Jump to content
Geekspro

Apa Masalah Yg Dihadapi Putera

Recommended Posts

laa aku ingat network aku yang problem :lol:

tapi ada satu mende la aku perasan, menatang nih

Most users ever online was 6,556 on Jul 4 2008, 12:14 PM

sentiasa menaik dari hari ke hari, ada kena-mengena ke?

dasat kan? kalau sekali pandang,popular putera.com nie smpi ada yg dengki.. :)

tu la psal...

klau x silap tutor.net dah x de kan...? ari tu cuba bukak x de... nape ek...

erm... patutla putera smakin popular...

admin..tolong laa.

setiap cadangan2 user..

xder pon respon dr admin..

secara jujur,

aku pon dah jarang masuk sini.

ntah la... admin sibuk yg keterlaluan kot... x de mase masuk sini...

admin kene lantik pembantu admin ni sepatutnya... gugurkan moderator yg dah x aktif & lantik yg baru yg aktif...

baru la nampak ada hidup skit... x la forumer je yg hidup... moderator pun nampak skit atau boleh kira dgn jari ke yg aktif...

suggest je la...

mmm..nak ckp ke tanak ar..

mmm..aku tau yg fungsi search tu xleh pakai..

tp rasanya xkan selama2 nya xleh pakai kut..

rasa mcm janggal lak forum xd fungsi search.

itu je aku rasa kekurangan putera ni. :)

forumer plak yg ramai yg x masuk & x online...

hantu x plak makin kurang... adesh...

@All

masalah forum ni ialah;

jawapan pendek: users forum ni kena blah gi forum lain pulak. berenti masuk forum ni. not worth your time.

jawapan panjang: admin sibuk tak sempat nak jenguk forum. dah tahu sibuk tak boleh nak manage forum tapi still tak mo lantik co-admins and moderator tambahan. pastu admin pun aku tengok tak berapa cekap nak urus forum. cadangan untuk improvement sentiasa ada tapi semua masuk longkang. skrg ni, forum ni cuma gah pada nama saje tapi makin lama makin hampeh. admin, sila berubah atau tutup je forum ni.

so ni la aku rasa. sori klu ada tersinggung.

dasat kan? kalau sekali pandang, popular putera.com nie smpi ada yg dengki.. :)

tu bukan org dengki. takda org dengki pun..tapi tu semua orang yg menyampah ngan forum ni dan management dia. semua lembab. users tak rasa di appreciated. diorang nak pembaharuan tapi admin tak peka. tu pasal ada yg bengang sampai ddos server forum ni. aku tak surprise pun kalau makin lama makin kerap kena problem hantu2 ni.

Edited by aMer

mmg banyak otai2 merajuk, aku godek2 thread lama mana pegi semua nickname yang dikatakan otai tuh... ahli2 newbies yang lemah macam aku ni, perlukan pertolongan dari yang expert.. otai cisco pun dah hilang ni.. adesss aku bagi pm pun lama x jwb.. :(

Mari kita pakat derma la, bli server baru ke,

perkara yang dah lama kedengaran dari dulu.

but until now, takde langsung apa2 inisiatif/tindakan pasal nak derma/bayar untuk beli server ni.

seriously, dah jenuh aku dengar pasal hal ni.

aku pun sekarang ni dah jarang masuk forum ni.

Hantu yang dimaksudkan tu apa ek? bot ke?

rasanya ramai gi tempat cikgureeza jual hybrik dia.. pasal ramai new user yang post kat forum bisnes dia.. huhu

Pergi bawak diri...

hehe nak kata aku otai... rasa aku ahli ke dua ratus dulu.. pastu lama tak masuk... login lgoin tak dapat now aku ke 37K wow... newbie rasanya...

pendapat aku... walau tak sepower lowyat...ia tetap berbaloi utk join putera... sebab bagi aku dari aku duk bertungkus lumus help org kat sana baik aku tulun serba sket kat putera...

ko tengok je la kat lowyat.. sapa yang bertanya.. kaum lain..sapa jawap. kaum melayu.... nak harap kaum lain jawap... mmmm.. main msg jer.. kedekut ilmu dan technologi...

cuba ko letak nama ah cheong (teh tarik 3 in 1 la plak ) tanya?... bertimbun pm dapat utk solve problem... dari kaum mana??.... aku bukan anti perkauman.. tapi mereka amalkan macam tu.. jadi PK PK lah.....

seteruk mana pun website kaum kita.. support lah seadanya....

wsalam...

whoops..

reply aku ni xda kena mengena dengan masalah putera.com baru² ni...

cuma berkenan sikit nak reply bila ada yang bagi suggestion untuk ajak forumer² lain blah..

aku nak quote sikit kata² orang lama kat putera ni.

" datang tak di jemput, pergi tak di halau"

:D

hehe nak kata aku otai... rasa aku ahli ke dua ratus dulu.. pastu lama tak masuk... login lgoin tak dapat now aku ke 37K wow... newbie rasanya...

pendapat aku... walau tak sepower lowyat...ia tetap berbaloi utk join putera... sebab bagi aku dari aku duk bertungkus lumus help org kat sana baik aku tulun serba sket kat putera...

ko tengok je la kat lowyat.. sapa yang bertanya.. kaum lain..sapa jawap. kaum melayu.... nak harap kaum lain jawap... mmmm.. main msg jer.. kedekut ilmu dan technologi...

cuba ko letak nama ah cheong (teh tarik 3 in 1 la plak ) tanya?... bertimbun pm dapat utk solve problem... dari kaum mana??.... aku bukan anti perkauman.. tapi mereka amalkan macam tu.. jadi PK PK lah.....

seteruk mana pun website kaum kita.. support lah seadanya....

wsalam...

owh cam tu ke lowyat... saya pun biasa gak kt sane... tp x la brape nampak sgt cam tu... mayb sbb saya newbies agi kot... anyway, Moderator die agak baik la... friendly...

harap2 putera akan baik pulih yg lebih baik lg...

" datang tak di jemput, pergi tak di halau" :D

bahaya gak kata2 tu... huh... ^_^

hermm...

mungkinkah terkubur begitu sahaja putera.com nie ?

autofailover ok, tapi kene ade 3 server at least. 2 untuk apps, 1 untuk db. nak lagi mantap. kene ade firewall kat depan. mantap lagi ade load balance. etc..

kos..

puluhan ribu la kot..

aku sendiri kadang2 da malas nak login disebabkan tiap2 kali nak login kene login lagi and lagi...

Salam... bukan masalah pada Server saja.

Apa yang aku lihat, satu masalah yang paling besar adalah masalah kelakuan dan adap ahli ahli putera, juga satu lagi, begitu senangnya untuk mendaftar menjadi ahli putera, sehinggakan ada sesetengah ahli mendaftar berbagai nick untuk membuat kacau...

Salam... bukan masalah pada Server saja.

Apa yang aku lihat, satu masalah yang paling besar adalah masalah kelakuan dan adap ahli ahli putera, juga satu lagi, begitu senangnya untuk mendaftar menjadi ahli putera, sehinggakan ada sesetengah ahli mendaftar berbagai nick untuk membuat kacau...

Yang ni aku setuju...

Mod xder ke terus ban orang2 macam ni?

Aku tgk kat forum serious discussion kadang2 naik meluat...nak bincang pun xder mood

Wat lawak x bertempat

Hmm...& mod pun sama...kena la bertanggungjawab bila dah diberi responsibility

Neway....gud luck to PUTERA.com

ni cadangan sahajala

no free email allow

kita buat mcm forum sepaku/ torrentmalaya

Aku x setuju

X semua orang kaya ada streamyx or jaring or celcom etc...

Kalo nak wat camtu...apa reasonnya

Kalo lah PUTERA ni dah overload sangat user ok la kalo nak wat camtu

Tp kritikal sangat ke sampai nak kena ada syarat macam tu? :D