Jump to content
Geekspro

Apa Masalah Yg Dihadapi Putera

Recommended Posts

ak pon menghadapi masalah same... :( 2 hari yg lalu...

*masalah utama "mungkin" kerana server down

*masalah kedua "mungkin" kerana tiada co-admin utk membantu bro shanai memantau 99.9% keadaan kesihatan server/forum putera.com ini

*masalah perlu di atasi, dan utk mengatasi tindakan perlu diambil, sama ada dgn segera, atau perancangan jangka masa panjang.

*kepada ahli2 "otai" terutama yg sayangkan putera.com ni, atau mungkin yang rapat/kenal bro shanai, atau yg mendapat kepercayaan bro shanai, perlu diberi tauliah dan kuasa serta mandat utk menguruskan forum ini.

*tujuan utama supaya :

-andai berlaku masalah spt server down, ada org yg dapat segera mengambil tindakan.

-dapat memantau keadaan forum

-membaiki / modding script forum utk lebih sekuriti, tambahan accesories/function

-memantau, membuat pemecatan/perlantikan baru para moderator forum

-menambah/mengemaskini ruang2 sub-forum bila perlu

-menjadi penggerak kepada aktiviti luar warga putera.com, spt bekerjasama/memberi idea to moderator seterusnya ahli2 spt merancang satu game bowling/futsal utk merapatkan ahli2 forum.

-supaya dgn "aktif"nya forum ini, ia jadi lebih "mantap" dan ceria. jika tidak, pasti semakin hari forum semakin suram, dan sedikit demi sedikit kehilangan ahli2 aktif, dan boleh sebabkan kurangkan sesi jawab soalan2 dalam forum, yg ada hanya soalan2 baru tanpa jawapan2 baru.

-dan paling utama/penting, memulakan tabung utk "upgrade server" serta menampung kos2 "nyawa" putera.com ini.

namun semua di atas hanya pendapat & cadangan, yang mungkin baik, mungkin juga tidak.

Edited by sawi

kalau la aku dapat buat sesuatu....

sebelum kenal putera.com -->

zero pasal komputer / takda broadband (masuk putera.com kat cc je) / takdak komputer / rasa ketinggalan bila berbual pasal it

lepas kenal putera.com -->

ada komputer sendiri (custom made hasil tutorial kt putera.com) / langgan broadband sebab nk surf putera.com kt umah je / mendapat kepercayaan bos sebab berpengetahuan dalam bidang komputer ( walaupun ek je lebih :P) / segala kemusykilan tentang it akan dirujuk kt putera.com dulu..

walaupun baru je kenal putera.com nie banyak manfaat yang aku dapat rasa terkilan juga kalau jadi aper2 kt putera.com nie..

segala cadangan untuk penambahbaikan putera.com nie aku sokong sepenuhnya..

:rolleyes:

(geram bila tak dapat bukak putera.com 2 ari lepas <_< )

Hmm...tertanya2 gak apa dah jadi pada PUTERA.com selama 2 hari

Dulu aku dengar memang dah ada upgrade security sket kan tp lately bilangan hantu semakin banyak kembali

Neway...thanxz to admin yang berkerja sedaya upaya utk fix problem ni

P/S : Problem login berulang2 kali still x settle ;)

putera adalah forum it yang top...tapi server slalu down...harap2 ade la sape2 yang ambil tindakan untuk tingkatkan kualiti...tq..moga putera.com terus success... :lol:

Edited by F18 HORNET

apa la sebenarnya yg berlaku, aku harap bro shanai or mode yg tau leh bagi statement ttg prob yg berlaku 2 3 hari lepas bertujuan utk memberi penjelasan yg betul bg mengelak salah phm antara forumer.

Tapi kira untung la jugak pasal masalah ni hanya dua-tiga hari je tak berlarutan sampai seminggu dua minggu...

Disebalik kesibukkan admin dia mesti berusaha buat sesuatu untuk web ni kembali ok..

huhu aku pun takleh login 2 hari.. siap masuk check takut putera.com tak active

sayang kalau org lain amik.. domain ni sahaja harga pasaran kat rm 10k...

Ana pun gitu gak... start bila..ntah.. dah tak bley masuk putera....risau takut apa2 terjadi...

TAPI alhamdulillah dah dapat masuk...puteara... telefon pun asyik bunyi...je..

bertanyakan hal....putera...ana pun tak tahu gak puncanya jadi camni...

Ana pun akui putera.com besar jasanya pada masyarakat...secara lansung dan tidak langsung...hehe

Edited by electron

wah... tension nyer 2 ari lpas, termasuk la semalam...

bosan yg teramat...

anyway, Alhamdulillah ari ni putera dah ok...

erm, mesti masalah server la ni... hantu banyak sgt kot... mayb we should do something la kot...

...termasuklah aku!

Ni baru je boleh masuk, jenuh dok try!

Mari kita pakat derma la, bli server baru ke, atau apa2 lah yg boleh at least mengurangkan risiko macamni berlaku...

Edited by annamir

:rolleyes: ahaks, ramai menggelupur bila takleh akses web putera

spt cadangan aku kat atas...

kalau cepat beli server baru pun blm tentu selesai masalah, sbb takde lagi "admin team" utk pantau/maintenance kan server.

so yang penting n cepat, kena tubuh satu "admin team", 1 atau 2 org utk manage kan putera.com ni bagi membantu bro shanai. maybe org2 terdekat ngan bro shanai leh inform, n maybe juga leh set 1 time utk buat meeting tergempar memilih siapa layak.

sekuranya ringan beban bro shanai kerna ada org dipercayai membantu, dan gembira ahli2 putera kerana forum dapat di "maintain" dgn baik.

then baru la cerita pasal kumpul duit, dana, tabung beli server baru dan lain2. dh ada "admin team" sekuranya kutipan derma dsb dpt dibuat dgn lebih lancar.

--------------------

:: ikan di laut asam di darat dalam periuk bikin muafakat dalam perut keluar balik ikan dgn asam same je rupe XD ::

:lol:

Hmm...tertanya2 gak apa dah jadi pada PUTERA.com selama 2 hari

Dulu aku dengar memang dah ada upgrade security sket kan tp lately bilangan hantu semakin banyak kembali

Neway...thanxz to admin yang berkerja sedaya upaya utk fix problem ni

P/S : Problem login berulang2 kali still x settle ;)

cup2..jap2..

hantu tu pe sbenar ny?

hehehehe sowi la aku baru lagi so blum dpt mngenali semua y ade kat putera nih :blush:

cup2..jap2..

hantu tu pe sbenar ny?

hehehehe sowi la aku baru lagi so blum dpt mngenali semua y ade kat putera nih :blush:

Hantu yang dimaksudkan ialah, kalau ko nak tahu, ko try gi kat Laman Utama... bwah tempah t-shirt tu, dan lihat User Online, ko tengok ada tulis -> terdapat xxahli, xx guest,, xx tidak mahu dikenali, xx hantu....

There are 381 online users browsing: 62 members, 9 bots and 310 visitors; and at least 300 hantu...

laa aku ingat network aku yang problem :lol:

tapi ada satu mende la aku perasan, menatang nih

Most users ever online was 6,556 on Jul 4 2008, 12:14 PM

sentiasa menaik dari hari ke hari, ada kena-mengena ke?