Jump to content
Sign in to follow this  
pidos

Tutup Sementara Sub Topik Politik

Recommended Posts

abg mod... tutup je la sementara topik politik sepanjang bulan ramadhan nie.... pas raya baru bukak balik...]

bukan apa... umpat-mengumpat, kkutuk-mengutuk, tuduh-menuduh, keji-mengeji, fitnah-menfitnah yg tak dapat dielak dalam sub forum nie merosakkan kemuliaan bulan puasa jer.... so, ada baiknya abg mod tutup sementara sub forum nie... x rugi apa2...

Baik tutop terus forum.. bulan puasa ke tak bulan puasa sama je, patutnya kita gunakan cabaran di bulan puasa ni utk mengawal emosi amarah.

Kalau takde ruangan politik nanti:

1) Bila cerita masalah Internet, berkait plak modem, pastu berkait dengan line Internet, pastu berkait dengan TMnet, dari TMnet berkait dengan GLC, dah masuk politik.

2) Bila cerita pasal linux, mesti nak cerita pasal open source, nanti mesti masuk politik.

3) Kat jual beli pun sama, kalau barang dijual tu mahal, pembeli salahkan penjual, pastu penjual salahkan petrol, sapa yang kawal petrol? Petronas, Petronas tu sapa kawal? :lol:

4) Nanti menyusahkan mod, bila mod banyak kerja, tensen, ditambah pulak ada penyakit kencing manis darah tinggi lagi parah..

Esok bila politik dah stabil, ekonomi stabil, negara aman maju dan jaya, rakyat senang.. nak tutup masa tu.. tutop laa... :D

Edited by AbgBeca

apehal pulak nak tutup forum?aku sokong kalau stopkan dulu topik politik,bukan tutup forum,(aku tak paham la pemikiran org yg cetek mcm ni... <_<

Baru betul... Mod ada warn hdroxy sekali... Takde la aku je kena warn. Baru adil. Harap terus bersikap adil memandangkan majoriti di putera.com ni sokong Pakatan Rakyat..

Jangan close.. Close lagi 10hari nak kat raya ke.. ok la. Selagi 16September belum muncul, jangan close... Nak ulas lepas 16September lagi..

p/s: hdroxy, ko punya warn dah brp percent? :huh: Ke tak kena?

Edited by Superior

negara malaysia kan negara demokrasi..freedom of voice.....

yang salah kita betulkan....yg betul kita perbetulkan lagi

democracy, hero of Malaysia :mellow:

terpulang pada mod, rasanya2 patut ditutup sementara :ph34r: aman sikit Solat Tarawikh

Negara Malaysia dah Merdeka 51 tahun tp malangnya rakyatnya masih dijajah lagi oleh penjajah. ^_^

Demokrasi untuk kebebasan bersuara yang bertiangkan fakta, kebenaran dan hukum hakam dunia bukan sindiran, kutukan, cemuhan, fitnah dan kata lontaran kasar yang berasaskan propaganda.

Edited by fenzo

kenapa nk tutup plak?moderator dh jalankan tugas yg mencarut-carut dh slalu kena amaran.aku tengok dh ada perubahan cara2 kita berforum kat putera ni.dh agak terkawal.cuma sekali-ekala jer ader yg tersasul.ok la tu.

Baik tutop terus forum.. bulan puasa ke tak bulan puasa sama je, patutnya kita gunakan cabaran di bulan puasa ni utk mengawal emosi amarah.

Kalau takde ruangan politik nanti:

1) Bila cerita masalah Internet, berkait plak modem, pastu berkait dengan line Internet, pastu berkait dengan TMnet, dari TMnet berkait dengan GLC, dah masuk politik.

2) Bila cerita pasal linux, mesti nak cerita pasal open source, nanti mesti masuk politik.

3) Kat jual beli pun sama, kalau barang dijual tu mahal, pembeli salahkan penjual, pastu penjual salahkan petrol, sapa yang kawal petrol? Petronas, Petronas tu sapa kawal? :lol:

4) Nanti menyusahkan mod, bila mod banyak kerja, tensen, ditambah pulak ada penyakit kencing manis darah tinggi lagi parah..

Esok bila politik dah stabil, ekonomi stabil, negara aman maju dan jaya, rakyat senang.. nak tutup masa tu.. tutop laa... :D

Tak boleh tahan aku gelak baca benda ni. :D Betul tu, aku pun setuju jugak. Kekadang bila dah terlalu terikut emosi, kisah makcik jual karipap kat pasar Ramadhan pun boleh dipolitikkan.

demokrasi tu kan tinggalan penjajahan barat...... sistem kita yang original adalah pemerintahan beraja iaitu hasil tinggalan sistem islam iaitu KHILAFAH.... nak bandingkan antara sistem demokrasi dengan sistem khilafah sama la perbandingan antara hukum sivil dengan hukum hudud.... hukum hudud nampak jer kejam dan xrelevan, tapi hudud inilah yang terbaik di sisi allah sepanjang zaman.....

wallahualam.......

Tak boleh tahan aku gelak baca benda ni. :D Betul tu, aku pun setuju jugak. Kekadang bila dah terlalu terikut emosi, kisah makcik jual karipap kat pasar Ramadhan pun boleh dipolitikkan.

2 lah kita orang melayu..sedar2 x sedar benda kecik je nak dipolitikkan.. :lol:

2 lah kita orang melayu..sedar2 x sedar benda kecik je nak dipolitikkan.. :lol:

tu la pasal,aku pelik pada aku tak perlu tutup tapi stop sekejap sementara menghormati bulan ramadhan,kadang kala kita menaip ikut perasaan sampai yg ada ucap perkataan 'bacul' (mudah betul menilai org <_< )

ingatlah setiap amalan atau kesalahan kita tetap dikira walaupun sebesar zarah... -_-

P.S setuju memito ckp diam lebih baik dari berkata2 yg tidak benar...

Edited by Tun loy_azloy

Assalamualaikum kepada semua warga Putera.

Kalau dibaca tajuk topik ini, ia tidak berkaitan langsung dengan politik, tetapi percaya la kata saya, jika dibiarkan berlarutan maka tajuk ini akan "ditarik" menjadikan ia satu isu politik.

Pada pendapat saya, jika ditutup sekali pun sub forum politik ini, tidak bermakna forumer putera tidak boleh bersuara. Mereka tetap juga akan bersuara. Silap silap haribulan dibahagian perkakasan juga akan timbul isu politik ! :P .

Nak menutup sub forum memang senang, tetapi nak menutup mulut, hati dan fikiran forumer2 yang mempunyai fikiran politik memang susah, dan memang tidak boleh pun.

Jadi pihak putera masih mengamalkan sikap terbuka, semua forumer boleh menyampaikan masej politik mereka di bahagian ini tetapi mestilah mengikut syarat syarat yang telah ditetapkan diatas.

Sampaikan masej anda dengan berhemah barulah orang lain akan mengikut fahaman politik anda.

Jika anda ingin menyuruh orang lain mengikut dan menyertai fahaman politik anda, tetapi sikap, perkataan dan kelakuan anda lari dari batas batas Islam , orang akan mengatakan bahawa anda adalah seorang yang munafik.

Cakap tak serupa bikin.

Amalkan cara Islam , tunjukkan jalan dan cara Islam sebenar, baru orang lain akan tertarik dengan Islam.

Tidak perlu kutukan, tidak perlu makian, tidak perlu hasutan, dan tidak perlu jeritan !!..

Wassalam..

Edited by TJ-Ariff

setuju2 hehe..

bukan kisah makcik je, kisah apa2 pun last2 masuk politik gak..

kesimpulannya hidup kita ni takleh lari dr politik.. :lol: politik sebahagian dr hidup kita

setuju2 hehe..

bukan kisah makcik je, kisah apa2 pun last2 masuk politik gak..

kesimpulannya hidup kita ni takleh lari dr politik.. :lol: politik sebahagian dr hidup kita

Boleh kata mana-mana ja semua nak cerita pasal politik. La ni budak-budak sekolah rendah pon dah pandai pilih parti mana parti mana.

Naik teksi driver cerita pasal politik

Naik bas orang sebelah cerita pasal politik

Orang berniaga cerita pasal politik

Sampaikan aku sendiri yang bawak beca pun kena cerita dengan pelanggan pasal politik, mana taknya.. jalan sana sini asyik berlobang-lobang. Ini Samy Vellu la dulu punya kerja ni.

Baru betul... Mod ada warn hdroxy sekali... Takde la aku je kena warn. Baru adil. Harap terus bersikap adil memandangkan majoriti di putera.com ni sokong Pakatan Rakyat..

Jangan close.. Close lagi 10hari nak kat raya ke.. ok la. Selagi 16September belum muncul, jangan close... Nak ulas lepas 16September lagi..

p/s: hdroxy, ko punya warn dah brp percent? :huh: Ke tak kena?

nak tau ker? x payahlah... baik ko bersyukur dengan warn yang ko ader.. hehe :P

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...