Jump to content
RajaBesut

Rakyat Malaysia Diperbodoh!

Recommended Posts

Jangan lupa 'Idola Kecil'.

Kecik2 camtu patut ajar menTauhidkan Allah SWT dan ikut sunnah Rasulullah SAW.

Ini tidak.
Dok melalak tak tentu hala.

Hancur generasi masa depan Malaysia.

Satu lagi rancangan yang memperbodohkan kanak2.

[quote name='Jedi' timestamp='1298874968' post='1063525']

Ini tidak.

[/quote]

Parent die pn bod0h gk,ade ke sruh ank di0rg msuk mnde2 cm2..

Aku pn heran,parent zaman skrg lebih pentingkn anak mereka jd p0pular drpd pentingkan pelajaran...isk3,x pham aku.. <_<

[quote name='Jedi' timestamp='1298874968' post='1063525']

Ini tidak.

[/quote]
btul bykkn program cam kt tv9 "Mari mengaji" bru btul

Assalam..tu la...aku sendiri personally tak layan AF dll ni semua....tapi skunk ni benda2 tu dah byk..so kita kena bijak..bagi aku la, aku tgk dari segi apa yg ingin dihasilkan dari certain2 show itu. aku tidak prejudis tapi taklah sampai tahap fanatik. itu namanya meyusahkan hidup sendiri. aku "tertgk" AF pun bila time2 final pasl ramai ahlil family aku kumpul tgk(tu pun bukan semua).

pasal aku rasa cam pointless. kebanyakan artis2 yg ditonjolkan tak lah best mana pun dan byk gak yg tak blaja tinggi pun. kadang2 blaja tinggi pun, family background problem, style omputih2 jenis g nightclub (ada yg minum arak, ishh) kadang2 tu ngan parents skali.. tu yg masalah tu. cara pakai la itu la ini la. bukan semua la artis. ada yg bagus2, ada yg mmg baik2 ada yg mmg terbaik la maknanya dalam apa yg dier buat gitu. iyer la dah namernya artis takkan semuaaa artis kita harap nak pakai tutup2 litup. kena pikir dan terima realiti la kan. tp kita sbgai org Timur, org Malaysia, org Melayu dan org Islam kena la pandai2 pikir dan filter.

yg paling aku bengkeng ialah psal undian SMS....korang pikir2 la...siapa punya? siapa confirm kaya? semua tau sapa kan? apsal takder cadangan buat poll jer guna tenet? kan jimat duit peminat. apsal nak bagi dier yg dah super kaya, makin2 kaya melampau...tak nampak lagi ker sedang diperbodohkan wahai rakyat Malaysia? yg aku sedih tu ada yg kadang2 undi sampai tak cukup kredit prepit. tp bila hal2 cam SMS derma Bersamamu ker aper ke, cam tak popular la pulak kan? lambattt jerrr nak hantar SMS itue kan gitue?

ok. fine. realiti2 show camtu mmg ada byk dan akan hidup selagi adanya mahkluk bernama manusia. itu understandable. tapi, takkan rakyat Malaysia nak "sempoi" dari segi muzik dan lakonan jer? yg lain2 kena la sempoi jugak. so kiter harus memperbykkan lagi show2 lain yg lebih ilmiah. yg bawak manfaat bersama. cth cam Imam Muda dll. ada lg selain Imam Muda tapi tak ditonjolkan. buatlah yg jenis2 usahawan2 tu. mmg ada tapi tak byk dan cam stop gitu jer. maybe kurang kreatif dan kurang sokongan semua pihak laa... Edited by parangjiwa

yg aku paling risau ialah kanak2. iyer la bukan semua parents yg amik port apa yg anak dia makan, anak dia baca, apa yg anak dier tonton, apa yg anak dier lihat dan apa yg anak dier paham. mmg ada bebudak yg jenis berakal tpi tak semua. ada yg lambatt sket kebolehan dan kematangan berfikir.

yg aku heran si Faizal Tahir tanggal baju kena hukum. yg lain2 (aku malas la nak cakap) pakai baju tp serupa bogel tak plak kena apa2. siap masuk suratkhabo terpampang besar2 kadang2 kt main page tu. pelik kan?

takyah cakap byk la.(sorry la pada ehem2 yg terlibat). kat library tmpt uni aku blaja dulu ada pak guard sengal. member aku kena tahan tak bleh masuk pasal dia(lelaki) pakai baju kaler hitam yg jenis ketat tu, kira macho nampak muscle dan bentuk tubuh sket la(bukan nampak ketiak pun, lengan pun panjang), tp seluar jeans panjang. ok fine munasabah la jugak kena tahan. tapi a*^% dan yg sewaktu dgnnya masuk library ngan pakaian lebih super ketat, kadang tu see through,bonjoi sana bonjoi sini, kadang2 ngan short pants yg sgt super short, ketiak dll tu mmg freeshow la toksah ckaap la pastu tak pakai sepatu yg seswai (fesyen la konon) takder plak kena. apsal? takut? apsal takut? ok ko takut kan pak guard? mak guard ada suruh la dia sound. agak2 la. ni uni Malaysia. bukannya uni Barat yg kadang2 tu Karat lagi Keparat. lgpun kita ni siapa? jaga ler adab2 sket.

tu semua apsal ekk? ikut fesyen..ikut artisss....itu la pasal. tp sendiri ada akai, makanya Nabil berkata, "Lu pikir la sendiri!". Edited by parangjiwa

kalau nak salahkan 100% nak maki mereka2 yg menerima kesan iaitu anak2 muda(kanak2 ker remaja ke, "retua" ker) pun separuh jalan. macam biasa, semua org terlibat dan perlu mainkan peranan. nasihat, teguran, maki2ian harusla bermula dari awal2 sejak kecilll lagi...of course la ngan cara yg berhemah. kena la bijak, kreatif, tepat, effisien dan effektif.

'Macam-macam Aznil' pun kurang elok; BANYAK SANGAT KETAWA.

Daripada Abu Hurairah ra, bersabda Rasulullah:

[b]“Jangan kalian banyak ketawa, kerana banyak ketawa itu mematikan hati”[/b]

[quote]1) Hati akan mati

2) Tidak punya rasa malu

3) Disenangi oleh syaitan

4) Dibenci oleh Allah Yang Maha Penyayang

5) Dihisab pada hari kiamat

6) Dikutuk oleh malaikat

7) Dibenci oleh ahli langit dan bumi

8) Lalai dalam banyak perkara

9) Nabi akan berpaling padanya

10) Akan mendapat rasa malu[/quote]

http://www.mymasjid.net.my/koleksi-artikel/display/738/jangan-banyak-ketawa/

Wallahu'alam.

tgk macam2 aznil jangan ler ketawa.. senyum jer... aku selalu jer layan tak de pun gelak terbahak-bahak or berdekah-dekah... jangan selalu salahkan orang lain... itu ini salah kan orang... cuba lihat balik diri sendiri.. muhasabah dirilaa...

isk..isk..isk..donia..donia...

Rancangan yang PALING MEMPERBODOHKAN orang Melayu khususnya dah kembali; AKADEMI FANTASIA (AF)

ASTRO nak test market lagi.
Kononnya AF terakhir.
Kalau sambutan hangat...akan diteruskan.

Join nie; '1,000,000 peoples hate AKADEMI FANTASIA'

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/1000000-peoples-hate-AKADEMI-FANTASIA/377890699400

:lol:

AF rmai plak yg x suke tp klu Maharaja lawak 2,bleh tahan plak sambutannye...pdahal dua2 melalaikan&tidak membawa

sbarang faedah...Bukan ke perkataan 'Maha' tu hanya untuk Tuhan..Cont0hnya,Maha Esa,Maha Pengasih..nmpaknya

dengan terbitnya rancangan Maharaja lawak sekali lgi rakyat Malaysia diperb0doh..tajuk rancangan pn sdah b0leh

menimbulkan kemusykilan... <_<

Betul.

Satu lagi, kalau ya pun majukan industri hiburan...UNDI SMS tu mansuhkan.
Membazir duit.
Mengkayakan boss kafir cam Maxis.

PS: Perkataan 'PERKASA' (merujuk pada NGO) tu pun patut haram digunakan. Allah SWT sahaja yang layak guna; 'Maha Perkasa'.