Jump to content
pidos

Seandainya Aku Pengundi Permatang Pauh

110 members have voted

1. 1. peti undi parlimen permatang pauh

• undi PKR (anwar)
      74
    • calon BN (kalaulah ezam calonnya)
      24
    • calon bebas (seandainya ada)
      4
    • rosakkan kertas undi
      3
    • tak nak pergi mengundi
      5

Recommended Posts

No anwar

anwar nie mcm kite dah mcm2 dgr psl die

kalo die jadi PM teruk la org melayu

dasar beliau same rate,

leh jahanam negare

pikir la penduduk permatang pauh demi agama dan bangse

undi UMNO

haah, anwar ni penjahanam bangsa. tpi jeanne abdullah (die ckp islam itu mudah, pastu pkai tudung memain, esok mesti bukak balek) tu lagi penjahanam bangse skali ngan suami die :rolleyes: .

deleted ... OFF TOPIK.. :P

Edited by hampeh

Katakan TIDAK kepada anwar ... lingkup malaysia

Berfikirlah menggunakan otak wahai penyokong anwar

cuba ko kasik fakta2 yg DSAI boleh lingkupkn malaysia?? jgn sekadar tulis ayat lemau tin kosong je bro..

yg aku nampak Be-End yg tgh proses melingkupkn negara dgn korupsi tahap ayahpin.. kalo tak tuka krjn dlm masa terdekat hancuss ekonomi msia..

Apa2 pon cuba ko tgk dekat putera ni pon 3 kali ganda vote DSAI.. so ini realiti yg majoriti memihak kpd DSAI... BN sekadar buat bazir duit rakyat je bertanding.. sepatut kasik je DSAI menang tanpa bertanding.. dah mmg sah2 dia menang.. itu pendapat drp Datuk Anuar Musa org BN sendiri.

The Star bertarikh 8 August 08, ada berita mnyatakan Mufti Perlis popular Dr Asri dipelawa BN menjadi calon Permatang Pauh tapi dia menolak dgn baik. Alasannya, dia tak minat politik..

Rasa2nya kalau Dr Asri terima pelawaan BN tu menang ke tak Anwar di Permatang Pauh? :unsure:

The Star bertarikh 8 August 08, ada berita mnyatakan Mufti Perlis popular Dr Asri dipelawa BN menjadi calon Permatang Pauh tapi dia menolak dgn baik. Alasannya, dia tak minat politik..

Rasa2nya kalau Dr Asri terima pelawaan BN tu menang ke tak Anwar di Permatang Pauh? :unsure:

mungkin boleh mng ooww..tp mmg respek la kat mufti perlis..die x snggup tggalkan karier die kerana nak jadi ahli politik..

Dari dia amik kit siang baik amik orang PAS jadi timbalan, tu aku setuju .. Harap2 kalau si anwar ni menang dia pakat ngan PAS . ahahah. Nak aku tengok muka orang DAP camne . hehe

ko nak petikai islam ke.. abis mca tuh... soi lek tu kes terus senyap je.... ade kene tindakan ape2 x?kene dakwa makamah?

cuba ko kasik fakta2 yg DSAI boleh lingkupkn malaysia?? jgn sekadar tulis ayat lemau tin kosong je bro..

yg aku nampak Be-End yg tgh proses melingkupkn negara dgn korupsi tahap ayahpin.. kalo tak tuka krjn dlm masa terdekat hancuss ekonomi msia..

Apa2 pon cuba ko tgk dekat putera ni pon 3 kali ganda vote DSAI.. so ini realiti yg majoriti memihak kpd DSAI... BN sekadar buat bazir duit rakyat je bertanding.. sepatut kasik je DSAI menang tanpa bertanding.. dah mmg sah2 dia menang.. itu pendapat drp Datuk Anuar Musa org BN sendiri.

haha sokong!!...hidup spoket!... byk korupsi...rasuaahhh!!...kalau x rasuah x boleh hidup!

tgk lah akhbar skrg...kalau kerajaan skrg ialah pakatan rakyat,da akan memihak kepada pakatan rakyat pula....

aku dah vote dah kat atas nu.... aku vote...oopppsss.. (undi anda adalah rahsia) ^_^

sempoi la avatar ko..bagi kat aku boleh....hehe..takbirr

ko nak petikai islam ke.. abis mca tuh... soi lek tu kes terus senyap je.... ade kene tindakan ape2 x?kene dakwa makamah?

LOL, ko salah paham post aku tuh , maksud post aku tu suruh anwar tu kerjasama lebih dengan PAS kalau dia dapat jadi PM yang dia nak sangat tu . Takpun backstab DAP terus . kekeke

hahah.... PAS ada demi Islam... mempertahan kan agama islam !!

apsal pasal soi lek tu org senyap je ek??x kene dakwa pon..heran?

Edited by z_tecon

hahah.... PAS ada demi Islam... mempertahan kan agama islam !!

hmmm PAS pun aku tengok asyik kena ngan DAP je . Lagi satu ahli politik PAS tak sebising ahli politik DAP (dalam paper + tenet),takkan nak tengok je DAP camtu patut kena seimbang(in a good way) .:(.Apsal ngan si soi lek tu ? dia kena dakwa rogol ke liwat ke ? kalau suka sama suka mana kena dakwa .

Edited by hampeh

haaii...cm2 perundangan mesia nie...nape derang x nak guna undang2 yg berasaskan al-quran ek?

itu bukan jenayah..

But, tindakan tatatertib dah dikenakan..

Ntah kat mana lak silapnya dia leh dicalonkan pulak.. patutnya dok diam2 la...

Note : Semalam kan ada sindir2 dalam MCA Johor.. pasal kes ni la..

hmmm PAS pun aku tengok asyik kena ngan DAP je . Lagi satu ahli politik PAS tak sebising ahli politik DAP (dalam paper + tenet),takkan nak tengok je DAP camtu patut kena seimbang(in a good way) .:(.Apsal ngan si soi lek tu ? dia kena dakwa rogol ke liwat ke ? kalau suka sama suka mana kena dakwa .

aku tengah fikir2 pasal Kroni dalam Islam.. Rupanya ada.... xperasan la pulak. Napa dulu masa kecoh bab2 kroni.. xda isu kroni dalam Islam.. alahai..

aduhai penin2 dgn mesia.... yg kaya terus kaya,yg miskin papa kedana

Kalau yg miskin nak jadik kaya cepat pon buleh beb. Ikut le jejak langkah si saiful tu, mmg cepat popular dan berharta... :lol:

rasenye cam nk tergelak pulak bace statement kt sana, ampir sumenye x btol, pastu ade pulak yg cam edit photoshop je ni :rolleyes:

kebykan komen pon x stuju, lagipun, Be-End ni, mmg trang menerang kejahatannya, contoh pling snang berpakaian, xyah aq trangkan, tgk je kt brita (HINT= Isteri Pemimpin)

pergh, 26 Ogos pown cam lambat jerk <_<

Kalau yg miskin nak jadik kaya cepat pon buleh beb. Ikut le jejak langkah si saiful tu, mmg cepat popular dan berharta... :lol:

hahah betol2 lagipun si sepol tu makn duit kita jugak...duit kerajaan duit rakyat oo....

Korang ni main tuduh je saiful kena bayar walaupun takde bukti (please post source) sekadar khabar angin tapi korang anggap berita tu sebagai fakta . Korang pun lebih kurang cam orang bn tuduh anwar macam2 tapi takda bukti yang kukuh tapi anggap tu sebagai fakta betul. Lagi satu, cukup2 la ngan mengejek nama (BN jadi Be End , dan lain2) Kita ni dah matang(harap-harapnya) tak perlu main ejek2 macam budak tadika .

Lagi satu , bukan semua orang bn buat maksiat , rasuah and so on . Kalau orang islam sendiri pandang seorang islam di pihak lain lepas tu generalize semua orang di pihak tu sebagai tukang buat dosa maka anda tak kurang seperti orang kafir/non-muslim yang menganggap semua orang yang beragama islam tu suicide bomber , suka pukul bini , suka bergaduh , dll.

Dan akhir sekali , apa terlencong off topik da aku ni... :D

Korang ni main tuduh je saiful kena bayar walaupun takde bukti (please post source) sekadar khabar angin tapi korang anggap berita tu sebagai fakta . Korang pun lebih kurang cam orang bn tuduh anwar macam2 tapi takda bukti yang kukuh tapi anggap tu sebagai fakta betul. Lagi satu, cukup2 la ngan mengejek nama (BN jadi Be End , dan lain2) Kita ni dah matang(harap-harapnya) tak perlu main ejek2 macam budak tadika .

Lagi satu , bukan semua orang bn buat maksiat , rasuah and so on . Kalau orang islam sendiri pandang seorang islam di pihak lain lepas tu generalize semua orang di pihak tu sebagai tukang buat dosa maka anda tak kurang seperti orang kafir/non-muslim yang menganggap semua orang yang beragama islam tu suicide bomber , suka pukul bini , suka bergaduh , dll.

Dan akhir sekali , apa terlencong off topik da aku ni... :D

awat org BN tuh x men tuduh2,fitnah2?

Korang ni main tuduh je saiful kena bayar walaupun takde bukti (please post source) sekadar khabar angin tapi korang anggap berita tu sebagai fakta . Korang pun lebih kurang cam orang bn tuduh anwar macam2 tapi takda bukti yang kukuh tapi anggap tu sebagai fakta betul.

Kalau orang islam sendiri pandang seorang islam di pihak lain lepas tu generalize semua orang di pihak tu sebagai tukang buat dosa maka anda tak kurang seperti orang kafir/non-muslim yang menganggap semua orang yang beragama islam tu suicide bomber , suka pukul bini , suka bergaduh , dll.

lorh kan dah ada dalam post aku tu...

aduhai penin2 dgn mesia.... yg kaya terus kaya,yg miskin papa kedana

Orang kita selalu merintih.. yang kaya terus menjadi kaya & yang miskin menjadi semakin miskin..

Miskin : Kenapa? adakah xada kuderat untuk bekerja atau malas.. terlalu mengharapkan rezeki dari langit.. ingat, orang yang malas berusaha dan mengharap2 camni.. Allah akan 'beratkan' rezekinya. Allah tidak suka kepada orang yang meminta2.. oleh itu, berusahalah, berdoalah & bertawakal. Insyaallah.. sampai masanya akan senang juga.

Miskin = Biarlah tidak kaya di dunia.. asalkan kaya di ahhirat. (carilah kekayaan untuk bekalan di alam akhirat)

Kaya : Ada orang kaya raya dengan cara halal, ada dengan cara haram..

Yang halal : Pegang kepada prinsip , bekerja dan mencari rezeki untuk hidup 1000 tahun & beribadat seperti akan mati esok. Sebab itu mereka menjadi semakin kaya..sebab mereka berusaha untuk tampung hidup 1000 tahun lagi.

Orang kaya yang bersedekah : Jika kita sedekah RM 1 dengan ikhlas kerana Allah, Allah akan gandakannya.. ada mungkin Allah tidak memberikan 'cash' kepada kita.. Allah akan memberikannya kepada anak2 kita. Ingatlah.. Janji Allah itu PASTI..

Bangunlah bangsaku.. mungkin suatu hari nanti, kita tidak akan sesenang sekarang. mungkin kita akan hilang tongkat kesenangan yang telah diberikan. Maka...jom kita bersedia dari sekarang..

BN = be end

DAP = Be Coming

Melayu + Islam = be destroy

Edited by malayNUX

banyak yer geng dak TURBO kat sini... patut la asyik nk layan corner (lari toik) jer :lol:

anyway... aku setuju dengan HAMPEH.... sebagai perbandingan, takkan la di sebabkan majoriti dak opis aku hisap rokok, aku pun dikata/tuduh sebagai perokok sekali.... adil ke?

tak semua benda yang sempurna... PAS pun sama, kenapa bekerjasama dengan DAP dan orang kafir dari PKR sedangkan PAS pernah keluarkan fatwa bahawa orang islam HARAM bekerjasma dengan orang bukan islam/kafir... ada sesapa ada link senarai fatwa PAS..?

aku bukan bermaksud nak kutuk PAS. cuma nak jelaskan tiada yang sempurna dan terpelihara dari kesilapan... Rasulullah sendiri pun beberapa kali melakukan kesilapan, cuma yang bezanya kesilapan rasulullah terpelihara oleh Allah dengan jadikan sebagai teladan/rujukan

Edited by pidos

kalo korang masih pikir anwar jer

tgk laman web nie

pembelamelayu.com

pastu lu pikir la sendiri :angry:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...