Jump to content
iruganiisan

Anime Preview & Review

Recommended Posts

aku ada terbaca artikal sains setiap otak manusia ada 10% jiwa kanak2 jadi tak hairanla kalau dah tua bangka pun masih berperangai macam budak2 lagi.....

Ko kutuk ke puji tue Ohayo tongue.gif ???

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif © 2004 - 2005

aku cuma menyatakan fakta yg telah aku baca dlm sebuah majalah, tak timbulla soal puji atau kutuk, fakta tu menunjukkan setiap dewasa ada sifat keanak-anakannya kalau semua org dewasa serius jer mesti kau tension betul tak, atuk aku sendiri tengok kartun walaupun dah tua menurun pulak kat aku....kui kui kui...minat turun temurun...... tongue.gif

Huhu... biggrin.gif serius aku cakap ko... aku mmg suka cite doraemon ni. Aku mmg minat sejak aku tingkatan 1. Masa tu baca manga translate BM. Pastu... aku rajin la juga kumpul movie doraemon ni. Masa tu movie doraemon dikeluarkan dlm bentuk video tape VHS. Pastu aku layan cite mojacko pulak.

Disebabkan ada di antara korang tak minat cite doraemon... aku pun segan nak cite. Tapi aku tak kisah... terpulang ngan citarasa seseorg. Betul tak?!

ya...betul,tak salah.Aku lagi dasat minat citer otromen....yg sedih kluarga aku anggap aku cam bebudak.Tapi nasib baik sorang adik aku paham yg aku nie peminat setia medium yg berkenaan ngan Japan so dia tak jelik la ngan minat aku tu.....*sigh*

Iruga Nii-San...aku minat gak doraemon tapi x berapa sgt la drpd anime yg lain...aku ada gak cuba nak donlod citer panjang doraemon kat p2p...tapi takde...

Hai Phoenix... long time no see... tongue.gif (sembang cam kenal jer...)

Doraemon sebenarnya bagus..... cuma kebelakangan nie aku rasa criter panjang dia dah ilang umphh la... sad.gif

Tak tau la pesal???

doraemon citer baru2 nih memang dah hilang ump...

tapi yg lama tu masih ump... citer operasi di planet zamu ngan perang angkasa...berpuluh kali aku tengok sikit pun tak bosan dahla kelakar terasa nak pecah perut aku.... tongue.gif

Tenjou Tenge OVA

Alamak.... sedih lagi aku..... kualiti dah improve la sikit.... lukisan pon takde masalah.... animation lancar.... tapi sekali dia manipulate jalan cerita ngan Plot hancus terus.....

:: MANGA :: Volume 8

Sambungan dari tv series.... Maya ngan Aya bergaduh... Aya cabar dia untuk fight kat dalam kelas Maya.... then diorang pon... em... fight la.... sampai separuh sekolah hancur... tempat letak basikal ranap terus.... sampai bumbung sekolah... tiba - tiba Souichiro ngan Bob menyibuk.... dari pergaduhan pon jadi friendly fight....

Lepas tue semua habis dengan baik... Maya suruh Aya pegi bawak Nagi berlatih.... ke tempat bapak mitsuomi - Dougen ngan mak Nagi - Makiko... practice.... sampai satu malam.... kena interupt ngan Ishiyumi Tessen.... from "F"...

:: OVA :: 2 Episodes

Start episode pertama... diorang pegi berlatih... jumpa ngan Dougen sama Makiko.... tetiba episode kedua.... baru Aya jumpa Maya bergaduh.... "F" langsung takda....

Heran aku... sampai ke situ diorang manipulate jalan cerita jadi terbalik dari manga.... boleh plak terbalik.... practice dulu.. sister's fight later.... heran aku....

Anyway.... sebab aku dah baca manga dan nampak camner cerita nie berjalan ngan plot asal.... aku memang tak suka la OVA nie... dah penambahan plot secara ganjil.... ada lak Mitsuomi lawan ngan Souichiro Nagi dalam OVA nie.... lepas tue babak dia jatuh dari motosikal sebab condition jantung dier yang teruk.... takpe la tue... tapi paling tak tahan tengok Nagi berubah... dah rambut hitam... dia open dragon gate dia lak sampai semua.... aikz???? Belum absorb kuasa "F" dah bleh open semua.... dah tue wat per Souhaku culik Nagi kasi makan "meat" dalam manga????? Dah tue serupa super saiya lak dia berubah... ish... Dragon ball ke????

Alahai.... sad.gif

Sebenarnya, hari ni... aku nak post artikel pasal Doraemon... Disebabkan Dominant Star bukak perbincangan ni... apa kata kita teruskan je...

Alamak.... sedih lagi aku..... kualiti dah improve la sikit.... lukisan pon takde masalah.... animation lancar.... tapi sekali dia manipulate jalan cerita ngan Plot hancus terus.....

Ko keciwa la ni... isk isk... huh.gif

Takpe... aku paham perasaanmu itu... sbg seorg peminat manga Tenjou Tenge... ko mesti keciwa cite anime tu dah tersasar skit. Asalkan ko minat karakter hero ngan heroin dlm cite tu... OK la tu. cool.gif

... tapi paling tak tahan tengok Nagi berubah... dah rambut hitam... dia open dragon gate dia lak sampai semua.... aikz? Belum absorb kuasa "F" dah bleh open semua.... dah tue wat per Souhaku culik Nagi kasi makan "meat" dalam manga? Dah tue serupa super saiya lak dia berubah... ish... Dragon ball ke?

Masa dia nak transform cam ko ckp tu yg menarik perhatian aku... huhuh... pastu lawan cam ala-ala matriks... sayangnya!! scene fighting tu pendek sesangat la! Pastu masa scene adik pompuan dia masuk kelas kakak dia tu pun gempak gak tu. Baling kapur kat kakak dia pastu kakak dia tepis guna kaki... huhuhu... smile.gif

Sebenarnya... kita tak bleh bandingkan sangat manga ngan anime ni... sebab... mangaka atau pelukis asal selalunya bukan yg buat anime tu. Dlm TT tu pun guna khidmat karakter designer dan pengarah yg lain. Tak caya... cuba baca manga Love Hina pastu bandingkan dgn anime LH... Berbeza... mmg berbeza!! Walaupun berbeza tema penceritaan tetap sama cuma babak je berlainan.

Kenapo jadik camtu? Kenapa manga ngan anime lain?

Kat bawah ni aku paste beberapa artikel pendapat org luar pula.

"Precisely. If the manga was made before the anime, usually it's better because it's straight from the creator's heart, and often the series is built around the manga, making obviously ill-fitting filler episodes while waiting for the creator to release another manga to be animated."

"Depends on the series for me. I like anime because it's more... animated. But I also like manga because it leaves room for the imagination. Not to mention it's basically anime on the go."

The Librarian's Guide

The Link Between Anime and Manga

It is very common to find anime series that also exist as manga, I have heard that about 75% of all anime are based on manga. The main reason for this is that a popular manga is quite likely to be a popular anime. Another is the huge number of manga written in Japan means that there is a rich field of titles to harvest stories from. In Japan the manga industry is far bigger and has a much wider market penetration than anime. For libraries the connection between anime and manga means that it may be a good idea to coordinate purchases between book and video librarians for series available in both formats. This coordination should not only be for anime and manga but also include books on specific series and soundtracks.

So... kita tak bleh la mengharap sangat jalan cite anime ngan manga tu storyline sama... Aku dah tengok TT OVA tu dan tahu ada di antara korang yg pernah tengok siri TV tu... kata tak best... sebab? Cite dlm manga dia lain. Adik aku sendiri tak pernah baca pun manga TT malahan tak tau pun siri TV TT tu tak best... Tapi adik aku kata... Cite TT OVA tu best... dan dia kata lagi dia nak beli siri TV tu pulak. Aku pun terkejut!! Mungkin itu kut kelebihan org yg tak baca manga?! Mungkinlah kan? Huhuhuh... huhu... tongue.gif

Bagi aku... terdapat 3 golongan peminat anime dan manga ni iaitu:

Peminat Anime

Seseorg yg lebih suka menonton anime. Sebab anime lebih live gitu. Mcm nonton filem atau drama. Ada OST OP ngan ED... nampak skit action pack yg ditonjolkan siap ngan bunyi efek lagi tu.

Peminat Manga

Seseorg yg lebih minat membaca manga... Manga terkenal ngan jalan penceritaannya lebih panjang dan dicipta sendiri oleh mangaka/pencipta asal. Manga ni bleh la dikategori sbg the original story.

Peminat MangaNime

Suka sebab... tak kisah... janji minat karya tu walaupun storyline berbeza-beza. Peminat mcm ni mmg suka giler manga ngan anime... cth Dragonball. Betul tak?! Dragonball manga cite pendek je... anime...? makaih panjang giler citer drp start episod Dragonball, Dragonball Z hinggalah Dragonball GT. Belum termasuk movie2 lagi tu. Mungkin disebabkan Goku ngan super duper super Saiya kut? smile.gif

Well... mcm tu la hakikatnya industri Manga dan Anime kat Jepun.

Selamat Menonton Anime.

aku lebih minat anime dari manga.......... kalau tgk anime yg diadaptasikan dari manga ni lebih2 lagi kalau dah baca manga dier, kurang thrill ler sebab dah spoil sikit jalan citernyerr.......

kalau komik aku lebih prefer komik HK dari manga.... lagi detail dan realistik sikit... satu muka surat komik HK lagi byk skrip dari manga yg satu muka surat dier 5 hingga 10 saat dah abis baca sbb tak byk skrip.

Peminat MangaNime

Suka sebab... tak kisah... janji minat karya tu walaupun storyline berbeza-beza. Peminat mcm ni mmg suka giler manga ngan anime... cth Dragonball. Betul tak?! Dragonball manga cite pendek je... anime...? makaih panjang giler citer drp start episod Dragonball, Dragonball Z hinggalah Dragonball GT. Belum termasuk movie2 lagi tu. Mungkin disebabkan Goku ngan super duper super Saiya kut?  smile.gif

Well... mcm tu la hakikatnya industri Manga dan Anime kat Jepun.

Selamat Menonton Anime.

aku termasuk golongan Peminat MangaNime, manga pun minat anime pun minat....

Biasak ah....kalau dah otaku....semua jenis bedal.

Biasak ah....kalau dah otaku....semua jenis bedal.

otaku tu tahap dah kemaruk sangat dah, sampai tak ingat dunia.... kat jepun, golongan otaku ni dipandang rendah oleh masyarakat....... sebab dianggap loser dan tak ada kehidupan sosial.............

Istilah otaku asalnya mcm tu la kat Jepun... huhu... Tapi org US plak pinjam istilah tu jadik anime otaku... dan skrg otaku diguna pakai sbg peminat anime/manga/game...

Klik sini utk >> Istilah Otaku Masa Kini

I don't know why.... but despite ramai kata OVA Tenjou Tenge tak best.... aku cukup puas hati.... except satu jer.... lukisan rambut Maya Natsume.... pesal tepi muka ada pelik sikit... lain dari manga.... then muka Aya aku selalu bengang tengok... entah naper entah.... dia takde buat salah pon kat aku... kohkohkhokhokhokhokho....

Lukisan kalo nak buat lain pon.... biar la lawa.... biggrin.gif

Saya rasa satu benda yg. memang best dalam Tenjou Tenge OVA...

Dier nyer Opening.... Bomb A Head! V best giler....

------------------

Sayang betul F tak keluar.... ingatkan dapat tengok Ishiyumi Tessen lawan dengan Exorcist Nagi..... kuasa air lawan elektrik.....

Nasib baik bapak Ishiyumi Tessen ada keluar...... punk berambut merah.... haha... laugh.gif

Ha la.... abang Iruga pon tengok gak kan???? Amacam pendapat abg iruga???

I don't know why.... but despite ramai kata OVA Tenjou Tenge tak best.... aku cukup puas hati.... except satu jer.... lukisan rambut Maya Natsume.... pesal tepi muka ada pelik sikit... lain dari manga.... then muka Aya aku selalu bengang tengok... entah naper entah.... dia takde buat salah pon kat aku... kohkohkhokhokhokhokho....

Lukisan kalo nak buat lain pon.... biar la lawa....

Cool OK  No Offense  © 2004 - 2005

Weih... ko ni.... dry.gif

Tak rasa pelik ke???? Masa Nagi lawan ngan Mitsuomi... lepas dia jadi form rambut hitam dia... keluar plak form satu lagi yang direfer Mitsuomi sebagai the perfect warrior..... dimana keluar benda biru bulat-bulat dengan lambang pelik.... kat atas badan dia... yang mana... itu adalah Dragon Gate....

Kalo camnie..... diorang takleh tambah dah la siri OVA or second season.....

Sebab tujuan bapak Souichirou iaitu Souhaku.... culik dia adalah untuk kasi makan kuasa orang lain..... bila dia absorb Dragon orang lain... baru satu persatu gate dia terbukak.... cth. lepas Ishiyumi guna kuasa air dia... ke atas Nagi... Nagi then absorb kuasa tue dan open Orange Belt Water Dragon... bulatan di pinggang dia...... baru satu lambang biru pelik muncul dkat pinggang....dalam OVA... habis satu badan keluar.... kalo camnie.... camner diorang nak sambung.... tak spoil criter ke tue???? Dalam OVA habis terbukak Dragon Gates dia semua... sekali atas dahi pun muncul.... huh.gif

Adui.... takperlah... dah ko suker.... suker ati ko la... hhuhuhuhuhu laugh.gif

Nasib baik aku tak pernah baca lagi manga Tenjou Tenge... huhuu... huhu... happy.gif

Tak sangka lak camtu sepatutnya storyline cite tu... Pasal season 2? Kita tunggu apa kata penerbit... mungkin ada perubahan lagik kut dari segi storyline versi anime ni.

Info skit :

Pernah tengok kartun Powerpuff Girl... kali ni Powerpuff Girl versi anime la pulak. Website dia dlm bahasa Jepun... so aku tak paham apa dia kata tu. Nanti aku bagi tau berita penuh pasal anime ni... huhuhu... tongue.gif

user posted image << Sila klik atas gambo tu.

p/s:

Semalam modem dsl aku meletop secara tiba2... so mulai hari ni aku slow skit nak reply post aku dlm forum ni. Surf internet pun kat CC la nampak gayanya... ~sob... ~sob... T_T Duit lagi!!!

Edited by Iruga Nii-San

Sehandal2 power diorang tu akhirnya kena gak guna kuasa besar imperial Japan huaaaahahahaha!!!!!

Tak rasa pelik ke???? Masa Nagi lawan ngan Mitsuomi... lepas dia jadi form rambut hitam dia... keluar plak form satu lagi yang direfer Mitsuomi sebagai the perfect warrior..... dimana keluar benda biru bulat-bulat dengan lambang pelik.... kat atas badan dia... yang mana... itu adalah Dragon Gate....

Sebab tujuan bapak Souichirou iaitu Souhaku.... culik dia adalah untuk kasi makan kuasa orang lain..... bila dia absorb Dragon orang lain... baru satu persatu gate dia terbukak.... cth. lepas Ishiyumi guna kuasa air dia... ke atas Nagi... Nagi then absorb kuasa tue dan open Orange Belt Water Dragon... bulatan di pinggang dia...... baru satu lambang biru pelik muncul dkat pinggang....dalam OVA... habis satu badan keluar.... kalo camnie.... camner diorang nak sambung.... tak spoil criter ke tue???? Dalam OVA habis terbukak Dragon Gates dia semua... sekali atas dahi pun muncul....

Alamak... aku rasa ko kot yang salah paham.... Nagi memang dah ada semua Dragon gates tue kot... maybe Souhaku cuba feed dia sebab Souhaku nak dia dapat kuasa 8th Dragon Gates yg special untuk Red Phoenix clan jer tue... :

user posted image

user posted image

user posted imageuser posted image

Semua yang Nagi dah absorb setakat nie cuma 8th Dragon gates jer... aku rasa kira logik la OVA buat camtue... lagipun dalam OVA aku tak nampak pon 8th Gates dia terbukak....

Sorry pembuka topic... terbincang pasal Anime Tenjou Tenge lakz.... tapi aku rasa takper kot kan???? Sebab tajuk pon AnimeReview and Preview.... kohkohkhokho... laugh.gif

Bukan manga tenjou tenge.Kohkohkohk!!!

Sorry pembuka topic... terbincang pasal Anime Tenjou Tenge lakz.... tapi aku rasa takper kot kan???? Sebab tajuk pon AnimeReview and Preview.... kohkohkhokho...  laugh.gif

Memang pun...

Lagipun aku puas hati ngan penjelasan yg ko berikan... tu la maknanya review. Sebab tu aku letak tajuk topik ni Preview n Review... Selain kita nak promo anime yg kita dah tengok... kita gak bleh wat perbincangan dan pandangan tentang anime yg kita dah tengok tu samada dari segi plot penceritaan, latarbelakang tema, musik, lakaran, rekabentuk watak, pelakon suara dan penulisan. Universal la katakan... huhuhu... cool.gif

Kalo nak wat perbincangan secara detail lagi... bleh masuk terus kat topik sedia ada mcm Naruto, Gundam, Gungrave, dll. Topik mcm tu lebih kurang mcm Kelab Peminat... atau Secret Base peminat anime yg fokus kpd satu jenis anime je utk dibincangkan.

Worghh... sampai keluar gambar tue yg aku tak tahan tue... huhuhuh laugh.gif

Ok... aku rasa ko betul.... lagi pun Shidzuru jadi Meat kepada Nagi gak... tapi Shidzuru bukan ada 8th Gates pon kan???

Oh... ko tertinggal Inue Shindayue..... Dragon Roar's - A power that lets one control his or her enemy movement.

Kejap.... tue Dragon Gate gate 8th gak kan????... yg control pergerakan musuh sampai musuh serang diri sendiri... ker bukan????

*Monkey... nie perbandingan manga ngan anime.... biggrin.gif

========================

Apa pun... biarlah macam mana pun... janji enjoy cukup...