Jump to content
Dominant Star

Niche Marketing Dan Perniagaan Internet V2

Recommended Posts

[quote name='Viper One' date='03 November 2010 - 09:01 AM' timestamp='1288746119' post='1052169']
Bukan sombong la... emoticon tu menjadikan jadi mcm tu.

Sama mcm lowyat... aku puji sorang minah tu.. dia serang aku balik.

No serious.. good stuff.. sebab aku buat jugak. Ikut pecot85.. tapi baru sehari.
Aku x boleh baca new stuff kat mana-mana pun.. tangan aku akan jadi gatal nak test.

Serious pecot85.. kalau ada lagi please share lagi. Aku tukar emoticon... ;) kepada :59:

Emoticon ;) byk beri masalah pada aku... ganjil sungguh.

Harap saudara pecot85 tak terasa hati :)
[/quote]

[b]no problem bro..x kecik hati pun[/b]

[b]nanti inysallah aku share lagi....offers apa yg pay per click korang boleh dapat free(dicover oleh merchant) [/b]

[b]tq[/b]

[quote name='mutt' date='03 November 2010 - 10:01 AM' timestamp='1288749688' post='1052174']
Aku nak berguru dgn ko lah pecot buat fb ads ni.. ok tak? nanti aku carila apa2 ilmu aku yg cetek ni jd pertukaran :68:

Fb ads ada kupon tak macam adwords dgn YSM? (currently known as adcenter)
[/quote]

[b]boleh no problem mut...ko kaki tools/plug in/WP kan...boleh la ajar aku[/b] :68:

[b]kupon ada[/b] Edited by pecot85

Salam semua,

Selamat berkenalan otai2 ... fuhh terasa aura kepoweran berkenalan ngan otai2 kat sini ... ni supersonic's thread punyer pasal la ni hahah berjaya membawa aku ke sini... dari segi style tulis aku dah boleh agak dah certain2 people dari wc hehehe tapi apa-apa pon, tips2 kat sini memang mantap2 belaka.... thanks pada otai2 yang sudi berkongsi :D :D :D

Terharu giler aku baca thread ni dari first thread .... Inspired pon ada .... Ni belum habis lagi ni. Walaupun dah ditulis since 2008, tapi "feel" dia tu masih menusuk kalbu ... mungkin sebab kejujuran korang share benda ni yang menimbulkan perasaan ni kot :) apa-apa pon, selamat hari raya aidiladha

p.s. sekarang di page 21 masih jauh lagi nak kejar page 80 lebih :)

[quote name='~Strip Cake~' date='21 November 2010 - 05:24 PM' timestamp='1290331453' post='1054019']
salam...

erk just my 2 cent..kalu ko nk bt, jgn peningkan kepala baca seme maklumat tue..meletup nanti kapla ko...just stay dgn zimmerman yer newbie produk+ ds super plan dah cukup bt ko rasa seronok main niche nie...leh la sikit2 pendapatan tambahan.....nanti dh berduit sikit jgn nk enjoy je...kena mcm aku nanti naya je...kejap je seronok pastu malang bertimpa2...sampaikan laptop sumber pencarian pon kena rembat(seme hasil research+ pasword seme2, skype,ym id, email2 terkumpul seme ilang...dan slow2 kembali miskin seperti dulu.. (T__T)

skrg aku stop dulu psl tgh praktikal xde masa nk kejar2 bt seme menda...huhuhu...

apepon kalu nk bt,bt btl2 jgn main2+ sentiasa ingat Tuhan walaupon ko dh kaya raya tahap dewa....sekian
[/quote]

orait .. aku dah baca habis semua dah, time bosan2 raya haji ari tu.. banyak gak dapat especially pasal bab ppc, landing page, relevancy ... DS super plan yang bro maksudkan tu yang latest nyer ke ? yang free method tu ?

nak cakap baru tak de la baru sangat, aku boleh faham apa yang diorang bincangkan tu... lagipun first exposure aku to niche marketing datang dari ebook pinguspy la (nmd) tapi time tu memang kelakar la bab2 keyword ni ...

sebab aku tak faham sangat pasal buyers keyword, competition, etc masa tu so aku dengan selambanya target keyword yang memang generic giler dengan harapan dapat website aku dapat first page lepas buat backlinking yang tak seberapa, dalam kepala terbayang dah mula terbayang duit yang melimpah ruah ish ish

rupa-rupanya indah angan-angan dari realiti hehehe tapi lepas dari tu dah mula faham la selok belok internet marketing ni :) the past thread menambahkan lagi ilmu di dada ni :)

so geng-geng korang area 51 masih beroperasi lagi ke skrang ni ?

[quote name='nokia3310' date='22 November 2010 - 01:15 PM' timestamp='1290402958' post='1054104']
nak cakap baru tak de la baru sangat, aku boleh faham apa yang diorang bincangkan tu... lagipun first exposure aku to niche marketing datang dari ebook pinguspy la (nmd) tapi time tu memang kelakar la bab2 keyword ni ...

sebab aku tak faham sangat pasal buyers keyword, competition, etc masa tu so aku dengan selambanya target keyword yang memang generic giler dengan harapan dapat website aku dapat first page lepas buat backlinking yang tak seberapa, dalam kepala terbayang dah mula terbayang duit yang melimpah ruah ish ish

rupa-rupanya indah angan-angan dari realiti hehehe tapi lepas dari tu dah mula faham la selok belok internet marketing ni :) the past thread menambahkan lagi ilmu di dada ni :)

so geng-geng korang area 51 masih beroperasi lagi ke skrang ni ?
[/quote]

aku rasa active lagi area51 mereka.

tak pasti pula, aku agak je. cuba tunggu saje jawapan mereka. Edited by yeng

assalamualaikum

salam perkenalan kepada saudara2 sekalian.x sangka dekat forum putera nie ada thread yg sangat berkualiti seperti ini...tp syg thread yg bagus mcm nie mcm dh xmeriah..ape kata kita meriahkan balik thread nie :)

===========================================================================

ok tujuan saya memulakan post kat sini adalah untuk menuntut ilmu dari saudara2 yg sangat berpengalaman di sini...diharap saudara2 semua tidak lokek untuk berkongsi ilmu dgn saya.
saya telah berjaya membaca semua perbincangan saudara2 sekalian dan saya sangat teruja untuk memulakan sendiri perjalanan saya sebagai seorg internet marketer.

saya ingin belajar lebih lanjut tentang2 cara2 membina autority site seperti yg diperkatakan oleh saudara Dominant Star.saya telah membuat research,mencari keyword,membuat artikel dan sebagainya...tp sampai satu tahap saya telah buntu dan tidak tahu mcmane untuk saya meneruskan niche yg telah saya pilih..dan ini merupakan ape yg bermain di fikiran saya sekarang

=============================================================================

soalan pertama:keyword.

cth saya memilih "how to start pregnant" sebagai keyword saya.Adakah saya perlu menggunakan keyword ini saja didalam artikel saya?Saya risau Google akan meng"sandbox"kan blog saya kerana menggunakan keyword ataupun tajuk artikel yg sama walaupon untuk artikel yg berbeza2.Ataupon saya patut menukar2 keyword untuk artikel2 yg seterusnya?

soalan kedua : uniq content untuk artikel
saya tidak memahami ape saudara Dominant Star katakan dalam post beliau yg terdahulu :

Quote/
[b]Buat site banyak2 lepas tu.. create authority. Tulis 3 artikel sehari.. then publish..
Before publish kat ezine.. aku publish kat blog aku dulu.[/b]
Quote/

adakah ini bermaksud saya hanya perlu publish artikel yg telah saya buat dalam blog saya dahulu seblm dihantar ke EZA? tidakkah EZA akan detect artikel ini telah ada di blog saya dan seterusnya mengecop saya telah meniru artikel itu dan tidak meluluskan artikel tersebut untuk dipublish di EZA?

=============================================================================

saya harap saudara2 yg berpengalaman disini dapat membantu menjawab persoalan2 ini..dan sebagai balasan saya hanya mampu mendoakan yg terbaik untuk saudara2 seme yg sudi berkongsi ilmu dgn saya.

sekian,
assalamualaikum...

[quote name='SuperFranky' timestamp='1292774469' post='1056945']
soalan pertama:keyword.

cth saya memilih "how to start pregnant" sebagai keyword saya.Adakah saya perlu menggunakan keyword ini saja didalam artikel saya?Saya risau Google akan meng"sandbox"kan blog saya kerana menggunakan keyword ataupun tajuk artikel yg sama walaupon untuk artikel yg berbeza2.Ataupon saya patut menukar2 keyword untuk artikel2 yg seterusnya?[/quote]

Wa'alaikumussalam...

Google tak akan sandbox ko kalau ko pakai tajuk artikel yang sama. Sebab itu hanyalah about 5% duplicate content in the same domain assuming ko punya content 500 words.

Sandbox atau penalize kalau ko copy bulat-bulat the same content 100% kedalam page lain dalam website ko.

Tapi aku cadangkan tukar keyword untuk artikel-artikel seterusnya. Target banyak LSI keyword yang lain supaya berbaloi usaha ko.

Rugi kalau target hanya satu keyword yang sama sampai 10 artikel semua keyword itu saja.. sebab usaha itu lebih baik kita guna untuk expand kepada keyword-keyword yang lain.

[quote name='SuperFranky' timestamp='1292774469' post='1056945']
soalan kedua : uniq content untuk artikel
saya tidak memahami ape saudara Dominant Star katakan dalam post beliau yg terdahulu :

Quote/
[b]Buat site banyak2 lepas tu.. create authority. Tulis 3 artikel sehari.. then publish..
Before publish kat ezine.. aku publish kat blog aku dulu.[/b]
Quote/

adakah ini bermaksud saya hanya perlu publish artikel yg telah saya buat dalam blog saya dahulu seblm dihantar ke EZA? tidakkah EZA akan detect artikel ini telah ada di blog saya dan seterusnya mengecop saya telah meniru artikel itu dan tidak meluluskan artikel tersebut untuk dipublish di EZA?
[/quote]

1. Publish article kedalam website ko.

2. Tunggu dah index artikel itu. Supaya Google recognize bahawa ko adalah owner asal article itu.

3. Baru publish ke merata-rata tempat lain.

EzineArticles takkan kacau sebab ko link back ke article di website ko sendiri. So automatically diorang tahu itu artikel milik ko. Bukan copy orang punya. Infact EZA dah keluarkan satu plugin Wordpress khusus untuk owner site share content dari dalam site itu ke EZA with a click of a button.

Kalau EZA banyak berikan masalah pada ko... then tinggalkan jer. EZA sekarang dah tak sebagus dulu.. kuasa authority mereka dah berkurang dengan kadar cukup banyak. Lebih baik guna GoArticles daripada EZA.

assalamualaikum...

alhamdulillah.terima kasih saudara phoenixwunin kerana sudi menjawab soalan2 itu...ok sekarang saya akan mempelbagaikan keyword artikel saya seperti yg dicadangkan oleh saudara..dan saya jg akan mencuba-cuba goArticle kerana saya rasa EZA sgt menyusahkan dan byk memakan masa saya walaupun untuk submit satu artikel.

ok doakan saya ye saudara2 sekalian...ape2 saya update balik kat sini...

[quote name='Eighty Seven' timestamp='1292960775' post='1057202']
@ Finix

Apa maksud ko "EZA sekarang dah tak sebagus dulu.. kuasa authority mereka dah berkurang dengan kadar cukup banyak. Lebih baik guna GoArticles daripada EZA. " ??

Boleh terangkan lebih details tak?
[/quote]

Assalaamualaikum Warrahmatullaahi Wabarakaatuh...

Apparently kuasa ranking SEO juice daripada Ezinearticles
dah berkurangan banyak over the years.

Google nampak macam dah tak favor EZA that much macam dahulu.
In fact banyak kali aku buat... GoArticles rank higher daripada
EZA untuk the same keyword. Sometimes EZA lebih tinggi.. tapi ratio
GoArticles lebih tinggi untuk rank berbanding EZA.

Ditambah dengan urusan polisi EZA yang remeh temeh dan terlalu
menyusahkan.. aku sebenarnya dah tak guna langsung EZA sekarang.

Kita buat IM ni kerja biar mudah... kalau orang nak susahkan kita..
jangan guna service mereka. Just move on to another provider.

Wsalam... :)

Thanks atas penjelasan ko tuh...aku akan amik aware benda nih...

cuma kalau ikut strictness kan...GoArticle tuh bukan termasuk dalam WP Robot punya sedutan ker? Ker ArticleBase jer erk? Aku lupa dah lupa kut...huhu...

If termasuk, then not good gak untuk article kita...bayangkan disedut secara automatik ke autoblog2 orang...maybe it produces a lot of duplicate content utk article kita...aku pun kurang faham how google pandang duplicate content nih...sama ada article yang 1st di index or article yang dari tempat yang authority dikira sebagai original content...

Anyway...thanks ya! :D

[quote name='Eighty Seven' timestamp='1293028827' post='1057317']
Wsalam... :)

Thanks atas penjelasan ko tuh...aku akan amik aware benda nih...

cuma kalau ikut strictness kan...GoArticle tuh bukan termasuk dalam WP Robot punya sedutan ker? Ker ArticleBase jer erk? Aku lupa dah lupa kut...huhu...

If termasuk, then not good gak untuk article kita...bayangkan disedut secara automatik ke autoblog2 orang...maybe it produces a lot of duplicate content utk article kita...aku pun kurang faham how google pandang duplicate content nih...sama ada article yang 1st di index or article yang dari tempat yang authority dikira sebagai original content...

Anyway...thanks ya! :D
[/quote]

Assalaamualaikum...

Duplicate content yang tidak berada dalam domain yang
sama tak ada apa-apa effect negatif pada kita.

And lately autoblog dah makin kerap kena penalize...
let them take as they wish... without good base of CTR
dan frequent visitor... kalau teknik SEO ko betul (tak
dependent sangat pada menatang autoblog dan sebagainya)
ko akan menang in the end.

Autoblog is only good when there's no authority competing
for that keyword.

Once 'real player' start masuk... autoblog akan suffer.

In this situation... ko adalah real player... dengan syarat
ko tak spam. Go slow and steady... ko akan conquer keyword tu.

Jangan takut dengan autoblog... mmg byk bukti autoblog potong
site2 sedia ada... tapi tak ada lagi autoblog yang manage
untuk hold position pada kadar yg lama sbb isu content yang
yg x ada value.

Autoblog tak ada value sebab diorang cuma tarik article dari
tempat lain dan jadikan site diorang hub simpanan article2
copy paste tuh.

Kalau diorang nak copy article ko.. silakan. As long as they
link back to you.. then it is an advantage. Kalau diorang x link
back... minta.

Kalau diorang enggan.. then let it be. Dunia IM ni banyak karma...
aku dah tengok banyak. Org mcm tu AKAN JATUH. Biarkan dia... teruskan
usaha mcm biasa.

If you really concern dgn org lain amik article ko.. then PAD.

Professional Article Distribution.

Buat high quality article... then distribute pada a lot of sites
dlm niche ko. Minta dari webmaster untuk terima artikel ko dan link
back to your site.

10 of these are better than 1,000 forum profile.

30 basically boleh jamin ko rank untuk keyword mid competitive
selepas selewat-lewatnya 3 bulan.

Try it buddy... you'd be surprised how effective it is..

[quote name='Phoenixwunin' timestamp='1293119345' post='1057454']

If you really concern dgn org lain amik article ko.. then PAD.

Professional Article Distribution.

Buat high quality article... then distribute pada a lot of sites
dlm niche ko. Minta dari webmaster untuk terima artikel ko dan link
back to your site.

10 of these are better than 1,000 forum profile.

30 basically boleh jamin ko rank untuk keyword mid competitive
selepas selewat-lewatnya 3 bulan.

Try it buddy... you'd be surprised how effective it is..
[/quote]

Ini ke teknik yang james martell buat? Kalau betul then aku baru tahu PAD tuh maksud dia professional article distribution. Hmmm...good reply finix. Aku suka ilmu nih. Aku memang x pernah terfikir.

Site yang kita nak distribute tu selalunya type mcm mana ya? For sure yang high PR kan. 3 and above. Sebab kalau nak cari site yang sama2 buat marketing nak ke diorang terima kena link balik ke site kita. Kita ni sebagai direct competitor diorang dah. Unless competitor utk keyword yang berbeza. Fuhh...aku x creative enough lagi ni. :69:

Nice sharing! :59:

Salam.

Cuba tolong kawan kita ni. Saya tak berapa mahir sangat nak terangkan dan tak pernah buat local market.

http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/87848-google-keywords-tool/page__view__findpost__p__1058193

[quote name='Phoenixwunin' timestamp='1292989543' post='1057244']
Assalaamualaikum Warrahmatullaahi Wabarakaatuh...

Apparently kuasa ranking SEO juice daripada Ezinearticles
dah berkurangan banyak over the years.

Google nampak macam dah tak favor EZA that much macam dahulu.
In fact banyak kali aku buat... GoArticles rank higher daripada
EZA untuk the same keyword. Sometimes EZA lebih tinggi.. tapi ratio
GoArticles lebih tinggi untuk rank berbanding EZA.

Ditambah dengan urusan polisi EZA yang remeh temeh dan terlalu
menyusahkan.. aku sebenarnya dah tak guna langsung EZA sekarang.

Kita buat IM ni kerja biar mudah... kalau orang nak susahkan kita..
jangan guna service mereka. Just move on to another provider.
[/quote]

[b]oic..means now..bro lebih prefer go articles dari EZA?[/b]

[b]let say saya ada article yg published on EZA then saya republish on GOArticles...boleh ke?[/b]

salam all..

aku share something..

NIG 2.0 : rahsia whitelabel preview copy..

leh masuk dlm thread ini..

http://www.wangcyber.com/forum/tips-and-panduan/37522-rahsia-membina-memulakan-dan-menjadikan-perniagaan-and-syarikat-ketahap-jutaan-ringgi.html

tenkiu..

:)

senyap je thread ni ... ok la aku buat sharing aku and kongsi apa aku yg aku belajar dan buat. tak de orang layan aku layan sorang2 je la thread ni, kang jadi macam jurnal aku la plak

sekarang ni aku tengah involve dengan article marketing and squidoo ... tak de significant result lagi,

setakat ni apa aku buat ... aku cuba apply bum marketing dan oneweekmarketing dari potpiegirl, aku tak tau benda ni still applicable sekarang ni tapi aku just buat jer, targetting long tail keyword

1. aku buat squidoo lens target certain keyword
2. aku tak pilih nich dulu, aku gi cari keyword dulu
3. dapat long tail keyword aku terus plan strategy cam mana nak tulis artikel - 1 lens supported by at least 4 different article links
2. aku buat article to create links for the lens to up the lens rank, aku buat 1 - 2 unique article and submit to top 10 directories

hari2 aku buat 1- 2 artikel ... mula2 rasa susah tapi lama2 rasa senang tulis artikel ni, aku guna method 7 minutes article fladlien cuma aku tak guna dragon naturally speaking... aku keep track tengok performance aku punyer lens tapi macam tak de effect pun or aku tak sabar ?

so aku mula cari betul ke aku buat seo cara ni untuk upkan rank lens aku ... tengok2 orang-orang seo cakap article submission is useless sebab susah nak dapat link juice dari article directory sebab banyak sangat article page dalam article directories...

lepas aku research lagi, aku buat this conclusion :
1- fokuskan article submission ni for traffic generation sahaja, tetapi bukan untuk seo backlink . kalau dapat seo backlink from syndication of article, that's a bonus.. the main objective is to generate traffic.

lagi satu persoalan dalam kepala aku is about duplicate content... banyak sangat variation opinions and i come to this conclusion :
1- buat satu article hantar to many directories is only to generate traffic to your site ... effective traffic generation strategy? Wallahualam ...

2- buat satu article and hantar to many directories will not help your seo, kalau nak buat seo backlinks guna artikel (kalau nak buat jugak sebab orang cakap benda ni tak effective) lebih baik hantar different unik artikel to different article directories.

betul ke conclusion ni ? kalau salah mintak sangat-sangat tolong tunjukkan dengan niat nak membantu bukan for any other interest ...

jadi keputusan aku ? instead of buat backlinks guna artikel , aku nak buat backlinks guna web 2.0, aku nak create free blog and point to my lens...artikel aku akan tetap tulis tapi intention in mind is to generate traffic...

sekian dulu perkongsian aku hari ni ... perkongsian ni hanya dari pembacaan aku dan apa yang aku buat, so don't take this as an absolute truth ... kalau nak komen boleh komen ...

ni salah satu link yang drive me to conclusion seo backlink from article is not going to help much + some other opinions from other seo people :

http://www.webpronews.com/topnews/2008/11/10/google-answers-some-tricky-questions

kenapa aku pilih squidoo ?
sebab berdasarkan pemerhatian aku testing long tail keyword, squidoo boleh rank agak mudah untuk first page to 5th page... so far lens lens aku dah ada yang masuk first page ... adakah akan dapat effect yang sama bila guna ezine atau other high PR article directory ? yang tu aku kena test dulu ... kalau nak bandingkan PR squidoo dengan ezine, PR squidoo 8 dan PR ezine 6

apa strategy aku dengan squidoo ?
aku gunakan squidoo untuk link to landing page atau squeeze page aku depending on the nature of squidoo lens aku ... setakat ni aku masih belum buat lens yang related to product, cuma lens yang berkaitan dengan general topic yang boleh dikaitkan dengan long tail keyword ...

macam mana traffic performance so far ?
traffic performance masih low dan banyak yang zero ... dan bila aku cek traffic source, ada lens yang masuk first page disebabkan search keyword yang tak berkaitan dengan main keyword lens aku ... aku rasa ni disebabkan high PR squidoo, mungkin aku salah Wallahualam ..

ok sebagai tambahan update terkini ...
semalam aku buat satu lens, tulis 2 artikel, 1 aku submit to ezine tunggu approve, 1 lagi aku hantar to the other directories.... semua artikel aku ada link back to lens aku

ari ni aku cek lens aku dah index ke belum dan aku tengok pagi tadi lens aku dah index tapi yang peliknya petang tadi bila aku cek balik lens aku dah ilang dari index ? apakah yang berlaku ? ke aku tersilap tengok ? aku rasa memang yer aku tengok pagi tadi lens aku dah index ... tak pe aku tunggu lagi 3 - 4 hari tengok macam mana

so far artikel yang aku anta semalam, goarticle je yang dah index, skarang ni on page 3 for this keyword ... this long tail keyword ni is not a buyer keyword tapi desperate keyword... strategi aku nak linkkan dengan related produk sebab just based on my thought, ada chance orang nak beli produk bila tengah desperate Edited by nokia3310

Assalaamualaikum..

Cuba try kombinasi Squidoo dan GoArticles.

Split test.. kepada website yang sama. Tengok results bro dapat macam mana.

squidoo dulu bagus, sekarang tak pasti sebab dah beralih ke hubpage. Kalau rajin, cuba split test dengan hubpage sama. Seeloknya jangan campak semuanya pada squidoo. Sekali squidoo buat hal menitik air mata :)

[quote name='ashid' timestamp='1295414372' post='1059908']
squidoo dulu bagus, sekarang tak pasti sebab dah beralih ke hubpage. Kalau rajin, cuba split test dengan hubpage sama. Seeloknya jangan campak semuanya pada squidoo. Sekali squidoo buat hal menitik air mata :)
[/quote]

amat setuju ngn ko ashid...

[quote name='Aref' timestamp='1294188957' post='1058574']
Saya tiada masalah dengan supersonic and 'the identities' nya. :ph34r: untuk buat sharing. But I do have problem with some of 'their' attitudes when sharing. Especially melibatkan pengelasan level-level. [b]Base on my opinion[/b], bila awk mewujudkan level2 tu dan cuba menempatkan diri dalam level2 tu tidak menjadi masalah.

Tapi bila dah berjaya berada di level tu dan secara umum isytiharkan diri berjaya ke level tersebut tu akan menimbulkan masalah. Antara masalahnya ialah:

1) Riak - Ini yang paling bahaya
2) Hanya ingin mendengar nasihat daripada orang2 yang sama/lebih tinggi level kerana beranggapan nasihat orang2 level lain sangat tidak perlu
3) Berasa semua yang dilakukan ialah perfect dan tidak ada salah
4) Lain2 yang difikirkan perlu. ;)
[/quote]

mcm kenal jer aref ni... huhuhu!!

hentam saja la...