Jump to content
aeryxz'

Saiful Bersumpah Diliwat Anuar

Recommended Posts

Aku teringat post2 yang memburukkan en. ramlang porigi nih , mungkin penyokong hardcore pkr telah memaafkan dia berkuatkuasa setelah dia (en ramlang) menyokong anwar .. lol

sakng bukan masalah najman ke hdroxy ke hampeh ke kat sini.. sakng masalah saiful yg telah terjebak dgn sesuatu yg amat berat.. kalo korang kenal dia kasiklah nasihat supaya dia kembali kepangkal jalan.. excl.gif

memang bukan masalah aku ke sesape ke tapi post najman tu tak elok la kita nak sebarkan untuk memburukkan si saiful tu atau pun sesiapa sahaja . Buat dosa je .

Edited by hampeh

aku pi malaysian today dan link2, dalam tuh ada komen2 yg aku dpt

ASK4u - I saw your face (under duress) during the ceremony.You're trully a god fearing muslim

Nero287 - Viva le PKR!! This is an example of a good Muslim.

http://www.youtube.com/watch?v=Ltm70cmEC2U

Syabas Uztaz, Ustaz lebih mula dari Mufti Perlis dan juga pengerusi Majlis Fatwa - anak labu

so bermula pada saat ini, kerana Ustaz Porigi memihak pada PKR, diumumkan Ustaz Porigi adalah diantara ustaz2 yg sah dan betul. dan dakwaan dan fitnah PAS dan PKR Ustaz Porigi adalah org UMNO yg mempolitikkan dan memjual agama serta di'beli' umno ditarik serta merta. :)

aap2 pon, aku rasa senario ini akan berubah dan menjadi seperti asal jika Ustaz Porigi mengatakan sumpah Saiful sah. :P

Edited by hdroxy

so bermula pada saat ini, kerana Ustaz Porigi memihak pada PKR, diumumkan Ustaz Porigi adalah diantara ustaz2 yg sah dan betul. dan dakwaan dan fitnah PAS dan PKR Ustaz Porigi adalah org UMNO yg mempolitikkan dan memjual agama serta di'beli' umno ditarik serta merta

aap2 pon, aku rasa senario ini akan berubah dan menjadi seperti asal jika Ustaz Porigi mengatakan sumpah Saiful sah.

nope, die sendiri ckp sumpah saiful tidak sah :mellow:

Alhamdulillah, Uztaz Ramlang Porigi tlah membuat perakuan, dan nasib baik die x bersumpah :blush: . alangkah indahnya jika ketiga2 rakaman sumpahan itu disiarkan :rolleyes:

btw, video liwat mungkin adalah strategi terburuk dan terakhir bagi pihak biru pekat demi meyakinkan Anwar ni seorang kaki laki/pompuan, dan Sesungguhnya Allah telah memberikan jalan atau bukti jikalau salah seorang ini ada niat yg buruk, ternyata anda sendiri boleh nilai sendiri :unsure:

nope, die sendiri ckp sumpah saiful tidak sah :mellow:

mane syg?

anyway...

Di KUALA LUMPUR, Mufti Wilayah Persekutuan Datuk Wan Zahidi Wan Teh pada sidang media sebentar tadi berkata, beliau sangsi dengan kredibiliti Ramlang yang mengeluarkan fatwa atau bercakap mengenai sesuatu tanpa merujuk kepada kitab.

Beliau menjelaskan, sumpah dibuat Saiful adalah sah di sisi Islam.

Sidang media itu bertujuan memperjelaskan tindakan Ramlang muncul dan memberi kenyataan di umum di sini malam tadi.

http://www.mstar.com.my/cms/content.jsp?id...ab2e80-8114ad9f

se jentera PKR semua, Mufti Wilayah Persekutuan Datuk Wan Zahidi Wan Teh adalah target anda seterusnya wokeh. :P

http://www.mstar.com.my/cms/content.jsp?id...ab2e80-8114ad9f

se jentera PKR semua, Mufti Wilayah Persekutuan Datuk Wan Zahidi Wan Teh adalah target anda seterusnya wokeh. :P

bagaimn pula dgn ini...

http://www.mstar.com.my/cms/content.jsp?id...ab2e80-6741f02d

http://www.mstar.com.my/cms/content.jsp?id...ab2e80-ea2aff56

lol...sakit kepala + perut aku gelak baca post ko hdroxy ..

*menunggu kemunculan posting-posting berkaitan mufti wilayah persekutuan *

Aku teringat post2 yang memburukkan en. ramlang porigi nih , mungkin penyokong hardcore pkr telah memaafkan dia berkuatkuasa setelah dia (en ramlang) menyokong anwar .. lol

memang bukan masalah aku ke sesape ke tapi post najman tu tak elok la kita nak sebarkan untuk memburukkan si saiful tu atau pun sesiapa sahaja . Buat dosa je .

aku rase aku x buat dosa.aku just post yg aku pikir bende tuh betol..

ikot lojik lah.klau betol SAYFOOL tuh warak..asal time DSAI buat tuh dier x melawan.

dier takot DSAI ker Allah..cube korang pikir skit..

pastu dier kate dier kene main bontot dekat 1jam lebih..

DSAI dah tua x patahker tulang dier.

pastu SAYFOOL kat mude..x kat dier x nak melawan..

simple persoalan larh.pikir dan renung2kan lah

aku rase aku x buat dosa.aku just post yg aku pikir bende tuh betol..

ikot lojik lah.klau betol SAYFOOL tuh warak..asal time DSAI buat tuh dier x melawan.

dier takot DSAI ker Allah..cube korang pikir skit..

pastu dier kate dier kene main bontot dekat 1jam lebih..

DSAI dah tua x patahker tulang dier.

pastu SAYFOOL kat mude..x kat dier x nak melawan..

simple persoalan larh.pikir dan renung2kan lah

ikut ko lah , kalau ada orang gi sebar message tu kira ko bersubahat la sekali buat dosa . Malas nak cakap panjang2

Tak semestinya benda ko fikir tu betul ,lepas tu ko suruh orang lain sebarkan pulak .. renung2kan lah

Edited by hampeh

Tadi aku baru ajer lepas tengok sidang akhbar mufti wilayah Persekutuan (tak silap akulah) mengenai Ramlang dan sumpah Saiful kat TV3. Sesiapa yang tengok sidang akhbar itu sila beritahu aku kenapa air muka mufti tu nampak takut dan kenyataannya tak berapa meyakinkan. Aku salah tengok ker @ beliau sememangnya gementar dihadapan kamera.

P/S: Aku berharap agar mufti - mufti yang ada kat Malaysia ini membuat kenyataan bersama tanpa dipengaruhi politik dalam hal sumpah ini. Sebab benda ni dah mengelirukan ramai orang. ^_^

Tadi aku baru ajer lepas tengok sidang akhbar mufti wilayah Persekutuan (tak silap akulah) mengenai Ramlang dan sumpah Saiful kat TV3. Sesiapa yang tengok sidang akhbar itu sila beritahu aku kenapa air muka mufti tu nampak takut dan kenyataannya tak berapa meyakinkan. Aku salah tengok ker @ beliau sememangnya gementar dihadapan kamera.

P/S: Aku berharap agar mufti - mufti yang ada kat Malaysia ini membuat kenyataan bersama tanpa dipengaruhi politik dalam hal sumpah ini. Sebab benda ni dah mengelirukan ramai orang. ^_^

kat Permatang Pauh, Ramlang Porigi dilaporkan membuat kenyataan berikut dalam ceramah tajaan PKR..

1) He said that he had not conspired with anyone in relation to Saiful’s ’swearing on the Qur’an’ episode

2) He said that he had been directed by his ‘orang atasan untuk menyaksi sumpahan Saiful’.

3) He clarified that he had nothing to do with the preparation of the text of that which Saiful uttered in the course of that ’swearing on the Qur’an’ episode. He felt that the text might have been prepared by Saiful’s lawyer or someone else.

4) He said that in his experience someone who was steeped in faith, when going through a sumpah mubahalah would display signs of fear. Saiful, he said, showed none of those signs.

5) In fact, in the course of uttering the recitations, he said, Saiful had made mistakes of pronunciation and the date of the alleged offence.

6) He then opined that ’sumpah laknat Saiful adalah atas dirinya sendiri’ and then based on his knowledge, and that if something akin to what Saiful had done ( sumpah mubahalah ) was to be carried out, it had to be after the evidence taking process had been exhausted and in the presence of both parties concerned.

muka takut salah, muka x takut pon salah... :P

Edited by hdroxy

so bermula pada saat ini, kerana Ustaz Porigi memihak pada PKR, diumumkan Ustaz Porigi adalah diantara ustaz2 yg sah dan betul. dan dakwaan dan fitnah PAS dan PKR Ustaz Porigi adalah org UMNO yg mempolitikkan dan memjual agama serta di'beli' umno ditarik serta merta. :)

aap2 pon, aku rasa senario ini akan berubah dan menjadi seperti asal jika Ustaz Porigi mengatakan sumpah Saiful sah. :P

se jentera PKR semua, Mufti Wilayah Persekutuan Datuk Wan Zahidi Wan Teh adalah target anda seterusnya wokeh.

mmglah secara waras sesiapa pon akan mengiktiraf sesuatu kebenaran, jadi jika ustaz ni sedar dan menyatakan sesuatu fakta yg benar ia amat perlu diketangahkan demoi menyangah fitnah durjana.

ko ni hdroxy, sekadar buat reply kat sini dgn ayat mengiakan fakta org lain dgn nada sinis.. seolah2 memperli.. ko tak balas balik dgn hujah2 dan fakta yg membina.. ko hanya umpama provokasi dan tak ubah seperti badut BeEnd utk meyemak disini dgn ayat2 tin kosong yg jelas tiada isi dan hanya copy paste dan buat double meaning.. apa masalh ko?

cubalah gunakan forum ni utk berbincang, tak kiralah walau tidak sependapat.. aku sound je jgn marah aku lak hehe.. :lol:

Dari dulu lagi aku tak percayakan Anwar

habis tu ko percayakan sape? najib?

Dari dulu lagi aku tak percayakan Anwar

Dulu aku Pro Anuar..

Kalau dia datang.. Aku adalah antara jentera yang bergerak bersamanya..(walaupon aku di sek menengah)

Aku adalah antara orang yang menentang Mohd Sabu bila mohd sabu ni mengeluarkan kenyataan (gelaran kepada Anuar) yang Anuar ni 'Anuar Al Jub*ri'..

Tapi... emmm.. Hope dia leh jadi YB semula.. dan jangan jadi PM dah la :ph34r:

---------------------

Sekarang Ustaz Porigi dipuja2 pula.. hehehe.

Kalau (kalau je) saipul pula kata dia dibayar oleh najib.. camna pulak ek..

hehe kalau la dia mengaku (saiful )

orang-orang terlibat ( najib ke, sesiapa pun la ) = OWNED

sila rujuk google image untuk maksud owned...

Dulu aku Pro Anuar..

Kalau dia datang.. Aku adalah antara jentera yang bergerak bersamanya..(walaupon aku di sek menengah)

Aku adalah antara orang yang menentang Mohd Sabu bila mohd sabu ni mengeluarkan kenyataan (gelaran kepada Anuar) yang Anuar ni 'Anuar Al Jub*ri'..

Tapi... emmm.. Hope dia leh jadi YB semula.. dan jangan jadi PM dah la :ph34r:

---------------------

Sekarang Ustaz Porigi dipuja2 pula.. hehehe.

Kalau (kalau je) saipul pula kata dia dibayar oleh najib.. camna pulak ek..

pasal ko rasa dia tak boleh jadik PM? kasik dalil sikit?? sedangkan dia lah tokoh yg paling layak sakng ni.. sbb dia yg sepatutnya pon jadik PM slps Tun tp disebabkan fitnah oleh Tun yg genius politik tu dia dijatuhkan.. PakLah ke Najib ke dulu panggil boss gak kat Anwar ni.. hehe

sedangkan dia lah tokoh yg paling layak sakng ni..

....tak tahan gelak tapi kalau dia jadi pun rezeki dia la kot. :) . Abes semua pendapat peribadi orang lain(kalau dia taknak bagitau) ko nak tau apsal orang lain tak suka anwar jadi pm .. :lol:

anwar mesti suka penyokong dia camni .. :D

....tak tahan gelak tapi kalau dia jadi pun rezeki dia la kot. :) . Abes semua pendapat peribadi orang lain(kalau dia taknak bagitau) ko nak tau apsal orang lain tak suka anwar jadi pm .. :lol:

anwar mesti suka penyokong dia camni .. :D

org lain tu sape?? ramai ke??.. ko kena ingat kalau dibuat undi penduduk malaysia ni sape penyokong DSAI dan siapa tidak, aku berani potong semua jari kaki ko.. yg majoriti ramai sokong DSAI.. ko tgklah kat mana2 VOTE sekali pon... takde satu yg tidak memihak kpd DSAI.. cth paling dekat ialah VOTE dekat putera ni jela... 3 kali ganda sokong beliau.. abih tu setakat org jenis GAP mcm kamu ni tak suka takde hal.. malah ko tak layak pon utk sokong dia sbb ko tu takde pendirian.. jenis tak tahu buat keputusan.

ko tgk mana2 ceramah DSAI, hampir jutaan org dtg beri sokongan.. ko tgk masa penamaan calon kat PP?? mana2 sajalah.. ni tandanya org sukakan DSAI lebih ramai drp yg anti belaiu kecualilah saiful and the geng yg jadi duri dlm daging. :ph34r:

org lain tu sape?? ramai ke??

aku merujuk post ko yang ni ,ramai ke tak ntahla ..

pasal ko rasa dia tak boleh jadik PM? kasik dalil sikit??

maka orang yang dimaksudkan tu adalah malayNUX.

.. ko kena ingat kalau dibuat undi penduduk malaysia ni sape penyokong DSAI dan siapa tidak, aku berani potong semua jari kaki ko..
.

jari kaki aku lak ... :lol:

ko tgk mana2 ceramah DSAI, hampir jutaan org dtg beri sokongan.. ko tgk masa penamaan calon kat PP?? mana2 sajalah.. ni tandanya org sukakan DSAI lebih ramai drp yg anti belaiu kecualilah saiful and the geng yg jadi duri dlm daging. :ph34r:

:lol: hanya penyokong hardcore yang exaggerate bilangan orang yang datang tunjuk sokongan ceramah ... paling kuat pun puluh ribu ,aku rasa . Kalau ko ada bukti jutaan orang tu , boleh kongsi :).

Seorang kenalan aku yang kerja di RTM cakap dua hari lepas..salah satu faktor Anwar tak berani nak bersumpah seperti mana yang diminta, sebab beliau takut bila beliau bersumpah yang dia tak buat..(pada hal dia buat) maka dia akan terus dapat balasan..tak sempat nak masuk calon..jadi..dari mengambil risiko yang begitu besar..ada baiknya beliau ambil jalan selamat (setidak-tidaknya untuk setakat ini..)..JANGAN BERSUMPAH..dan bagilah alasan 'apa-apapun'.. penyokong-penyokong setianya pasti akan berada di belakangnya juga..Begitulah adanya..

Edited by aczan

aku merujuk post ko yang ni ,ramai ke tak ntahla ..

maka orang yang dimaksudkan tu adalah malayNUX.

.

jari kaki aku lak ... :lol:

:lol: hanya penyokong hardcore yang exaggerate bilangan orang yang datang tunjuk sokongan ceramah ... paling kuat pun puluh ribu ,aku rasa . Kalau ko ada bukti jutaan orang tu , boleh kongsi :).

boring betul berhujah dgn ko ni.. suka merepek.. cubalah ko jawab sikit persoalan aku tu baru lah best dan tunjuklah sikit ilmu.. ternyata ko mmg hampeh spt nama ko... ko ingat tak himpuan bersih dulu tu.. org tu pon sbb kena sekat sana sini dgn polis.. aku tak cakap figure sejuta aku kata hampir jutaan tu melambangkan lautan manusia di lembah kelang.. BN tak pernah mampu dpt sokongan mcm ni w/pun disogok duit sekali pon.

Seorang kenalan aku yang kerja di RTM cakap dua hari lepas..salah satu faktor Anwar tak berani nak bersumpah seperti mana yang diminta, sebab beliau takut bila beliau bersumpah yang dia tak buat..(pada hal dia buat) maka dia akan terus dapat balasan..tak sempat nak masuk calon..jadi..dari mengambil risiko yang begitu besar..ada baiknya beliau ambil jalan selamat (setidak-tidaknya untuk setakat ini..)..JANGAN BERSUMPAH..dan bagilah alasan 'apa-apapun'.. penyokong-penyokong setianya pasti akan berada di belakangnya juga..Begitulah adanya..

ada gak org mcm ko ni.. :lol:

boring betul berhujah dgn ko ni.. suka merepek.. cubalah ko jawab sikit persoalan aku tu baru lah best dan tunjuklah sikit ilmu.. ternyata ko mmg hampeh spt nama ko... ko ingat tak himpuan bersih dulu tu.. org tu pon sbb kena sekat sana sini dgn polis.. aku tak cakap figure sejuta aku kata hampir jutaan tu melambangkan lautan manusia di lembah kelang.. BN tak pernah mampu dpt sokongan mcm ni w/pun disogok duit sekali pon.

sorry la memboringkan ko , eh bukan aku jawab ke soalan ko ? :blush: . Kata la hampir sejuta ke , ni tulis" hampir jutaan" 'an' itu menunjukkan lebih sejuta dah tu . Jangan la post benda misleading lain kali . :lol: . Taktau la pulak negara lain tiada polis kawal demonstrasi dorang . Naya orang yang tak join demonstrasi tu ingat polis tak buat kerja + rasa keselamatan dan harta benda terancam dengan demonstrasi tu .

ada gak org mcm ko ni.. :lol:

2x5

kenalan ko ade bukti?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...