Jump to content
pidos

Seandainya Aku Pengundi Permatang Pauh

110 members have voted

1. 1. peti undi parlimen permatang pauh

• undi PKR (anwar)
      74
    • calon BN (kalaulah ezam calonnya)
      24
    • calon bebas (seandainya ada)
      4
    • rosakkan kertas undi
      3
    • tak nak pergi mengundi
      5

Recommended Posts

ni saja aku bukak topik nie untuk berbincang pasal pilihanraya kecil permatang pauh.

lepas undi jangan lupa expain pasal apa korang undi calon pilihan korang. dan juga pasal apa korang taknak undi calon2 lain...

contoh :-

1) aku tak undi dia nie pasal.... bla...bla...bla...

2) yg nie pun aku taknak undi pasal blaa.. blaaa.. blaaa...

3) aku undi calon nie pasal bla..blaaa..blllaaa....

4) aku rosakkan kertas undi asal... blaa... blaaa....

5) aku tak pergi mengundi pasal sebab hari tu hari bekerja... x dapat cuti....

topik ini akan di tutup sebaik sahaja pilihanraya permatang pauh selesai....

Edited by pidos

aku dulu pernah duduk permatang pauh / permatang pasir . :D . Dulu si anwar tu ada rasmikan acara berbasikal apa ntah masa dia jadi DPM .

1) aku taknak undi anwar... pasal aku mmg tak suka dia nie...

2) kalau BN letakkan ezam sebagai calon... aku akan bg undi pada BN pasal aku percayakan ezam nie.. belum pernah aku baca benda2 tak baik pasal si ezam nie... bila ezam masuk umno pun aku tgk PKR, DAP n other takde model pun nak serang peribadi ezam nie

3) kalau bn letak calon lain selain ezam nie.. aku undi calon bebas... pasal aku tak pasti lg rekod calon bn (selain ezam) tu... entah2 anak buah KJ kot

4) aku mybe rosakkan kertas undi aku kalau tiada calon bebas dan ezam tak jadi calon BN

5) kalau takde calon bebas dan ezam tak jadi calon lagi... aku malas pi mengundi... buang masa je pi mungundi semata-mata nak rosakkan kertas undi... kena plah hari mengundi jatuh hari selasa....

undi itu rahsia.. :ph34r:

ya...

anyway, nampak vote manyak dah... tp komen x de...

aku just komen... undi adlh rahsia... he3...

Ulang sekali lagi untuk kali ketiga.

Undi anda adalah rahsia. :ph34r:

membazir duit rakyat

aku x rela anwar mng (demi agama islam dan bangse melayu kite)

lebih rela UMNO mng

pikir2 kan

membazir duit rakyat

aku x rela anwar mng (demi agama islam dan bangse melayu kite)

Letak jer Chua Sok Lai... Walapun Video seks Chua telah mengaku, aku calon UMNO tetap memberi sokongan dan menyambut Dr Chua Sok Lai bertanding demi BN...HAHAHAHA

Kalau takder calon gak... letak songkok dan batang pisang... orang johor mmg suka...HAHAHAHHA.. Orang Pematang Pauh harap-harap mcm tug gak takyah calon gerenti menang BN...HEHEHE

Edited by mysahabaat10

Kalau aku warganegara malaysia aku akan undi PAS kalau PAS nak letak calonlah.

P/S: Aku dah mempercayai PAS sejak mereka bermuzakarah dengan UMNO.

dengar cerita parti serpihan PAS (PAS tulen) akan bertanding.. undi la mereka

x logik la kalo anwar kalah, lagipun, spe la yg menitikberatkan calon?

kalo majoriti anwar rendah, paper akan hentam anwar habis2-san, kalo tinggi, no najib and pak-lah face on the front page la. kebiasannye and akn slalu berlaku camgini sampai la mereka tumbang. fikir2kan lah.

kalau tak nak mengundi jangan jadi rakyat malaysia. :D

kalau tak nak mengundi jangan jadi rakyat malaysia. :D

Ku beri sokongan 100% :lol:

aku nak rosak kertas undi aje

sebab semua x leh pakai

Bleh pakai ke, tak boleh pakai ke... wakil pemimpin tetap kena ada... B)

nampaknya sekarang undi tertinggi ialah anwar..ramai pro pembangkang kat forum nie..hehehe :lol:

undi anwar bubuh anwar kat parlimen pon best jugak. bertambah drama lah politik malaysia. arsenik ah, hiv ah, bunuh ah.. best skit baca sok kabar. ahaha.

yg bunuh2 tuh x leh tahan. dah seminggu kene ugut (kalo betul n kalu aku x silap), baru time tuh nak cabut. hehe. x bbrp lama pastuh, relek jer bagi ceramah kat org ramai. x der plak nak sorok2. siap photographer kene blasah lagik... hehe. mungkin bodyguard dia ingat muncung kamera SLR tuh torpedo kot. ahaha

btw, apsal time2 kes liwat saiful, time tuh jugak nak bertanding? awat relek2 dulu, blasah saiful kat court (kalo betul) then baru bertanding. confirm clean sweep. yg nih, la nih la nak bertanding. pastu bising, saya akan ditangkap oleh polis kerana kes liwat dan masuk lokap, bn nak ganggu pilihan raya saya. peliknyer, liwat come first baru permatang pauh.. mmg ah kene tangkap diantara tuh. cam putar belit jerk.

Letak jer Chua Sok Lai... Walapun Video seks Chua telah mengaku, aku calon UMNO tetap memberi sokongan dan menyambut Dr Chua Sok Lai bertanding demi BN...HAHAHAHA

Kalau takder calon gak... letak songkok dan batang pisang... orang johor mmg suka...HAHAHAHHA.. Orang Pematang Pauh harap-harap mcm tug gak takyah calon gerenti menang BN...HEHEHE

aku hairan pasai pa chua soi lek tu tak kena tindakan apa2 ye?yg anuar ibrahim dah la dia x buat,kaw2 kena fitnah..yg satu lgi,aku hairan si sepol tu tu x kena reman plak??heran arr aku undang2 mesia ni...x professional langsng

nampaknya sekarang undi tertinggi ialah anwar..ramai pro pembangkang kat forum nie..hehehe :lol:

bukan apa,sah2 nie suma propanganda utk jatuhkan anuar je...nampak sgt nak menipu tuh....heran ar aku :blink::angry:

Yang penting orang/penduduk Permatang Pauh tu adalah manusia yang kurang gunakan otak!. Mereka telah dicatat sebagai penduduk yang paling kurang kene migrain because penggunaan otak derang adalah kurang jika nak dibandingkan dengan penduduk dikawasan lain di Malaysia nih.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...