Jump to content
Sign in to follow this  
hairulfadly

Nur Kasih - Kasih kepada Nya...

Recommended Posts

Nur Kasih mengisahkan dua beradik, Aidil dan Adam, yang mempunyai karaktor yang sangat berbeza. Aidil seorang anak yang akur kepada segala perintah ibu bapanya, penyabar dan cukup menyayangi adiknya. Dia mengambil jurusan undang-undang di Universiti Al-Azhar, Mesir dan bercita-cita untuk menjadi seorang peguam syariah. Adam pula hidup dalam suasana yang penuh eksotik di Australia, mengambil jurusan seni bina dan bercita-cita besar untuk membuka firma seni bina sendiri di Sydney. Adam seorang yang berdikari dan tegas dalam setiap keputusan yang diambil dalam hidupnya.

Ternyata anak-anak Ustaz Hassan dan Hajjah Khadijah ini sama-sama berjaya dalam pelajaran tetapi hanya seorang yang mendapat kepercayaan penuh oleh ibu bapa sendiri. Ustaz Hassan berkawan baik dengan imam kampung, Ustaz Abu Bakar, yang mempunyai dua orang anak perempuan, Nur Amina dan Siti Sarah. Nur seorang pelajar terbaik di kampungnya dan bercita-cita tinggi untuk melanjutkan pelajaran ke peringkat universiti. Malangnya keluarga Nur tidak mampu untuk menanggung perbelanjaan tetapi dia tetap berusaha untuk memohon pinjaman dan biasiswa tetapi malang tetap menimpa apabila dia menerima kunjungan peminangan Ustaz Hassan.

Ustaz Hassan bertanya kepada Aidil siapakah wanita pilihannya untuk dijadikan isteri. Aidil tanpa berfikir panjang terus menyatakan minatnya terhadap Nur Amina. Tetapi keputusan yang diambil Ustaz Hassan semasa hari peminangan mengejutkan keluarganya kerana dia memutuskan Adam untuk memperisterikan Nur Amina, bukan Aidil. Walaupun kecewa, Aidil tetap bersabar dan memahami niat baik ayahnya yang cuba untuk menolong Adam. Aidil yang sangat mengambil berat tentang adiknya sentiasa memberi nasihat untuk tidak melawan kehendak ibu dan ayahnya yang semakin tenat serta tidak mensia-siakan isteri dan perempuan seperti Nur Amina.

Masa berlalu… Dengan berbekalkan perasaan sedih kerana kehilangan seorang ayah dan gadis yang dicintai, Aidil tetap meneruskan kehidupannya sebagai seorang peguam di mahkamah negeri. Adam pula berhijrah kembali ke Australia untuk meneruskan pengajian dan berjumpa dengan kekasih hati, Katrina. Nur ditinggalkan dan hidup dalam penipuan terhadap ibu bapanya yang mempercayai dia mengikut suami berhijrah ke Australia walhal kini hidup sendirian di Kuala Lumpur. Tetapi ini tidak menjadikan penghalang baginya untuk memegang segulung ijazah dalam jurusan seni bina di salah sebuah universiti terkemuka di Kuala Lumpur.

Oleh kerana terlalu gah dengan kehidupan di negara orang, arwah ayah dipersoalkan, ibu di kampung dilupakan, isteri sendiri diabaikan. Pelbagai masalah yang dilakukan oleh Adam tanpa menyedari akibatnya yang akan memakan diri sendiri. Adam tetap mengamalkan tabiat buruknya yang cukup untuk memesongkan diri dari agama. Dan kerana nafsu, dia berkahwin dengan Katrina tanpa memberitahu hal sebenar tentang isteri yang telah dibiarkan. Segalanya berubah apabila kemalangan tragik berlaku yang melibatkan Adam dan Katrina. Apakah kesudahan drama ini?

http://www.tv3.com.my/nurkasih/galerigambar.asp

Sape ada tgk cite ni?
Best tak?

ak tgk gak.. rase nk sekeh2 je adam 2.. geram tol ak.. heheh.. emo ja.. tp best la citer ni..

wajib tgk 2 xla.. tp kalo da teringat, 1 family tgk

layan gak la....::icon_rolleyes::
abes satu family ak tgk citer nie...
ak nk tgk cite lain pn x dpt...::icon_sad::

aku tgk dari episod 1..wajib tengok nih...geram jer tengok si Adam tuh...dah dia tinggalkan si Nur ada hati pulak nak teruskan hidup sebagai suami isteri yang sah...4tahun di gantung tak bertali..tak bagi nafkah zahir batin...kalau mintak fasak senang2 jer dapat.....(eh betul ker aku nih)...

pastu senang2 jer si Adam tu balik Malaysia nak idup cam suami isteri yang sah..geram tul aku..kesian abang dia...

aku wajib tengok citer2 yang pengarah2 nyer best...khabir batia fuh angle shot dia semua cun2...Malaysia pung dah nampak cam luar negara..shot Nur kat UIA.. macam universiti luar negara jadi nyer...cun giler..suka laa aku tengok...

P/S: Tak sabar nak tgk malam nih apa jadi..

so far aku dah simpan dari ep 1 sampai ep 10...tak tengok lagi...sesaja simpan, tengok mase2 boring jerrr...

wah...hang simpan dari episod 1..aku nak wei boleh tak..?? hang download dari mana..??

myee wrote:so far aku dah simpan dari ep 1 sampai ep 10...tak tengok lagi...sesaja simpan, tengok mase2 boring jerrr...

ala,,,, ak x tgk mggu lepas nyer,,
sian ak,,
huhu,,
tetinggal,,
mak ak pown suke gak cite tu,,

laa tertinggal satu episod susah sebab setiap episod tuh cam padat banyak citer tertinggal satu episod boleh ler recall skit2 tgk sedutan episod lepas tuh...hihihihi...

naper ler arini cam lambat giler nih...aku dah tak sabor nak balik...bosan nyer arini...huhuhuhuhuhu

akuccputsedut wrote:aku tgk dari episod 1..wajib tengok nih...geram jer tengok si Adam tuh...dah dia tinggalkan si Nur ada hati pulak nak teruskan hidup sebagai suami isteri yang sah...4tahun di gantung tak bertali..tak bagi nafkah zahir batin...kalau mintak fasak senang2 jer dapat.....(eh betul ker aku nih)...

pastu senang2 jer si Adam tu balik Malaysia nak idup cam suami isteri yang sah..geram tul aku..kesian abang dia...

aku wajib tengok citer2 yang pengarah2 nyer best...khabir batia fuh angle shot dia semua cun2...Malaysia pung dah nampak cam luar negara..shot Nur kat UIA.. macam universiti luar negara jadi nyer...cun giler..suka laa aku tengok...

P/S: Tak sabar nak tgk malam nih apa jadi..

wah....nie betul2 punya marah nie dekat adam.... ::icon_lol::

mesti ler geram...tak tgk ker episod jumaat lepas...selamba badak jer cakap dia cinta kat nur pulak..ai laki memang camni ler...menyakitkan ati btul...

eh 11? hang nak download kat website TV3 boleh register ker..?? hang register camner..?? guna browser pe..?? aku dah banyak kali register dia dok error kata email aku dah exist padahal aku tak pernah register lagi guna email aku mana2 pung semua dia cakap ur username already exist...takkan aku register semua email address aku kot...hampeh tul ler...aku email kat [email protected] tuh pung takder dapat aper pung..geram aku nak tgk citer matahari takleh...dah aku tak sempat tgk episod tgh2 sampai abis...

haha... sorry peminat2 sume tp ak xberape suke la...
ak sempat la berkesempatan glimpse skit2 sekali dua...
tp ak rse cite ni mcm faking sgt la...
emosi sume mcm dlm novel jiwe yg bosan utk dibaca...

ntah la bukan jnis drama yg ak minat kot... ::icon_biggrin::

emosi memang ler emosi citer nye...tapi takder ler cam jiwe-jiwe citer nih...citer nyer cam islamic skit...kuno skit pung ader gak laa...faking camner yek..?? cam citer apa,...??? novel aku tak baca so tak tahu camner sama ke tak cam dalam novel...

@cput
Ha'a kena register, tapi aku register dah lama.. Tak tau la kalau2 sekarang memang ada error masa nak register.
Hang tak try guna username / email lain?

aku dah try guna semua email aku dah..semua dia dok kata already exist...aku ritu lama tak buka web tv3 semenjak kekasih ku seru dah abis...sekali aku buka nak tgk matahari dah kena register pulak...seklai dok error pulak...

bengap nyer system...aku ingat masalah browser tukau dari modxilla pakai IE pung still takleh...

tu buat aku sakit ati tuh...dah setiap jumaat malam aku tak leh gi mana nanti miss Nur kasih dah tak leh nak ulang tayang...huhuhuhuhu...

cite ni kan best..
memule aku xtgk..
pastu tgk..best giler..
lagu die best..
mmg geram giler ngn adam tu!
ingt nur ni ape!
terase aku name nur..hehe..
shot die mmg cntik!
cm standard kekasihku seru..huhu..

aku memang layan abis ler citer mana yan best2 shot dia nih sambil tgk jalan citer sambil tgk permandangan hihihiiihihi... malam nih mesti tgk..

tapi aku rasa adam memang tak kan cerai kan nur la...

aku baca kat paper ritu nanti abang adam kawin ngan perempuan yang dia jumpa kat mekah lakonan ayu raudhah lambat nyer laa nak tunggu sampai situ...hihihihihi tak sabar2 nak tahu penghujung citer nyer...

kalau adam x cerai kn nur mesti dia ceraikan katerina.... ::icon_lol::
teruk la aku nie mngharap keruntuhan rumah tangga diaorang.... ::icon_razz::

aku rasa adam tak cerai 2-2 pun laa...hihihihihi.... yang sana gf yang sini pilihan keluarga..sayang 2-2 laa...hihihihihi....

akuccputsedut wrote:wah...hang simpan dari episod 1..aku nak wei boleh tak..?? hang download dari mana..??

ahak..dah lama aku tak bace tread nih...takde masalah nak bagi...tapi ajorlah aku cemana nak upload cite nih tuk korang...skunk aku dah simpan sampai EP 12 plak....ahak..

yer ler..kalau dah upload tuh gitau laa...aku nak jugak simpan citer nih...koleksi yang aku ada sekarang...kekasih ku seru ngan dari mata arisa jer...sesaper yang ada matahari aku nak jugak k...hihihihihihi...

ada pulak si Nur tu terpaksa berdua-duaan di tempat peranginan ceh..sajer bagi line..suka ler si adam tuh kalau Nur terima dia...lelaki camtuh ler..pompuan lak takleh kena pujuk skit lama2 cair gak...hati keras2 kerak nasi..camtu ler...hihihihhii...tapi adik si Nur tuh jahat nyer hati busuk tak ingat dunia...teruk giler...

fadi wrote:kalau adam x cerai kn nur mesti dia ceraikan katerina.... ::icon_lol::
teruk la aku nie mngharap keruntuhan rumah tangga diaorang.... ::icon_razz::
macam bakhil hayy la pulak huahuahua...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...