Jump to content
Sign in to follow this  
pidos

Apa Kata Penyokong Fanatik Pkr?

Recommended Posts

Betul artis kita pon x banyak beza. Tapi kalo artis lelaki takda masalah kalo x bertentangan ngan agama. Masa konsert ella tu pas tentang gak. Konsert Avril tu memang tak menghormati hari kemerdekaan dan bulan puasa langsung. Yang anjur tu plak bukan Melayu dan bukan Islam. Nampak sangat dia tak hormat orang Islam. Aku rasa sebab tu la pemuda PAS tentang. Kalo yer pun ketagih dgn Avril tunggu la lepas raya.

isu azan

ape pas buat? tunduk dgn DAP

sekali lagi pas diam dan menuduh org lain,inilah sikap pas (taksub agama)

org2 islam PKR wat ape?

Isu azan tu bukti orang bukan islam kat Malaysia semakin berani menentang Islam. Biasa la akhir zaman ni. Semua orang benci Islam. Aku yakin PAS bukan ignore isu tu saja2. Dalam berpolitik pon kena ada taktik. Takkan tak pernah main game strategi kot...takleh jujur sangat..kalo nak menang mula2 kena cari alliance last2 baru serang :P. Apa maksud ko taksub agama? Maksud ko agama ni kita takleh bersungguh2 la yer?

Isu azan tu bukti orang bukan islam kat Malaysia semakin berani menentang Islam. Biasa la akhir zaman ni. Semua orang benci Islam. Aku yakin PAS bukan ignore isu tu saja2. Dalam berpolitik pon kena ada taktik. Takkan tak pernah main game strategi kot...takleh jujur sangat..kalo nak menang mula2 kena cari alliance last2 baru serang :P. Apa maksud ko taksub agama? Maksud ko agama ni kita takleh bersungguh2 la yer?

nanti org cakap Islam = penipu plak... taksub parti kot maksud dia.

ya... setuju dgn penubuhan parti hampeh...

dan kita beri pada hampeh utk jadi presiden kerana dia mmg benar2 hampeh.... :ph34r:

hahaha

mana berpecah pelah

ko jadi ar presiden

kitaorg lantik, kitaorg jd majlis syura

semua org ISLAM dijemput join xkira UMNO,PAS n PKR

hahahaha

:lol::lol::lol::lol:

jap jap

macam aku salah forum

aku bkn penyokong PKR

hahaha

Edited by akuterkesima

ahahaha , PAS,PKR,UMNO pun dia jemput orang islam join gak ape tapi duk gitu gak sampai hari ni :lol:

Dalam berpolitik pon kena ada taktik. Takkan tak pernah main game strategi kot...takleh jujur sangat

Selama ni kira UMNO tak main strategi ke tapi bila PAS/PKR buat camtu baru kira strategi?Mungkin strategi tak sekepala tak dikira kot untuk UMNO.:P.Takpe aku faham maksud ko sebenarnya pasal strategi tu, tapi nampak macam takde usaha yang orang islam semalaysia boleh lihat dari PAS berkaitan isu sensitiviti umat islam malaysia nih. -_-

Penduduk bukan Islam tidak bantah laungan azan

Jimadie Shah Othman | Sep 12, 08 4:38pm

Penduduk bukan Islam di Seksyen 5 Bandar Kinrara, Puchong tidak pernah membantah penggunaan pembesar suara untuk laungan azan di Masjid Bandar Kinrara di situ.

Sebaliknya, mereka hanya memohon supaya diperlahankan penggunaan pembesar suara untuk majlis ceramah, kuliah Subuh, kuliah Maghrib serta bacaan ayat al-Quran yang menggunakan kaset dan CD sebelum sembahyang Subuh di masjid tersebut.

Menurut mereka, ini kerana ia mengganggu mereka untuk berehat atau bangun lewat, terutama pada hari Ahad dan juga untuk mengajar anak-anak mereka belajar pada sebelah malam.

Ini dijelaskan oleh seorang penduduk yang bertanggungjawab menghantar petisyen tersebut bagi pihak penduduk bukan Islam di situ, Steven Ee.

Beliau menegaskan demikian ketika dihubungi Malaysiakini untuk mengulas mengenai laporan media yang memetik bekas menteri besar Selangor, Datuk Seri Dr Mohamad Khir Toyo yang mendakwa ada usaha pihak yang dipercayai didalangi salah sebuah parti yang membentuk kerajaan Selangor, membuat petisyen membantah azan di Puchong dan Kota Damansara.

Semalam ahli Parlimen PAS bagi Kota Raja, Dr Siti Mariah Mahmud telah membuat laporan polis terhadap bekas Menteri Besar Selangor yang didakwa membuat kenyataan berbaur perkauman berhubung isu azan di Selangor.

Beliau membuat laporan tersebut di ibu pejabat polis Dang Wangi pada jam 11.30 pagi semalam.

Menurut Ee, beliau telah mengambil inisiatif untuk mengumpulkan tandatangan penduduk bukan Islam itu berhubung perkara itu.

Petisyen 189 penduduk

Ketika dihubungi Malaysiakini petang ini, Ee berkata, petisyen yang ditandatangani oleh 189 penduduk bukan Islam di situ, tidak menyebut sama sekali tentang laungan azan.

Penduduk tersebut, katanya, termasuk mereka yang tinggal di Seksyen 4 yang terletak bersebelahan dengan Seksyan 5.

Menurutnya, petisyen tersebut dihantar kepada Ahli Dewan Undangan Negeri (Adun) Sri Serdang, Datuk Mohamad Satim Diman, pada pertengahan bulan Februari lalu.

Salinan petisyen itu, jelasnya, turut diserahkan kepada pihak masjid berkenaan, juga pada pertengahan bulan Februari lalu.

Bagaimanapun, kata Ee, salinan petisyen itu dihantar ke pejabat Teresa Kok yang juga Adun Kinrara dan exco kerajaan negeri Selangor, selepas pilihanraya umum Mac lalu.

Beliau menjelaskan, pihaknya turut menghantar salinan petisyen itu kepada Teresa kerana beliau merupakan Adun yang terdekat dengan kawasan itu, selain Satim.

"Kita di peringkat bawahan ini tidak senang untuk berjumpa dengan pemimpin atasan. Saya harap pemimpin di peringkat atasan dapat berbincang mengenai perkara ini," katanya.

Minta kerjasama

Ee juga menjelaskan, petisyen tersebut diserahkan kepada Satim dengan harapan beliau dapat menjadi orang tengah bagi menyelesaikan masalah tersebut.

Pada mulanya, kata Ee, isterinya telah pergi berjumpa dengan seorang pemimpin parti komponan BN yang berpangkat 'Datuk' mengadu mengenai perkara tersebut.

Ekoran itu, katanya, pemimpin berkenaan mencadangkan supaya penduduk di situ membuat petisyen dan aduan bertulis dan diserahkan kepada Adun berkenaan.

"Ekoran itulah, saya pun mula mengutip tandatangan penduduk di situ dan serahkan kepada Datuk Satim melalui seorang pegawai Adun tersebut di pejabatnya," jelas Ee.

Ee berkata, tidak lama selepas itu beliau mendapati bunyi pembesar suara di masjid telah diperlahankan sedikit selama kira-kira dua minggu.

Bagaimanapun, katanya, bunyi pembesar suara di masjid itu dikuatkan semula seperti sebelumnya.

"Jadi kita tunggulah tengok bagaimana (perkembangannya). Takkan kita nak pindah. Saya percaya penduduk Islam di sini boleh faham apa yang kita maksudkan," katanya.

Ee berkata, beliau tidak pernah berniat untuk membantah kegiatan agama Islam di situ.

Tetapi, katanya, mereka berharap penduduk Islam di situ dapat bekerjasama dengan penduduk lain demi kesejahteraan bersama.

Ditanya mengenai kemungkinan ada petisyen lain dari penduduk di situ berhubung laungan azan, Ee berkata, beliau tidak tahu.

Kuat sangat ke pembesar suara tu ? penduduk yang komplen tu duduk dekat sangat ke dengan masjid tu , bayangkan kalau orang yang rumah dia kurang2 150-200meter pun dia kata dah kuat , macam mana dengan orang yang duduk kat dalam masjid tu ? Mungkin orang berkaitan tak kira la fahaman parti mana pun try buat kajian tengok pasal kekuatan pembesar suara tu . Mentang2 la orang islam negara ni suka bertolak ansur sangat takut lama2 jadi benda lain lak .

Penduduk bukan Islam di Seksyen 5 Bandar Kinrara, Puchong tidak pernah membantah penggunaan pembesar suara untuk laungan azan di Masjid Bandar Kinrara di situ.

Sebaliknya, mereka hanya memohon supaya diperlahankan penggunaan pembesar suara untuk majlis ceramah, kuliah Subuh, kuliah Maghrib serta bacaan ayat al-Quran yang menggunakan kaset dan CD sebelum sembahyang Subuh di masjid tersebut.

Menurut mereka, ini kerana ia mengganggu mereka untuk berehat atau bangun lewat, terutama pada hari Ahad dan juga untuk mengajar anak-anak mereka belajar pada sebelah malam.

Ape pendapat korang?

Dulu xnah pun timbul isu sebegini

Tu la pasal , dia tengok semacam lemah orang islam sekarang, dia amik kesempatan pasal kerajaan/pembangkang pun tengah sebok kumpul penyokong . Kalau kerajaan tak turut tuntutan kata ditindas , pembangkang amik kesempatan . Kalau kerajaan suruh pelankan speaker , orang islam kata kerajaan lemah/tak islamik , pembangkang amik kesempatan gak . :(

Ape pendapat korang?

Dulu xnah pun timbul isu sebegini

maap la cakap cam nie, orang cina, kalo kristiang, prangai dia tak semacam yang budar punya cina! Talak sinang sama islam :angry:

korg memandai jer ckp PAS n PKR berkiblatkan DAP (ntah btol ntah tidak)

DAP tu trok tp ade pemimpin yg ok mcm LIM GUA ENG (pemimpin rakyat)

DAP memang memperjuangkan sekular

tp korg ingat MCA n MIC n GERAKAN ok sgt ke?

MCA ke MIC dulu pernah hina ISLAM ,tp UMNO buat dunno jer (nie aku dpt tau dr laman web,xtau kesahihan dia)

akhbar pon xckp

maklumlaa patner sendiri

semua politik kotor

ape2 pon aku tetap sokong parti yg memperjuangkan ISLAM bkn bangsa

agama lagi penting :D:D

jgn baca akhbar utusan jer nanti anda ingat UMNO baik

jgn baca akhbar harakah jer nanti anda ingat PAS baik

baca semua akhbar lgi bagus

selamat menjalani ibadah puasa n selamat beramal

yg buruk tu dtg dr aku yg baik dtg dr ALLAH

sekadar pandangan

btolkan aku jika salah

Huh Huh Huh Huh...

Biasalah politik....

Pasal MIC dgn MCA hina Islam, kenapa pemimpin UMNO wat bodo jer?

Bila kes Ahmad Ismail, terus kena gantung 3 tahun keahlian...

Tp apapun bising mana MCA dgn MIC, diorg tetap ikut jer apa dirancang UMNO...

Tak mcm PAS, hanya jd pak turut DAP dgn PKR...

Walaupun terang-terangan DAP ni x suka Islam...

biasa arr orang bukan islam ni

nak lawan orang islam dia takkan berani depan depan

lawan dengan mental

arini keluar statement cakap macam-macam pasal kita

esok keluar statement lain kata lain pula

sebagai pemimpin, memang kena peka dengan benda macam tu

tapi susahnya Malaysia,

sikit-sikit DEMOKRASI

demokrasi yang berlebihan juga tak memberi makna kepada kepimpinan.

x sangka lak leh jadi camni..huhu..agak2 la klu nk berpolitik pun..

pihak mod bkn x nk tutup sub-forum camni..tunggu jer..hehehe... B)

asal nak tutup plak? takot kebenaran terbongkar? aku harap Mod jgn tutup lagi topik ni melainkan kalau dah sampai thap 'Crysis Warhead' :P ..perbincangan mcm ni mmg perlu utk rakyat berfikir memandangkan kedua-dua pihak Umno/PKR sama-sama CORUP! bialah rakyat tau kebenaran sebenar, dan ingat rakyat Malaysia terutamanya melayu bukan bodoh dah mudah dimain-mainkan! buat mane2 kerajaan yg sedang@bakal memerintah negara BEWARE! jgn sampai jd mcm kerajaan thailand..korg ingat korg ahli politik dah besar sgat! kuasa rakyat lg besar! Takbir!!!

bagus gak jahanam nie kene thn ISA

Kenapa harus ada orang macam ni dalam BERFORUM?

Kalau tak suka, jaga adab jugak.

Macam mana nak ajak lawan mental kalau sikit-sikit ikut perasaan

yukimura : kalau PR naik boleh gerenti ke tiada corruption 100% ? nama pon manusia .

BOLEH TAHAN ke?

kalau lepas zaman-zaman nabi boleh ada politik yang kotor, ni kan kita yang jauh dari zaman nabi ni , lagi la berkali ganda

Buat mane2 bangsa cine/india (bukan semua) yg ade hati nak memerintah negara Malaysia dah memperkotak-katikkan agama islam jg korg nak berangan di siang harilah! ingat! kuasa terbesar sesebuah negara adalah 1.Rakyat dan 2.TENTERA!..aku ulang TENTERA! dan boleh kata 95% tentera di malaysia adalh org islam melayu..so kalau brani rampas malaysia cubelah kalau nak merasa sangat lenyekan kete kebal Crysis-Warhead :P

Kenapa harus ada orang macam ni dalam BERFORUM?

Kalau tak suka, jaga adab jugak.

Macam mana nak ajak lawan mental kalau sikit-sikit ikut perasaan

yukimura : kalau PR naik boleh gerenti ke tiada corruption 100% ? nama pon manusia .

BOLEH TAHAN ke?

kalau lepas zaman-zaman nabi boleh ada politik yang kotor, ni kan kita yang jauh dari zaman nabi ni , lagi la berkali ganda

sbab tulah aku mewakili rakyat Melayu islam WARNING mane2 gov yg memerintah negarani jgn melampaui batas! kuasa terletak di tangan rakyat bukan gov!

yeka?

bagus2 camtu

kalau yukimura bertanding, me sokong ..

ape-ape pon mana pemimpin tak betul kasi buang jerk .

satu lagi : pada pembangkang tu jangan asyik baca harakah je , pada penyokong kerajaan jangan asyik baca utusan ;-0

Pasal isu azan tu kalo x de bantahan pon, ade jer sore yahudi DAP tu

jgn nak tipu la,kalo dan name nyer org kafir sampai bile x suke ISLAM

dah tu diaorang tu selalu buat upacara dan majlis yg memekak, x lak org nak bantah

halau hantu,dll

mmg patut ke ISA

Pasal isu azan tu kalo x de bantahan pon, ade jer sore yahudi DAP tu

jgn nak tipu la,kalo dan name nyer org kafir sampai bile x suke ISLAM

dah tu diaorang tu selalu buat upacara dan majlis yg memekak, x lak org nak bantah

halau hantu,dll

mmg patut ke ISA

Ah... DAP, bukan korang x tau serpihan dari parti PAP....

Parti PAP yg memerintah Singapura skrg....

So kalo DAP memegang tampuk pemerintahan Malaysia,

Maka Malaysia akan jadi spt Singapura...

Org melayu di anak tirikan...

Padahal kalo diikutkan sejarah, Singapura ditemui oleh Parameswara....

Tetapi kerajaan Singapura sedaya-upaya cuba menipu sejarah dgn mengatakan

Francis Light yg membuka Singapura.... Diorg seboleh-boleh nak katakan asal Singapura bukan dibuka oleh org melayu.... Maka Malaysia pun akan jd mcm tu....

hehehe melyu dengan karenah nya sendiri.. hehehe

C... mengatur langkah.. dipelajari dari tuan guru dr negara jiran...

Melyu bekas penasihat pun diketepikan...

Melyu sudah pecah kpd 3 bahagian Umnq, P@5 dan 9kr.. C... sepakat masuk D@9.. MC@ hanya b()n3ka saja huhuhuhu

Peristiwa 13 Mei tidak akan berlaku lagi hehehehe masakankan nak berlaku nanti dituduh sebagai pengga**5 dan diaorang pu|@ minta bantuan dari U5 dan <h!**... dan 5!ng***** kita mau minta bantuan dari 5apa heheheh |ndo**** k3r....

Bersatulah dalam satu parti saja..

Jangan le kita menang s0rak, k@mpung terqadai.... perkara ni boleh terjadi dalam 2 atau 3 pilihan raya umum sahaja... Melyu aja yang leh tolong melyu... bukan negara |s|@m yang lain.. Iran leh tolong ker, arab s@udi leh tolong ker OIC boleh tolong ker hehehehe masa tu jadi ler ku|! di negara sendiri..

Udah le pak Men+er! pun jadi b0neK@ jer hehehe p@ham2 ler neG3r! man3 aku ma|<sudkan... hehehehe Sejarah bakal berulang macam sejarah dahulu..

K!ta dij@jah oleh british.. t@pi aper yang jadi pada Su|tan dan pemimpin BendaHaR@, DatUk L@k5am@na, BenTr@ Luar... HanyA BonEK@ juga.. JanG@n |ah biar SeJ@raH berUlaNq 2 x...

MasA tu KErJa@n MeLYu MelKa JuG@ meNjaL@Nk@n HuKUm HuDud hehehe IS|am ad@|ah AgaM@ RasMi KeraJ@aN MelYu Melka masa DaHulu hehehehe TaPI liHat Ap@ JadI JiK@ Melyu tid@k BersAtu...

sori off topic jap..

kepada bro ''☺� Ç'' kalo nak tulis 2 lah huruf A 2 yah la guna @..pening aku nak baca..serious..ade ayat aku x paham..

pas 2 kalo parti ''PAS,PKR,DAP,MCA''..xyah la..guna ''P@5,9kr,D@9''..''<h!**,5!ng*****''..tulis je ayat sebenar jer...penyudahnya aku pun malas nak baca apa yang ko post..pening..tapi aku nie boleh la faham sikit2...kalo orang2 tua baca x tahu la diorg paham ke x.. :wacko:

sekadar teguran jgn ambik hati lak..aku x de niat ape2.. :)

Edited by SiR_FAiZ

sori off topic jap..

kepada bro ''☺� Ç'' kalo nak tulis 2 lah huruf A 2 yah la guna @..pening aku nak baca..serious..ade ayat aku x paham..

pas 2 kalo parti ''PAS,PKR,DAP,MCA''..xyah la..guna ''P@5,9kr,D@9''..''<h!**,5!ng*****''..tulis je ayat sebenar jer...penyudahnya aku pun malas nak baca apa yang ko post..pening..tapi aku nie boleh la faham sikit2...kalo orang2 tua baca x tahu la diorg paham ke x.. :wacko:

sekadar teguran jgn ambik hati lak..aku x de niat ape2.. :)

iyer ker ko pening hehehehe

Aku pon tak tahu kenapa jadi cam tu... Orang tertentu je leh paham mende tu cam ko hehehe :lol:

iyer ker ko pening hehehehe

Aku pon tak tahu kenapa jadi cam tu... Orang tertentu je leh paham mende tu cam ko hehehe :lol:

jap lagi mesti ko kene sound ngan TJ Arif or mod2 lain.. :ph34r:

sori off topic sekali lagi..ok2 teruskan berforum.. :blush:

Edited by SiR_FAiZ

Nampak mcm sepi je kat sini..

Takpe la..

Lawan Tetap Lawan...

bagus gak jahanam nie kene thn ISA

andaikata dia jahanam n kene ISA

nape plak si ahmad UMNO pulau pinang xkene ISA

nie namanye double standard :rolleyes:

Huh Huh Huh Huh...

Biasalah politik....

Pasal MIC dgn MCA hina Islam, kenapa pemimpin UMNO wat bodo jer?

Bila kes Ahmad Ismail, terus kena gantung 3 tahun keahlian...

Tp apapun bising mana MCA dgn MIC, diorg tetap ikut jer apa dirancang UMNO...

Tak mcm PAS, hanya jd pak turut DAP dgn PKR...

Walaupun terang-terangan DAP ni x suka Islam...

ko nie berkecuali ke sokong mana2 nie? <_<

Nampak mcm sepi je kat sini..

Takpe la..

Lawan Tetap Lawan...

:ph34r::ph34r:

Buat mane2 bangsa cine/india (bukan semua) yg ade hati nak memerintah negara Malaysia dah memperkotak-katikkan agama islam jg korg nak berangan di siang harilah! ingat! kuasa terbesar sesebuah negara adalah 1.Rakyat dan 2.TENTERA!..aku ulang TENTERA! dan boleh kata 95% tentera di malaysia adalh org islam melayu..so kalau brani rampas malaysia cubelah kalau nak merasa sangat lenyekan kete kebal Crysis-Warhead

sbab tulah aku mewakili rakyat Melayu islam WARNING mane2 gov yg memerintah negarani jgn melampaui batas! kuasa terletak di tangan rakyat bukan gov!

sokong :wub:

off topic

selamat pagi :P

Edited by akuterkesima

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...