Jump to content
hairulfadly

Piala Dunia Fifa 2010

Recommended Posts

takpe lepas ni azab la masing2 jumpe france...uruguay aku tak pasti hebat kali ni sebab dari dolu2 stail main dia semuanya mengantuk...

[quote name='loy_azloy' date='11 June 2010 - 10:57 PM' timestamp='1276268276' post='1036409']
aku keciwa gol jaringan carlos vela dibatalkan diseparuh masa pertama,kalau diperhatikan ada seorang pemain afrika ditepi tiang gol,ade sape2 boleh komen?
:angry:
[/quote]

aku pon x pasti rule offside corner sebetul betulnya..dah bnyak kali aku tengok gol camtu tapi dikira offside walaupon ada sorang pertahan lawan dibelakang..contohnya sbelum ni kat liga malaysia..gol sebijik camtu keeper naik atas pastu gagal sambar bola,dapat kat pihak lawan dan sumbat gol,tapi x dikira sbb offside walaupon ada pertahanan melekat kat tiang gol 2 :wacko:

[quote name='redfire' date='12 June 2010 - 12:11 AM' timestamp='1276272706' post='1036420']
aku pon x pasti rule offside corner sebetul betulnya..dah bnyak kali aku tengok gol camtu tapi dikira offside walaupon ada sorang pertahan lawan dibelakang..contohnya sbelum ni kat liga malaysia..gol sebijik camtu keeper naik atas pastu gagal sambar bola,dapat kat pihak lawan dan sumbat gol,tapi x dikira sbb offside walaupon ada pertahanan melekat kat tiang gol 2 :wacko:
[/quote]

tu la..aku rse mcm ade peraturan bru je..kirenye last man kt line kene ade sowg..n then tu xdikira last man..heran2..

harap2 france form..player mantop2 tp tactical ampes..

[quote name='OngBok' date='11 June 2010 - 01:55 AM' timestamp='1276188930' post='1036224']
takut yang menjadi kenyataan.

maka bermulalah pesta piala dunia 2010 tepat jam 1.30 pagi 11.6.2010
jangan lupa perlawanan pertama Afrika Selatan 1 vs 1 Mexico esok.
[/quote]

OK... Tepat sekali! :P

France 1 vs 0 Uruguay Edited by OngBok

salah da predict ongbok..draw 0-0...

1st day sume match draw..zzzz! xbes lgsg..pnt tgk..rugi mase tdo..

rasanya dalam kotak penalti, last man adalah keeper. so, kalau lebih keeper, memang offside kot.

gol vela offside sebab ada sorang je budak afrika atas dia...undang2 offside, kena paling koman 2 orang pemain lawan atas dari dia, baru tak offside...selalunya keeper sorang, defender sorang...aku ada dengar pengulas sebut pasal ni masa game liverpool dolu2, dah lama dah...so bukan undang2 baru...

mexico macam tekanan sikit pasal bunyi terompet macam lebah :D..itu pasal kut aguirre letak franco depan tu sebab tahap mental ok sikit dari budak2(i.e hernandez)...tapi yang tak best sebab dia tak letak ochoa jadi keeper...perez ni macam menggelabah je tangkap bola, bahya betul...

so group A macam yang dijangka, banyak seri...france tak semudah tu nak jadi juara kumpulan...pasal mexico akan mencurinya..hohoho

[quote name='betik' date='12 June 2010 - 09:12 AM' timestamp='1276305172' post='1036442']
gol vela offside sebab ada sorang je budak afrika atas dia...undang2 offside, kena paling koman 2 orang pemain lawan atas dari dia, baru tak offside...selalunya keeper sorang, defender sorang...aku ada dengar pengulas sebut pasal ni masa game liverpool dolu2, dah lama dah...so bukan undang2 baru...

mexico macam tekanan sikit pasal bunyi terompet macam lebah :D..itu pasal kut aguirre letak franco depan tu sebab tahap mental ok sikit dari budak2(i.e hernandez)...tapi yang tak best sebab dia tak letak ochoa jadi keeper...perez ni macam menggelabah je tangkap bola, bahya betul...

so group A macam yang dijangka, banyak seri...france tak semudah tu nak jadi juara kumpulan...pasal mexico akan mencurinya..hohoho
[/quote]
oscar perez banyak buat judgement yang tak sepatutnya dilakukan,memang mlm tadi mexico punye game,cume defend agak leka bila kena counter,mpela pulak memang laju,nasib baik tak gol.tapi percaturan memasukkan pakcik Blanco memang aku nak gelak pun ade tapi hantaran2 dia cukup cantik...meleleh aje bola tu sampai kat sorang2 team mexico...mula2 aku nak kutuk tapi lepas dia masuk nampak influence dari tgh seolah2 dia main sebagai playmaker.

apapun mari lihat carta fantasy manager kita semua kat topik sebelah... :lol:

[quote name='betik' date='12 June 2010 - 09:12 AM' timestamp='1276305172' post='1036442']

[/quote]
tapi dalam liga2 boleh aje dibenarkan jaringan tu?sebenarnya aku rasajaringan tu sah,cume si penjaga garisan ni boleh leka tak nampak pienaar nyorok kat tiang.itu sebenarnya....

[quote name='zareight' date='12 June 2010 - 04:18 AM' timestamp='1276283923' post='1036431']
ongbok,kasi kuar anelka kayu tu bru bleh dpt 1 gol kot..tamak main cam hampeh..~
[/quote]

[quote name='zareight' date='12 June 2010 - 05:19 AM' timestamp='1276287547' post='1036435']
salah da predict ongbok..draw 0-0...

1st day sume match draw..zzzz! xbes lgsg..pnt tgk..rugi mase tdo..
[/quote]
Tak per cuba lagi he...he..he.

Argentina vs Nigeria (12.6.2010)

[IMG]http://www.komputermalaysia.com/pc/uploader/files/1/wc2010/wc2010-argvnig.gif[/IMG]

Argentina 2 - 1 Nigeria

OK.

gile best game mlm ni,laju vs laju!!!
aku rasa kedua2 team main corak menyerang...ni salah satu perlwanan wajib tonton,bukan sebab argentina main,tapi aku lihat dua2 team punya player speed demon! so kalau main counter memang tak kelip mata la... :ph34r:
[b]
Argentina nigeria
attack 90 attack 70
defense 60 defense 70
technique 80 technique 60
speed 70 speed 90
mentality 70 mentality 70[/b]

carta ala ala winning eleven... :lol:

[/quote]

aku pon rasa camtu,tapi yang pelik pengulas astro bekas pemain kebangsaan malaysia pertikai kata tidak offside..mungkin pegetahuan dia tentang offside x update kot :D harap2 malam ni argentina match x ramai penyokong s africa kat stadium 2,bingit telinga aku dengan tiupan vuvuzela Edited by redfire

seriously tiupan vuvuzela cukup aku tak gemar jika diriup berterusan,feel nak dgr trademark sorakan dan gendang tiap2 team tu tak nampak.
tapi mcm tadi Dos Santos sebijik mcm Ronaldinho,gaya larian dan gelecek...

[quote name='redfire' date='12 June 2010 - 11:16 AM' timestamp='1276312589' post='1036461']
aku pon rasa camtu,tapi yang pelik pengulas astro bekas pemain kebangsaan malaysia pertikai kata tidak offside..mungkin pegetahuan dia tentang offside x update kot :D
[/quote]
sebab gol dibatalkan
1 sebab afrika tuan rumah,kalau ade potensi selagi itulah advantage pada tuan rumah lihat Korea vs spain,3 gol sah dibatalkan.
2 linesman bengap sebab vuvuzela bingit sangat
3 pengulas astro dan bekas pemain kebangsaan betul kerana mempertikaikan pembatalan jaringan.so lepas ni kalau jaringan gol tapi cuma ade sorang defend tak sah lah?hahaha...peraturan Fifa tak boleh pakai la sekarang...aku tanya korang apakah maksud offside itu?korang main game pun jelas nampak apa itu offside kan?
sape ade gambar masa kedudukan jaringan dibatalkan???

P.S aku tak suke vuvuzela...

[quote name='loy_azloy' date='12 June 2010 - 12:35 PM' timestamp='1276317342' post='1036467']
sebab gol dibatalkan
1 sebab afrika tuan rumah,kalau ade potensi selagi itulah advantage pada tuan rumah lihat Korea vs spain,3 gol sah dibatalkan.
2 linesman bengap sebab vuvuzela bingit sangat
3 pengulas astro dan bekas pemain kebangsaan betul kerana mempertikaikan pembatalan jaringan.so lepas ni kalau jaringan gol tapi cuma ade sorang defend tak sah lah?hahaha...peraturan Fifa tak boleh pakai la sekarang...aku tanya korang apakah maksud offside itu?korang main game pun jelas nampak apa itu offside kan?
sape ade gambar masa kedudukan jaringan dibatalkan???

P.S aku tak suke vuvuzela...
[/quote]

rilek bro,rilek bro..fanatik [s]arsenal [/s]ke??huhu..

http://www.youtube.com/watch?v=6hxzLGYBaXs

kalau vela biarkan je bola 2 mungkin gol itu dikira.. Edited by redfire

[quote name='redfire' date='12 June 2010 - 01:08 PM' timestamp='1276319316' post='1036469']
rilek bro,rilek bro..huhu..

kalau vela biarkan je bola 2 mungkin gol itu dikira..
[/quote]
oii sape suruh aku rileks ni nak kena pukul ke?nampak tak title aku tu????!!!(sambil membeliakkan mata) :lol:
aku tak nak video aku nak gambar,leman...ooo leman leto tolong bgi gambar,takpun sibetik ke...hahaha...

ni apehal boleh kata aku penyokong arsenal?sape2 boleh tolong bgtau aku sokong mana? :o

[quote name='loy_azloy' date='12 June 2010 - 01:12 PM' timestamp='1276319562' post='1036473']
oii sape suruh aku rileks ni nak kena pukul ke?nampak tak title aku tu????!!!(sambil membeliakkan mata) :lol:
aku tak nak video aku nak gambar,leman...ooo leman leto tolong bgi gambar,takpun sibetik ke...hahaha...

ni apehal boleh kata aku penyokong arsenal?sape2 boleh tolong bgtau aku sokong mana? :o
[/quote]

haha aku dah edit"arsenal" sudah aku buang
pas ni bleh la ko idup dengan tenteram..ko nak gambar ke??nanti aku contact fifa.. :lol:

ni untuk rujukan dan panduan bagi sapa2 x paham apakah itu offside

http://www.nowpublic.com/sports/soccer-offside-rule-mexico-offside-disallowed-goal-video-2627804.html Edited by redfire

[quote name='OngBok' date='12 June 2010 - 09:35 AM' timestamp='1276306557' post='1036448']
Tak per cuba lagi he...he..he.

Argentina vs Nigeria (12.6.2010)

[IMG]http://www.komputermalaysia.com/pc/uploader/files/1/wc2010/wc2010-argvnig.gif[/IMG]

Argentina 2 - 1 Nigeria

OK.
[/quote]

aku sokong predict ko..argentina salah 1 team fav aku..akan ku tgk jp lg with my jersey..haha~

ades.. 1-0 je ke argentina..aduyaii..kecewa aku..

terer la keeper nigeria..byk slamatkan percubaan messi,higuain..

tahniah korea selatan,kalahkan greece..sonok aku...

next,england vs US..harap england kala..mihahaha

[quote name='khairul anwar' date='13 June 2010 - 01:38 AM' timestamp='1276364309' post='1036539']
ape cite drogba sekarng?
[/quote]

xdpt dipastikan.tp da bleh training dah..

[quote name='zareight' date='13 June 2010 - 02:12 AM' timestamp='1276366348' post='1036551']
xdpt dipastikan.tp da bleh training dah..
[/quote]

kompom leh main ke?
ade news pasal dia?

[color="#FF0000"][size="4"]Eng vs USA[/size][/color]
[IMG]http://www.komputermalaysia.com/pc/uploader/files/1/wc2010/eng-usa.gif[/IMG]

Oleh kerana aku tak sokong kedua2 team nie, aku bagi;

[color="#0000FF"][size="5"]Eng 0 - 0 USA[/size][/color]

OK!

PERLAWANAN 12 JUN;
[IMG]http://www.komputermalaysia.com/pc/uploader/files/1/wc2010/wc2010-12jun.gif[/IMG]
F-Finish
P-Play Edited by OngBok

ceh, tak sukung je bagi draw

mane [s]min[/s]aci camtu :P

tapi aku pun rase macam draw la,..
huhu

jangan kalah sudah, pasal kalo kalah england akan jadi juara kumpul dengan gol yang banyak -_-

update

ceh., da gol da, gerardo -_-
1-0

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...