Jump to content
LanoV

Yakinkah Anda Dengan Logo Halal Kat Restoren

Recommended Posts

[quote name='hampeh' date='02 March 2010 - 05:37 PM' timestamp='1267522671' post='1019725']
sejenis mee jepun...
[/quote]
Mee yang selalu dimakan oleh Naruto....

elok ker makan sushi nie... :huh:

apa apa pun kerajaan pun dah lancarkan kempen 1HALAL untuk menyeragamkan Logo halal nie..

huhu negara rakyat pemakan ikan ni banyak bijak2 ikut satu kajian tu aku pernah tengok dia susun IQ ikut negara. Ada betul gak la kot.

[quote name='hampeh' date='02 March 2010 - 10:15 PM' timestamp='1267539352' post='1019762']
huhu negara rakyat pemakan ikan ni banyak bijak2 ikut satu kajian tu aku pernah tengok dia susun IQ ikut negara. Ada betul gak la kot.
[/quote]

OT skit

tapi dalam pertanding antarabangsa...

kita nyer result lagi gempak

macam yang terbaru malaysia menang dalam pertanding cipta robot

dulu2 nye., malaysia nyer student juara dunia matematik (kalau tak silap)

Haha , kat supermarket pun siap dah ada ruangan non halal bagi instant noodle dan sejenis dengannya . Dulu tengok dalam satu dua rak(?ke para ke apa? :lol:) sekarang ni cukup satu rak tinggi tu penuh dengan instant non halal.

Orang yang tak tinggal sembahyang, puasa, zakat dan telah naik haji akan menjauhkan diri dari benda-benda yang meragukan dirinya.Mereka lebih rela makan dengan memasak sendiri hinggakan masak sayur sawi yang beli di pasar pun akan disamak terlebih dahulu. Alasannya supaya segala ibadat, contoh sembahyang lebih kyusuk, puasa dan zakat di redhai Allah dan Hajinya lebih mabrur.

ade bace paper semalam tak pasal jakim buat serbuan kat 1 restoran

pekerja dia cantik je pakai kopiah dan siap ade logo halal
tapi malangnye pekerja tu pun tak tau ape tu ucapan syahadah dan logo halal tersebut didapati paslu

tu baru satu restoran tu..
kat KL ngan Selangor nie ade bape ratus juta restoran..

[quote name='koboi_tua' date='04 March 2010 - 10:45 PM' timestamp='1267713956' post='1020168']
Orang yang tak tinggal sembahyang, puasa, zakat dan telah naik haji akan menjauhkan diri dari benda-benda yang meragukan dirinya.Mereka lebih rela makan dengan memasak sendiri hinggakan masak sayur sawi yang beli di pasar pun akan disamak terlebih dahulu. Alasannya supaya segala ibadat, contoh sembahyang lebih kyusuk, puasa dan zakat di redhai Allah dan Hajinya lebih mabrur.
[/quote]

salah satu doa orang tersebut mudah dimakbulkan adalah dengan meninggal kan perkara2 yang haram dan syubahah

nih mais dah haramkan sijil logo halal keluaran pihak swasta...

makin bingung daaa... dah ler berlambak logo halal kat luar sana tuh...

susah betul nak carik makanan halal yg betul2 halal hanya berpandukan logo halal....

haaaihhh~~~ nih baru kat negara yg majoritinya beragama islam... kalau kat luar sana tuh lagi ler haru... Edited by Gunso

Apasal banyak sangat jenis logo halal nie ek... confused gak la, ada macam2 bentuk dan dari macam2 negara.

Ntah, kebanyakkan yang kantoi logo halal ni aku baca kata Jakim slow la , apa la...padahal dah tau nak servis orang Islam pandai2 la sket ni gila duit je tau .. huh

[quote name='hampeh' date='08 March 2010 - 12:43 PM' timestamp='1268023428' post='1020589']
Ntah, kebanyakkan yang kantoi logo halal ni aku baca kata Jakim slow la , apa la...padahal dah tau nak servis orang Islam pandai2 la sket ni gila duit je tau .. huh
[/quote]

alasan diorang,...
macam2 diorang leh bagi

tapi tgk pada rekod jakim tu, padahal tak penah apply pun...

[img]http://i142.photobucket.com/albums/r111/nkarul/DSC02685.jpg[/img]

tgk nie, halal ker? logo pun takde :lol:

sedih betul, HALAL tu disalah tafsir kan oleh orang bukan islam dengan sewenang2 nya..

salah siape?

FYI, lepas govt announce 1Halal baru baru ni, semua logo halal selain jakim dikira tak sah. nak tak nak kene amik jugak dari jakim. cume downside jakim ni sijil tu mahal sangat. penguatkuasaan lemah. compare dengan new zealand yang cek sijil halal, sijil penyembelihan seminggu sekali dekat semua premis. tu negara bukan islam tu. kita ni? :rolleyes:

logo halal yang aku consider boleh percaya cume logo halal yang ade tulis malaysia, hitam putih, warna itam dier tebal. ifanca ke apekebende selain tu minta maaf la. australia ngan new zealand punyer halal aku percaya sebab diorang eksport ke arab saudi. ;)

tapi payah jugak nak cakap pasal ni, banyak pengusaha bukan melayu bukan tak nak amik sijil tu tapi sijil tu mahal sangat. bukan mahal kos sijil, tapi kos nak mematuhi peraturan dalam sijil tu, cam kene tukar mesin, meja, tile kene kilat, baju pekerja tukar, dsb. tu yang diorang tak nak amibik tu. padahal ade jugak yang sanggup keluarkan kos yang tinggi, semata2 nak merebut pasaran orang Islam yang aku percaya lebih 60% kat negara ni.

sijil mahal ni, pon menggalakkan monopoli. tak bagus. kalau kompeni besar je mampu bayar sijil, kompeni kecik tak mampu, camna?

Pasal Sushi King; dan mereka yang tertanya2 pasal mee jepun sushi apekebende lagi tu, mostly, seriously, TAK HALAL. sebab antara bahan utama dalam masakan jepun ialah sake @ arak beras. nan tak nak kene tempias walaupon diorang serve sayur sawi sekalipon, tetap shubahah. belum cerita mana diorang punyer sumber daging. ntah2 cine yang beli. so minta elakkan la. kes budak2 melayu kerja situ no komen, same la macam yang kerja kat 7-11. Edited by Nezict

pergh td kuar kat tv kuaci yg aku dulu suka kunyah telah ditampal oleh logo halal yg tak sah/meragukan!!!

top tuh kuaci tuh... Edited by Gunso

Bila banyak sangat keluar berita tentanga serbuan pasal logo halal tak sah @ kilang makanan kotor ke apa , jangan kata Jakim tak buat kerja lak . Ni bila serbu, kata penguatkuasaan sebelum ni lemah pasal ada orang meipu pakai logo ni, pastu bila tak serbu kata tak buat kerja jugak . :P Mungkin takde la kot orang fikir camtu kat sini .

[quote name='Gunso' date='10 March 2010 - 11:12 PM' timestamp='1268233930' post='1020975']
pergh td kuar kat tv kuaci yg aku dulu suka kunyah telah ditampal oleh logo halal yg tak sah/meragukan!!!

top tuh kuaci tuh...
[/quote]

kuaci feveret tu.... masyuk time layan movie. dulu ade kontroversi kejap kuaci tu rendam dalam arak. pastu reda camtu je. :ph34r:

ape kate korang tampal pic kat sinie, supaya user lain leh beringat/hati2

kuaci tu, memang peberet la, zaman muda2 dulu time selalu jadi batman memang benda tu la kitorang beli utk makan

Ehh... kuaci nie aku selalu makan gak dulu2 la, sekarang pun ada makan kadang2... ada macam2 perasa pulak tu, siap ada yang menthol... hahaha... :D

Kuaci ni la kot dulu member aku kata dia rendam dalam larutan pe ntah kasi sedap sikit... takde source pasal ni cerita dari mulut member aku sekolak2 dulu :D Edited by hampeh

[img]http://img15.imageshack.us/img15/354/kuici.jpg[/img]

haha.. nah tgk nih sama tak...

fuh mmf febret nih dulu.. patot ler sedap... Edited by Gunso

isu kuaci nih dah lama kan...?? masa aku sekolah lagi dulu..aku tak pernah makan kuaci nih....