Jump to content
hotfloppy

Pdc Edisi Utara - Mai Kita Pakat2 Kenai

Recommended Posts

[quote name='hotfloppy' date='03 November 2010 - 10:57 AM' timestamp='1288753052' post='1052183']
encik betik baca [url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/86688-pdc-edisi-utara-mai-kita-pakat2-kenai/page__view__findpost__p__1048700"]post yang pertama[/url] tak ?

kat situ aku dah letak area2 yg boleh aku anggap utara tanah air secara sohih..

dan kebiasaannya, org utara akan cakap loghat yang lebih kurang sama walaupon sesetengah area di perlis (yang betol2 pure), sik dan baling tak brapa nak utara loghat nye.. tau kan loghat utara camana ? kalo tatau, bleh rujuk filem Anak Mami (loghat ja tau.. jalan cerita tadak kena mengena ngan org Penang) ka, drama yang Norkhiriah ngan Iqram Dinzly berlakon ka (aku tak ingat tajuk dia.. tapi dalam drama tu, ada scene yang dok kalut pasai nyerok.. hat org KL ni dok ingat pakcik tu suruh dia nyorok, padahal kawan tu suh dia sarapan.. nyerok tu sarapan kalo tak silap.. ke makan? org kedah, tolong jelaskan.. hehehe..) dan lain2..

belah perak merangkumi area dari taiping, kemunting, selama, bagan serai, kerian, aloq pongsu.. err.. bro TJ sambung leh ? hahahaha..

kalo dari penang sampai perlis, sah2 semuanya utara..

harap jelas ;)

p/s: kalo ada yg salah, sila betolkan ye.. hehehehe..
[/quote]
oit..apa nyerok2 ni ha..ptg dah ni :P

*p/s : aku lahir kat baling...hehe

[quote name='hotfloppy' date='03 November 2010 - 04:42 PM' timestamp='1288773727' post='1052215']
hahahaha.. aku sentiasa dijalan yg lurus.. insyaAllah.. hahahaha..

so, apa aktiviti terbaru ? hiking tu okay gak, tapi kena plan betol2 dlu.. perlukan stamina yg mantop tu.. hahahaha..

aktiviti2 ringan tadak ka ?
[/quote]
alhamdulillah kalau sentiasa lurus...

aku rasa buat masa nih kalau nak warmup sebelum ke gunung brinchang.. kita pi pantai kerachut dulu ok arr.. kat Teluk Bahang...

aktiviti lain rasa pi main bowling arr...kat BJ..

[quote name='betik' date='03 November 2010 - 05:44 PM' timestamp='1288777470' post='1052226']
haha...aku dah tak tau samada nak gelak ataupun nak panjat dinding...gelak kang puteranian marah, panjat dinding kang membazir pulak...ok lah, aku cuba bagi cadangan sikit sesuai dengan tahap kebengapan aku, eh silap, kebeng**an aku(leceh pulak main asterisk2 ni :D)...

aku cadangkan untuk aktiviti bungee jumping...lepas agak2 dah penat melompat, buat aktiviti kacau dodol pulak sempena deepavali yang bakal menjelang...belah malam tu buat aktiviti paint-balling...tapi kalau semua yang aku cadang tu tak best, apa kata buat aktiviti gali2 kubur...baru nampak mistik :D...

on a serious note:
tak sangka pulak satu komen aku yang harmless boleh kasi semua orang naik darah...takpe lain kali aku belanja korang semua air barley...kasi sejuk sikit tekak tu...baru sedap sikit nak maki2 :D...
[/quote]
aku tak rasa naik darah pung baca post hang betik.. cuma aku terfikir-fikir apa yang hang nak sebenarnya disini...dan lagi satu hang mai dari ulu banat mana..?? pasal nak panjat dinding tuh hang boleh ke..?? tak ke tergolek2 jatuh kang...hang kang pecah plk betik hang tuh..sapa nak jawab...

pasal aktiviti tuh rasa bungee jumping boleh jer... tapi hang takleh join betik... sebab kalau hang pakai tali kat pinggang tuh kan takut pecah jer bukan pe... betik biasa arr kalau dah masak lembut sangat... paling best gali2 kubur tuh aku suka.. pas gali aku leh tanam hang betik.. wak best jugak aktiviti hang cadangkan nih... I LIKE.........

[quote name='arfaie' date='03 November 2010 - 06:08 PM' timestamp='1288778903' post='1052233']
oit..apa nyerok2 ni ha..ptg dah ni :P

*p/s : aku lahir kat baling...hehe
[/quote]

nyerok tuh apa.?? tak paham..

bowling cam best gak, tapi kalo takat 2-3 orang, seronok ka ? hahahaha..

pantai kerachut tu cam okay gak..

nyerok tu sarapan la.. makan pagi..

owhh penang ckp 'nyerok' erkkk...
kalo kampung aku ckp kata 'nyorok'...sbb tuh kdg2 aku lambat pikap sket bila dgr org sebut tuh..
igt nk suh pi menyorok kat mn2 ka...

bukan penang la miss m.. kedah la.. kalo penang, guna breakfast.. hahahaha..

sebutan dia nyerok.. tapi bila dengar sekali imbas, bunyi cam nyorok.. kat video ni: http://goo.gl/LS4uZ :: ada guna perkataan nyerok tu.. hahahaha..

hang pon sama cam Iqram Dinzly dalam crita yg aku sebut kat atas tu.. org suruh sarapan, dia dok pikiaq kata org suh nyorok.. hahahaha.. lawak gila crita tuh.. Edited by hotfloppy

[quote name='hotfloppy' date='03 November 2010 - 10:57 AM' timestamp='1288753052' post='1052183']
encik betik baca [url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/86688-pdc-edisi-utara-mai-kita-pakat2-kenai/page__view__findpost__p__1048700"]post yang pertama[/url] tak ?

kat situ aku dah letak area2 yg boleh aku anggap utara tanah air secara sohih..

dan kebiasaannya, org utara akan cakap loghat yang lebih kurang sama walaupon sesetengah area di perlis (yang betol2 pure), sik dan baling tak brapa nak utara loghat nye.. tau kan loghat utara camana ? kalo tatau, bleh rujuk filem Anak Mami (loghat ja tau.. jalan cerita tadak kena mengena ngan org Penang) ka, drama yang Norkhiriah ngan Iqram Dinzly berlakon ka (aku tak ingat tajuk dia.. tapi dalam drama tu, ada scene yang dok kalut pasai nyerok.. hat org KL ni dok ingat pakcik tu suruh dia nyorok, padahal kawan tu suh dia sarapan.. nyerok tu sarapan kalo tak silap.. ke makan? org kedah, tolong jelaskan.. hehehe..) dan lain2..

belah perak merangkumi area dari taiping, kemunting, selama, bagan serai, kerian, aloq pongsu.. err.. bro TJ sambung leh ? hahahaha..

kalo dari penang sampai perlis, sah2 semuanya utara..

harap jelas ;)

p/s: kalo ada yg salah, sila betolkan ye.. hehehehe..
[/quote]

he he.. kepada yg nak tahu lebih lanjut pasai loghat perak terutama nya loghat Kualer (Kuala Kangsar)
sila ke [url="http://www.facebook.com/note.php?created&&note_id=452595607869#!/topic.php?uid=105961566094088&topic=7"]Facebook/Kuala Kangsar Tetap Dihati/Discussion/Kamus Loghat Perak[/url]

mengkomer bole belajor dari situ...
sila2 lah..

moh kiter.. :3: Edited by TJ-Ariff

[quote name='TJ-Ariff' date='04 November 2010 - 04:51 PM' timestamp='1288860697' post='1052318']
he he.. kepada yg nak tahu lebih lanjut pasai loghat perak terutama nya loghat Kualer (Kuala Kangsar)
sila ke [url="http://www.facebook.com/note.php?created&&note_id=452595607869#!/topic.php?uid=105961566094088&topic=7"]Facebook/Kuala Kangsar Tetap Dihati/Discussion/Kamus Loghat Perak[/url]

mengkomer bole belajor dari situ...
sila2 lah..

moh kiter.. :3:
[/quote]

tak kesior teman pi baca kamus nih...wakakakakkaka....

[quote name='akuccputsedut' date='04 November 2010 - 05:07 PM' timestamp='1288861657' post='1052319']
tak kesior teman pi baca kamus nih...wakakakakkaka....
[/quote]
salah tu...
bukan tak kesior.. tapi tak sior je... :153:

[quote name='TJ-Ariff' date='04 November 2010 - 05:20 PM' timestamp='1288862434' post='1052322']
salah tu...
bukan tak kesior.. tapi tak sior je... :153:
[/quote]
oopss.. :unsure: laa camni kena masuk gak arr tgk kamus... huhuhuhu.... aktiviti puteranian NORTHERN TERRITORY sekarang ialah belajar bahasa dialek geng NORTHERN yang lain... hehehehhee... ok tak aktiviti nih...???

[quote name='akuccputsedut' date='04 November 2010 - 05:28 PM' timestamp='1288862902' post='1052323']
oopss.. :unsure: laa camni kena masuk gak arr tgk kamus... huhuhuhu.... aktiviti puteranian NORTHERN TERRITORY sekarang ialah belajar bahasa dialek geng NORTHERN yang lain... hehehehhee... ok tak aktiviti nih...???
[/quote]
:3: Org Pertama SETUJU!!!!!!!...aktuiii moh kite belajo weh moh2..lekah kah3 :3:

assalammualaikum...

jgnlah marah user sgt..sian mereka...mungkin niat bergurau kan... bro betik tu power kot programming micro-controller..bru nak bberguru dgn dia...betik hang lani duk main dgn micro-c lagi ke? hg dok tepeng kan?

[quote name='ztecon' date='04 November 2010 - 10:22 PM' timestamp='1288880548' post='1052339']
assalammualaikum...

jgnlah marah user sgt..sian mereka...mungkin niat bergurau kan... bro betik tu power kot programming micro-controller..bru nak bberguru dgn dia...betik hang lani duk main dgn micro-c lagi ke? hg dok tepeng kan?
[/quote]

wei ustaz kecik.. sapa yang marah user nih..??? kalau user tuh niat bergurau aku pung bergurau.. kalau dia leh buat lawak bodo.. nape aku takleh gurau kasaq pulak... yang hang serius sangat ni pehal.. nak serius pi serius discussion... okies... ha nih aku komen nih kang kata aku marah hang pulak... aku tak marah arr.. aku mention jer nih...

[i]p/s:statement aku yang perasan baguih.. wakkakakakka...[/i]

[quote name='atiqah' date='04 November 2010 - 05:51 PM' timestamp='1288864294' post='1052324']
:3: Org Pertama SETUJU!!!!!!!...aktuiii moh kite belajo weh moh2..lekah kah3 :3:
[/quote]
udah2 le tu tikah oiii....aktui tak habih2...
geli aku baca...

bukan atiqah sorang, untuk yang lain2 yang terikut2 jugak meludah merata2...nabi larang ludah merata2.

dengaq tu, jangan ludah rata2.. dan jangan jugak buang chewing gum rata2.. kang kena seluar org ke, kasut org ke, tak pasal2 je org tu nyumpah.. hahahaha..

miss m, awat blushing tu ? suka ludah rata2 ka ? ka suka buang chewing gum rata2 ? hahahahaha..

[quote name='akuccputsedut' date='05 November 2010 - 12:14 AM' timestamp='1288887298' post='1052342']
wei ustaz kecik.. sapa yang marah user nih..??? kalau user tuh niat bergurau aku pung bergurau.. kalau dia leh buat lawak bodo.. nape aku takleh gurau kasaq pulak... yang hang serius sangat ni pehal.. nak serius pi serius discussion... okies... ha nih aku komen nih kang kata aku marah hang pulak... aku tak marah arr.. aku mention jer nih...

[i]p/s:statement aku yang perasan baguih.. wakkakakakka...[/i]
[/quote]

hmm..pedihnya ayat...

[quote name='ztecon' date='05 November 2010 - 10:47 PM' timestamp='1288968428' post='1052422']
hmm..pedihnya ayat...
[/quote]
ooppsss sorry....

sekarang nih Deepavali dah lepas wei... Aidiladha makin menjelang so semua orang UTARA.... ada open house tak..???boleh pi serangg....

[b]AKTIVITI PUTERANIANS NORTHERN TERRITORY..!!!

HIKING / JUNGLE TREKKING TO PANTAI KERACHUT[/b]

DATE : [b]13 NOV 2010 (SATURDAY)[/b]
TIME : [b]7.30am[/b]
MAP : [img]http://ginna.net/wp-content/uploads/2009/03/trail13telukbahangtopantaikeracut.jpg[/img]
[img]http://ginna.net/wp-content/uploads/2009/03/dscf4498.jpg[/img]
BOAT FEES FROM PANTAI KERACHUT TO TAMAN NEGARA : [b]RM8[/b]
FOOD : [b]BRING OWN FOOD[/b]

[quote name='Panglima Khalid' date='05 November 2010 - 06:57 AM' timestamp='1288911430' post='1052356']
udah2 le tu tikah oiii....aktui tak habih2...
geli aku baca...

bukan atiqah sorang, untuk yang lain2 yang terikut2 jugak meludah merata2...nabi larang ludah merata2.
[/quote]

<_< Pang5... tu bukan ludah lee.tu trademark kah3...
bkn betoi pun... just perkataan kah3.. :13:

[quote name='akuccputsedut' date='07 November 2010 - 12:28 PM' timestamp='1289104113' post='1052536']
[b]AKTIVITI PUTERANIANS NORTHERN TERRITORY..!!!

HIKING / JUNGLE TREKKING TO PANTAI KERACHUT[/b]

DATE : [b]13 NOV 2010 (SATURDAY)[/b]
TIME : [b]7.30am[/b]
MAP : [img]http://ginna.net/wp-content/uploads/2009/03/trail13telukbahangtopantaikeracut.jpg[/img]
[img]http://ginna.net/wp-content/uploads/2009/03/dscf4498.jpg[/img]
BOAT FEES FROM PANTAI KERACHUT TO TAMAN NEGARA : [b]RM8[/b]
FOOD : [b]BRING OWN FOOD[/b]
[/quote]

:3: waaa... mcm best tp mcm xleh pi ade kendurik kawen huhuhu <_<

[quote name='khairul anwar' date='08 November 2010 - 12:01 PM' timestamp='1289188864' post='1052650']
atikah kenduri kawin????

hang kawin kaa??

tak jemput kami??? hahaha
:153: :153:
[/quote]
<_< Ajak hang pun bkn cukup lauk pung kah3 :3:

alaaa hang nih iqa uganda.. banyak betui arr excuse nya... kenduri kawin sapa tuh.. kawan rapat ker..???
[i]
P/S: wei iqa coklat aku dah pos.. kalau hang dapat dah kemek2 nasib arr... wakkakakaka...[/i]

[quote name='akuccputsedut' date='08 November 2010 - 02:21 PM' timestamp='1289197317' post='1052667']
alaaa hang nih iqa uganda.. banyak betui arr excuse nya... kenduri kawin sapa tuh.. kawan rapat ker..???
[i]
P/S: wei iqa coklat aku dah pos.. kalau hang dapat dah kemek2 nasib arr... wakkakakaka...[/i]
[/quote]

bkn kwn rapat tp kenalan rapat... :3: nt kat penang bln 12..aku jumpe hang lee kite main roller blade kah3... :P

p/s:uwaaaaaaaaaa xnak cokolat penyek :25:

loorrr... nape senyap plk sini... takder sapa yang nak join aku pu jungle trekking ke sabtu nih...??? :unsure: :unsure:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...