Jump to content
Sign in to follow this  
pidos

Apa Kata Penyokong Fanatik Pkr?

Recommended Posts

alah, video hanief yg diminati penyokong pkr pon edit2 jugak. mahathir cakap tahun 2008, dia bubuh video anwar tahun 1988, pastuh patah balik 2008. putar alam jugak. haha

apa2 pon yg aku tau. pkr x kesah apa2 asalkan Anwar PM. Pas ngan UMNO jer berani, ngan DAP PKR terketak-ketak kaki, lembik.

*sekadar hiasan

aku nk fokus politik kepimpinan diri aku dulu..antara aku dan tuhan, then aku ngan manusia.politik diri lagi bahaya kalau xdijaga dari politik negara :)

*kata dr yusuf qardawi, jadilah kamu hamba tuhan sepanjang tahun,bukan hamba tuhan hanya pada ramadhan. aku xnmpk apa kewajaran alasan TS nk lepas geram pada mod sbb xtutup subforum nie semata-mata pada bulan ramadhan sbb nak elakkan terlanjur kata dan emosi..nk jaga akhlak diri bukan hanya pada ramadhan saja

Muahhahaaa.... pedas.............. pulangkan paku nampak :lol:

x sangka lak leh jadi camni..huhu..agak2 la klu nk berpolitik pun..

pihak mod bkn x nk tutup sub-forum camni..tunggu jer..hehehe... cool.gif

bukan macam tu... maksud aku sebelum nie STOPkan dulu sementara bulan ramadhan nie.... abis pose baru buka balik :lol:

Edited by pidos

alah, video hanief yg diminati penyokong pkr pon edit2 jugak. mahathir cakap tahun 2008, dia bubuh video anwar tahun 1988, pastuh patah balik 2008. putar alam jugak. hah

sebab 2 kena fikir mengunakan akal fikiran jangan fikir mengikut perasaan.. :)

bukan macam tu... maksud aku sebelum nie STOPkan dulu sementara bulan ramadhan nie.... abis pose baru buka balik laugh.gif

x de maknana tutup encik pidos..x kira di bulan Ramadhan manusia sentiasa berbicara politik..

Edited by SiR_FAiZ

Apa-apa pun aku tengah tunggu tindakan kerajaan ke atas Dr Ahmad Ismail sebab menimbulkan isu perkauman.

Kalau dia dari parti pembangkang dah lama dah kena humban masuk ISA.

Banyak songeh la orang gerakan/paham2 sendiri orang mana nih , pasal namawee negaraku tu tak kena ISA lak . :angry: .. Yang racist sebenar macam buat lagu negaraku tu dilepaskan camtu je. last2 didiamkan . Apa tak betul ke fakta sejarah orang yang cina dulu pendatang ? Memang sekarang ni dorang bukan pendatang cuma nenekmoyang dorang je .

Yang aku nampak pasal hal video2 utube ni penyokong pkr kalau ada video memburukkan BN laju je kata video tu betul,fakta,dalil dan lain2 tanpa selidik secara mendalam(senang kata percaya bulat2) .Kalau video kutuk pkr terus kata tipu,fitnah,bohong ditambah dengan kutukan/hinaan/dan lain2 . Memang kelakar la bila dorang ni kata penyokong BN , padahal dorang ni pun sama2 je perangai . :lol:

kes ahmad ismail tu......

surat khabar cina yg salah lapor saje nak mencetuskan keadaan yg x stabil

sebelum nie byk kes DAP mencabar hak melayu ade ker minta maaf

pastu tambah lagi PAS diam seribu bahasa dlm kes2 tertentu

kes forum memeluk islam,ade ker pihak yg memohon maaf

bagi aku, silap si Ahmad tu adalah masalah penggunaan perkataan.....

isu india dan cina ni pendatang mmg ada diajar dalam matapelajaran sejarah kat sekolah menengah (tak tau la lepas aku abis sekolah sukatan tersebut dah dihapuskan). bezanya, kat matapelajaran sejarah x guna perkataan pendatang, tetapi guna perkataan imigran/hijrah. walhal perkataan 'pendatang' dengan perkataan imigran/penghijrah tu xde beza maksudnya.

kes ahmad ismail tu......

surat khabar cina yg salah lapor saje nak mencetuskan keadaan yg x stabil

sebelum nie byk kes DAP mencabar hak melayu ade ker minta maaf

pastu tambah lagi PAS diam seribu bahasa dlm kes2 tertentu

kes forum memeluk islam,ade ker pihak yg memohon maaf

kalo main senjoh gambo kat dinding, koyak dan pijak, nak kata silap lapor ke, silap ambik gambo?

Edited by khorback

alah, video hanief yg diminati penyokong pkr pon edit2 jugak. mahathir cakap tahun 2008, dia bubuh video anwar tahun 1988, pastuh patah balik 2008. putar alam jugak. haha

apa2 pon yg aku tau. pkr x kesah apa2 asalkan Anwar PM. Pas ngan UMNO jer berani, ngan DAP PKR terketak-ketak kaki, lembik.

*sekadar hiasan

Gambo tu bukan sekadar hiasan, ada makna tersirat...

Tp mmg betul, PAS hanya berani depan UMNO jer....

Tp sujud bawah kaki Anwar dgn Lim Kiat Siang...

Lim Kit Siang ugut je nak keluarkan PAS dari Pakatan Rakyat, terus PAS senyap...

Islamik PAS hanya gimik politik....

Edited by Exception 2008

Apa-apa pun aku tengah tunggu tindakan kerajaan ke atas Dr Ahmad Ismail sebab menimbulkan isu perkauman.

Kalau dia dari parti pembangkang dah lama dah kena humban masuk ISA.

Datuk Ahmad Ismail, x pernah timbulkan isu perkauman.

Apa yg dia kata adalah fakta... Tp apa yg dilaporkan akhbar cina, cuma auta...

Tragedi 13 Mei akan berlaku semula nanti, percayalah....

Org cina ckp takut dgn org melayu sbnrnya...

Mereka suka tgk kita berbalah....

Bila kita berbalah, menunjukkan kita ni lemah...

Banyak songeh la orang gerakan/paham2 sendiri orang mana nih , pasal namawee negaraku tu tak kena ISA lak . :angry: .. Yang racist sebenar macam buat lagu negaraku tu dilepaskan camtu je. last2 didiamkan . Apa tak betul ke fakta sejarah orang yang cina dulu pendatang ? Memang sekarang ni dorang bukan pendatang cuma nenekmoyang dorang je .

Yang aku nampak pasal hal video2 utube ni penyokong pkr kalau ada video memburukkan BN laju je kata video tu betul,fakta,dalil dan lain2 tanpa selidik secara mendalam(senang kata percaya bulat2) .Kalau video kutuk pkr terus kata tipu,fitnah,bohong ditambah dengan kutukan/hinaan/dan lain2 . Memang kelakar la bila dorang ni kata penyokong BN , padahal dorang ni pun sama2 je perangai . :lol:

Gerakan sbnrnya nak bermain dgn api... Koh Tsu Koon sengaja desak UMNO ambik tindakan kat Datuk Ahmad Ismail.... Padahal diorg nak wat UMNO serba-salah, jadi bila Datuk Seri Najib buat permohonan maaf secara terbuka, maka tahulah diorg yg UMNO ni dah lembik skrg....

nyata la pas dan keadilan berkiblatkan DAP

mengapa pas senyap dlm kes ahmad ismail,malah di laman harakahdaily,pas mengapi2kan lagi berita itu.

lepas tu kes forum memeluk islam anjuran majlis peguam.dgr cerita zulkifli nordin (PKR),peguam islam yg

membantah forum itu akan dikenakan tindakan oleh PKR.

nyata lagi jelas pas dan keadilan bertuhankan DAP

Dulu masa orang cina sokong BN, kenapa tak cakap yang cina macam tu macam ni?? :lol:

nyata lagi jelas pas dan keadilan bertuhankan DAP

tak kira la sapa bertuhankan sapa, yang penting kita tak perlukan kerajaan yang tak stabil.. :lol:

Dulu masa orang cina sokong BN, kenapa tak cakap yang cina macam tu macam ni?? :lol:

ade yg ultra tp dah org tuh dah kene tindakan tata tertib jelas menunjukkan bn ada prinsip. bukan cam pas, bila dah buat apa dia kata salah mulalah dia pi putar hukum hakam untuk mengekalkan kemaksuman parti diorang...

tak kira la sapa bertuhankan sapa, yang penting kita tak perlukan kerajaan yang tak stabil.. :lol:

yg tukang buat x stabil = anwar. :lol:

ade yg ultra tp dah org tuh dah kene tindakan tata tertib jelas menunjukkan bn ada prinsip. bukan cam pas, bila dah buat apa dia kata salah mulalah dia pi putar hukum hakam untuk mengekalkan kemaksuman parti diorang...

Kerajaan BN dah mempersia-siakan satu lagi peluang untuk memperbaiki kepercayaan rakyat. Kerajaan BN patut mengenakan tindakan ISA kepada Ahmad. Nampaknya BN masih lagi belum belajar dari kesilapan lalu.... Aku bukan ape, kesian je takut BN tersungkur teruk je kali ni :lol:

Kerajaan BN dah mempersia-siakan satu lagi peluang untuk memperbaiki kepercayaan rakyat. Kerajaan BN patut mengenakan tindakan ISA kepada Ahmad. Nampaknya BN masih lagi belum belajar dari kesilapan lalu.... Aku bukan ape, kesian je takut BN tersungkur teruk je kali ni :lol:

moga dgn kemasukan tun mahathir kerajaan akan kembali kukuh dan lebih tegas,aku rasa baik lantik tun mahathir jadi PM untuk sementara...

kepercayaan? tak da apa2 kot. sedangkan hindraf yg cakap "...persecuted by government backed Islamic extremist violent armed terrorist who launched a pre dawn..." disokong oleh ketua2 PAS dan pengikutnya x berganjak pon sambil melaungkan takbir, kes Ahmad nih x der paper kot. hehe

Kerajaan BN dah mempersia-siakan satu lagi peluang untuk memperbaiki kepercayaan rakyat. Kerajaan BN patut mengenakan tindakan ISA kepada Ahmad.

ramai lagi calon masuk ISA kalau nak angkut ahmad tu masuk , si teresa tu pasal azan , geng2 dap je dah banyak :lol: , mamat namawee tu lagi . Tak sangka ada orang cam ko ni bila hak orang islam di pijak/hendak disekat boleh gi tutup mata ,tapi bila orang bn kata sikit/kena putarbelit laju je suruh masuk ISA pasal ko tak suka bn nyer hal . Yang ni baru betul perangai "menang sorak kampung tergadai" .

Tak sangka ada orang cam ko ni bila hak orang islam di pijak/hendak disekat boleh gi tutup mata

Jangan senang senang kata aku tutop mata bila hak orang islam disekat sedangkan selama BN memerintah, hak-hak orang Islam/Melayu tak pernah terbela, disepak, dipijak, diterajang macam sampah.

Kenapa aku kata macam tu? sebab Islam pada pandangan aku merangkumi semua hal dari pendidikan, perniagaan, ekonomi, sosial, pentadbiran, politik, undang-undang dan sebagainya bukan setakat bina masjid untuk ibadah. Islam bukan hanya pada nama. oh lupa, Bank-Bank Islam yang ada kat Malaysia ni pun adalah hasil cetusan idea DSAI. Itu je la yang BN mampu buat dan teruskan, yang lain-lain?

Cuba tanya pada rakan-rakan seislam yang lain, adakah benar-benar Islam terbela di Malaysia? Adakah benar orang-orang Islam sudah menguasai semua bidang yang aku sebutkan di atas berbanding bangsa lain? Sebelum ko sendiri dikenakan tindakan ala-ala ISA kat dalam ni apa kata jangan keluarkan kenyataan-kenyataan yang tidak realistik yang boleh mengguris hati orang Islam/Melayu yang lain. Marah nanti orang Melayu dengar. :D

p/s: ai.. takde respon je ni, tak bangun sahur ke :lol:

Edited by AbgBeca

nak tanya abang beca... org Islam x menguasai ekonomi, ketenteraan, ilmu dunia zaman sekarang. Salah kerajaan BN jugak ker? :mellow:

Bank-Bank Islam? bank gapo yg dicetuskan dsai?

boleh tau apa yang kafir dlm pendidikan, perniagaan, ekonomi, sosial, pentadbiran, politik, undang-undang negara?

Edited by hdroxy

nak tanya abang beca... org Islam x menguasai ekonomi, ketenteraan, ilmu dunia zaman sekarang. Salah kerajaan BN jugak ker? :mellow:

Bank-Bank Islam? bank gapo yg dicetuskan dsai?

boleh tau apa yang kafir dlm pendidikan, perniagaan, ekonomi, sosial, pentadbiran, politik, undang-undang negara?

hdroxy,apa yg abg beca bagitau tu aku yakin berdasarkan maklumat yg selalu dia terima dari emel2 kwn2 dia yg membangkang kerajaan dan ianya tanpa fakta dan bukti,dan separuh lagi adalah pendapatnya sendiri...

sekian....

korg memandai jer ckp PAS n PKR berkiblatkan DAP (ntah btol ntah tidak)

DAP tu trok tp ade pemimpin yg ok mcm LIM GUA ENG (pemimpin rakyat)

DAP memang memperjuangkan sekular

tp korg ingat MCA n MIC n GERAKAN ok sgt ke?

MCA ke MIC dulu pernah hina ISLAM ,tp UMNO buat dunno jer (nie aku dpt tau dr laman web,xtau kesahihan dia)

akhbar pon xckp

maklumlaa patner sendiri

semua politik kotor

ape2 pon aku tetap sokong parti yg memperjuangkan ISLAM bkn bangsa

agama lagi penting :D:D

jgn baca akhbar utusan jer nanti anda ingat UMNO baik

jgn baca akhbar harakah jer nanti anda ingat PAS baik

baca semua akhbar lgi bagus

selamat menjalani ibadah puasa n selamat beramal

yg buruk tu dtg dr aku yg baik dtg dr ALLAH

sekadar pandangan

btolkan aku jika salah

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...