Jump to content
aeryxz'

Saiful Bersumpah Diliwat Anuar

Recommended Posts

money.. money.. money!!

proof..proof...proof .... !!! . Kita kena ada bukti sebelum tuduh apa2 .

mungkin saiful memasukkan sesuatu ke dalam lubung d*burnya sendiri

lepas tu dia gi suruh doktor check dengan harapan ada kesan kat lubang d*bur dia

tapi malangnya takde kesan dijumpai oleh doktor

mungkin sebab batang yang dia sumbat dalam lubang d*bur dia tak cukup besar untuk mencederakan lubang dia kut?

batang tertuduh kecik sangat kot ???!!!! :lol:

edit: :lol: . rujuk post bawah .

Edited by hampeh

penuduh sumbat batang sendiri ke?

:lol: . nasib baik ko nampak . Tersilap tulis lak ... :lol:

edit time B)

proof..proof...proof .... !!! . Kita kena ada bukti sebelum tuduh apa2 .

batang tertuduh kecik sangat kot ???!!!! :lol:

edit: :lol: . rujuk post bawah .

mungkin jugak

wallahualam

:lol: . nasib baik ko nampak . Tersilap tulis lak ... :lol:

edit time B)

ko ni asyik silap je peh.. batang apa peh? ntah2 batang pensel hampeh KOTTTT... ikut ayat KOT hampeh.. hehe jgn mare ye hampeh saja gurau2 dgn peh ni :lol:

ko ni asyik silap je peh.. batang apa peh? ntah2 batang pensel hampeh KOTTTT... ikut ayat KOT hampeh.. hehe jgn mare ye hampeh saja gurau2 dgn peh ni :lol:

kalau takde fakta jgn merepek,

dah sini pon namanya segmen Serious Discussion, kalau ko nak main2 ker nak buat kelakar ker, takyah la post sini.. org nak tgk fakta2.. buang karan la ko ni hampeh.. :lol:

........ :lol:

oooo.. saiful buat gitu sebab nak duit erk. (buat2 setuju walaupon x paham camner system tunjuk ahem dapat duit). hehe

then boleh explain x, naper saiful, pebantu am rendah pkr pon / coffee boy dibawa anuar pi ke luar negara??

hashim yahya bks mufti WP , harussani mufti perak, dr asri mufti perlis....bkn ke diorg tu mufti dibwh kerajaan BN...apakah mereka tu smua org 2 politik ....aku x nmpk [pun diorg berceramah politik dimana2 atau terlibat secara lagsung dgn politik....diorg yg kluarkan kenyataan....

aku nak tanya org2 yg dok sokong lg UMNO, faedah apa klu anwar bersumpah klu slps bersumpah kesnya tetap tidak digugurkan atau terus dibicara mahkamah spt 10 tahun yg lps anwar bersumpah di mahkamah tp masih lg didakwa dimahkamah atas kes liwat....jgn gunakan agama utk kepentingan politik....

skrg aku nak tanya...siapa yg beria-ia sgt suruh anwar bersumpah....ulamak mana???.....yg aku dok tau TV3, najib, paklah , dan menteri2 umno yg kurgnya ilmu agama.....

satu lg...apa motif saiful bersumpah pdhal dlm undang2 syariah tidak ada hukum bersumpah bg yg menuduh....jd buat apa bdk hingusan saiful ni bersumpah laknat? dah la sumpah laknat sampai keturunan pulak tu....budak ni mmg meyimpang jauh bersumpah....klu nak bersumph pun jgn sabit keturunan ko....bengong tu org kata....dan sesungguhnya dosa saiful tidak akan ditanggung org keturunannya mcm kita jugak smua....knp saiful ni dongoi sgt beria-ia bersumpah laknat keturunan...wei x ada dlm islam sumpah laknat keturunan...itu namanya ko cari naas

hehe lagi banyak kita fikir lagi banyak persoalan yang keluar ( dari mana2 belah pihak pun ) sebab itulah kita kena tunggu dan lihat , janganlah kita membuat kesimpulan awal berdasarkan maklumat2 yang kita "rasa" betul . Kita kan orang islam kalau di dunia mereka yang bersalah terlepas , di akhirat tiada siapa yang akan terlepas .

nih bakal mengejutkan korang..tapi aku x tau kesasihan nyer..

jgn terkejut sudahh..

KUALA LUMPUR 15 Ogos – Mohd. Saiful Bukhari Azlan hari ini mengotakan janjinya untuk bersumpah laknat (mubahalah) mengikut syariat Islam bagi membuktikan kebenaran dakwaan dirinya diliwat oleh Datuk Seri Anwar Ibrahim.

Dalam upacara yang berlangsung di Dewan Solat Utama Masjid Wilayah Persekutuan, Jalan Duta di sini pada pukul 6.25 petang, Mohd. Saiful, 23, melafazkan sumpah itu disaksikan oleh bapanya, Azlan Mohd. Lazim dan salah seorang imam masjid itu, Ramlang Porigi.

creditz to pluck

nih lagi satu..

Subject: Sumpah Saiful

Pada awalnya Ana tidak mahu memanjangkan isu sumpah laknat Sisaifulbhalol. Tetapi Ana dapati rata-rata komen yang Ana baca tidak memberi gambaran yang tepat berkaitan dengan sumpah laknat yang telah dibuat. Rata-rata pembaca merujuk kepada laporan akhbar tetapi tidak melihat sendiri rakaman peristiwa tersebut. Ana melihat rakaman awal yang disiarkan oleh Berita TV3 jam 7.30 am dan Ana dapati rakaman ini belum banyak diedit. ANA MENCABAR TV3 SUPAYA MENYIARKAN SEPENUHNYA PERISTIWA TERSEBUT TANPA DIEDIT!!!

Mengapa Ana membuat cabaran ini? Kerana disitu Sdr/i akan mendapat sesuatu petunjuk bagi mereka yang hendak berfikir. Sekurang-kurangnya ada dua(2) petunjuk besar yang ditakdirkan Allah.

Pertama. Semasa Sisaifulbahalol melafaskan sumpah, dia TIDAK dapat menyebut kalimah WATALLAHI, tergagap-gagap sehingga dibetulkan oleh Imam yang duduk disisinya. Jika diikutkan, dia mesti mengulang semula ketiga-tiga kalimah tersebut dengan lancar tanpa tergagap-gagap.

Kedua. Dia bersumpah bahawa dia telah diliwat pada 26hb.8 ..... kemudian dia terdiam. Lepas itu di menyebut 26hb.6.2008. Apabila dia terhenti tanpa beristigfar dan menyebut pula suatu tarikh yang baru bermakna dia telah diliwat dua kali. Sekiranya beliau tersilap menyebut tarikh 26hb.8 dan ingin membetulkan apa yang dilafazkannya, maka beliau mesti beristigfar memohon keampunan dari Allah dan memulakan semula lafaz sumpah tersebut. Betapa perlunya Sisaifulbahalol memohon keampunan dari Allah setelah melakukan kesilapan ini tidak boleh diambil mudah. Bala Allah pasti datang!

Ada beberapa lagi petunjuk Allah yang memberi tahu kita sisaifulbahalol ini berbohong. Contohnya, apakah fungsi AlQuran semasa dia bersumpah?

Adakah dia menyebut, "..... dengan nama Allah saya bersumpah dengan bersaksikan AlQuran bahawa saya ........" Adakah beliau berkata demikian? Tidak, tidak sekali-kali. Perkataan AlQuran tidak langsung terkeluar semasa beliau bersumpah..

AlQuran itu kalamullah. Mesti dihormati. Mesti dijunjung. Ini tidak! Dipegang dengan tangan kiri!!

Kedua-dua peristiwa diatas berserta beberapa keadaan yang lain yang telah Ana nyatakan adalah petunjuk kepada kita bahawa beliau sebenarnya berbohong! Ana tak kesal sangat kalau dia berbohong kepada Ana sebagai seorang rakyat biasa yang turut mendengar pengakuannya. Tetapi dia berbohong kepada Allah tuhan semesta Alam. Laknat Allah pasti datang dalam masa terdekat ini.

"Ya Allah, jika engkau menurunkan bala kepada sesaorang atau sesuatu kaum, janganlah kiranya engkau libatkan kami ya Allah, kau lindungilah kami ya Allah yang berusaha mentaatimu. Kami tahu, bala dan laknatmu amat dahsyat. Lindungilah kami ya Allah. Allah hu akbar!"

creditz to aRaLe

so aper yg aku nak cakap..KANTOOOIIIIII

Nih mesti org PAS tulis nih. mana dia dapat 'wahyu' dari Allah kata nih petunjuk, wallahuaAllam. Bila org umno masuk wad, kata balasan Allah. kalo Nik Aziz masuk wad, balasan jugak ker?

Sisaifulbahalol melafaskan sumpah, dia TIDAK dapat menyebut kalimah WATALLAHI,

nampak sangat ditulis atas dasar bias dan benci. kutuk2 (buat dosa) pastuh last2 nak tunjuk warak dan macamlah apa diorang buat tuh Allah redha setiap masa dan x salah. (perangai org PAS camnih aku x gemar)

"Ya Allah, jika engkau menurunkan bala kepada sesaorang atau sesuatu kaum, janganlah kiranya engkau libatkan kami ya Allah, kau lindungilah kami ya Allah yang berusaha mentaatimu. Kami tahu, bala dan laknatmu amat dahsyat. Lindungilah kami ya Allah. Allah hu akbar!"

come on lah, nih kan first time di Malaysia. pastu korang bayangkanlah, berjuta2 rakyat malaysia tengok sambil kene flash berkali2. kalo org bagi ucapan depan budak sekolah pon ada yang terketar2 kaki, tergagap, nih kan satu malaysia.

cuba flash back zaman korang kene bagi speech kat depan org ramai, tension giler kan? kadang2 apa benda tah terkluar dari mulut. tuh baru puluh atau ratus. belum jutaan.

batang penuduh kecik sangat kot ???!!!!

adus, terbelit usus aku. tp ada logik jugak. haha

Edited by hdroxy

Nih mesti org PAS tulis nih. mana dia dapat 'wahyu' dari Allah kata nih petunjuk, wallahuaAllam. Bila org umno masuk wad, kata balasan Allah. kalo Nik Aziz masuk wad, balasan jugak ker?

nampak sangat ditulis atas dasar bias dan benci. kutuk2 (buat dosa) pastuh last2 nak tunjuk warak dan macamlah apa diorang buat tuh Allah redha setiap masa dan x salah. (perangai org PAS camnih aku x gemar)

come on lah, nih kan first time di Malaysia. pastu korang bayangkanlah, berjuta2 rakyat malaysia tengok sambil kene flash berkali2. kalo org bagi ucapan depan budak sekolah pon ada yang terketar2 kaki, tergagap, nih kan satu malaysia.

cuba flash back zaman korang kene bagi speech kat depan org ramai, tension giler kan? kadang2 apa benda tah terkluar dari mulut. tuh baru puluh atau ratus. belum jutaan.

adus, terbelit usus aku. tp ada logik jugak. haha

bro psal isu imam tuh x nak comment ker..

lagi satu bro..

tgk nih kompem kencing punyer

http://www.youtube.com/watch?v=b2Jkl0W1gUc...feature=related

a

x kan SAYFOOL tuh x prepair kot time nak wat sumpah tuh.

lagi satu

bro cube ko tgk vid tuh..DSAI cakap dier penah buat sumpah time 1998..

tuh bukan ker 1st time..

comment please..

Edited by tHE_ultImAteZ_NajMAn

haha.. ak sokong bab ni hdroxy.. tau x pe memang le terketar2.. baru je 2-3mgu lepas ak g kenduri kahwen member kepada member ak nikah.. memang la sekali je dia lafaz.. dah selesai semua.. pastu masuk plak waktu asar imam tu pun suh dia ni azan.. maka azan pun berkumandang..

"Allah ta'ala , Allah Ta'ala.."

masing2 pun berpandang pandangan..

ini bukan lah lawak.. tp baru je terjadi..

see ape2 pun leh jadi bila org dalam keadaan mcm ni..

lagi satu

tuh bukan ker 1st time..

comment please..

Preparation takleh sama dengan experience dan lagi satu , taktau la pulak si saiful tu orang politik yang memang selalu bagi public speech cam anwar . Orang politik kena la pandai berucap dengan yakin . Mungkin kalau saiful tu dah lama main politik ni mungkin hilang gugup dia depan orang ramai .

bro psal isu imam tuh x nak comment ker..

lagi satu bro..

tgk nih kompem kencing punyer

http://www.youtube.com/watch?v=b2Jkl0W1gUc...feature=related

lagi satu

tuh bukan ker 1st time..

comment please..

aku dah tgk video tuh. x paham. pebender yang sumpahnya. x der paper pon. stakat 'cakap2' dan sumpah sorok2 wat per. cube wat cam Saiful. Tegap dan segak bagaikan laksamana melayu melafaskan sumpah di hadapan jutaan rakyat Malaysia.

ehsanism, sampai begitu sekali? :lol:

dan aku pon cam hampeh. mana sama org slalu bagi speech dengan org jarang bagi speech. teringat zaman sekolah aku, ada org dewasa mana tah bagi speech... suara pon cam nak nangis jer (nak tak nak keluar) masa kasik speech. pastuh slalu gak lutut dia jatuh ter'bengkok' 45 darjah kerana terlalu nervous sampai kaki jadi lembik. :lol:

oooo.. saiful buat gitu sebab nak duit erk. (buat2 setuju walaupon x paham camner system tunjuk ahem dapat duit). hehe

then boleh explain x, naper saiful, pebantu am rendah pkr pon / coffee boy dibawa anuar pi ke luar negara??

Saiful was not sodomized when he went overseas with Anwar, if that's the reason you asked this question. During Saiful interview with reporter he said that, this was the first time he was allegedly sodomized (on 26th June) not during his overseas trip with Anwar. Anwar admitted of taking Saiful along with his entourage overseas. He was not alone with Saiful during the trip overseas.

IF he was sodomized during his trip overseas and he was sodomized again on 26th June, Don't you think the act would be categorized as consensual sex act rather than rape i.e sodomy,which Saiful vehemently denied that it was consensual act. Do you think that a person who was sodomized would meet again the person who sodomized him?

Sesi soalan jawab

Wartawan: Waktu angkat sumpah siapa saksi?

Peguam Zamri Idrus: Semua imam-imam Masjid Wilayah Persekutuan.

Wartawan: Ke mana hilang selama ini?

Mohd Saiful: Saya bukan menghilangkan diri tetapi mendiamkan diri untk mengumpulkan kekuatan kerana saya telah difitnah, dengan macam-macam, terutamanya sekali oleh Datuk Seri Anwar Ibrahim. Jadi itulah alasan saya.

Wartawan: Kenapa Saiful pilih hari ini dan di Masjid Wilayah Persekutuan?

Mohd Saiful: Saya telah lama berniat nak buat ini tetapi ia perlukan satu kekuatan mental dan juga rohani kerana bersumpah ini bukan sesuatu yang mudah dan boleh dibuat secara suka-suka kerana akibatnya dia boleh dilaknat. Alhamdulillah, Allah SWT telah memberikan saya kekuatan dan saya bersumpah pada hari ini.

Wartawan: Adakah kerana esok penamaan calon di Permatang Pauh.

Mohd Saiful: Tidak, tidak, sama sekali.

Wartawan: Bagaimana perasaan Saiful lepas bersumpah?

Mohd Saiful: Alhamdulillah, saya berasa lega dan buat pertama kalinya saya dapat memberanikan diri dan diberikan kekuatan oleh Allah SWT untuk berdepan dengan para wartawan.

Wartawan: Kamu bercadang berkempen di Permatang Pauh?

Mohd Saiful: This is not a political matter (ini bukan satu perkara politik), ini adalah dakwaan kes peribadi antara Anwar Ibrahim dan saya.

Wartawan: Tetapi ingat, tuduhan ke atas Anwar adalah suka sama suka?

Mohd Saiful: Saya ingin tegaskan di sini bahawa perkara itu berlaku tanpa kerelaan hati saya.

Wartawan: Ada yang kata lebih daripada sekali.

Mohd Saiful: Itu saya akan beri keterangan di mahkamah.

Wartawan: Betul kamu buat pemeriksaan di Pusrawi?

Mohd Saiful: Itu saya akan jawab di mahkamah.

Wartawan: Kenapa pada mulanya kamu pergi ke Hospital Pusrawi?

Mohd Saiful: Itu keterangan di mahkamah nanti.

Wartawan: Tapi betul Saiful pergi ke Pusrawi hari itu?

Mohd Saiful: Keterangan di mahkamah. Saya akan bagi keterangan. Dan iyalah, saya bukan seperti Datuk Serri Anwar Ibrahim ingin melaksanankan media trial, jadi saya akan memberikan keterangan saya dan bekerjasama semasa di mahkamah nanti.

Wartawan: Ini kali pertama kamu diliwat?

Mohd Saiful: Ya, pertama kali.

Wartawan: Besok penamaan calon, kenapa hari ini... saya harap kamu faham. Saya bukan nak buat apa-apa, tanya saja.

Mohd Saiful: Saya faham, secara kebetulan saja. Kalau nak ikutkan kita pun tak tahu Anwar akan bertanding. Laporan saya itu pun 28 Jun, kita tak tahu dia akan bertanding bila. Tetapi saya ingin tegaskan di sini, saya memerlukan kekuatan dan alhamdulillah Allah SWT memberikan saya kekuatan untuk mengadakan sumpah hari ini. Dan hari ini hari Jumaat, hari yang sangat dirahmati Allah SWT.

Wartawan: Anwar kata masa itu dia ada saksi dan dia tak pernah keseorangan dengan Saiful pada masa tersebut.

Mohd Saiful: Itu kita tengoklah di mahkamah nanti.

Wartawan: Benar kamu buat laporan polis? Kamu ada salinan laporan polis?

Mohd Saiful: Saya nak tegaskan di sini, saya buat laporan polis 5.30 tetapi saya tengok dalam 6.30 dah terpapar di SMS dan lamanweb. Saya tidak tahu kenapa. Dan saya sendiri yang menulis laporan

polis tersebut.

Wartawan: Adakah kamu bertemu Datuk Najib?

Mohd Saiful: Itu saya akan jawab di mahkamah.

Wartawan: Kalau Anwar melakukan sumpah, apa pandangan kamu?

Mohd Saiful: Ok tidak apa. Saya telah melakukan tanggungjawab saya. Saya sudah lakukannya. Jikalau beliau hendak lakukan, terpulang kepada beliau sebab ia bukan tentukan sama ada salah atau tidak. Kita tengok di mahkamah nanti.

Video angkat sumpah ditayangkan.

Mohd Saiful: Jumpa 10 haribulan nanti di mahkamah. Terima kasih.

Mohd Saiful kemudiannya beredar melalui pintu belakang dengan peguamnya dan tidak mahu menjawab lagi soalan wartawan

Saiful was not sodomized when he went overseas with Anwar, if that's the reason you asked this question. During Saiful interview with reporter he said that, this was the first time he was allegedly sodomized (on 26th June) not during his overseas trip with Anwar. Anwar admitted of taking Saiful along with his entourage overseas. He was not alone with Saiful during the trip overseas.

IF he was sodomized during his trip overseas and he was sodomized again on 26th June, Don't you think the act would be categorized as consensual sex act rather than rape i.e sodomy,which Saiful vehemently denied that it was consensual act. Do you think that a person who was sodomized would meet again the person who sodomized him?

I didnt mean that Anwar brought Saiful to oversea trips for sodomy purposes.

What I meant and what my question is that how come a coffee boy (very not important people in PKR) had the privilege to follow him to oversea trips? Sedap sangat ke kopi Saiful sampai kene bawak luar negara? Padahal kopi Old Town 3 in 1 jer, anwar sendiri boleh bancuh (fabricated, hehe).

Edited by hdroxy

Alhamdulillah....wpun byk racun2 dr pelbagai sumber termasuk tv,surat khabar,forum2,blog2 dll sehingga kdg2 aku sndr terlintas sdkit kbenaran anwar, tp itu hanya lintasan hati yg smua org alami....tp aku yakin terus yakin anwar dipihak yg benar....td sj aku pergi 2 tempat ceramah anwar....alangkah malunya aku tgk ceramah BN tdk dlm sambutan hangat bila aku lalu ttp ceramah anwar begitu auranya terasa....ribuan org memenuhi pdg n perkarangan.....

I didnt mean that Anwar brought Saiful to oversea trips for sodomy purposes.

What I meant and what my question is that how come a coffee boy (very not important people in PKR) had the privilege to follow him to oversea trips? Sedap sangat ke kopi Saiful sampai kene bawak luar negara? Padahal kopi Old Town 3 in 1 jer, anwar sendiri boleh bancuh (fabricated, hehe).

kopi tu kira biasa la... tapi bila dicicah ngan bikut balak tuh yang jadi luar biasa ketagih. Lagi nagaz kalu jumpa btng ubi rebus!!! :lol:

okay ni ruangan serious discussion,

maka aku harap korang yg nak post kat sini biar betol2 laa..

jgn buat lawak bodo ke,apa ke..

yg penting fakta, bukan andaian peribadi yg merapu

posting merapu akan kena delete laa

hai, dua kes dlm tempoh 10 tahun, x ke syak pape?? cume kes kali ni x same ngan dlu, psl dikendalikan ngan paklah and najib, bukan mahathir. mahathir ni bijaksana, utk menipu org

cume saiful nie, moga2 Allah mengampunkan dosa laknatmu itu, lebih rela dpt duit drpd agama, aq rase org BN pown x caye la ngan kes nih

btw, kalo la doktor yg periksa die tu bukan pakar, xkan pakar2 ni x nmpk ade kesan koyak atau geseran?? aq rase doktor biase pon dah boleh judge dah bende tuh.

btw, ADA KE PAKAR LIWAT?? B)

-Mahathir bijaksana menipu?, Bagi aku tak banyak 5 sebab je aku nak ko sokong statement ko.. kenapa pulak dia nak Anuar disingkirkan.. kalau orang baik orang tu takkan tersingkir la bro!

-Tak perlu pun ko minta Allah ampunkan Saiful, sedangkan ko entah ikhlas ke tak doakan dia. Berapa banyak duit dia dapat untuk buat cerita mengikut pandangan mata kasar ko.. for me tu still blur!

-Tak semua doctor tu terrer sangat,. Sudah tentu doctor biasa tak boleh judge menda nih ngan senang.

Orang kalau bersumpah dah kata demi Allah tu adalah yang terbesar. Agaknya susah sangat nak buktikan DSAI bersalah or sengaja nak mendajal DSAI sedangkan DSAI tak buat.

Yang paling elok DSAI tu bersumpah juga dan bersaksi. hal PP tidak akan terjejas kalau telus dan DSAI tak perlu bimbang.

Pengamatan aku, sejujurnya....... aku tak sure saiful benar atau sebaliknya. Tapi aku sure DSAI bukan sebaik yang disangka oleh communiti dan pengundi PP.

PS- Beri pandangan dulu la bro sebelum buat keputusan, kat sini tentu ramai yang keliru atau boleh terhasut dengan keterangan berbaur camni. :ph34r:B)

-Mahathir bijaksana menipu?, Bagi aku tak banyak 5 sebab je aku nak ko sokong statement ko.. kenapa pulak dia nak Anuar disingkirkan.. kalau orang baik orang tu takkan tersingkir la bro!

-Tak perlu pun ko minta Allah ampunkan Saiful, sedangkan ko entah ikhlas ke tak doakan dia. Berapa banyak duit dia dapat untuk buat cerita mengikut pandangan mata kasar ko.. for me tu still blur!

-Tak semua doctor tu terrer sangat,. Sudah tentu doctor biasa tak boleh judge menda nih ngan senang.

Orang kalau bersumpah dah kata demi Allah tu adalah yang terbesar. Agaknya susah sangat nak buktikan DSAI bersalah or sengaja nak mendajal DSAI sedangkan DSAI tak buat.

Yang paling elok DSAI tu bersumpah juga dan bersaksi. hal PP tidak akan terjejas kalau telus dan DSAI tak perlu bimbang.

Pengamatan aku, sejujurnya....... aku tak sure saiful benar atau sebaliknya. Tapi aku sure DSAI bukan sebaik yang disangka oleh communiti dan pengundi PP.

PS- Beri pandangan dulu la bro sebelum buat keputusan, kat sini tentu ramai yang keliru atau boleh terhasut dengan keterangan berbaur camni.

lol, kalau la doctor ni x nmpk kesannya walaupun segelintir kesan, tu bukan doktor namanya :wacko:

abis, si Najib skali ngn pembantu die nmpk baik ke?? ntah solat atau tidak. tengok saja anak si Najib ni, mmg amalan kafir dieworg buat (usahakan lah gambar2 tuh), kt dunia ni, dah ramai org mengaku Islam, tpi kalau tidak endahkan laranganNya, kte sama mcm org Cina kt sebelah jiran kite tuh. serupa xde agama, terhumban di dalam Neraka Jahanam seperti mereka.

camni je la, aq bwat sket andaian=

ade sorg penjenayah, dibantu oleh sorg lagi, dan penjenayah tersebut tahu pembantunye khianat psl bagitaw polis berkaitan ngan jenayah yg die lakukan (demi menegakkan keadilan dan sudah serik dgn perbuatan tersebut), mmg la die nk singkirkan pembantu tersebut malah x teragak2 nk bunuhnya.

ibarat camni la, kalo ikut taun skolah dlu, jadi ketua pengawas, senior la senang, mesti amik peluang, paw budak la, gosok baju la, ugut x bagi masok dorm la, ye la, senior, die boleh buat pe2 saje, asalkan si warden ni x taw ape kebenarannye :unsure:

P.S.= ini semua dugaan dan ujian drpd Allah, kite mesti bersabar dlm menempuhinya walaupun xde kaitan ngan kita, tpi itula, saket hati btul la dengan suara laungan "Anwar, sumpah la!!" kt tv aq tuh :wacko:

Edited by gila_game25

Hangatnya perbincangan..

huhu.. relax k.. ni discussion je.. bkn debat k..

Sori, offtopic sikit.

Napa Najib kena soal dengan polis x kna thn reman? bini dia lg..special sgt dorang tu? byk urusan pentadbiran? ni nk lwn perlembagaan ke? bagus kn..? huhu..adilnya perlembagaan negara Malaysia ni..

bom c4 tu mhl, sgt2 kuat.. mcm mana leh terlepas tanpa tnpa tndatgn najib,menteri perthnan? huhu.. baguskn..?adilnya undang2 negara Malaysia ni..

Anwar kna reman bantu siasatan pun kna tido lokap sehari 2.. adil kn..?huhu..adilnya undang2 negara Malaysia ni..

sumpah guna tgn kiri.. tgn kanan pgg kertas nk dibaca.. napa x tuka pgg quran guna tgn kanan tu? bagus kn..?huhu..

klu dh mula sumpah2 dgn nama Allah dan Quran ni, najib pun knala sumpah dia x terlibat dlm kes al tantuya.. pegawai2 kerajaan yg berbangsa melayu dan Islam pun kena la sumpah x amik rasuah,x amal kuku besi dan segala amalan yg melanggar etika kerja.. yg bukan Islam sumpah dengan kitab dorang@nm tuhan dorg.. huhu..

Malaysia sememangnya negara ISLAM yang ADIL.. huhu.. fikir2 kn..

Kita tunggu dan lihat je mcm mana jadinya..

Sesungguhnya ALLAH Maha Mengetahui.. Dunia terlepas, jmpe di akhirat.

Kalau kes mongolian girl tu sememangnya point yang disebut-sebut dalam kempen DSAI lebih dari 50% pada setiap syarahan dia mesti nak selitkan najib dan pompuan uang dinyahbukti guna C4. Padahal yang selidik dan lucutkan jawatan dia dari pemimpun kedua tu adalah Tun Dr. Mahathir. Tapi kenapa dia senyap dan pendamkan nama Tun tu?

Persoalan ni kita masih tak tahu coz sibuk dengan dunia IT sangat agaknya. Kes liwat tu kes maruah kalau orang miskin yang tak berjawatan a.k.a orang biasa pun akan melenting bila dituduh. Bila kes salahguna kuasa pula tu memang patut diambil tindakkan I.S.A dan memang patut disoal dalam tahanan.

Najib,..taklah sebetul mana orang tua tu. Hal agama dia or anak dia cam kafir tu adalah musibah tapi itu bukan point utama. Tujuan adalah membetulkan apa yang salah terlebih dahulu dengan pendekatan agama sebagai tunjang utama. Setakat ni agama,..smua parti melayu kata pertahankan agama. PKR, UMNO, PAS tapi ketiga-tiga ada buat silap.

Seperti dibincangkan PPP nampak macam untuk Anuar setakat ini. Dalam post aku yang lain aku kata residen Permatang Pauh sakit otak. ...aku tak sindir or apa2 yang boleh dikelaskan sebagai sindiran. Mana yang derang pilih.. PKR? kalau menang pun tak lebih dari take over cam rampas kawasan saja. Padahal semua yang ada dah bertapak seperti pembagunan, ekonomi, hospitality dan education tu sapa yang bagi? cuba lah jelaskan,..pastu tetiba nak take over saja tahunya.

Lihat sekarang Perak macamana.

Dalam kes Liwat dahlah tak cuba pertahankan sekeras-kerasnya kalau dia tak bersalah pastu kes salahguna kuasa pun dia takda point kukuh untuk nak lpaskan diri. Apa connection dia ngan U.S masa kegawatan ekonomi dulu, tu semua penyiasat dah siasat dan kemukakan kepada Tun Dr. Dah berapa tahun Tun bagi peluang supaya dia buktikan tidak bersalah hatta sampai sekarang.

Saiful pula entah kenapa berani semacam pulak,..sebelum ni slamba jer ngan muke jembu dia tu. Tetiba dia bersumpah. Jawapan semestinya untuk mempengaruhi pilahan raya. Betul atau tak sumpah dia kita tak tahu. Tapi masih berani ke kita nak melabel saja. Lainlah kita dah nampak jalan lain.

P/S-Orang yang disuspect sebagai mengancam keselamatan negara memang patut disiasat dalam tahanan. Lagi2 kalau sebangsa dan seagama. Lagi bahaya tu.

KUALA LUMPUR 15 Ogos – Mohd. Saiful Bukhari Azlan hari ini mengotakan janjinya untuk bersumpah laknat (mubahalah) mengikut syariat Islam bagi membuktikan kebenaran dakwaan dirinya diliwat oleh Datuk Seri Anwar Ibrahim.

Dalam upacara yang berlangsung di Dewan Solat Utama Masjid Wilayah Persekutuan, Jalan Duta di sini pada pukul 6.25 petang, Mohd. Saiful, 23, melafazkan sumpah itu disaksikan oleh bapanya, Azlan Mohd. Lazim dan salah seorang imam masjid itu, Ramlang Porigi.

Sambil duduk bersila menghadap kiblat, bekas pembantu peribadi Anwar itu yang bersongkok dan berbaju Melayu warna coklat memegang al-Quran ketika melafazkan sumpah berikut:

“Bismillahir rahmanir rahim. Pada hari ini, 15 Ogos 2008, saya Mohd. Saiful Bukhari Azlan, nombor kad pengenalan 850706-01-5687, sesungguhnya dengan nama Allah Yang Maha Pemurah Lagi Maha Penyayang berikrar dan bersumpah seperti berikut:

“A'uzubillahi minas syaitanir rajim. Bismillahir rahmanir rahim. Wallahi, Wabillahi, Watallahi. Saya bersumpah bahawa saya telah diliwat oleh Datuk Seri Anwar Ibrahim pada 26 Jun 2008 iaitu pada tarikh tersebut Datuk Seri Anwar Ibrahim telah memasukkan zakarnya ke dalam lubang dubur saya.

“Jika saya berdusta atas pengakuan ini, maka saya berdusta terhadap Allah SWT dan saya sanggup menerima azab, dilaknat dan kutukan daripada Allah SWT sehingga kiamat. Wallahualam.â€

sumber:utusan malaysia online

Wah! TPM pun da angkat sumpah!! Mana satu yg betul, saya pun tak tau...

Menjadi-jadi pula angkat sumpah ni.... :mellow:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...