Jump to content
Sign in to follow this  
memito

Motion Sickness/simulator Sickness

Recommended Posts

penyakit ni boleh dielakkan ke? rendahkan reso, rendahkan hertz, rendahkan settings (mungkin ni boleh sikit la), tapi ia tetap bergantung pd kandungan game tu. tak kira la reso tu kecik mana, tapi gore tu tetap ada kan?
penyakit aku camner pulak eh? main game dlm sejam pastu terasa amat boring wlaupun GTAIV mellow.gif

Janji refresh rate kena tinggi la gila game.

penyakit aku camner pulak eh? main game dlm sejam pastu terasa amat boring wlaupun GTAIV

Ni penyakit main game lanun . Pasal bila kita tak keluar duit beli game tu kita tak akan cuba menghargai game tu walaupun gameplay best . Atau pun sebenarnya ko ni cepat bosan .

QUOTE(hampeh @ Dec 26 2008, 09:40 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Janji refresh rate kena tinggi la gila game.

Ni penyakit main game lanun . Pasal bila kita tak keluar duit beli game tu kita tak akan cuba menghargai game tu walaupun gameplay best . Atau pun sebenarnya ko ni cepat bosan .

dari dlu lagi macam tu. kekadang satu game tu baru sebulan nk abis mellow.gif , tapi bukan half life la rolleyes.gif
[lanun]? no komen. ke nk kena main multiplayer baru tak busan? Edited by gila_game25

saya ada simulator sickness, mmg sejak dulu lagi, bukan sebab kalau game tu salah widescreen atau fps laggy

tak kesah le org sebut *certain nama game* best, bagi saya fps semua rating rendah utk saya. gta lama pun saya dah boleh pening kepala ni kan pulak gta4. walaupun dia jenis 3rd person, dengan persekitaran dia pusing kiri kanan tu mmg tak tahan

dulu aku time main doom atau fps yang ade corridor misti rasa nak demam dan pening .kalau korang pening masa main fps ,ade sedikit petua ..caranya korang kemam le halia yang dihiris nipis takpun makan asam atau gula2 .isya Allah berkesan ,bagi aku kalau makan chewing gum pon ok gak .

assalamualaikum...

eh ramai jugak yg kena camni ye? dulu aku asik gelak membr aku pening sebab main halflife...pikir2 balik kesian pulak rolleyes.gif

alhamdulillah le aku tak kena...cuma hangin stage2 tertentu tak lepas...kehkeh

QUOTE(sleyer @ Jan 16 2009, 05:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kurang kan movemen ... sebb klu banyak moveman memang pening pala...

klu kau tengok budak2 exper main CS kau pening pala gak x ?

klu kau tengok budak2 exper main CS, tak pening.
tapi kalau tengok kat skrin diorang tgh main, mmg saya pening.

QUOTE (DRS @ Jan 17 2009, 01:13 AM) <{POST_SNAPBACK}>
klu kau tengok budak2 exper main CS, tak pening.
tapi kalau tengok kat skrin diorang tgh main, mmg saya pening.

sah le ... kau memang x leh terngok byk sangat moveman ...cth dak2 yg main cs kan dia org kejap2 kekiri kekajp2 kenan pastu atas lombat .. memang banyak moveman ... so kau kene cari game yg kurang moveman rolleyes.gif

aku pun pening gak lps 3-4 jam main fps..aku sapu je minyak panas kat kepala
den sambung main lg 3-4 jam, pastu tido...muahahhahaha...klu nak seribu daya, xnak seribu daleh..heee

tp game plg pening aku main ialah guitar hero, tgk key dia turun laju2..lps 3-4 lagu trus stop...nak muntah aku...

pendapat aku, ramai yg dapat motion sickness nih bila main game
yg perlukan pergerakan pantas dan licik spt unreal tournament, quake, HL, CS, FEAR combat...etc.etc...
tambahan lagi kalau lawan dgn geng pro..mmg ntahapaapa lah..kalau aku main game camni mesti mouse kena tiptop..hehe

lorong sempit yang banyak simpang, gelap, reflection spt cahaya @air dari game tu boleh menambahkan lagi kepeningan korang..hahaha.

saya kalau kat kereta tgh jalan, tunduk kejap nak pungut barang jatuh pun dah pening nak muntah, membaca dlm kereta bergerak pun pening
mmg ramai org boleh membaca dalam kereta ni tapi saya mmg takbleh. motion sickness ni bukan takat berlatih atau kunyah chewing gum je dah boleh baik. org yg sama mcm saya mesti setuju apa saya cakap nih.
korang tak kena sickness ni mmg tak paham lah situasi ni, boleh le gelak atau kata kena berlatih main banyak fps lagi

kalau game 3ps boleh le, tu pun surrounding takbleh yg berputar ikut badan karekter, kena yg ada kamera view auto sendiri mcm prince persia. kalau yg gerak surrounding kamera ikut mouse lagi le pening kepala. takyah gerak mouse? takyah main terus le...

FPS game..

klo main lebih 3 jam aku akan dapat migrain.. tongue.gif
bawah dari tu menten lagi.. genre lain takpe.. FPS je akan stress brain aku cukup2... huhuhuh

hehe x ya la overmain sangat .. korang main mmorpg je senang citer kekekeke... aku pon ni mabuk jln .. klu sesat time jejalan memang akan kene la pening2 lagi kekadang muntah2 .. mcm jalan nak ke cameron gan ke genting dua tempat memang aku x leh pergi ... pegi gak masak terus muntah2 wkakakakak... tapi main game alhamdulilla ok x la teruk sangat .

aku pun ada jd cm ni gak...kalo main 1st person nye game dlm 5 minit aku dh kena merangkak cari katil...sbab tu katil aku sebelah pc...senang ckt...hehehe...em tp kalo main 3rd person nye game xpa plk cam GTA...emmm tp kdg2 kalo aku teringin nk main gak game2 1st person aku tahan je la sakit kepala tu....ada sekali tu aku berjaya tahan sampai sejam...lepas main tu aku terus demam...hehehe...bosan cmni hilang satu nikmat dunia...hehehe

ramai gak yek yg pening main FPS..aku pun salah sorank la main game FPS cepat pening nak muntah..tapi aku musykil game mcm CS or Quake dulu aku main xde pun pening nak muntah walaupun main berjam2
tapi bile main game FPS lain mmg cepat pening..sib baik aku minat lebey pada RPG & 3PS

aku rasa game bola jer tak pening sgt main.....
tapi emotional skitl..esp biler opponent score goal last minutes!!! Edited by Batista

Aku teringat sorang member aku dulu. Dia ni bukan gamers. Ada sekali tu dia lepak tengok aku main FPS lama Rise Of The Triads. Masa mula tu sihat walafiat je, lepas tu terus pening siap muntah 1-2 kali. Lawak la pulak aku tengok. biggrin.gif

sampai kesaat ini,aku masih tak boleh terima apa2 game selain game bola...mmg tension main game bola ni...tambah2 time member kita score goal...lps tu dia bising2...aku diam je...lps tu aku balas balik...maka kena gelak balik dgn aku la biggrin.gif

QUOTE(memito @ Dec 25 2008, 02:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam sejahtera semua...

kat sini sape ada masalah bsr mcm aku...aku tak boleh main game2 jenis FPS,action/RPG.....olehitu game spt fallout3,farcry2,GTAIV dll game seangkatan itu,klu aku main dlm 10-15minit,mulalah rasa x sedap kepala....pening nak temuntah dan loya...lps tu aku stop main...pegi landing pun rasa masih x sdp....

ada tak apa2 boleh atasi masalah aku ini?

rugi gila aku rasa klu x leh main game2 top mcm fallout3 ....

samalah kita,mcm game BLACK,main kejap je mula lah rasa mabuk,loya,pening dan lain2~