Jump to content
pidos

Seandainya Aku Pengundi Permatang Pauh

110 members have voted

1. 1. peti undi parlimen permatang pauh

• undi PKR (anwar)
      74
    • calon BN (kalaulah ezam calonnya)
      24
    • calon bebas (seandainya ada)
      4
    • rosakkan kertas undi
      3
    • tak nak pergi mengundi
      5

Recommended Posts

Yang penting orang/penduduk Permatang Pauh tu adalah manusia yang kurang gunakan otak!. Mereka telah dicatat sebagai penduduk yang paling kurang kene migrain because penggunaan otak derang adalah kurang jika nak dibandingkan dengan penduduk dikawasan lain di Malaysia nih.

suka ati dia je ckp org x gunakan otak... celik la skit... penuh ke ilmu tu di dada..haha.... :rolleyes:

tak pe sbr en.DivineX...manusia mmg mcm tue hakikt sbnr kita smua sama jerk

suka hati jer ek ko putera ultimetz nak samakan semua org permatang pauh mcamtu..hohoh..btw aku orang permatang pauh

hg dok permatang pauh kat mana ??..hehe org kampung aku lor....

Yang penting orang/penduduk Permatang Pauh tu adalah manusia yang kurang gunakan otak!. Mereka telah dicatat sebagai penduduk yang paling kurang kene migrain because penggunaan otak derang adalah kurang jika nak dibandingkan dengan penduduk dikawasan lain di Malaysia nih.

undi itu hak sendiri..bialah diorg undi sape2 pun..hak die nak undi pembangkang or kerajaan..x yah la kate manusia kurang guna otak..

bekas penduduk permatang pauh/permatang pasir kira ke ? ahahaha.Betul tu biar je pengundi kawasan tu nak undi sape , dorang undi dorang untung/rugi .

Celupar sungguh mulut kamu, yang pastinya DSAI akan menang majoriti besar dekat pematang pauh nanti.. letaklah sape2 pon calon BN kat situ termasuk Pak Lah pon.

Celupar sungguh mulut kamu, yang pastinya DSAI akan menang majoriti besar dekat pematang pauh nanti.. letaklah sape2 pon calon BN kat situ termasuk Pak Lah pon.

relax2...jgn terlalu takabur...

patut la hangpa kene warning sebelum ni :blush:

klau aq, xkan tgk calon tpi nengok parti ape :rolleyes:

...ahahaha.Betul tu biar je pengundi kawasan tu nak undi sape , dorang undi dorang untung/rugi .

takut gak nati ada effect pd negara (klau DSAI mng)...

klau aq, xkan tgk calon tpi nengok parti ape :rolleyes:

ya me too...

Bukan kira calon atau party, sakng kira kepentingan negara.. krjn pemerintah skang dah tak boleh pakai.. kalau tidak tukar dlm masa terdekat makin hancus ekonomi... Tun Dr Mahatdir sendiri tidak yakin dgn umno-bn sakng.. so masih tak nampak2 lagi ke?? sape2 yg dok pertahankan kerjn be-end tu..??

DSAI masa berdebat berkali2 kasik warning utk kepentingan rakyat da negara.. yg DSC tak pernah sebut pasal rakyat, hanya dok pertahankan krjn dan serang peribadi.

Cuba tgk krjn Be-End punya track record sampai sakng:

-Korupsi, kronisma, pecah amanah, skandal seks, bunuh spt kes C4 tu..

-Nilai RM makin jatuh skang dah RM3.3++ berbanding USD

-BSKL Index komposit boleh kata hari2 merundum kaler merah.. sakng dah 1,119

-Kadar Inflasi makin tinggi dah nak cecah 8%

Cuba tgk krjn Be-End punya track record sampai sakng:

-Korupsi, kronisma, pecah amanah, skandal seks, bunuh spt kes C4 tu..

-Nilai RM makin jatuh skang dah RM3.3++ berbanding USD

-BSKL Index komposit boleh kata hari2 merundum kaler merah.. sakng dah 1,119

-Kadar Inflasi makin tinggi dah nak cecah 8%

Yang tu cuma sebahagian je, ada banyak lagi kalau nak disenaraikan.

relax2...jgn terlalu takabur...

Kamu tgk undi dekat putera ni pon dah tahu.. bukan takabur bro tp tu adalah hakikatnya.

betul kata spoket...sampai bila nak jadi mcmnie??? yang susah makin susah..yg kaya terus kaya.... menjawab la dlm kubur nanti

Oooh tak sangka aku, banyak yang quote statement aku,..

Sowiiii ler penduduk Permatang Pauh, aku hanya berkias pendapat sajer,..harap tak disumbat ke dalam hati.. :lol:

tu le akibatnya bila mak baru belikan komputer.. pantang nampak keyboard.. main naip (taip) je

pikir sebelum menaip.

a'a...

nak menaip pun sama la cam ckap jugak...

smue nyer kene fikir dulu...

tu le akibatnya bila mak baru belikan komputer.. pantang nampak keyboard.. main naip (taip) je

pikir sebelum menaip.

Bila masa plak mak belikan komputer,..sesen haram pun takde duit mak aku pada komputer aku nih :blush:

Oh yer...dah fikir dah...tapi sengaje aku taip da..

a'a...

Actually tak same pun..."oh pocot" biasa tak pikir pun tapi ada gak yang tersebut kan...kan..kan..

Sama gak pengundi yang tak pikir jauh tapi ngundi gak..derang tetap guna otak,..tapi jangkauan pemikiran derang tak "lajak" harap pickup jer laju kot.

Bila masa plak mak belikan komputer,..sesen haram pun takde duit mak aku pada komputer aku nih :blush:

Kecik hati mak hang baca ayat hang tulis ni.. hang kena ingat jasa2 mak kita membesarkan kita... w/pun dia tak kasik duit secara direct utk beli komouter hang tu.. ingat penah jerih dia membesarkan hang hantar study hingga mampu beli komputer sendiri.. tu sbb kena pk dulu sblm menulis... ayat hang ni tak elok.. baik tarik balik noo.. aku kasik nasihat je jgn marah laks.. :D

Kecik hati mak hang baca ayat hang tulis ni.. hang kena ingat jasa2 mak kita membesarkan kita... w/pun dia tak kasik duit secara direct utk beli komouter hang tu.. ingat penah jerih dia membesarkan hang hantar study hingga mampu beli komputer sendiri.. tu sbb kena pk dulu sblm menulis... ayat hang ni tak elok.. baik tarik balik noo.. aku kasik nasihat je jgn marah laks.. :D

Aiseh, kene lagik...aku biase gune ayat nih "sesen haram" mase berbual..mak aku selambe jer tak kecik hati la.

Btw,..kerabat aku memang lain skit bila berbual..tido=membute, makan=menceki, bodoh=bahalol and whatever which ada sesetengah orang tak guna but in my family still guna perkataan cam kasar....tapi jangan salah anggap tu tak bermakne tak hormat orang tua.

aku dah pikir sebelum tulis...tolongler faham ngan keadaan aku ni....ohh takmau jadik mangse keadaan kat sini..

a'a...

same je ngn ko..hehe....perbalahan forum ni

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...