Jump to content
Dominant Star

Niche Marketing Dan Perniagaan Internet V2

Recommended Posts

[quote name='IceFrog' date='03 October 2010 - 09:06 PM' timestamp='1286111202' post='1049291']
:blush: mcm ni pon boleh ade ye? koh koh koh...

boleh juge aku try buat resepi ni...
[/quote]

Input bro.. input.

Bukan main cekau jer.. LOL..

Assalamualaikum..

Tekaan aku.. site tu PR 1. Ada banyak pulak link-link yang langsung tidak berkaitan dengan Top Level Domain.

Maka verdict aku, mungkin salah satu dari circle link-link Linkvana. Kalau bukan Linkvana then must be some
other services yang tawarkan service macam Linkvana.

Terutama bila aku ada jumpa beberapa '[i]Sniper Site[/i]' dalam site itu.

Is this correct??

==========================================

They say if you want to be successful in internet marketing or any other form of business, then the person
who should stick our arse is often always - A JEW.

Ironically this is very true. Take example with Eben Pagan.

A lot of his IM related products are very good and still very relevant in today's scene, even if the products
dated all the way back to 2008.

Tapi jangan lupa, mereka ini bangsa yang dilaknat Allah swt. Surah Al-Baqarah ayat 94 hingga 96 yang bermaksud:

[quote]094. Katakanlah (wahai Muhammad kepada kaum Yahudi): Kalau Syurga negeri akhirat itu telah menjadi hak istimewa untuk kamu pada sisi hukum Allah, tidak boleh dicampuri oleh orang-orang lain (seperti yang kamu dakwakan itu), maka cita-citakanlah mati (supaya kamu dimatikan sekarang juga), jika betul kamu orang-orang yang benar.

095. Dan sudah tentu mereka tidak akan mencita-citakan mati itu selama-lamanya, dengan sebab dosa-dosa yang telah mereka lakukan dan Allah sentiasa mengetahui akan orang-orang yang zalim itu.

096. Demi sesungguhnya engkau (wahai Muhammad) akan dapati mereka itu setamak-tamak manusia kepada hidup (yang lanjut masanya) dan (lobanya mereka kepada hidup itu) melebihi loba orang-orang kafir musyrik. Tiap-tiap seorang dari mereka suka kiranya dia boleh hidup seribu tahun, padahal umur panjang yang demikian, tidak akan dapat melepaskannya dari azab (yang disediakan oleh Allah) dan (ingatlah), Allah sentiasa melihat akan apa yang mereka lakukan.[/quote]

Boleh ajer kalau nak kaya. Macam2 alasan boleh bagi sebab nak kaya. Islam benarkan etc...

Tapi kita cukup kuat ke nak tangkis kehebatan serangan 'tamak haloba'.

Manusia dijadikan Allah swt, tidak pernah cukup dengan apa yang ada. Kita semua tahu bahawa
manusia ni kalau ada dua lembah penuh emas, pasti sekali dia akan menginginkan yang lebih
lagi daripada itu.

Maka disini saya nak tarik perhatian semua warga Tanya@Putera yang buat Internet Marketing ni:

[b]Surat Hassan Al-Basri rahimahullah kepada Khalifah Umar bin Abdul Aziz[/b]

Hassan al-Basri mengirim surat kepada Umar bin Abdul Aziz. Surat itu berbunyi:

"Amma Ba'd. Sesungguhnya dunia ini adalah sebuah rumah yang busuk. Sesungguhnya bukanlah rumah tempat berteduh. Adam diturunkan ke sini sebagai seksaan. Takutlah padanya wahai Amirul Mukminin. Bekalan untuk Akhirat adalah dengan meninggalkannya. Kaya harta dunia bererti fakir kepada Akhirat. Setiap waktu ia membunuh. Menghina orang yang memuliakannya. Membuat fakir orang yang mengumpulkannya. Ia racun yang diteguk oleh orang yang tidak mengetahuinya, hingga ia mati olehnya. Hendaklah di situ engkau sebagai orang yang hendak mengubati lukanya. Menahan sedikit kepanasan takut bencana itu berpanjangan. Sabar atas pahitnya ubat, kerana tidak ingin sakit berlama-lama.

Waspadalah, inilah tempat pengkhianat yang dengan pintarnya menipu., memfitnah dan memasang jerat. Mencumbu pelamarnya bagai pengantin saja. Membuat mata memandang, hati melayang dan jiwa pun rindu padanya. Ia mengkhianat semua suaminya yang dulu dan tidak setia pula pada suaminya yang kini. Ketika orang arif mengetahui halnya pasti akan menjauhinya. Adapun orang yang merindukannya pasti akan mabuk kepayang dan lupa daratan. Ia asyik bercumbu dengannya hingga langkahnya terhenti dan penyesalannya amat mendalam, menunggu datangnya ajal, sakitnya sakaratul maut dan di dalam kerugian. Dia tidak menemukan apa yang dicari, tidak mengerti akan kelelahan. Dia meninggal tanpa bekalan. Takutilah ia wahai Amirul Mukminin! Ambillah secukupnya! Takutlah menjadi hambanya. Pemilik dunia ketika mengharapkan kebahagian, tetapi mendapat kesedihan. Ancamannya hanyalah gertakan saja. Janji hanyalah palsu saja. Akhir kemakmurannya adalah bencana dan kekekalannya menuju kepada fana. Kebahagiannya adalah perangkap kedukaan dimana orang tidak boleh maju atau mundur. lalu ia melihat janjinya itu bohong, angan-angannya kosong, kebersihannya kotor dan kehidupannya menyusahkan!"

"Manusia disitu dalam bahaya. Jika dia mahu memandang dan berfikir, dia sedang menghadapi bencana dan dikejar ketakutan. Kalau Allah swt tidak mengkhabarkan dan memberi contoh tentang dunia, tentulah dunia telah membangunkan orang tidur dan menyedarkan orang yang lalai. Telah datang peringatan dan nasihat dari Allah swt agar menjauhinya. Di sisi Allah swt ia tidak berharga sama sekali. Sejak diciptakan, Allah swt tidak pernah melihatnya. Telah ditawarkan kepada Nabi Muhammad SAW dunia dengan segala isinya yang dihadapan Allah SWT tidak lebih berharga daripada sayap nyamuk, maka Nabi Muhammad SAW menolak untuk menerimanya. Kerana takut kalau menderhakai Allah SWT, atau menyukai sesuatu yang dibenci-Nya atau pula memuliakan sesuatu yang dihinakan-Nya. Allah SWT menjauhkannya dari orang soleh sebagai ujian-Nya serta memberikannya kepada musuh-musuh-Nya sebagai tipuan. Lalu yang tertipu dengannya mengira dirinya mulia sebab harta. Dia lupa bahawa Rasulullah SAW pernah mengikat perutnya dengan batu."

Dipetik daripada Kitab Mukasyafah Al-Qulub tulisan Imam Al-Ghazali

==========================================

Internet Marketing is becoming harder and harder from day to day for newbies.
But it is ironically easier for those who have already achieve success
on the internet.

There are a lot of reasons for this.. one of them being there's too many courses
to pick and learn from.

A couple of advice:

1) Skip mana-mana produk yang ada tiga huruf ini: WSO

I don't meant to say that all WSO are bad. What I'm trying to say is there's a lot
more bad apples than good ones and for someone who isn't too much into apples, they
will have a hard time discovering which apples is bad in the inside.

2) Macam aku cakap di atas. Kalau betul serius nak pandai IM, stick with everything
the jew has to say. Ironically, dia seorang yang boleh tahan jujur dalam aspek-aspek
teaching ni. Tapi jangan lupa, jew ni musuh Islam. Seriously keep that in mind.

3) Jangan main beli new course or program. Tanya dahulu pada mereka yang dah lama.
Sometimes sales letter mcm best gila tapi hakikatnya produk sampah. Ini penyakit yang
even veteren IM'ers pun ada. Memang susah nak ubat. Penyakit suka membeli.

Wallahu'alam. Edited by Magnolia

:bismillah:

Terasa asing sungguh berada di sini.. almaklumlah orang baru. huhu.. :67:

[quote name='mutt' date='04 October 2010 - 10:50 AM' timestamp='1286160610' post='1049317']
:bismillah:

Terasa asing sungguh berada di sini.. almaklumlah orang baru. huhu.. :67:
[/quote]

Eh.. aku igtkan Assalamualaikum.. rupenye Bismillah hoho

So Assalamualaikum.. :D Edited by mutt

[quote name='Magnolia' date='04 October 2010 - 11:02 AM' timestamp='1286161349' post='1049320']
Rileklah saudara...

Saya pun orang baru jugak. Lagi baru dari saudara. :)
[/quote]

Ada yg lagi newbie dari aku rupenye :lol:

[quote name='IceFrog' date='05 October 2010 - 12:35 AM' timestamp='1286210107' post='1049364']
aku pong sama...newbeee juge... :153:
[/quote]

Ni newbai celah mane? Celah ketiak ke? :P

[quote name='Magnolia' date='04 October 2010 - 08:24 AM' timestamp='1286151893' post='1049308']
Assalamualaikum..

Tekaan aku.. site tu PR 1. Ada banyak pulak link-link yang langsung tidak berkaitan dengan Top Level Domain.

Maka verdict aku, mungkin salah satu dari circle link-link Linkvana. Kalau bukan Linkvana then must be some
other services yang tawarkan service macam Linkvana.

Terutama bila aku ada jumpa beberapa '[i]Sniper Site[/i]' dalam site itu.

Is this correct??

[/quote]

Oh yeahh!!!!

Tepat sekali boss.

Saja jer post soalan mcm tu.. last2 ko yg jawab. Huhuhu...

Boss.. ko ada try itu Instant Article Factory x?? Dgn The Best Spinner apa bezanya hurrmm??

[quote name='mutt' date='05 October 2010 - 09:27 AM' timestamp='1286242020' post='1049376']
Ni newbai celah mane? Celah ketiak ke? :P
[/quote]

newbee laa...x caye tanye org2 dalm ni..aku org baru... :155:

[quote name='Dominant Star' date='05 October 2010 - 09:04 PM' timestamp='1286283865' post='1049426']

Boss.. ko ada try itu Instant Article Factory x?? Dgn The Best Spinner apa bezanya hurrmm??
[/quote]

Izinkan aku menjawab yer abg Dominant Star sebab aku rasa gatal tgn nak menaip. Takde post2 lain yg aku boleh quote melainkan post kau ya ahlil kubur (jgn salah paham lak.. ni just sbg peringatan :D ada sorang kawan aku suke panggil org begini.. huhu)

TBS spin artikel. Ko leh generate bbrapa version spun articles. Tahap keunikan terbahagi kpd 3.

1. kurang unik (dalam 15-25%) but readable
2. sederhana unik (25-40%) ok la.. sket2 ayat pelik je.
3. agak unik (50-75%).. cukup line ke 2 ko dah xnak bace artikel tersebut. Tapi kalo ko rajin edit jd bagus la ayatnye nanti. Leh masuk ezine heheh..

Pd aku, TBS ni beli sbb nak gune fungsi yg ke 3 je. Generate unik artikel tempek kat blog just utk senangkan hati pokcik Googoo je.. Pokcik Googoo die reti bace tp ape yg die bace die mmg xpaham.. kohkohkohkoh..

IAF create completely new article menggunakan template2 yg sedia ada (dan ditambah setiap masa. aku tak pasti die ada feature replace everyone's mcm TBS ke tak). Tahap keunikan adalah tahap tertinggi utk sesuatu artikel yg guna software and the best thing, it's completely readable. Tapi aku tak berapa jelas sgt lagi pasal IAF ni sbb tak penah pakai lagi. Setakat ni belum ada keperluan. Tapi aku rasa mmg perlu lah pd org yg bajet kecik utk buat niche marketing or article marketing or whatever yg ada guna artikel. And orang yg paling sesuai beli adalah service provider. Sebab boleh jimatkan kos hire org buat artikel. Of course bukan utk servis article writing la.. maskud aku servis yg berpakej mcm SEO or site flipping.

Sekian my 2 sen (cukup beli 1 geo targeted visitor nih.. wahahahaha)

[quote name='mutt' date='06 October 2010 - 08:23 PM' timestamp='1286367782' post='1049554']
Izinkan aku menjawab yer abg Dominant Star sebab aku rasa gatal tgn nak menaip. Takde post2 lain yg aku boleh quote melainkan post kau ya ahlil kubur (jgn salah paham lak.. ni just sbg peringatan :D ada sorang kawan aku suke panggil org begini.. huhu)

TBS spin artikel. Ko leh generate bbrapa version spun articles. Tahap keunikan terbahagi kpd 3.

1. kurang unik (dalam 15-25%) but readable
2. sederhana unik (25-40%) ok la.. sket2 ayat pelik je.
3. agak unik (50-75%).. cukup line ke 2 ko dah xnak bace artikel tersebut. Tapi kalo ko rajin edit jd bagus la ayatnye nanti. Leh masuk ezine heheh..

Pd aku, TBS ni beli sbb nak gune fungsi yg ke 3 je. Generate unik artikel tempek kat blog just utk senangkan hati pokcik Googoo je.. Pokcik Googoo die reti bace tp ape yg die bace die mmg xpaham.. kohkohkohkoh..

IAF create completely new article menggunakan template2 yg sedia ada (dan ditambah setiap masa. aku tak pasti die ada feature replace everyone's mcm TBS ke tak). Tahap keunikan adalah tahap tertinggi utk sesuatu artikel yg guna software and the best thing, it's completely readable. Tapi aku tak berapa jelas sgt lagi pasal IAF ni sbb tak penah pakai lagi. Setakat ni belum ada keperluan. Tapi aku rasa mmg perlu lah pd org yg bajet kecik utk buat niche marketing or article marketing or whatever yg ada guna artikel. And orang yg paling sesuai beli adalah service provider. Sebab boleh jimatkan kos hire org buat artikel. Of course bukan utk servis article writing la.. maskud aku servis yg berpakej mcm SEO or site flipping.

Sekian my 2 sen (cukup beli 1 geo targeted visitor nih.. wahahahaha)
[/quote]

Assalamualaikum...

Ya aku suka IAF. Guna template untuk buat artikel. Memang pantas.

TBS untuk spin. IAF buat artikel.

Thanks mutt kerna menjawab. Good info my friend. :)

Satu soalan dari aku pula. Rasa-rasa para pembaca sekalian... antara solat awal waktu berjemaah dengan banyak duit dan berjaya dalam internet marketing, yang mana lebih penting?? Edited by Magnolia

[quote name='Magnolia' date='08 October 2010 - 06:11 PM' timestamp='1286532718' post='1049699']
Satu soalan dari aku pula. Rasa-rasa para pembaca sekalian... antara solat awal waktu berjemaah dengan banyak duit dan berjaya dalam internet marketing, yang mana lebih penting??
[/quote]

Aku nak pentingkan kedua duannya. Kalo ikutkan priority, jaga solat dulu and insyaallah akan banyak duit or berjaya kalo usaha + diizinkan. Aku sendiri tengah usaha keras menjaga solat.Umah depan masjid.. boleh solat jemaah hari hari..Alhamdulillah. Dulu duit banyak, tapi tak pernahnya cukup. Ubuntu cakap mungkin tak berkat. Skrang tengah baiki diri. Kepala pun dah tak serabut..rezeki plak tak putus. Lebih dari cukup. Syukur. Edited by ashid

Aku pon nak jawab gak lah persoalan magnolia dgn ilmu ku yg tak seberapa ni.

Tiada yg lg penting dari amal ibadah lagi2 yg wajib.

Aku ada baca post Ryan80 kat WC. Agak mencengkam gak lah.

"Aku buat IM kerana mahu mengejar kejayaan tapi bukan kekayaan" Pada pendapat korang apa maksud tersirat dari ayat ni? Bukankah kalo buat IM berjaya = kaya?

Macam2 lak aku ni.. huhu..

Aku pon tak tau ape nak dikongsikan kat sini sebab aku tak pandai keluarkan something dalam kepala otak aku ni utk di share pada orang. Kalau orang tanye baru aku pandai nak jawab sebab aku memang jenis suke menjawab.. lol..

[quote name='mutt' date='12 October 2010 - 11:17 AM' timestamp='1286853439' post='1049934']
Aku pon nak jawab gak lah persoalan magnolia dgn ilmu ku yg tak seberapa ni.

Tiada yg lg penting dari amal ibadah lagi2 yg wajib.

Aku ada baca post Ryan80 kat WC. Agak mencengkam gak lah.

"Aku buat IM kerana mahu mengejar kejayaan tapi bukan kekayaan" Pada pendapat korang apa maksud tersirat dari ayat ni? Bukankah kalo buat IM berjaya = kaya?

Macam2 lak aku ni.. huhu..

Aku pon tak tau ape nak dikongsikan kat sini sebab aku tak pandai keluarkan something dalam kepala otak aku ni utk di share pada orang. Kalau orang tanye baru aku pandai nak jawab sebab aku memang jenis suke menjawab.. lol..
[/quote]

[b]kejayaan dalam hidup [/b]

[b]-freedom[/b]
[b]-health[/b]
[b]-money[/b]

Salam

Ada 1 software baru nak launch http://www.seolinkrobot.com/

Competitor kpd senuke cume yg menarik benda ni 1 time fee je. Launching (21 oktober) price $197 tapi sebab aku customer die yg lepas, ada special link harga $137. Limited to 350 copies. Aku sudah sambar 1. Byk dah koleksi tools aku nih. Rasa seronok lak mengumpol buat koleksi. hohoho..

Sapa mau link discount PM aku ye. Aku tak nak letak secara public takut2 vendor marah kalo die dpt tau.

Nanti aku test dan bg tau result kat sini.

cri tokek 260g keats..
bukan saje dpt 10k..
75k pun leh dpt x smpi sbulan..haaha..
sori..off topic..gurau je..

lau nak 10k dlm mase sebulan..eloklah kena buat produk n luaunch besar2an..
insyallah dpt 10k..
tp kene pastukan product tu cukup perasala..haha..

[quote name='mutt' date='14 October 2010 - 04:12 PM' timestamp='1287043966' post='1050227']
Salam

Ada 1 software baru nak launch http://www.seolinkrobot.com/

Competitor kpd senuke cume yg menarik benda ni 1 time fee je. Launching (21 oktober) price $197 tapi sebab aku customer die yg lepas, ada special link harga $137. Limited to 350 copies. Aku sudah sambar 1. Byk dah koleksi tools aku nih. Rasa seronok lak mengumpol buat koleksi. hohoho..

Sapa mau link discount PM aku ye. Aku tak nak letak secara public takut2 vendor marah kalo die dpt tau.

Nanti aku test dan bg tau result kat sini.
[/quote]

[b]dia user friendly x?...boleh seo kan document & artikel?[/b]

[b]mid september ni senukex launch...harap getting better la[/b]

[b]xkan nk biar jadi pekasam...software mana boleh makan kan..LOL[/b]

[quote name='Zex' date='17 October 2010 - 06:34 PM' timestamp='1287311651' post='1050492']
cri tokek 260g keats..
bukan saje dpt 10k..
75k pun leh dpt x smpi sbulan..haaha..
sori..off topic..gurau je..

lau nak 10k dlm mase sebulan..eloklah kena buat produk n luaunch besar2an..
insyallah dpt 10k..
tp kene pastukan product tu cukup perasala..haha..
[/quote]

Mostly korang jual apa kalau produk sendiri?

Banyak dengan internet marketing product jugak ke atau produk2 yang banyak luar internet marketing?

kalo aku urgent perlukan duit 10K dalam 1 bulan.. aku nampak 2 option.

1) Contact member and tanyakan tentang "job lebih" . Ramai kawan aku terlibat dalam industri grahic/photography/3d . Kalo dapat siapkan 3-4 job dalam sebulan.. boleh reach 10k. Kerja sampai tak tido.

2) Flip blog. Aku belum pernah jual website, tapi banyak dapat offer. Blog yang generate $500+ per month (100% free traffic) pernah orang offer $4K. tak sure harga ni murah or mahal. Kalo start dari zero .. mungkin sebulan tu tak cukup. Unless dah ada source "ready traffic" , blog blum index pon dah bleh start generate duit. Edited by ashid

[quote name='ashid' date='18 October 2010 - 01:00 AM' timestamp='1287334815' post='1050522']
kalo aku urgent perlukan duit 10K dalam 1 bulan.. aku nampak 2 option.

1) Contact member and tanyakan tentang "job lebih" . Ramai kawan aku terlibat dalam industri grahic/photography/3d . Kalo dapat siapkan 3-4 job dalam sebulan.. boleh reach 10k. Kerja sampai tak tido.

2) Flip blog. Aku belum pernah jual website, tapi banyak dapat offer. Blog yang generate $500+ per month (100% free traffic) pernah orang offer $4K. tak sure harga ni murah or mahal. Kalo start dari zero .. mungkin sebulan tu tak cukup. Unless dah ada source "ready traffic" , blog blum index pon dah bleh start generate duit.
[/quote]

Berkenaan flipping blog ni... adakah orang yg offer ko tuh via direct email or ko iklankan sendiri?

Terima kasih..