Jump to content
Dominant Star

Niche Marketing Dan Perniagaan Internet V2

Recommended Posts

[quote name='ashid' timestamp='1295414372' post='1059908']
squidoo dulu bagus, sekarang tak pasti sebab dah beralih ke hubpage. Kalau rajin, cuba split test dengan hubpage sama. Seeloknya jangan campak semuanya pada squidoo. Sekali squidoo buat hal menitik air mata :)
[/quote]

Thanks Bro Finix,
Akan kucuba ... Goarticles pantas giler approve article and memang best ....

Ashid,
Yer, betul tak boleh letak semuanya dalam squidoo... for the time being nak fokus guna squidoo dulu lepas ni baru mula beralih arah ke benda lain ...

Nampaknya setakat ni squidoo lens yang ari tu belum masuk index lagi.. tak apa la kita fokus lens lain dulu ...

Sekarang ni tukar strategi tu use squidoo lens to target long tail keyword ... so bila tulis artikel, terus hantar to lens and tunggu index dulu baru amik artikel tu rewrite untuk hantar ke artikel directory.

so sekarang ni dah buat 3 more lens already dan dalam masa sama study macam mana nak rank lens ... rupa-rupanya effort on the backlinks tu memang penting to help the lens to rank. kalau nak harap link juice dari squidoo semata2 untuk rank long term keyword memang susah la kecuali memang betul2 tak de competition..

dalam masa buat lens terdapat beberapa benda (Teori) yang aku interpret bila tengok orang lain buat lens

1. jangan letak banyak sangat module yang merepek2 sebab nanti reader akan distracted

2. Untuk meningkatkan CTR on the link, letakkan "Click Here bla bla bla" di antara paragraph, bold kan link tu

3. The best way to increase CTR pada pendapat aku adalah letak satu text module sahaja dan letak beberapa "Click Here bla bla" between the paragraphs bila ada satu module jer, reader akan lebih fokus dan disebabkan dalam tu banyak sangat text color grey, yang stand out will be the blue bold link ...

4. Ada yang guna big arrow - this is my favourite link, this one aku tak try lagi ... yang kat atas tu je yang aku buat so far

dalam masa sama, aku beli satu domain khusus untuk dijadikan authority site ... squidoo tu aku buat for micro niche yang pelbagai.

my plan for this authority site is to add content at least satu artikel a day... and the content will be themed around the one keyword yang aku nak target tu.

kat sini aku nak kongsi satu video dari Matt Cutts (orang Google) pasal basic PR dan juga SEO, terjumpa masa study seo... Kat sini dia explain "why" untuk beberapa benda basics (for wordpress platform tapi dia punya content can be related to other stuff as well).

so let's go back to basics dengan layan video ni :

http://www.mattcutts.com/blog/seo-for-bloggers/ Edited by nokia3310

[quote name='cokodork' timestamp='1295517595' post='1059984']
amat setuju ngn ko ashid...

mcm kenal jer aref ni... huhuhu!!

hentam saja la...
[/quote]

Yeke cokodok? PM me your tekaan...tengok kau sesuai ngangkung ke tak...:-)

@ nokia

i follow... Edited by Aref

Assalamualaikum,

Hari ni kita bercakap pasal artikel ranking .. result ni tak conclusive tapi kita tengok macam mana over the long run...

so a last 2 weeks aku ada tulis 2 artikel. a few days back aku buat tulis lens on the same keyword.

so aku buat 1 artikel untuk ezine and 1 lagi aku rewrite 70% uniqueness .. rewrite sendiri tak pakai spinner.

artikel yang aku rewrite ni aku spin guna spinner jadi 5 sets (aku cross check dalam 30% uniqueness with each other) and submit to the other directories

so semalam ezine dah approve artikel aku, index memang cepat...

check ranking (semua artikel guna same keyword)

yang paling atas sekali - amazine, rank 27 page 3
bawah siket same page - ezine yang baru index tu

nowhere to be seen (not in the top 100) - goarticles and squidoo lens aku

so aku come up with this assumption :
1- squidoo with higher pr tak semestinya artikel aku boleh rank lagi tinggi dari artikel directory
2- uniqueness play important part jugak untuk rank, at least goarticle sepatutnya masuk la jugak top 100 tapi ni langsung tak de ... amazine n goarticle yang aku anta tu only 30% unique, jauh gila ntah di mana artikel goarticle kena sepak ngan pak cik G

this assumption is based on 1 benda and not an absolute truth tapi yang pasti my earlier assumption squidoo can rank higher than ezine - busted... sapa2 yang boleh berkongsi data yang lebih meyakinkan, jom share2 kat sini ... aku suspek satu benda on Squidoo, squidoo ada dia punya lens rank dia sendiri so aku rasa linkjuice dia flow ikut lensrank dia, ni base on nothing la saja2 buat anggapan :)

so dalam sehari dua ni sambil buat 1 artikel sehari, aku dok study on page SEO untuk my authority site... Alhamdulillah, banyak dapat belajar.. Actually bukan setakat letak SEO plugin je semua kerja siap tapi kita kena faham apa yang plugin tu buat untuk SEO site kita ..

jom belajar benda basic siket - untuk mengelak spider ignore the link kita letak rel="nofollow" , untuk mengelakkan page masuk Google index kita letak rel="noindex"

Jadi apa gunanya benda-benda ni ? Yang paling penting sekali bagi aku, selama ni aku tak pernah amik tahu is pasal isu duplicate content on the same website. Ada lagi kegunaan lain macam how to control your PR juice.

Duplicate content bukan setakat 2 same post on the same domain. Isu duplicate content ni biasa terjadi bila spider boleh access archive page or tag page kita and kita tak letak nofollow/noindex pada archive or tag page

contohnya

www.abc.com/makan-nasi post ada tag hobi

bila klik tag page hobi - www.abc.com/hobi/ situ pun ada post makan-nasi

haaa tu la duplicate content yang aku baru tau

aku terjumpa satu video related to ranking on long tail keyword (lepas Google update dia punya algorithm mid last year)

http://www.youtube.com/watch?v=WJ6CtBmaIQM

http://searchengineland.com/google-confirms-mayday-update-impacts-long-tail-traffic-43054

so conclusion nyer, lepas aku baca post by Vanessa (bekas pekerja google), kita kena fokus pada kualiti. (Damn, I hate this tip-of-iceberg kinda statement, just like an ordinary Guru ! ala-ala management talk gitu :D )

apa-apa pon, my conclusion based on no results whatsoever - this is a good news bagi aku yang baru nak bermula nak buat authority sites untuk rank for long tail keyword. And aku rasa this is also a good news for any small authority site to outrank big player.

so far yang aku faham kualiti content (from human eyes) confirm google tak dapat decide sebab google ni bot. Tapi aku dapat rasakan benda ni ada related ngan cam mana diorang measure landing page quality score for google adwords. Kepala aku tertumpu pada on site SEO dan juga highly related keywords theme site. So strategi aku macam ni for this authority site - create tightly related long term keywords theme using silo structure, SEO optimized.

Jadi ke tak ? Wallahuallam, hanya Allah SWT yang membuka dan menutup pintu rezeki, kita hanya mampu berusaha dan berdoa pada-Nya Edited by nokia3310

Assalamualaikum,

[quote name='Aref' timestamp='1295719168' post='1060139']
Really interested nak tahu result selepas sebulan...

Amazine tu guna software untuk post or manual post? Tak pernah guna article directory tu.
[/quote]

Semua artikel aku pakai manual... Awal2 dulu aku ada test drive senuke trial period, tapi aku tak teruskan sebab 1)mahal 2)proven strategi linking tak de lagi

Ok hari tu aku ada cakap pasal quality site... So aku buat some digging dan a few things related to quality in Google's eyes :

http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?hl=en&answer=47884

http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?hl=en&answer=46675

So, aku nampak 3 benda ni yang boleh Googlebot detect for quality:

1- relevant content & originality - relevance kita tekel guna on site SEO and write content with certain kw density org cakap 3 - 5%, pastu buat internal linking kaw2, original tu make sure jangan copy sebijik2

2- transparency - kita letak privacy policy, about us

3- navigation - kita letak breadcrumbs, menu, related post dan jugak internal linking between relevant post, elakkan navigation yang panjang berjela2, tanya diri sendiri how many click user has to click to reach the content.

So aku dah jumpa satu niche memang competition boleh masuk tapi ada sorang affiliate player. Lepas dig deeper dalam niche ni, rupa-rupanya mamat/minah ni cover a few verticals dalam niche ni. So bila trace dia punya site, nampak gaya mamat ni bukan newbie... dia ada site lain in other niches.

Tapi dia punya sites dalam niche ni aku rasa weak sebab backlink tak de langsung dan mostly pakai autoblog. Memang nampak spam gaya dia buat website, template lebih kurang sama for different sites and scrape other people content kaw2 nyer, link to original content pun dia tak letak. Yang bestnyer, dia punya site walaupun mostly autoblog, rank first page untuk kw yang dia target. Tapi ada la unik content siket2. Ada satu site dia buat lawa siket dari yang lain, tulis pon teratur siket and bila check keyword dalam google kw tool memang aku rasa ni money maker dia.

Lepas trace site-site dia yang lain dapat la belajar ilmu siket indirectly dari dia ni :) Boleh tahan dia ni ...

Nak masuk niche ni? Masukkkk selamba, jangan takut competition. So keyword research dah siap semua, jom layan niche :) Target 20 unique artikel letak dalam authority site and rewrite those 20 artikel manually for backlink purpose on web 2.0

Berjaya ke tak? Hanya Allah SWT yang membuka dan menutup pintu rezeki, kita hanya berusaha dan berdoa kepada Nya.

Eh hidup lagi thread ni.. Last time aku cuba aktif kat sini takdak plak org nak aktifkan diri.. La ni aku nak activate balik diri aku nih hangpa jgn dok lari plak :lol:

itulah pasal..da buat group..korang lari lak :D
kui3

[spoiler]Assalamualaikum,

Hari ni kita bercakap pasal artikel ranking .. result ni tak conclusive tapi kita tengok macam mana over the long run...

so a last 2 weeks aku ada tulis 2 artikel. a few days back aku buat tulis lens on the same keyword.

so aku buat 1 artikel untuk ezine and 1 lagi aku rewrite 70% uniqueness .. rewrite sendiri tak pakai spinner.

artikel yang aku rewrite ni aku spin guna spinner jadi 5 sets (aku cross check dalam 30% uniqueness with each other) and submit to the other directories

so semalam ezine dah approve artikel aku, index memang cepat...

check ranking (semua artikel guna same keyword)

yang paling atas sekali - amazine, rank 27 page 3
bawah siket same page - ezine yang baru index tu

nowhere to be seen (not in the top 100) - goarticles and squidoo lens aku

so aku come up with this assumption :
1- squidoo with higher pr tak semestinya artikel aku boleh rank lagi tinggi dari artikel directory
2- uniqueness play important part jugak untuk rank, at least goarticle sepatutnya masuk la jugak top 100 tapi ni langsung tak de ... amazine n goarticle yang aku anta tu only 30% unique, jauh gila ntah di mana artikel goarticle kena sepak ngan pak cik G

this assumption is based on 1 benda and not an absolute truth tapi yang pasti my earlier assumption squidoo can rank higher than ezine - busted... sapa2 yang boleh berkongsi data yang lebih meyakinkan, jom share2 kat sini ... aku suspek satu benda on Squidoo, squidoo ada dia punya lens rank dia sendiri so aku rasa linkjuice dia flow ikut lensrank dia, ni base on nothing la saja2 buat anggapan :)

so dalam sehari dua ni sambil buat 1 artikel sehari, aku dok study on page SEO untuk my authority site... Alhamdulillah, banyak dapat belajar.. Actually bukan setakat letak SEO plugin je semua kerja siap tapi kita kena faham apa yang plugin tu buat untuk SEO site kita ..

jom belajar benda basic siket - untuk mengelak spider ignore the link kita letak rel="nofollow" , untuk mengelakkan page masuk Google index kita letak rel="noindex"

Jadi apa gunanya benda-benda ni ? Yang paling penting sekali bagi aku, selama ni aku tak pernah amik tahu is pasal isu duplicate content on the same website. Ada lagi kegunaan lain macam how to control your PR juice.

Duplicate content bukan setakat 2 same post on the same domain. Isu duplicate content ni biasa terjadi bila spider boleh access archive page or tag page kita and kita tak letak nofollow/noindex pada archive or tag page

contohnya

www.abc.com/makan-nasi post ada tag hobi

bila klik tag page hobi - www.abc.com/hobi/ situ pun ada post makan-nasi

haaa tu la duplicate content yang aku baru tau [/spoiler]

enable Canonical URl kalo theme korang sapot yer..setel masalah

Haa brother SEO kita dah datang yeay boleh berguru ni :D thread aktif sebab orang join discussion so kalau tak de orang nak aktifkan, sampai bila tak aktif thread ni...

aku tak lari mutt meh la kongsi2 ilmu ... ni jer la thread aku dok layan, fokus kat satu thread ni jer, forum lain bagus tapi sebab banyak distraction so aku just focus thread ni.. aku buat kerja pastu aku share apa yang aku belajar kat sini.. aku rasa bila buat cam ni, bertambah2 ilmu aku dapat belajar, cepat faham pon ada :)

lagi satu tadi baru jumpa masa aku tengah dok update artikel kat wordpress, ada satu plugin nama dia : SEO-Tool - Keyword Density Checker by Alexander Muller

tool ni kasi statistik keyword density artikel korang masa korang tulis artikel dalam wordpress.

and lagi satu plugin yang aku nampak menarik - SEO ultimate by SEO Design Solution.. Banyak sangat all-in-one SEO kat luar sana tapi aku choose this one sebab ada satu feature best which is Deeplink Juggernaut - ni memudahkan internal linking based on keyword korang

[quote name='Hackezkk' timestamp='1295880251' post='1060262']
benda tu bkn boleh guna SEO Quake je ke sume..all in one..tekan info kat atas tu..button seo Quake
[/quote]

aah ye tak perasan la pulak thanks ! boleh cek terus masa browsing ... plugin kat atas tu if you need to check kw density bila tengah tulis dalam wordpress

Assalamualaikum,

ok selepas run a few tests ternyata memang strategi guna Squidoo lens as a main article untuk rank agak lemah ....

Aku found out that :

1- indexing at Squidoo agak lambat, tak tahu la ni sebab faktor niche ke apa tapi memang agak lambat

2- lens vs ezine article targetting the same keyword without any backlinks effort for both, ternyata lens jauh kena tinggal dengan ezine article

Aku ingat Squidoo ni hebat hmmm tak taulah mungkin sebab adanya lensrank tu yang jadi susah siket nak rank.

So terpaksalah aku berbalik pada strategi asal aku iaitu guna ezine directory for main artikel to rank ... and supported by lens and other web 2.0 as backlinks. Walaupon Squidoo ni senang letak content tapi agak lemah dari segi ranking. So aku akan gunakan squidoo just for the purpose of backlinks sahaja.

Lagi satu finding yg mungkin korang dah tau is backlinking using http:// and http://www.

Rupa-rupanya it makes a difference ! Aku ada buat satu lens and supported by backlinks http:// december last year... tapi sampai sekarang2 tak register backlink bila check guna yahoo sitexplorer tru SEOquake. masa tu aku tak tau lagi yang this will make difference.

and ada satu lens ni aku buat backlink guna http://www. sbab aku ingat it doesn't matter, so bila check backlinks memang appeared on yahoo sitexplorer

squidoo ni domain dia pakai http://www

so aku surf around memang orang cakap benda ni make a difference - ok takpe, already tested.

That's all for today. Skrang ni tengah nak habiskan the authority site. a few more article to go before going for web 2.0 backlink strategy Edited by nokia3310

Assalamualaikum,

Hari ni kita tak nak cakap pasal SEO atau apa-apa yang berkaitan dengan IM. Hari ni kita nak tengok ayat seribu dinar. Ayat seribu dinar ini diambil dari surah At-Talaaq (sebahagian dari ayat 2 dan keseluruhan ayat 3)

[b]... dan sesiapa yang bertaqwa kepada Allah (dengan mengerjakan suruhanNya dan meninggalkan laranganNya), nescaya Allah akan mengadakan baginya jalan keluar (dari segala perkara yang menyusahkannya) (At-Talaaq 65:2)

Serta memberinya rezeki dari jalan yang tidak terlintas di hatinya. Dan (Ingatlah), sesiapa berserah diri bulat-bulat kepada Allah, maka Allah cukuplah baginya (untuk menolong dan menyelamatkannya). Sesungguhnya Allah tetap melakukan segala perkara yang dikehendakiNya. Allah telahpun menentukan kadar dan masa bagi berlakunya tiap-tiap sesuatu. (At-Talaaq 65:3) [/b]

Fahami betul2 ayat ini. Kalau kita benar-benar bertakwa kepada Allah, Allah SWT pasti akan menolong kita dari kesulitan dan membuka pintu rezeki yang kita tak sangka-sangka.

Kalau kita betul-betul yakin dengan Allah SWT, kita lakukan segala suruhan-Nya, kita tinggalkan segala larangan-Nya, kita jaga hubungan kita dengan Allah SWT, kita berusaha dan berdoa, InsyaAllah Dia pasti menunjukkan jalan kepada kita semasa kita dalam kesusahan mahupun semasa kita berusaha mencari rezeki di muka bumi ini. Edited by nokia3310

[quote name='nokia3310' timestamp='1296427987' post='1060780']
Assalamualaikum,

Hari ni kita tak nak cakap pasal SEO atau apa-apa yang berkaitan dengan IM. Hari ni kita nak tengok ayat seribu dinar. Ayat seribu dinar ini diambil dari surah At-Talaaq (sebahagian dari ayat 2 dan keseluruhan ayat 3)

[b]... dan sesiapa yang bertaqwa kepada Allah (dengan mengerjakan suruhanNya dan meninggalkan laranganNya), nescaya Allah akan mengadakan baginya jalan keluar (dari segala perkara yang menyusahkannya) (At-Talaaq 65:2)

Serta memberinya rezeki dari jalan yang tidak terlintas di hatinya. Dan (Ingatlah), sesiapa berserah diri bulat-bulat kepada Allah, maka Allah cukuplah baginya (untuk menolong dan menyelamatkannya). Sesungguhnya Allah tetap melakukan segala perkara yang dikehendakiNya. Allah telahpun menentukan kadar dan masa bagi berlakunya tiap-tiap sesuatu. (At-Talaaq 65:3) [/b]

Fahami betul2 ayat ini. Kalau kita benar-benar bertakwa kepada Allah, Allah SWT pasti akan menolong kita dari kesulitan dan membuka pintu rezeki yang kita tak sangka-sangka.

Kalau kita betul-betul yakin dengan Allah SWT, kita lakukan segala suruhan-Nya, kita tinggalkan segala larangan-Nya, kita jaga hubungan kita dengan Allah SWT, kita berusaha dan berdoa, InsyaAllah Dia pasti menunjukkan jalan kepada kita semasa kita dalam kesusahan mahupun semasa kita berusaha mencari rezeki di muka bumi ini.
[/quote]

Salam,

tengah tunggu sambungan thread nie...

[quote]Lagi satu finding yg mungkin korang dah tau is backlinking using http:// and http://www.

Rupa-rupanya it makes a difference ! Aku ada buat satu lens and supported by backlinks http:// december last year... tapi sampai sekarang2 tak register backlink bila check guna yahoo sitexplorer tru SEOquake. masa tu aku tak tau lagi yang this will make difference.

and ada satu lens ni aku buat backlink guna http://www. sbab aku ingat it doesn't matter, so bila check backlinks memang appeared on yahoo sitexplorer

squidoo ni domain dia pakai http://www [/quote]

sbb tu la ak cakap, turn on canonical URL..

pada pendapatanku.. sharing kat sini dah tak relevant dah..

1. sebab no proper section

lagipun tema forum ni lebih kepada IT.. xde proper categories untuk bisnes related..

2. tak ramai nak involved dah

semua orang dah lari semasa krisis ari tuh

3. forum vs facebook

orang sekarang suka lepak kat fb dah.. tggu masa nak like or reply komen org..

p/s: cepatnya dunia berubah..

[quote name='Phoenixwunin' timestamp='1307280099' post='1069630']
Klasik thread.. ada lagi rupanya... huhu.. :P
[/quote]

yang lagi klasik bila hang nak ubah siggy tuh? kehkehkeh!

assalamualaikum..

erm agaknya encik nokia pun dh menghilang.sbb lama sgt thread nie menyepi..xpela aku continue dgn benda lain...aku skrg tgh berjinak2 dgn video marketing...ade x mane2 bro leh sharing sikit psl video marketing nie?terutama dlm cara nk bt video tu...yg nie plg ssh aku rasa..hehe...and satu lagi..ade x bro2 yg ada kata2 nasihat berbentuk kerohanian.kalu ada meh sharing gak kat sini..aku tgh moral down sbb broken heart from 7years old love...kalu blh aku nk dgr nasihat kerohanian yg leh menaikkan kembali moral dan pemikiran aku nie...aku cari dlm tenet byk psl menda ngarut je...psl kerohanian ketenangan jiwa kurang...:)

apparently affiliate marketing sudah tepu
why not kita stat discussion on product creation/launching
or how to push your own offer into clickbank/cpa network ?

become the advertiser

[quote name='imranmalik' timestamp='1307619468' post='1069934']
apparently affiliate marketing sudah tepu
why not kita stat discussion on product creation/launching
or how to push your own offer into clickbank/cpa network ?

become the advertiser
[/quote]

sy x rasa affiliate marketing dah tepu..
cuma kebanyakan normal approach or teknik dah tepu.. or org anggap tepu.. :125:

tapi sy sokong dgn imranmalik..
we should go to higher level..
thing big earn big..