pham2 sndri la eih.hehe :125:

Lagi satu rancangan yang paling aku MENYAMPAH sekali.
Terang2 MEMPERBODOHKAN orang Melayu; [b]'Bang Bang Boom','Wa Kena Beb' [/b]etc.

Tah pape tah.

EMOSI dibuat mainan?
Buatnya orang tu lemah jantung, serang tak tentu pasal...tak ke haru.

[quote name='Mat D0n' timestamp='1297821555' post='1062104']
I like imam muda...aku pn ada jgak 0rg suh aku msuk pr0gram 2 tp aku xnk c0z..........ala,k0rg pham2 sndri la eih.hehe :125:
[/quote]

Aku rasa kau lagi alim dari aku.

Aku mula belajar kenal Dia masuk umur aku 30; lambat dah. Edited by Jedi