Jump to content
pidos

Seandainya Aku Pengundi Permatang Pauh

110 members have voted

1. 1. peti undi parlimen permatang pauh

• undi PKR (anwar)
      74
    • calon BN (kalaulah ezam calonnya)
      24
    • calon bebas (seandainya ada)
      4
    • rosakkan kertas undi
      3
    • tak nak pergi mengundi
      5

Recommended Posts

tp kalau gambar bersama urusan kerja.. why not?? itu nampak pon positif.. mmg takde isu yg ni... ko ni robot nah ambik 20sen pi main jauh2.. jgn menyampuk org dewasa bercakap kalau ko tu masih tak matang kan fikiran..

jgn marah robot ye nanti cepat tua.. :lol:

ko pon samer.. jgn melalut tak tentu pasal.. pk sblm tulis :lol:

boleh kot terangkan kat aku mana aku salah baca ? Try baca benda aku bold tu , kalau tu bukan satu penghinaan/personal insult terhadap robots , mungkin ko leh terangkan ..

boleh kot terangkan kat aku mana aku salah baca ? Try baca benda aku bold tu , kalau tu bukan satu penghinaan/personal insult terhadap robots , mungkin ko leh terangkan ..

ko jgn jadi batu api.. no sense.. sila hujah kan berkaitan topik sahaja.. rilek bro jgn emo :lol:

tak boleh pakai anginperubahan.blogspot.com ni.......... :lol: Semua auta... 2x5 je dgn tv3. Kutuk Anwar Ibrahim, mcm pak lah ko tu dah bagus sgt.. keje pun tido je..

ha3... adoi... :lol:

eh mesti la, pak lah saya mmg baguih... he3... anwar x baguih, x baguih... he3... :D

korang nak tahu x...

psal blog-blog ni...

korg nak tahu, blog yg menyebelahi BN / UMNO aku baru jumpa tahun ni...!!!

klau blog yg menyebelahi pembangkang... ya Allah... x terkira aku jumpa, dr dulu lg...

klau bab emel yg di forward lak... mesti yg emel yg psal sokong pembangkang... nak meluat aku... adoi...

nak tergelak pun ada... nak nangis pun ada... adoi... ntah la labu... labu labi, apa ntah yg nak jadi... :lol:

Pengaruh Freemanson Di Permatang Pauh?

ko jgn jadi batu api.. no sense.. sila hujah kan berkaitan topik sahaja.. rilek bro jgn emo :lol:

aku bukan jadi batu api , aku hangin kalau sesape yang sedap2 hina orang lain cakap " ko ni robot nah ambik 20sen pi main jauh2" lepas tu suruh si robot tu matang sikit padahal post ko tak mengambarkan kematangan langsung..kan kita nak kurangkan kezaliman kat malaysia nih,kita mula dengan diri kita dahulu :D . Apa kata ko gi edit balik post ko tuh .. kalau-kalau ko terlupa la rules forum politik ni

Spoiler :
Asas - asas garis panduan.

* Subforum ini akan dipantau dengan ketat oleh pihak - pihak moderator. Segala tindakan moderator akan di ambil dengan tegas tanpa budi bicara.

* Pihak moderator tidak akan teragak - agak untuk memadam topik mahupun pos ahli-ahli yang dianggap agak keterlaluan dari segi adab dan etika berforum.

* Posting - posting yang mengandungi provokasi, penghinaan sebagainya akan mendapat bar merit sewajarnya.

* Di harap ahli - ahli lain yang mengesan unsur-unsur pos yang tidak disenangi dapat melaporkan kepada moderator untuk di ambil tindakan.

http://forum.putera.com/tanya/t63217.html

Edited by hampeh

nampaknya sekarang undi tertinggi ialah anwar..ramai pro pembangkang kat forum nie..hehehe :lol:

Ha...ha... :lol: mmg aku pun da pandai tengok dan baca2 berita politik skg ni -_- sejak aku mengundi PRU baru2 ni....

Tmp aku pembangkang yg menang...ok juga....1st time mengundi 1st time huru-hara politik msia.... :P

Aku tgk yg pro2 Be End ni, asyik link "http://anginperubahan.blogspot.com" saja yg dijadikan bahan rujukan. Dah takde source lain ke? :lol: Cubalah cari source yg lain sikit. Hehehe....

Agaknya mmg org2 yg macam ni mmg jenis berpandukan satu sumber je kot. Kalau yg takde tenet tu, asyik tgk tv3 dgn RTM je... yelahkan... nak cakap macammana lagi... mungkin mmg dah satu je source dia... :lol:

Aku dah fikir pun. Daripada sokong UMNO yg perabiskan duit rakyat, menindas rakyat, perosak agama, baik beralih ke PR..

Blog tu, mmg ntah ape2. Isu nik aziz rasmi main snooker pun nak kecoh.. Lagi hina, diorg kutuk anwar yg sedang mendukung cucunya bersama wan azizah, dikatanya bayi tu hasil perkongsian anwar dgn saiful.. Bod*h btul..

gila_game25 tu bengang.. walaupun dia belum layak mengundi... aku pun bengang org johor nii.. masih kuat sokong BN. Yela sebab negeri aku..

Kalau betul Anwar ni jahat, barulah kita gulingkan..

Org johor mmg macam tu... tapi tak semua lah... aku pun orang johor jugak... hehehe... tapi aku dgn family aku bukan orang Be End. By da way, aku org Islam. :rolleyes: Be End sekarang dah senget dah dacing dia. Asyik berat sebelah je... huhuuhu... kesian aku kat org2 senegeri denganku yg masih buta hati ni...

p/s: takpe ke aku komplen org2 kat negeri aku ni? Agak2 kena dakwa Akta Hasutan tak? :lol: huhuhu...

Betul tu kluang man... balik2 tu je source yg ada.. source lain mungkin http://www.utusan.com.my dan http://www.bharian.com.my. kot? Hehehehe.

Aku mmg suka dgn situasi skrg ni.. Kalau 7-8thn dahulu cakap politik kat putera.com ni, pro be-end boleh tahan ramai masa tu. Skrg ni aku berada di pihak majoriti, aku suka sgt2..

Betul tu kluang man... balik2 tu je source yg ada.. source lain mungkin http://www.utusan.com.my dan http://www.bharian.com.my. kot? Hehehehe.

Aku mmg suka dgn situasi skrg ni.. Kalau 7-8thn dahulu cakap politik kat putera.com ni, pro be-end boleh tahan ramai masa tu. Skrg ni aku berada di pihak majoriti, aku suka sgt2..

skrng nie rakyat da sedar mane mereka patut pilih..hehe..manusia berubah hati kan.. :P

aku bukan jadi batu api , aku hangin kalau sesape yang sedap2 hina orang lain cakap " ko ni robot nah ambik 20sen pi main jauh2" lepas tu suruh si robot tu matang sikit padahal post ko tak mengambarkan kematangan langsung..kan kita nak kurangkan kezaliman kat malaysia nih,kita mula dengan diri kita dahulu :D . Apa kata ko gi edit balik post ko tuh .. kalau-kalau ko terlupa la rules forum politik ni

apa yg spoket cakap tu,cuma ayat kias je. Jangan le kita terus nak judge dia kata dia kurang ajar dan nak menghina si robot tu. Kita kan dah 21 thn ke atas,kan? So takkan tak dapat fhm maksud ayat kias dia tu? Maksud dia tu, budak2 jgn over sgt pasal politik ni. Duduk dan baca post2 abang2 kat sini. Kemudian, kalau ada yg dia rasa tak patut di perkatakan oleh forumer lain, dia kena ckp elok2. Nak post reply pon, biar nada ayat tu tak menyinggung org lain, kena dgn cara yg matang.

ko tu spoket yg dah haus, pergi tukar yg baru lah....sebab tu otak ko x leh pakai, asyik nampak benda negatif...x begitu?

Robot tu pun baru budak2 18thn, kan? Kalau post dia mcm yg aku boldkan tu, dah tentu lah org lain panas hati...

Macam dah takde ayat lain dia nak create utk menyampaikan maksud dia tu. Kang kalau org cakap kat dia mcm tu, dia takleh terima pulak karang... <_<

kalau dia tak hormat org lain, macammana org lain nak hormat dia...

to robot:

adik robot, abg nasihatkn lepas ni kalau nak post apa reply, fikir dulu ye... :rolleyes: jgn dah reply baru fikir...

jangan ikut perasaan sangat, respek merespek tu benda penting tau... :lol:

Edited by kluang man

Pasal ada translate dan xada tu, tu sendiri mau ingatlah...apesal nak speaking2, x leh cakap dalam bahasa melayu ke? kalau korang ingat pasal isu translate dan x dapat masuk tv pun korang dah kata media prima berat sebelah, takkan lah penonton media prima sebanyak 50% ke atas?

P/S: Aku hantar gambar2 DSAI, semua ni kat UMNO then suruh UMNO sebarkan kat semua laman web yg selalu dikunjungi oleh rakyat malaysia dan sebarkan kat semua saluran media prima dan rtm...agak2 ape jadi?

masalahnya, masa sidang akhbar tu, bukan DSAI tak langsung berbahasa Melayu...

( Ada...Cuba gi tengok sat...)

Tapi, takut rakyat perasan diorang ni berat sebelah, ditunjukkannya

DSAI speaking je ...."Siar je lah...nanti diorang cakap kita berat sebelah pulak...

Kita siar kot English, bukan semua boleh paham..." tu kata org media...

Cuba kau pikirkan....

Kalau wartawan tanya dalam BI, takkan DSAI nak jawab Melayu???

Kau tak yah hantar kat UMNO la, hantar je kat sini..

Aku nak tengokj jugak apa yg kau maksudkan???

mmg aku dh perasan lama dah....klu anwar wat sidang media...yg speaking x akan diterjemahkan...korg tau x kenapa? diorg nak org2 kampung khususnya org2 tua yg dulu kni dan selamanya terus percaya apa yg diorg putar belitkan...diorg x nak org2 tua dan org2 kampung yg kbykan x brp phm english ,terus x phm apa yg dikatakan oleh anwar.....nmpk sgt BN takut sgt dgn anwar....amenda la kerjaan mcm ni...takut dgn byg2 sendiri....anwar sorg tu pun korg yg isu bsr seolah2 anwar tu penjenayah terbesar dunia...pdhal polis interpool pun x pernah blacklist nama anwar....yg dok blackilst anwar adalah polis m'sia dibwh hamid albar

wei korg..jgn la marah adik robot...adik robot tu masih kecil....dia adalah generasi alaf baru...comel lg tu...hihihi...tp x pe....biarkan la robot nak berhujjah dgn ilmu yg dia ada wpun sikit tp bermakna

OT

Spoiler :

apa yg spoket cakap tu,cuma ayat kias je. Jangan le kita terus nak judge dia kata dia kurang ajar dan nak menghina si robot tu. Kita kan dah 21 thn ke atas,kan? So takkan tak dapat fhm maksud ayat kias dia tu? Maksud dia tu, budak2 jgn over sgt pasal politik ni. Duduk dan baca post2 abang2 kat sini. Kemudian, kalau ada yg dia rasa tak patut di perkatakan oleh forumer lain, dia kena ckp elok2. Nak post reply pon, biar nada ayat tu tak menyinggung org lain, kena dgn cara yg matang.

Robot tu pun baru budak2 18thn, kan? Kalau post dia mcm yg aku boldkan tu, dah tentu lah org lain panas hati...

Macam dah takde ayat lain dia nak create utk menyampaikan maksud dia tu. Kang kalau org cakap kat dia mcm tu, dia takleh terima pulak karang... <_<

to robot:

adik robot, abg nasihatkn lepas ni kalau nak post apa reply, fikir dulu ye... :rolleyes: jgn dah reply baru fikir...

first time dengar "ayat kias" tahap menghina tanpa perasaan hormat tapi meminta poster yang di beri "ayat kiasan" tu memberi hormat . Tak nampak lak orang lain menghina@" ayat kias" budak2 bawah umur lain yang dok post ikut perasaan . Dari post tu aku nampak ketaksuban mempertahankan pihak yang disokong korang . Aku malas nak panjang2 ,forumer sendiri leh nilai posting "ayat kias" tu ..

masuk topik balik......

Kenapa perlu penyokong pihak yang dkatakan akan menang di permatang pauh takut akan propaganda pihak lagi satu ?Kita pun tengok gambar beza bilangan penyokong PR berbanding BN. Lagi satu kenapa perlu interpol blacklistkan anwar ? tak perlu la dramatik sangat , dia cuma dikatakan membuat jenayah di dalam malaysia ,bukan dia lari ke luar negara sehingga polis malaysia memerlukan bantuan interpol untuk menangkap dia ..... :lol:

mmg aku dh perasan lama dah....klu anwar wat sidang media...yg speaking x akan diterjemahkan...korg tau x kenapa? diorg nak org2 kampung khususnya org2 tua yg dulu kni dan selamanya terus percaya apa yg diorg putar belitkan...diorg x nak org2 tua dan org2 kampung yg kbykan x brp phm english ,terus x phm apa yg dikatakan oleh anwar.....nmpk sgt BN takut sgt dgn anwar....amenda la kerjaan mcm ni...takut dgn byg2 sendiri....anwar sorg tu pun korg yg isu bsr seolah2 anwar tu penjenayah terbesar dunia...pdhal polis interpool pun x pernah blacklist nama anwar....yg dok blackilst anwar adalah polis m'sia dibwh hamid albar

wei korg..jgn la marah adik robot...adik robot tu masih kecil....dia adalah generasi alaf baru...comel lg tu...hihihi...tp x pe....biarkan la robot nak berhujjah dgn ilmu yg dia ada wpun sikit tp bermakna

Ya, itu la maksud aku....

Agendanya supaya org kampung yg cuma dapat saluran RTM dan TV3 tak akn dpt info

DSAI versi lain pulak..

pa pe tah...

to robot:

hahah...weh besala budak kanyaq lagi baru nak up..sabo ek...

aku rasa permatang pauh ni..akan menjadi medan politik terkotor...Be End akan usaha habis-habisan

untuk mengekang kemasukan DSAI ke parlimen...dan biler situasi itu terjadi..pesta lompat parti akan bermula....

so Be End dh mula goyang.....

so ramai meramalkan DSAI mungkin menang dgn majoriti sikit atau kalah dgn majoriti sikit..

ya betul....klu megikut situasi politik semasa aku ramalkan anwar mng bsr ....insyAllah....mgkin majoriti lebih bsr dr pru12....tp yg pasti anwar akan menang....sekian terima kasih wahai penyokong UMNO....

mari kita rapatkan saf2 bersama-sama kita bawa agenda rakyat....minyak turun 0.15sen bg petrol....apakah dgn turun 0.15 boleh ringan beban rakyat yg majoriti pendptn sederhana?

kalo Bi eN nak menang, tak susah, lpus lebih sparuh local pengundi kat PP, biar diorang meradang, pekat kan telinga , butakan mata SPR, then wak masuk orang luaq. Yang penting fulus!!! Cakap berapi, tak bleh penuh kocek. :lol:

Kalau ikut keadaan sekarang DSAI sepatutnya menang dengan majoriti mudah. Tapi BN ada harapan untuk menang sebab mereka adalah BN. Dalam politik macam - macam boleh berlaku - Ungkapan popular yang selalu kita dengar.

riwayat Be-End hampir tamat. 3 hari lagi, makin hari makin terdesak nk buat agenda. sampai rakyat pun boleh tahu rancangannya.

On topic;

Anwar kena hentam dengan anak didiknya sendiri, apa cerita? Apa komennya mengenainya?

P/S: Jangan marah yer penyokong PKR, saya bukan apa, banyak sangat orang kutuk BN ni, jadi apa salahnya saya cuba terbalikkan situasi sekarang ni, saya pula kutuk PKR. Ok x?

Edited by scorps

backing member sekampung lak dia laugh.gif

alah, bukan backing, tp cuma nak berbaik baik sesama melayu dan juga islam. Apa salahnya. Robots kan islam, jadi apa salahnya saya cuba backing keterangan dia dari sertai pembantah keterangannya..he3

aku tak kisah nak pilih sape2 pown. tapi satu je yg aku harap, jgnlah negara kita yg kini milik melayu dan umat islam akan menjadi milik bangsa lain. Aku betul2 tak suka bab tuduh-menuduh. mcm budak2, bila cikgu marah dia pi tuduh kawan yg lain. last2 kecoh satu kelas mcm skung. -_-

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...