Jump to content
Dominant Star

Niche Marketing Dan Perniagaan Internet V2

Recommended Posts

Memandangkan original thread sudah hampir tepu dan mula memberikan beban kepada server Putera sedia ada.. aku bukak topik baru disini.

Kita sambung discussion semua berkaitan niche marketing.. affiliate marketing dan apa-apa yg buat duit di internet selagi x de kaitan dgn MLM.. disini.

Ini thread lama V1 by the way:
http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/60422-niche-marketing-dan-jutawan-internet/

=============================================

Ini post last aku di thread lama:-

Oh.. and someone buat satu artikel dgn keyword ni:

-increase chances of getting pregnant

And then spin 3 type of artikel tuh. Preferably 500 to 700 sbb nak di Squidoo / Hubpages kan.

Also.. untuk site Wordpress kita.. aku dah buat sikit pengubahsuaian..

Aku tambah a couple plug-in (ada yg aku tambah sekadar nk experiment).. and aku ubah sidebar kepada 2.

Cubala usya2 tgk.. Edited by Dominant Star

salam,

bro nice work...

kalau tak keberatan tambah la sket sinopsis
ngan step by step yg ko provide kat thread b4 ni
kat 1st post ko tuh

so orang yg baru masuk paham la ngan dapat ikut skali

Salam..

Aku try method mcm aku citer. then ini hasilnya. maybe kena edit sikit. sbb aku tak buat based on kywrd density.
Baca2 blk pun just ikut flow dia jea.

Hexphoenix, atau sapa2, dnload power article rewriter, tlg spin article ni ok.
Cara nak guna tools tu ada kt site dia. dlm video. self explanatory tu..

[quote]wooppss..

I'm taking back the article I posted here, back to my website.

To EzineArticles, for your reference, this is the link to that article,

http://www.howtogetpregnantfastadvice.com/tips-on-ways-to-get-pregnant/will-this-9-tips-increase-the-chances-to-get-pregnant/

Thank you
[/quote] Edited by ubuntu90

[quote name='ubuntu90' date='22 May 2010 - 06:06 PM' timestamp='1274522782' post='1032471']
Salam..

Aku try method mcm aku citer. then ini hasilnya. maybe kena edit sikit. sbb aku tak buat based on kywrd density.
Baca2 blk pun just ikut flow dia jea.

Hexphoenix, atau sapa2, dnload power article rewriter, tlg spin article ni ok.
Cara nak guna tools tu ada kt site dia. dlm video. self explanatory tu..
[/quote]
wokeh

Ni aku ada jumpe satu lagi..ala2 stail join monthly
[code]http://www.pregnancyweeklyplan.com/[/code]

u'olls, nak tanyer:

ada berapa percent uniqueness yang EZA nak?

diorang cek 1-1 by manpower ke ade software sendiri.

x salah aku 30% above... but unique article sentiasa akan dihantar pada EZA.

Spun article x kan dihantar pada EZA.. buat masa sekarang.

Priority unique article adalah mcm ni:

1. Blog Post.
2. EZA
3. Other article directory..

Website x complete so no problem yet.. but please sesapa yg ada SEnuke.. jgn guna ke atas main site.
Guna conventional seo / article method jer utk main site.

SEnuke ni nanti main dgn squidoo/hubpages and other site2 support.

aku roger jek..tp member2 lain xkisah ke aku join?
skrg aku dh lepas final project..tp still sangkut subject yg xoffer lagi 2 paper..so aku rasa xbz sgt aku study sem dpn so blhla fokus bt niche..

[quote name='~Strip Cake~' date='23 May 2010 - 12:13 AM' timestamp='1274544818' post='1032528']
aku roger jek..tp member2 lain xkisah ke aku join?
skrg aku dh lepas final project..tp still sangkut subject yg xoffer lagi 2 paper..so aku rasa xbz sgt aku study sem dpn so blhla fokus bt niche..
[/quote]

boleh je.. add aku, ryobi.hafeez on skype

tp ko kena pecut sket la sbb yg lain2 dah start buat artikel.

then, ko baca balik thread yg lama start dr page 80 onwards..

salam..

@bro mutt
aku dah abis baca last thread so ape yg aku paham skrg, keje aku bt article and submit kat bro kan? nak pakai keyword sendiri ke, atau pakai keyword yg bro suggestkn?tlg listkn keyword tue kalu ade..yela nk bt article kena tahu tajuk dia dulu..huhuhu..psl skype tue bila line ok baru aku add..line berukband aku nie sgt menyakitkan hati..nk bukak skype pon xleh, mmg lembab tahap siput... -_-

[quote name='~Strip Cake~' date='23 May 2010 - 02:41 AM' timestamp='1274553667' post='1032542']
salam..

@bro mutt
aku dah abis baca last thread so ape yg aku paham skrg, keje aku bt article and submit kat bro kan? nak pakai keyword sendiri ke, atau pakai keyword yg bro suggestkn?tlg listkn keyword tue kalu ade..yela nk bt article kena tahu tajuk dia dulu..huhuhu..psl skype tue bila line ok baru aku add..line berukband aku nie sgt menyakitkan hati..nk bukak skype pon xleh, mmg lembab tahap siput... -_-
[/quote]

Strip, aku tolong mutt jawab,

Ni list keyword yg kita akan target :
how to get pregnant
how to get pregnant fast
ways to get pregnant

So, kena buat artikel berdasarkan keyword2 tue..yg penting kita fokus kan artikel tu utk kita publish kat EZA..daily tau kena buat artikel tu dan submit kepada mutt dan cc kat aku..mail kitaorang pun ada, cuba check kat post2 thread asal..

Nanti maybe mutt akan inform details lagi..

Happy writing :)

Alrighty...

Teknik traffic yg si james tu tunjuk dlm bif (video second last, nombor berapa aku tak ingat) dah lama aku pakai.
kalau follow teknik tu, mmg x susah langsung nak pegang traffic dan kontrol dlm apa-apa niche yg korang buat.

tapi kalau nak opt untuk authority blogging, korang kena pastikan content dlm blog tu semua premium content.
maksudnya.. quality mesti TOP-NOTCH!!!

the rest of the articles masuk ke ezine dan lain2.

Utk authority blogging, for starting up dlm 5 premium artikel minimum dah cukup.
Lepas tu tambah dua kali seminggu.

Mcm aku selalu buat, satu new artikel pada hari Isnin and another new pada hari Jumaat.

Yg terbaik adalah tulis sendiri artikel-artikel yang korang nak post dlm blog.
After seminggu, ambil balik artikel-artikel tuh dan spin dia.

Human spinner are the best, tapi nak pakai program mcm ubuntu90 bagi tu pon ok.
Aku pki gak, not bad.

Apa nak buat dgn spun artikel tu?

Send pada EZA.
Nak guna sistem pon boleh.

Mcm aku, aku pakai 'AutoArticleMarketing'.

Tapi korang aku syorkan buat manual submission.
Fasa pembelajaran x elok byk sgt automatic.

Jgn sesekali SEnuked kan authority blog tu.
Byk dah case elok2 dapat first page, lepas SEnuke terus blog tu merudum.

Sbb SEnuke ni byk guna teknik2 yg outrageous pada mata google.
Guna SEnuke hanya pada satellite / backlinking site mcm iFrame site, Squidoo and hubpages sahaja.

Sorry x log-in guna nick lama.
Sbb dah lama sgt aku dah lupa password.

The rest tanya dominant, aku byk dah share dgn dia pasal seo.
Dia boleh handle the rest.

[quote name='DarkWunan' date='23 May 2010 - 09:16 AM' timestamp='1274577380' post='1032559']
Strip, aku tolong mutt jawab,

Ni list keyword yg kita akan target :
how to get pregnant
how to get pregnant fast
ways to get pregnant

So, kena buat artikel berdasarkan keyword2 tue..yg penting kita fokus kan artikel tu utk kita publish kat EZA..daily tau kena buat artikel tu dan submit kepada mutt dan cc kat aku..mail kitaorang pun ada, cuba check kat post2 thread asal..

Nanti maybe mutt akan inform details lagi..

Happy writing :)
[/quote]

oh..1 hari 1 artikel..

wa..cmne aku leh terlpas pndg lak..hoho..
aku try buat gak guys..nak kasi power gak artikel ni..hoho...

ko dah buat brape dah pendekar wunan?

[size="5"][color="#FF0000"]HACKED BY Mr.Y.A.S.E.R !![/color][/size]

[img]http://img35.imageshack.us/img35/6728/35130365.jpg[/img]

apa kena dengan website kita nih???
ada orang dengki ker???
sabotaj?? Edited by silentfox

hahahahaha...

Kena biskut kering la tu..

Aku penah kena dua kali dulu gak.
Memula niche tu kena hijack..

Pastuh website tu kena biskut kering..

Waktu tu aku buat free sharing dengan forum lain.. guide sorang mamat ni dengan website aku.
Website aku kena.. website dia pun kena.

Memula marah maki hamun.. but then kalau kita fikir balik.. benda mcm ni mmg x leh elak.
Sbb kita cuma cari rezeki di internet ni.. bukanlah bidang dan kepakaran kita nak tutup lubang security and
sebagainya (lainla kalo aku ni pingusepai.. mamat tu website dia security tinggi ckit.. LOL).

Risiko business internet ni ada dua yg utama:
-Biskut Kering mcm di atas.
-Extreme Refunders

Dua-dua adalah satu masalah yg 'we have to live with' kalau kita nak continue di internet.

Aku harap yg buat tu bukan Melayu la.. sbb very quite unfortunate kalau melayu sbb this means ramai harapan sesama kita musnah.
Mcm Wunan dan mutt ada masalah dgn anak kecil diorang.. sbb tu diorang resort to internet marketing.
Beberapa orang lain mmg problem byk dengan kehidupan.. bukan sekadar buat suka2.

X apalah.. benda dah jadi..

This also means free sharing is off..
Free strategy is also off..

Aku akan contact mutt spas ni dan rangka next plan dengan dia..

Simply to say.. this niche kita drop.. kita go with another one.
Just keep in touch dgn mutt.. korang akan di update nanti.

*Yg membuat tu.. hati-hati ye kawan. :) Kami tak boleh buat apa-apa pada anda.. sbb mmg kami powerless habis bab ni. Tapi risau kot2 ada dikalangan yg jadi reader tetap disini yg meminta pada pukul 4.30 pagi pada Dia yg dah berjanji tidak akan sesekali menolak.. kot2 anda kena lagi teruk. :)

Aku x akan buat apa-apa.. sbb aku bukanlah antara yg directly teraniaya... tapi kalau ada disini yg dependent pada free sharing tu... jgn lupa.. mereka tergolong dlm golongan teraniaya.. doa mereka langsung tak dihijab oleh Allah swt walaupun ada yg kafir atau yg tidak jaga solat langsung.

Aku dulu kalau dgr orang ckp mcm ni.. aku akan gelak and balas balik.. "Bring it on dude!! Ko percaya benda2 mcm ni?? Poyolah.. kalau Allah swt tu ada dah lama korang kaya!! LOL". Tapi aku pernah witness first hand orang yg kena doa al-khawwash oleh sorang rakan aku (long time forummers sini kenal siapa yg aku maksudkan) yg website dia kena godam jugak sampai earning dia merudum terus satu malam jer... and mamat yg kena tu aku tak sanggup nak cerita nasib dia lepas tu. Daripada tak tahu siapa yg buat terus tahu. Kronologi dia dahsyat gak. Aku terus tak pernah tinggal solat jemaah lepas tu kecuali bila betul2 terdesak jer.

Doa Al-Khawwash tu ada dalam 'Bingkisan Mutiara' muka surat 260 (aku tahu lepas free sharing Magnolia dulu.. ramai ada buku ni dlm forum ni). But jgn main2 dgn doa ni sbb makbul tu mmg jamin makbul.. tapi kalau dipohonkan atas orang yg x berhak.. doa ni akan dituntut balik di akhirat nanti.

Buat kita semua.. ambil ni sebagai satu pengajaran berguna gak..

Ni satu sebab kenapa Razgriz / Crown and co. x penah buat free sharing directly especially website and niche.
Sbb kami semua masing2 ada pengalaman.

Cumanya kami buat di Putera sbb kami percaya reader sesama Melayu jer.. x kan la Melayu nak buat lawak sesama sendiri kan??

Cina pon x buat mcm ni.. ini kan pulak melayu. So aku harap sgt2 tu bukan Melayu yg buat.

Pasni.. keep confidential everything including email and sebagainya.. niches includes. Tu jer.. good luck guys.. and jangan putus asa. Edited by Dominant Star

Aku tak nak menuding jari kepada sesiapa kat sini; open readers or silent readers.

Tapi KALAU ADA la orang yang hati busuk tu...

Jujur la aku cakap, kitorang devoted gilebabeng buat bende ni. Ada yang dah berabis duit beli memacam untuk projek ni.

Semua ada masalah masing, dan kitorang memilih jalan ni untuk solve-kan masalah kitorang. Kitorang buat bende ni ikhlas.

Ingat kitorang buat bende ni nak beli Ferrari ke? Oh pleaseeeee... jangan buat lawak. Half of us duduk kat area kampung which pakai keter camtu akan timbulkan riak, syakwasangka orang, dan tak sesuai pon gi warung pakai Ferrari.

Kitorang cuma nak a little bit space in financial freedom. Tu je.

Dan yang buat tu KALAU ADA la, get ready la. Tuhan akan membalas.

Is it possible?...

Aku nak belaja wat niche nih... ade gak yg ade PHD... dem...
so... freeze jap le bnd nih...

anyhow, i will wait the order from leader... Edited by slumbercorp

arghh!! what the heck?

WHY?? WHY?? WHY??

- harapanku musnah sama skali untuk berlumba2 buat article..sob..sob..
aku mmg x reti article mcm dulu lg..hoho..
sbb bile buat group ni aku jadi terase ketinggalan n kite cuba kejar,
nak x nak kite kene buat gak..tu bab yg pling suka grouping ni..huhu.

nilak jd camni lak..ade gak org yg buat phd dlm ni..
hackezz mane hackezz..jom kite cari sape disebalik konspirasi ni..hoho..

kene wat smayang hjt ni nmpknye..
erm oleh itu kite pergilah ke forum yg tertutup sikit utk play safe..
jom..jemput ke AM forum--> http://forum.affiliatemalaya.com

@DS
ayat2 ko mcm masyuk skit...member aku dari sekolah pondok...ayat dia ala2 kau la...not extreme but sedang2...ala kata berhikmah...ko pernah ke sekolah pondok or tempat2 pengajian sewaktu dgnnya ker??

your words are brilliant!

agak syg bagi putera yg aku kenal sejak 2004 dulu dicemari dgn benda2 cmnih...kena berhati2 la lain kali...tapi ada gak kemungkinan xde sapa2 nak khianat...just pak arab tuh saja2 nak show skill dia...cuma agak x logik la nak godam site yg content pun xde lagi n baru je index hari nih...itu bkn nak test skill...so theory wujud someone yg paid him utk gagalkan projek nih maybe 90% tepat...

so sementara nak tunggu perkembangan selanjutnya dr mutt...better masing2 teruskan dgn solo niche dulu...aku pun dah boleh concentrate pada niche and domain yg aku beli sblum team project nih diwujudkan...masing2 pun bukan baru sgt yg x tahu nak start kat mana kan...

one more thing DS, benda nih buatkan ko stop free sharing ker...come on...kalau ko buat mcm tuh...matlamat dia(if exist) tercapai la...but any decision will be respected... :mellow:

p/s: nampaknya nasib ubuntu bertambah malang la...dia yg beli domain tuh...

[quote name='Zex' date='23 May 2010 - 07:05 PM' timestamp='1274612755' post='1032627']
arghh!! what the heck?

WHY?? WHY?? WHY??

- harapanku musnah sama skali untuk berlumba2 buat article..sob..sob..
aku mmg x reti article mcm dulu lg..hoho..
sbb bile buat group ni aku jadi terase ketinggalan n kite cuba kejar,
nak x nak kite kene buat gak..tu bab yg pling suka grouping ni..huhu.

nilak jd camni lak..ade gak org yg buat phd dlm ni..
hackezz mane hackezz..jom kite cari sape disebalik konspirasi ni..hoho..

kene wat smayang hjt ni nmpknye..
erm oleh itu kite pergilah ke forum yg tertutup sikit utk play safe..
jom..jemput ke AM forum--> http://forum.affiliatemalaya.com
[/quote]

sama ngn aku...bila buat sendirik jadi tangguh2...bila dlm group semangat lain skit...belum musnah lagi zex...boleh tukar niche lain...selagi smua member clean n x dedah sana sini...semua ok jer...aku clean...tiap2 jumaat mandi wajib... B)

majority diorang xnak pindah forum lain...esp forum AM..atas sebab2 yg difikirkan sesuai...but AM ada private section utk discuss..aku pernah bg cadangan dulu but xde sambutan...

Hmm.. niat aku datang sini aritu pon sebab nak buat free sharing. Tapi end up camni lak.. aii.. pasrah dan redha je..

Yg aku rasa sedih, masing2 dah tunjukkan semangat yg tinggi nak menjayakan projek ni. Cuma aku harap, korang sume jgn down. Dan nasihat aku, doakan kebaikan je pada si pelaku supaya die insaf dan doakan keselamatan next projek kite. Walaupun aku prefer perbincangan banyak dibuat dekat forum (tak bercelaru), tp skrg ni terpaksalah diskus dkt skype je dulu sementara nak decide buat apa lepas ni.

Apa2 update dari DS aku akan inform nanti.