Jump to content
fenzo

Perubahan Dan Hal Ehwal Terhadap Negeri Yg Di Tadbir Oleh Pembangkang

Recommended Posts

MB PERAK BELAJOR JER SAMPAI IR

BENGAP GAK!

UNDI LAGI DAP

dah hgpa tak tolong kempen bagi pas menang penuh :wacko:

tanah kampung baru diupgrade percuma kepada hak milik kekal, iaitu di perak, didefinasikan sebagai 999 tahun dan selangor, sampai kiamat. aku x puas hati. tanah tuh dah la kerajaan bagi free (aku rasalah, sebab dia penempatan semula kan masa merdeka?), upgrade pon free jugak. mana leh.... x adil. yg kita berpuluh2 tahun nak bayar rumah nih plak camner. pastuh 999 lammeeee giler. macamlah nak hidup sampai 999 tahun.

satu lagik yg aku x sedap dengar... kat surat khabar, kat selangor.. wakil dap ada hubungan dengan gangster ngan jenayah... haish. betoi ke? kalo betoi pon, kalo rakyat nak, aku x cakap apa2 lah....

bagi percuma mcm umno bagi singapura tu ke????

Isu babi ni takkan habis selagi ia diputar belitkan. Lebih - lebih lagi BN tengah cari isu yang boleh memburukkan kerajaan Selangor.

sapa ada tgk gambar org yg buat isyarat good dlm kandang ba** kat luar negara tu erk :wacko:

aku rasa umno dengan pkr takde bezanye

semua hancur

aku rasa tak perlu la nak perjuangkan bangsa ke apa

yang pertama tu agama

so PAS adalah segalanya dekat malaysia buat masa sekarang

aku harap PAS akan keluar PKR

pastu kalau masih ada yang pilih pkr selain dari pas aku rasa tak layak bergelar islam la kot

sapa ada tgk gambar org yg buat isyarat good dlm kandang ba** kat luar negara tu erk :wacko:

Gambar aku tak pernah tgk... tapi video dokumentari "Worst Job In America" tunjuk isyarat good dlm kandang babi kat luar negara aku pernah tengok. Ko rajin - rajinlah tgk dokumentari kat Astro. Wahahaha :unsure:

Hahaha Lawaklah korang ni..

Bagi akulah samaada BN @ Pakatan Rakyat cuba membina ladang babi moden, aku sokong 100%. Sebb aku yakin sesiapa pun yang memerintah ( samaada UMNO, PAS, Keadilan, DAP dan lain2 ) ladang babi tetap wujud. Dan pencemaran berlaku. Dan itulah penyelesaian masalah yang terbaik buat masa ini. Sekiranya UMNO betul2 ikhlas hendak memperjuangkan isu ini, sepatutnya mereka sudah melakukannya berpuluh tahun dahulu. Mereka sepatutnya bina ladang babi di kawasan majoriti yang makan babi @ haramkan ladang babi di Malaysia ketika kita baru memberikan kerakyatan Jus Soli kepada bukan Melayu. Tapi perkara semua itu sudahpun berlaku. Maka bina ladang babi moden adalah langkah terbaik.

Sepatutnya kita buat perbandingan Perubahan Dan Hal Ehwal Terhadap Negeri Yg Di Tadbir Oleh Pembangkang dan Perubahan Dan Hal Ehwal Terhadap Negeri Yg Di Tadbir Oleh BN sejak selepas PRU. Baru kita nampak kebaikan dan keburukan kedua2 belah pihak. :lol:

Edited by terabait

Mereka sepatutnya bina ladang babi di kawasan Cina @ haramkan ladang babi di Malaysia ketika kita baru memberikan kerakyatan Jus Soli kepada bukan Melayu.

Betul2 aku setuju .Tak sensitif betul kat orang2 yang tinggal berdekatan . Yang orang politik fikir diri dorang jek . <_< .Yang merana orang yang tinggal kawasan tu .

ai, time kerajaan memerintah rilek jer ade ladang khinzir, bile msuk pakatan rakyat je, nk salahkn dieorg. hak org laen, knape nk dikata2kan?

prubahan ni aq rase x sme ngan kerajaan, psl kerajaan baru mane la dpt bantuan, duit pown bru nk dicarik, kerajaan lama x kesah la, dieorg mane2 celah dieorg ade duit.

PAS n UMNO nk bergabung! any commnet?????????

no komen...Wait n see

bang pic tu dah lapok ler...nak saya buat+edit gambar anwar ibrahim tengah "beromen" ngan saiful ke?

Alamak, tulah melayu, cepat sangat percaya. Kalau diberi makan babi pun, main telan jer...

Tawkah anda kenapa BN hanya mendiamkan ternakan babi haram tu??? Kerana apabila bangsa cina sudah mulai memeluk islam, maka ternakan itu akan dihapuskan serta merta. Ternakan tu dulu mmg xde lesen dan xde kebenaran pun. Tp apa boleh buat cina namanya...pandai main toto ma...melayu pun ape kurang nye..hehe..

sekarang ternakan tu dah bertukar kepada ladang dan mempunyai lesen dan kebenaran secara terang terangan. Dari 1000 rakyat malaysia tahu mengenai ternakan babi ni, dan sekarang, 27 juta rakyat dah taw mengenai ladang babi ni? Aduh susah juga nak terangkan...

contoh;

10 orang cina tahu kat mana nak beli babi, dan seramai 100000++ x tahu nak beli babi kat mane, jadi diorang pun kene import. Apabila diorang kene import babi dan negara china, kosnya terlalu mahal, jadi nak x nak diorang kene stop makan babi. Apabila diorang dah stop makan babi, diorang akan makan benda lain. Yang lagi 10 orang ni, senanglah bg kerajaan nak banteras sebab bilangan mereka kecil.

X paham ek?

hurm, camnilah, senang cite kalau diorang xde lesen kita anytime je boleh hapuskan penternakan diorang tu. Bila diorang dah ade lesen, apa kita boleh buat??

nanti saya jelaskan lagi sebab kenapa kami, penyokong BN dan melayu marah sangat kat pembinaan ladang babi tu..

bang pic tu dah lapok ler...nak saya buat+edit gambar anwar ibrahim tengah "beromen" ngan saiful ke?

Alamak, tulah melayu, cepat sangat percaya. Kalau diberi makan babi pun, main telan jer...

Tawkah anda kenapa BN hanya mendiamkan ternakan babi haram tu??? Kerana apabila bangsa cina sudah mulai memeluk islam, maka ternakan itu akan dihapuskan serta merta. Ternakan tu dulu mmg xde lesen dan xde kebenaran pun. Tp apa boleh buat cina namanya...pandai main toto ma...melayu pun ape kurang nye..hehe..

sekarang ternakan tu dah bertukar kepada ladang dan mempunyai lesen dan kebenaran secara terang terangan. Dari 1000 rakyat malaysia tahu mengenai ternakan babi ni, dan sekarang, 27 juta rakyat dah taw mengenai ladang babi ni? Aduh susah juga nak terangkan...

contoh;

10 orang cina tahu kat mana nak beli babi, dan seramai 100000++ x tahu nak beli babi kat mane, jadi diorang pun kene import. Apabila diorang kene import babi dan negara china, kosnya terlalu mahal, jadi nak x nak diorang kene stop makan babi. Apabila diorang dah stop makan babi, diorang akan makan benda lain. Yang lagi 10 orang ni, senanglah bg kerajaan nak banteras sebab bilangan mereka kecil.

X paham ek?

hurm, camnilah, senang cite kalau diorang xde lesen kita anytime je boleh hapuskan penternakan diorang tu. Bila diorang dah ade lesen, apa kita boleh buat??

nanti saya jelaskan lagi sebab kenapa kami, penyokong BN dan melayu marah sangat kat pembinaan ladang babi tu..

Tapi... yang takde lesen kate senang nak hapus. Tapi... kenapa dah berpuluh-puluh tahun ladang babi haram yang takde lesen tak pun dihapus? Kate senang hapus tapi tak terhapus. Mcm mana ni konfius aku.

Yang takde lesen ni takde sistem. Takyah ikut undang2 restricted apa2 law dr segi operasi, kebersihan, keluasan kandang, penempatan. Yang ada lesen ni dipantau, ada undang2, ada sistem diaorg kena ikut. Yang ada lesen ni la senang nak ditarik lesennya klu tak ikut law. Klu tak ikut sistem. Tak gitu?

Alahai pakcikku...

apabila mempunyai lesen mereka akan mula menunjukkan belang mereka, sampai nak jadi pengeksport babi pula, nak ke malaysia menjadi negara pengeksport babi terbesar didunia?

Ada sistem ke, tidak ke, sama sahaja. Pencemaran tetap berlaku. Tapi yang menghairan kan saya kenapa ia dibina di tanah orang melayu? bukan di tanah orang cina?

Apa kata kamu kalau saya ambil atau sewa tanah kamu pastu saya bina ladang babi kat tanah kamu? pastu dengan keuntungan yang saya dapat dari ladang babi ni, saya bayar pula sewa tanah kat kamu?Apa perasaan kamu?

Mungkin kamu kata haram atau kamu main telan jer?

Bila BN memerintah suruh ikut sistem pemerintahan khalifah lah, islam lah, apelah, dalam zaman nabi dahulu, ada ke ladang babi? Setahu saya ternakan babi je yang nabi benarkan.

Saya tak nak lah berkata saya makan garam dahulu dari kamu, nanti kamu "touching" plak. Tapi itu semua kebenaran yang disembunyikan dan diputarkan belitkan supaya orang melayu bergaduh sesama sendiri.

Sebab tu saya amat pelik, kenapa orang melayu suka bergaduh sesama melayu? Kenapa tidak dengan cina dan india?Kalau kat sekolah menengah pun camtu, melayu bertumbuk sama melayu, bila dengan cina dan india berterabur lari macam kucing kene kejar ngan anjing. kenapa ek?

apabila mempunyai lesen mereka akan mula menunjukkan belang mereka, sampai nak jadi pengeksport babi pula, nak ke malaysia menjadi negara pengeksport babi terbesar didunia?

Ada sistem ke, tidak ke, sama sahaja. Pencemaran tetap berlaku. Tapi yang menghairan kan saya kenapa ia dibina di tanah orang melayu? bukan di tanah orang cina?

Apa kata kamu kalau saya ambil atau sewa tanah kamu pastu saya bina ladang babi kat tanah kamu? pastu dengan keuntungan yang saya dapat dari ladang babi ni, saya bayar pula sewa tanah kat kamu?Apa perasaan kamu?

Mungkin kamu kata haram atau kamu main telan jer?

Bila BN memerintah suruh ikut sistem pemerintahan khalifah lah, islam lah, apelah, dalam zaman nabi dahulu, ada ke ladang babi? Setahu saya ternakan babi je yang nabi benarkan.

Saya tak nak lah berkata saya makan garam dahulu dari kamu, nanti kamu "touching" plak. Tapi itu semua kebenaran yang disembunyikan dan diputarkan belitkan supaya orang melayu bergaduh sesama sendiri.

Sebab tu saya amat pelik, kenapa orang melayu suka bergaduh sesama melayu? Kenapa tidak dengan cina dan india?Kalau kat sekolah menengah pun camtu, melayu bertumbuk sama melayu, bila dengan cina dan india berterabur lari macam kucing kene kejar ngan anjing. kenapa ek?

Ye ke bila ada lesen boleh tunjuk belang? Yang saya tengok bila ada lesen diaorang lebih berhati2 ikut law yang disyaratkan pemegang lesen Semua ada limit mengikut sistem.

Sape kate bila ada lesen je baru blh eksport? Takde lesen pun boleh eksport juge...

Kalau ada orang minta kebenaran nak sewa tanah saya buat kandang babi mmg saya tak rela.. Tapi yang haram dan tak berlesen tu dah berpuluh tahun masa kerajaan memerintah main redah je tanah orang rela ke tak rela. Kat kawasan penempatan Melayu jugak. Kerajaan senyap je. Macam mana tu?

Tak payah pelik Melayu suka gaduh sesama Melayu. Saya ni meniaga, payment company cina buat kerja untuk kerajaan cpt je. Company melayu yang kecik2 tapi potential pandang sbelah mata je. Bising2 mintak payment kata macam2 padahal minta duit sendiri macam peminta sedekah. Company cina buat kerja tak kena kacau. Pasal kena suap bagi diam. Company Melayu yang malas nak suap kacau mcm2 kata buat keje ni tak betul tu tak betul. Sabotaj mcm2.

Now u tell me kenapa orang kita sendiri memerintah tak nak bela bangsa sendiri untuk terus maju? Tak nak tolong? Sanggup bunuh bangsa sendiri dan sanggup jdi balaci bangsa lagi satu semata-mata dah sedap kena suap sampai boroi?

Selama ni malas nak cerita coz benda ni umum dah tau terjadi dgn meluasnya. Org malas nak amik port kerana tiada kesudahannya. Until pada satu tahap jika bangsa kita bersatu memerangi rasuah dgn menggulingkan pengamalnya barulah ada harapan bangsa kita nk menjadi lebih maju dari sekarang.

Anyway, saya cerita melalui pengalaman dan secara general. Bukan ditujukan kepada semua organisasi kerajaan tapi sebilangannya. Banyak lagi badan kerajaan membantu memajukan rakyat yang saya rasa amat bagus. Tapi jangan menafikan dan menutup mata dgn apa yang telah berlaku seperti apa yang saya nyatakan berlaku.

Pakcik jgn suka2 melabel orang Melayu kita ni manja apabila bising tak puas hati tak dapat bantuan dan memberi gambaran seolah rakyat begitu hina apabila meminta-minta subsidi dari kerajaan. Mereka hanya menuntut hak mereka. Kerana ini negeri mereka. Tempat asal-usul tanah nenek moyang mereka. Kalau tak di bumi Malaysia ni mereka nak tuntut hak sebagai rakyat di mana lagi?

Sedangkan bangsa2 lain selain kita menuntut hak mereka inikan pula kita. Takde salahnya .

dh kalah tu ngaku ajela....terimala PR memerintah plak.ape dok bising2 psl babi,dulu sungai di Selangor diisytiharkan rosak sbb babi gak org umno yg memerintah masa tu.dgn 1001 kes seleweng,kaki betina,kaki tonggeng,rasuah,pecah amanah (bank bumi dh berapa kali bangkrap?)Bank Islam?Tabung Haji?MAS?Perwaja Steel?Petronas?Kronisme?Menghina Islam?Kes Murtad?dan banyak lagi yg dibuat oleh UMNO nkorang bleh hidup dan sokong derang kan?Berpuluh2 tahun tuu.Takkan ngan PR tak sampai setahun dh bising2 plakkk.ngaku jerlaaa...

dh kalah tu ngaku ajela....terimala PR memerintah plak.ape dok bising2 psl babi,dulu sungai di Selangor diisytiharkan rosak sbb babi gak org umno yg memerintah masa tu.dgn 1001 kes seleweng,kaki betina,kaki tonggeng,rasuah,pecah amanah (bank bumi dh berapa kali bangkrap?)Bank Islam?Tabung Haji?MAS?Perwaja Steel?Petronas?Kronisme?Menghina Islam?Kes Murtad?dan banyak lagi yg dibuat oleh UMNO nkorang bleh hidup dan sokong derang kan?Berpuluh2 tahun tuu.Takkan ngan PR tak sampai setahun dh bising2 plakkk.ngaku jerlaaa...

Yup.. sebab tak sampai setahun lagi la kene bising awal2.. supaya diorg pun sedar yg diorg tak leh ikut jejak UMNO/BN.. bila dah dapat kerajaan Negeri boleh perintah ikut suka hati..

Kalau just diam, nak tunggu lagi 5 tahun.. kau akan tengok bukan satu, tapi ntah berapa banyak kandang babi mega kat tanah orang Melayu

Kau akan tengok semua negeri di bawah pembangkang nak bagi tanah milik kekal free kat orang bukan Melayu..

Kau akan tengok semua negeri start nak tebang balak kat kawasan tadahan air..

Kau akan tengok "Pakatan Rakyat" nih jadi korup macam BN/UMNO jugak.. sama je 2x5..

Diorang bising sebab baru tak sampai setahun memerintah, this so called "Pakatan Rakyat" dah mula nampak buat pelbagai kesilapan.. Sepatutnya, baru dapat kerajaan negeri tuh, patutnya ambil hati rakyat.. senangkan rakyat.. bukan cipta macam2 kontroversi..

Kandang babi moden tuh.. Takde sape bangkang kalau buat secara teratur kat kawasan yang jauh dari perkampungan orang Melayu... nih kat mana? Kampung apa nama tuh?.. dekat Sepang.. kelilingnya kawasan kampung orang melayu.. sapa tak marah.. Kerajaan BN dah buat silap dengan isu babi kat Negeri Sembilan dan Melaka, yang "Pakatan Rakyat" nak teruskan kesilapan tu kat Sepang pulak?

Isu kandang babi sebenarnya tidak diputarbelitkan.. Point dia cuma satu.. Location tak sesuai.. sangat berdekatan dengan kawasan kampung Melayu.. Kalau kandang babi mega tu dibuat jauh2 dari kawasan orang Melayu (buat la kat kawasan cina ke, india ke), takde orang nak melentingnye..

Pada yang bukan orang Sepang tuh, memang la macam2 ko boleh bela "Pakatan Rakyat" nih pasal isu kandang babi moden.. cuba kau jadi penduduk kampung Melayu kat Sepang tuh..

Yang isu penebangan hutan kat kawasan tadahan air kat Kedah.. nasib baik orang ramai bangkang awal2.. Kalau tak? Kerajaan PAS Kedah nak teruskan jugak?..

Sapa orang Perak?.. Sapa penduduk kampung baru kat Perak?.. Gembira tak korang dapat tanah free hak milik kekal 999 tahun?.. Sapa penduduk Rancangan Kampung Tersusun?.. Apa perasaan korang dengar penduduk Kampung Baru dapat tanah kekal, korang dapat tanah "lease hold"... Ni kontroversi lagi.. Keadilan?? Bullshit!!

First fact... Aku undi DAP untuk DUN, (undi BN untuk Parlimen) dan sekarang aku menyesal sebab aku ingatkan pembangkang nih tak la nak buat kontroversi.. tapi baru first year, dh macam2 kontroversi..

Dah laaa.. Aku tak kata kerajaan BN tu bagus.. Damn Pak Lah is the worst Malaysian Prime Minister to date.. Tapi apa kes kalau baru tak sampai setahum memerintah dah ada macam2 kontroversi.. Memang la korang boleh kata -baru tak sampai setahun nak bising?- Habis nak tunggu sampai Pakatan Rakyat perintah Malaysia 25 tahun baru nak bising?..

Edited by baok

Aku pernah duduk di kawasan babi dan pernah menghadapi masalah JE yg ketika itu melanda NS yg merupakan pengeluar babi terbesar. Dan aku tahu macammana rasa duduk di kawasan babi. Memang baik dan aku amat berharap kalau kerajaan Selangor dapat mengalihkan babi tu kat kawasan pemakan babi. Tapi aku yakin kerajaan Selangor baru takkan dapat memindahkan babi tu ke kawasan pemakan babi. Kerajaan sebelumnya pun gagal melakukan walaupun mempunyai sumber kewangan yang besar. Maka bagi aku kandang babi moden adalah langkah terbaik dan termampu oleh kerajaan Selangor pada masa kini untuk mengawal pencemaran alam.. Namun begitu aku harap pada suatu hari nanti mana2 kerajaan yg memerintah Selangor dpt mengalihkan kandang babi tu ke kawasan pemakan babi.

Memang bagus BN yg kini sebagai pembangkang kat negeri2 Pakatan Rakyat mempersoalkan setiap tindakan yg dibuat oleh kerajaan Pakatan Rakyat. Setidaknya ada satu pihak mengawal mereka membuat sesuatu benda sewenang - wenangnya sebab aku percaya manusia ni apabila sudah berkuasa akan menjadi alpa. Lebih - lebih lagi kalau pegang kuasa terlalu lama.

Cth paling baik : Isu babi kat Sepang. Kalau BN masih memerintah isu ni mesti senyap. Bila BN jadi pembangkang baru kita tahu seriusnya masalah pencemaran babi kat Sepang. Maka BN berjaya menjadi pembangkang yg berkesan.

P/S : Teringat aku dulu, pihak berkuasa membuat sekatan jalan di setiap jalan ke kandang babi semasa wabak JE melanda kat tempat aku. :blush:

Edited by terabait

Jadi apa inisiatif korang?

korang nak tunggu ke negara korang kene amik ngan org yang bukan bangsa korang sendiri?

Penakut..

bangsa ape plak?

Aku pernah duduk di kawasan babi dan pernah menghadapi masalah JE yg ketika itu melanda NS yg merupakan pengeluar babi terbesar. Dan aku tahu macammana rasa duduk di kawasan babi. Memang baik dan aku amat berharap kalau kerajaan Selangor dapat mengalihkan babi tu kat kawasan pemakan babi. Tapi aku yakin kerajaan Selangor baru takkan dapat memindahkan babi tu ke kawasan pemakan babi. Kerajaan sebelumnya pun gagal melakukan walaupun mempunyai sumber kewangan yang besar. Maka bagi aku kandang babi moden adalah langkah terbaik dan termampu oleh kerajaan Selangor pada masa kini untuk mengawal pencemaran alam.. Namun begitu aku harap pada suatu hari nanti mana2 kerajaan yg memerintah Selangor dpt mengalihkan kandang babi tu ke kawasan pemakan babi.

Memang bagus BN yg kini sebagai pembangkang kat negeri2 Pakatan Rakyat mempersoalkan setiap tindakan yg dibuat oleh kerajaan Pakatan Rakyat. Setidaknya ada satu pihak mengawal mereka membuat sesuatu benda sewenang - wenangnya sebab aku percaya manusia ni apabila sudah berkuasa akan menjadi alpa. Lebih - lebih lagi kalau pegang kuasa terlalu lama.

Cth paling baik : Isu babi kat Sepang. Kalau BN masih memerintah isu ni mesti senyap. Bila BN jadi pembangkang baru kita tahu seriusnya masalah pencemaran babi kat Sepang. Maka BN berjaya menjadi pembangkang yg berkesan.

P/S : Teringat aku dulu, pihak berkuasa membuat sekatan jalan di setiap jalan ke kandang babi semasa wabak JE melanda kat tempat aku. :blush:

Setelah pengumuman projek penternakan babi moden di Ladang Tumbuk,Tanjung Sepat, Selangor dibuat oleh kerajaan Negeri Selangor pada awal bulan April, Karim Mansor antara pemimpin UMNO yang lantang membantah isu itu di akhbar-akhbar berbahasa Melayu. Malah, ketua kampung di Ladang Tumbuk - tempat projek itu diadakan - turut menyertai bantahan projek tersebut di depan bangunan kerajaan negeri Selangor di Shah Alam.

Walau bagaimanapun, ketua biro pertanian tradisi MCA Datuk Dr Lee Chong Meng telah mendedahkan seminggu selepas kontroversi itu bahawa syarikat Karim Mansor, melalui satu usahasama turut terlibat dalam projek penternakan babi di Selangor itu. Syarikatnya bercadang menggunakan wang - dilaporkan menelan belanja RM100 juta[petikan diperlukan] - daripada sumber-sumber dana program alam sekitar Pertubuhan Bangsa-bangsa Bersatu (PBB). Syarikat tersebut akan mengenakan caj RM50 seekor babi sebagai kos rawatan kumbahan ternakan babi.

Pada tahun 2007, Karim Mansor, bersama ketua kampung Tumbuk telah menyertai rombongan ke luar negara untuk mengkaji teknologi Jerman untuk penternakan babi. Selain Jerman, Karim Mansor turut melawat ke Amsterdam dan Menara Eiffel dalam rombongan tersebut. Syarikat Karim Mansor itu dilaporkan berhasrat membawa masuk teknologi Jerman untuk projek tersebut. Dr Lee turut mendedahkan bahawa sebelum pembubaran parlimen kerajaan Selangor bawah pentadbiran BN meluluskan projek tersebut dan Karim sendiri menyokong projek tersebut.

Tindakan Karim Mansor yang hipokrit itu telah menimbulkan rasa tidak puas hati di kalangan pemimpin MCA (termasuk Dr Lee) dan kerajaan Negeri Selangor kerana ia dilihat sebagai suatu tindakan demi kepentingan politik sendiri. Pada 15 April 2008, kerajaan Selangor telah mendedahkan gambar Karim Mansor yang mengangkat ibu jari ketika berada di kandang babi di Jerman. [1]

source MalaysiaKini.

Now, i don't know the the validity of the source here, you can check it yourself whether what is presented here is true or not.

Please don't turn this thread into racist thread by hurling abuses to non Malays.

Robots,

What is your opinion on Pulau Batu Putih?If I'm not mistaken, it is already taken by Singapore, what do you have to say about that?Care to explain?

Kalau dulu syarikat si karim mansor tu yang bakal terlibat dalam projek tu sekarang ni bila diteruskan siapa pula dapat/terlibat projek tu ??? Ntah2 pengusaha2 babi sendiri dengki kot . -.-

Edited by hampeh

masuk sini je la baca, kasi paham sendiri...

tak perlu nak tuding cari salahkan sape2, ni cuma untuk kemaslahatan orang ramai...hm...

http://www.mesra.net/forum/index.php?showt...580&hl=babi

kat situ pun dah jadi ntah hape2 perbincangan dia . Yang aku pelik apsal dorang tetap teruskan , patutnya kalau BA dah perintah, dia cancel la projek tu . Yang bakal terseksa penduduk yang takmau projek tu . Kalau dulu time bn perintah dorang protes tak jalan , time BA perintah dorang protes pun tak jalan jugak . Kesian penduduk kat situ . Yang aku faham , tak kira kerajaan mana pun , rakyat gak terkena .

Edited by hampeh

apa yg aku suka bila PR dpt memerintah ni ialah rakyat dah pandai buat kritikan.berjalan gak otak politik rakyat mesia ni macam rakyat kelantan selama ini.kalau masa umno perintah dulu,apa2 berlaku buat derkkk jerk....macam kerbau dicucuk hidung nyer...apa,nkorang dengki ker?

Sebab apa yg umno buat tu tak pernah menghakiskan hak melayu dan pegangan orang islam. Biarlah Umno membazirkan berbilion bilion untuk membuat berjuta masjid di negara malaysia. Ia akan menunjukkan betapa kuatnya islam dan indahnya islam di mata manusia seluruh dunia.

Rasuah tu lumrah, x semua manusia selengkap anda. Mungkin hari ko kate ko x nak ar main no ekor, dosa tu, esok lusa, ko terdesak dan ko rasa tu jalan paling mudah bg ko mendapatkan wang, ko pun main no ekor. X begitu?

Tahu Kenapa PKR, PAS kene kick dengan UMNO dan BN dulu? Lihat dan imbas balik sejarah negara korang.

Rasuah tu lumrah?Rasuah tu dosa, orang yang menerimanye berdosa dan orang yang memberi rasuah berdosa dan juga orang yang redha terhadap perbuatan rasuah juga berdosa, so where are you now? I accept the fact that if a person is desperate for food or basic necessities of life, they can resort to stealing or receiving bribery without going overboard, but right now, we are talking about ministers, who received salaries that amount to thousands of ringgit per month! Do you actually believe they are desperate for money?Do you believe that they don't have enough money to buy food? Are you saying that it's alright to commit sin in order to get more money?

The fact of the matter is, Morgan Stanley economists estimated close to 380 billion ringgit were lost for the last two decades due to corruption.Imagine the amount of money lost and still you're here to say that the current government is not eroding the rights of malays? We could have the best infrastructure in Asia Pacific region with that money. Sadly it is not the case.

“Allah SWT melaknat orang yang memberi rasuah dan penerima rasuah serta orang yang memberikan jalan terhadap kedua-duanya†(Riwayat Ahmad)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...