Jump to content
aeryxz'

Saiful Bersumpah Diliwat Anuar

Recommended Posts

pelik betol korang ni.. topik pasal lain, korang bincang pasal benda lain plak..

please stay on topic.

pening nanti..

tolong beri perhatian.

kalau dah terpseong sangat close jela kot . Biar ada thread baru yang lebih mudah untuk dimanage mods

yg aku herannye anuar tu ade PID (Prolapse Intervetebral Disc) - dlm bahase perubatan...... atau kate lainnye diska vetebra die trgelincir mnyebabkn permasalahan saraf tunjang....biasenye orang yg kene mnde ni die punye anu dh tk bole naik....mcmane si saiful tu mngaku die di liwat?? mnde ni tk masuk akal langsung....lantak la...biar la polis ngn lawyer je yg buat kje diorang, kite dengor je la kputusannye....ni sekadar prmainan politik

esaterror80 buat lawak ah. ahaha. kalo spinal cord rosak, mana boleh anwar berjalan / pusing pinggang dan buat tarian india cam kat youtube tuh. adus, ada2 jer.

btw Najib dah bersumpah pasal atantuya (http://malaysia-today.net/2008/content/view/11688/84/), pastuh dikatakan kata Najib Hindu (cuba tgk kat bawah news tuh).

nih jgn jadi cerita cam sapa tah yg india razak baginda. mula2 semangat ngan anuar ibrahim bersumpah hubungan najib ngan sapa tah. pastuh esok plak, bersumpah yg sumpah hari lepas x betul. ahaha

nampak sgt terdesak. putar alam betul.

apa2 pon, Anwar bila lagik?

Edited by hdroxy

Korang sedarlah.... Antara tanda-tanda kiamat ialah org yg batil diangkat jd pemimpin...

AKu bukan nak sokong UMNO atau BN... Tp Anwar ni layak ke jd pemimpin?

Sdgkan Malaysia ni pun nak dijualnye kat Amerika?

Korang sedarlah.... Antara tanda-tanda kiamat ialah org yg batil diangkat jd pemimpin...

AKu bukan nak sokong UMNO atau BN... Tp Anwar ni layak ke jd pemimpin?

Sdgkan Malaysia ni pun nak dijualnye kat Amerika?

.....legasi peninggalan che det <_<

kalau dah terpseong sangat close jela kot . Biar ada thread baru yang lebih mudah untuk dimanage mods

bukan tak nak close, tp aku masih hormat lagi kat korang yg nak cakap pasal benda ni.

cuma tolong jgn off topik byk sgt...

tu aje..

jgn flamming,

.....legasi peninggalan che det <_<

malam ni je...2 orang lg ahli politik buat pengakuan sumpah (dlm buletin utama), lepas ni sape lak nak buat pengakuan sumpah......macam memain....aku penah kenal ngan ustaz, tok guru, xde buat2 sumpah....aku sendiri pun gerun ngan sumpah...takut kita x sedar kita salah @ sebaliknya....salah satu petanda dunia nak kiamat

gerun kalau salah. apa2 pon, aku heran ah. cam sumpah keatas najib yg ditarik balik keesokanya, sumpah najib hindu, korang rasa kaum 'tuh' ingat kita org Islam main2 sumpah jer ker?

Edited by hdroxy

Kalau kes mongolian girl tu sememangnya point yang disebut-sebut dalam kempen DSAI lebih dari 50% pada setiap syarahan dia mesti nak selitkan najib dan pompuan uang dinyahbukti guna C4. Padahal yang selidik dan lucutkan jawatan dia dari pemimpun kedua tu adalah Tun Dr. Mahathir. Tapi kenapa dia senyap dan pendamkan nama Tun tu?

Persoalan ni kita masih tak tahu coz sibuk dengan dunia IT sangat agaknya. Kes liwat tu kes maruah kalau orang miskin yang tak berjawatan a.k.a orang biasa pun akan melenting bila dituduh. Bila kes salahguna kuasa pula tu memang patut diambil tindakkan I.S.A dan memang patut disoal dalam tahanan.

Najib,..taklah sebetul mana orang tua tu. Hal agama dia or anak dia cam kafir tu adalah musibah tapi itu bukan point utama. Tujuan adalah membetulkan apa yang salah terlebih dahulu dengan pendekatan agama sebagai tunjang utama. Setakat ni agama,..smua parti melayu kata pertahankan agama. PKR, UMNO, PAS tapi ketiga-tiga ada buat silap.

Seperti dibincangkan PPP nampak macam untuk Anuar setakat ini. Dalam post aku yang lain aku kata residen Permatang Pauh sakit otak. ...aku tak sindir or apa2 yang boleh dikelaskan sebagai sindiran. Mana yang derang pilih.. PKR? kalau menang pun tak lebih dari take over cam rampas kawasan saja. Padahal semua yang ada dah bertapak seperti pembagunan, ekonomi, hospitality dan education tu sapa yang bagi? cuba lah jelaskan,..pastu tetiba nak take over saja tahunya.

Lihat sekarang Perak macamana.

Dalam kes Liwat dahlah tak cuba pertahankan sekeras-kerasnya kalau dia tak bersalah pastu kes salahguna kuasa pun dia takda point kukuh untuk nak lpaskan diri. Apa connection dia ngan U.S masa kegawatan ekonomi dulu, tu semua penyiasat dah siasat dan kemukakan kepada Tun Dr. Dah berapa tahun Tun bagi peluang supaya dia buktikan tidak bersalah hatta sampai sekarang.

Saiful pula entah kenapa berani semacam pulak,..sebelum ni slamba jer ngan muke jembu dia tu. Tetiba dia bersumpah. Jawapan semestinya untuk mempengaruhi pilahan raya. Betul atau tak sumpah dia kita tak tahu. Tapi masih berani ke kita nak melabel saja. Lainlah kita dah nampak jalan lain.

P/S-Orang yang disuspect sebagai mengancam keselamatan negara memang patut disiasat dalam tahanan. Lagi2 kalau sebangsa dan seagama. Lagi bahaya tu.

lol, Tun tuh cerita lama, xkan setiap masa nk selitkan Tun je, skrang nih die tertumpu pd masalah negara skrang, yg isu2 lps, no problem, die boleh maafkan tpi xkan lupakan :ph34r:

yg psl kes Lay-what nih, dah maleh dah nk ulaskan. rakyat pun tahu tentangnya serta kesudahannya :blink: . in fact, klau DSAI bersumpah, ini akn menambahkan lagi masalah kpd die dan memberi kesempatan utk para media BN utk menghentamnya. contoh= (Sumpah Anwar Tipu, Saiful terang menerang jujur dan ikhlas dan penuh keimanan), anwar main2kan agama, sumpahan tanpa gagap2 adalh strategi anwar, anwar menyamar sebagai Islam :wacko: :wacko: . biarlah dieworg beranggapan DSAI ni kafir tpi penyelesaian yg cpt dan tanpa berfikir tidak akn pergi kemana2

yg psl najib and his kafirun wife and son, musibah?? kalu dah tiap2 hari tu bukan musibah, tetapi amalan :mellow:

nmpk sgt org yg sokong kpd UMNO melihat cara pemerintahannya, bukan dari segi Islam dan hukum2nya. minta maaflah kalau salah tutur kata, hampir tiap2 hari pengguna internet skrang sering bagi komen/pandangan, namun terpulanglah kpd manusia itu sendiri samada nk percaya atau tidak.

and, skrang ni musim bersumpah, betul tak??

siapa ntah hari tu tanya kenapa tpm tak sumpah , bila dia dah sumpah .Dikatakan hindu .... alahai ,pandai betul dorang ni main pusing2 . Bila sumpah kata memainkan islam bila tak sumpah dikatakan takut kerana bersalah.. X|

yg psl najib and his kafirun wife and son, musibah?? kalu dah tiap2 hari tu bukan musibah, tetapi amalan mellow.gif

siapa la ko gi cop kafirun kat dorang tu ? Kalau post pun biarla beradab ok ? .

ntah, sekarang ni kat TV.. sikit-sikit sumpah, sikit-sikit sumpah. Aku kalau tak buat salah relaks je takyah nak sumpah-sumpah. Sumpah ni untuk orang yang gelabah.

nmpk sgt org yg sokong kpd UMNO melihat cara pemerintahannya, bukan dari segi Islam dan hukum2nya. minta maaflah kalau salah tutur kata, hampir tiap2 hari pengguna internet skrang sering bagi komen/pandangan, namun terpulanglah kpd manusia itu sendiri samada nk percaya atau tidak.

and, skrang ni musim bersumpah, betul tak??

Kes saiful kene liwat dia bersumpah atau tak logikalnya tak beri kelebihan kepada UMNO pun, walaupun sering diungkap untuk mengugat PKR,..so, ..

Maaflah, kita kene sedar diri agama tercinta, siapa kita dulu dan sekarang, negara kita dulu dan sekarang. Yang penting kene sadar diri dan fikir balik apa PKR dah buat....for me macam tikus memperbaiki labu. Aku malas nak xplain bolding tu nanti ada polak mod sound lari topik. Ramai ahli UMNO berjiwa dan berakal PAS,..that was good for now.

wASALam

SUMPAH NIE X BOLEH BUAT MAIN2

ape lagi die nak buat?

ade cara lain ker nak yakin kan kite

SUMPAH NIE X BOLEH BUAT MAIN2

ape lagi die nak buat?

ade cara lain ker nak yakin kan kite

Ada cara utk lebih yakinkan seluruh rakyat, iaitu kes pertuduhan liwat ini mesti dibicarakan sepenuhnya secara professional dan telus bibawah bidang kuasa Mahkamah Syariah sepertimana yg DSAI awal2 lagi membawa kes ini kesana.. dimana kedua2 penuduh dan tertuduh perlu didakwa mengikut prosedur2 yg telah ditetapkan.. masalah nya sakng si penuduh si saiful tu langsung tidak dibenarklan disentuh oleh mahkamah syariah oleh krjn BeEnd.. so kat sini masyarakat(yg tidak buta hati sahaja) dah nampak yg BeEnd ada kepentingan keatas kes ini.

Persoalannya kenapa krjn BeEnd beriya2 nak guna kaedah bersumpah(kononnya cara islam) tetapi tidak mahu ikut cara prundangan islam dlm membicarakan kes ini.. at least gunapakai lah undang2 syariah yg mmg tersedia ada tu w/pun kita ni bukan mengamal sepenuhnya udang2 islam.

Jadi aku nak cabar kpd penyokong2 BeEnd disini tolong jawab persolalan yg aku bangkitkan ini.. jgn dok putarbelit semata2 nak nak reply forum ni je.. ini bukan isu forum putera ini isu agama isu negara isu masyarakat.. kalau tak reti nak jawab jgn reply langsung ok!

"La ni tak payah ada hakim semua main sumpah saja, kalau macam tu pi mencuri, bunuh orang balik mai sumpah, imam pulak kena pakai imam Umno," - Anwar

aper gune mahkamah?nak sgt pkai sumpah..x tau aper lah busibah yg bakal menimper SAYFOOL tuh..

yg x leh blah asal SAYFOOL tuh x leh gi mahkamah..dier pon terlibat..

nmpak sgt BeEnd gunekan SAYFOOL untok boom DSAI dan nampak sgt BeEnd menyebelah SAYFOOL.

imam pon nak menipu.hahaha

Edited by tHE_ultImAteZ_NajMAn

Kes saiful kene liwat dia bersumpah atau tak logikalnya tak beri kelebihan kepada UMNO pun, walaupun sering diungkap untuk mengugat PKR,..so, ..

Maaflah, kita kene sedar diri agama tercinta, siapa kita dulu dan sekarang, negara kita dulu dan sekarang. Yang penting kene sadar diri dan fikir balik apa PKR dah buat....for me macam tikus memperbaiki labu. Aku malas nak xplain bolding tu nanti ada polak mod sound lari topik. Ramai ahli UMNO berjiwa dan berakal PAS,..that was good for now.

wASALam

tu la. kite boleh bagi komen, tpi hasilnya amat seciput. so peace for all malaysian :excl:

Anwar berkata, kalau nk bersumpah, pade 27th Ogos 2008 sejurus slps pilihanraya. tpi kene la hati2 psl jgn pulak Pakatan buat malu, psl UMNO je skrang yg haruk sgt nk bersumpah :mellow:

nak tanye lar..kalo sumpah2 laknat ni cam dperlekeh2kan..

ade kemungkinan ke dengan kite2 skali kena???

buat aper lak nak kene mangena ngan kita..

diorang yg sumpah ngan Allah diorang tanggong lah sendiri

skrg nie bukan masalah org bn ker org pembangkang ker

skrg bab agama

yg suruh bersumpah tu adelah ULAMA

So...........

Perkara sumpah bukan perkara baru buat kita. Didalam dunia ni, sumpah bermacam macam jenis, satu sumpah yang dilaknat dan sumpah yang berkenaan dengan janji atau pengakuan.

Kenapa harus menimbulkan isu sumpah bersumpah? Kenapa perlu diperbesar besarkan kes sebegini? Kalau kamu rasa sumpah najib dan saiful tu hanya agenda politik BN, tidak perlu diperbesar besarkan dan dipanjang panjangkan, buang masa buang space putera ni je.

Orang yang rasa ia betul dan berhati kusut sahaja yg suka sangat memanjangkan kes sumpah2 ni. Najib dan saiful dah pun bersumpah, itu antara dosa mereka dengan Allah S.W.T, x perlu beri pendapat dan hinaan kepada mereka, kang kamu pula yg menanggung dosa sumpah mereka terhadap Allah S.W.T.

P/S: Artis dah tentulah masuk neraka sebab tayang sana tayang sini, yang kita ni? Kenapa nak tanggung dosa artis2 ni dengan menyebarkan gossip? Baik sangat ke nak tanggung dosa orang? Kesimpulannya baik diam kan diri kalau x tahu apa2. Sedangkan sebarkan gossip betul pun kita dah mendapat dosa apetah lagi gossip yg tak betul?

Edited by fenzo

"La ni tak payah ada hakim semua main sumpah saja, kalau macam tu pi mencuri, bunuh orang balik mai sumpah, imam pulak kena pakai imam Umno," - Anwar

tiba2 muncul isu imam umno . takde pula aku dengar(yang aku tau ) bila orang agama sokong pas/pkr dipanggil imam pkr/pas :rolleyes: .

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...