Jump to content
iruganiisan

Anime Preview & Review

Recommended Posts

fruit basket

citer ni psl sorg budak pompuan yatim piatu mmg dah xde harte bende lagi dah yg menumpang kat satu rumah di mane keluarga kat situ terkena sumpahan zodiak cina. ahli kuarga tuh xbole bersentuhan dgn org berlainan jantina yg bukan dr keluarga yg sama-kalau sentuh jugak nnt diorg betukau jadik binatang yg diorg kene sumpah laa... first few episod bosan sikit (psl masing2 xbrp kenal n ahli kuarga tu pun xbiasa bergaul rapat ngan org luar)... episod yg tgh2 lawak bole tahan laa bila ahli2 keluarga lain dtg melawat diorg n few last episod serius psl ade konflik ngan budak yg terkena sumpahan jadik kucing (ye arr... zodiak cume ade 12 binatang je n kucing xtermasuk dlm 12 binatang tuh)

Fruitbasket... best sangat ke??? Kalau betul aku nak order nie... sebab ada majalah tue... ape nama tah... Gempak kot... kata Fruitbasket menang anugerah no. 1... entah biler entah...

OST yg selalu aku dengar dan aku dah

burn jadik CD Audio :

SakuraSaku - Love Hina OP1

SakuraSaku Lullaby - Love Hina OST

Watashi No Uta - Love Hina Spring Special OST

Shukufuku - Love Hina Christmas Special ED

Yakusoku - Love Hina OST

Kirari Takaramono - Love Hina Again OP

Be For You Be For Me - Love Hina Again ED3

Shooting Star - Onegai Teacher OP

Sora wa Kataranai - Onegai Teacher OST

Second Flight - Onegai Twin OP

Asu he no Namida - Onegai Twin ED

Kaerimichi - Mahoromatic OP1

Mahoro de Mambo - Mahoromatic ED1

Marui Otsuki-sama - Mahoromatic OST

Hanaukyo Maid Tai no Uta - Hanaukyo Maid Tai OP

JUMP Meippai Dakishimete - Hand Maid May OP

Blurry - DNA2 OP

Be My Angel - Angelic Layer OP

Tobira wo Akete - Cardcaptor Sakura OP2

Geki! Teikoku Kagekidan - Sakura Wars OP

OST yg akan aku cari dan tunggu :

Bleach | Final Approach | W-Wish | Ragnarok The Animation |

Mahoromatic Season 2 | Gravion Zwei |

user posted imageuser posted image

user posted image user posted image

P/S : sesape yg berminat nak Original OST leh beli kat kedai

Speedy Home Video berhampiran rumah anda... harga dah turun

dari RM15.90 ke RM9.90... (Ruginye aku! sob.. sob.. sob... T_T)

Nak translation anime OST dlm English sila klik laman web kat bawah ni :

>> Klik kat sini utk translation Anime OST

Anime Preview n Review yg aku dah post

26 Dec 2004 - 4 Januari 2005 :

> MAHOROMATIC Season 1 & Season 2 - Gainax

> GRENADIER Hohoemi no Senshi – Studio Live (2004)

> HAND MAID MAY - Geneon Intertainment (2000)

> BLEACH - Studio Pierrot (2004)

> MABURAHO EP. 1 - 24 : J.C. Staff / ADV (2003)

Fruitbasket... best sangat ke??? Kalau betul aku nak order nie... sebab ada

majalah tue... ape nama tah... Gempak kot... kata Fruitbasket menang anugerah

no. 1... entah biler entah...

Dominant Star,

Fruit Basket yg kau kata menang anugerah tu, mungkin majalah NewTPYE

25 Anime Terbaik kat US... Rank No. 6 (rujuk Majalah Starz Gempak No. 12

1 Disember 2004)

Aku sendri pun belum tengok lagi... so kalau ko nak beli gak takpe la... ko rebiu

kat kitaorg... kalau was-was nak beli gak, kenalah tanya aRmsTer... sebab dia dah

tengok anime tu...

user posted image

Edited by Iruga Nii-San

Fruitbasket... best sangat ke??? Kalau betul aku nak order nie...

Fruit basket??? Bagi pendapat aku la best la gak. Aku bole 4 dari 5 bintang la...

But plot jalan citer dier slow sikit. Setiap episod die citer pasal perkembangan hubungan antara watak utama dier ( Tohru Honda, Sohma Yuki, Kyo dan Shigure ). Citer die pun pelik skit.... dan byk lawak n sedih.

ermmm.. aku tatau laa kalau korg jenis minat cerita mcmmane... tp pd aku 4 thumbs up (campo jari kaki)... antara cerita yang berjaya buat air mata aku bergenang (belom mengalir lagi tau... cuma bergenang je tongue.gif ) esp part masa tau psl ape Kyo tu kene pulau ngan keluarga Sohma.. sedey gile wooooo... mase tu baru aku faham kenapa dia beria2 sangat nak kalahkan si Yuki...

kalu ko nak, aku bole tolong burnkan tapi kene tunggu adik aku balik dari jengka laa(dia kat uitm sane) psl anime tuh dlm hdd dier..

Mahou Sensei Negima...!!!

Komen : Anime yg ditunggu utk aku tengok! Satu kompeni ngan Love Hina.

Maburaho + Love Hina = Mahou Sensei Negima... BEST!!!!

Jumlah Episod : 52

Anime lain yg mesti aku tengok gak!!!

Ah! My Goddess (TV)

Komen : Banyak sangat siri anime ni... dapat gak tengok remake anime ni!

Jumlah Episod : 26

Ultimate Girls (TV)

Komen : Tengok macamana aweks2 tu bertukar mcm Ultraman.

Jumlah Episod : N/A

Xenosaga: The Animation (TV)

Komen : Tak pernah lagi main game Xenosaga... dapat tengok anime pun ok gak.

Digital Monster X-Evolution (Movie)

Komen : Dapat gak tengok anime Digimon versi 3D/CGI.

Akane Maniax (OAV)

Komen : Nak tengok budak sekolah punya life yg lagi ekstrem.

Jumlah Episod : 3

Okusama wa Maho Shoji - Bewitched Agnes

Komen : Tak tau amende ni... tapi dibawah genre Comedy n Magic

Kore ga Watashi no Goshujin-sama

Komen : Aku nak tengok watak feveret aku pakai baju Maid cam Hanaukyo

Kebanyakan anime kat atas tu bergenre Comedy dan Ecchi

user posted image

user posted imageuser posted imageuser posted image

user posted image

Trigun

Criter pasal seseorang yang teramat ganas... jahat dan brutal bernama Vash The Stampede... er... semua orang ingat dia macam tue... tapi hakikatnya... die seorang yang amat kelakar... dan bodoh...

Vash The Stampede mula dikenali semasa peristiwa City Of July... tak silap aku la.... sebab ade cerita mengatakan dia memusnahkan City Of July... jadik... satu waran tangkap $60,000,000.00 dikeluarkan... biler ade khabar angin mengatakan die di sesuatu bandar... semua penduduk bandar tue tak berani keluar rumah...

Cerita start biler dua orang perempuan... xxx ngan Milly (xxx tak ingat nama dia)... diarahkan mencarik Vash dan memerhatikan dia supaya dia tak melakukuan kemusnahan besar-besaran lagik... sebab diorang berdua nie kerja di syarikat insurance... so syarikat insurance tue menghadapi masalah sebab banyak bandar musnah dimusnahkan oleh Vash... tapi yang best tue.... semua bandar yang musnah tue... jadik padang jarak padang tekukur... tapi satu casualties pon tarak...

Ape hakikat sebenarnya... Vash nie lebih kurang pembawa malang la... sebab kecuali City Of July... majoriti tempat lain musnah secara tak sengaja... cth : satu bandar tue musnah terus biler ade pemburu (Bounty Hunter) memburu Vash secara tak sengaja terletupkan bukit... habis jatuh hancur terus bandar tue... tapi casualties takdak... second... satu bandar hampir musnah biler penduduk bandar yang kesempitan wang memburu Vash... diorang tembak... tapi satu peluru pon tak kena kat die... kena kat bangunan la... macam-macam la... akibatnya... satu bandar hampir musnah tanpa Vash melepaskan walau satu peluru pon... sebab penduduk ada yang guna Bazooka laugh.gif.

So... memang banyak bandar musnah kerana Vash... tapi sebenarnya bukan Vash yang buat... die cuma jadik punca jer... dan bila ada bandar musnah... die la dipersalahkan... biggrin.gif

So... tonton la Trigun yang kelakar giler nie laugh.gif

kohkohkohkohkohkohkohkoh

UG ULTIMATE GIRL - M.O.E 2005

Aku dah tengok anime tu... satu lagi anime bermutu yg seangkatan ngan anime Hanaukyo Maid Tai...

Memang sebijik cam ultraman... tapi versi lawak la dan awek2 tu kalau tukar bentuk besar bangunan masih jelita lagi la (tak pakai topeng tapi rambut ngan mata diorg je tukar color).

--------------------

Cth 1:

Kalau Ultraman,

hero tu selalunya hero mati/ nazak dulu bila kena serang raksaksa... pastu ultraman tu kasi power kat org tu.

Kalau anime ni,

ultraman tu terpijak 3 org budak pompuan tu... serba salah la kan, dia kasi 3 budak pompuan nyawa dgn syarat diorg kena ganti tugas dia lawan raksaksa tu. Sebenarnya ultraman tu tipu je ngan diorg tu, dia kata raksaksa tu bunuh diaorg... sebenarnya dia yg bunuh (tak sengaja).

--------------------

Cth 2:

Kalau Ultraman,

hero bila dia nak transform jadi gergasi mesti ada alat/device utk membolehkan dia jadi ultraman.

Kalau anime ni,

org yg kasi 3 budak pompuan tu nyawa mesti pegang dia baru bleh jadi gergasi. Masa tu org tu dah takde power pastu tukar bentuk jadik device kecik yg bleh cakap dan bergurau senda.

--------------------

Cth 3:

Kalau Ultraman,

ada masa terhad sebelum jadi balik saiz asal, sebab... mungkin keadaan atmosfera bumi tak seswai kut?

Kalau anime ni,

budak pompuan tu jadi bogel kalau masa pertukaran dia jadi gergasi dah habis. Bayangkanlah, body dah besar cam bangunan... kalau terbogel, pervert2 kat situ mesti darah keluar dari idung... Gila!

--------------------

Konsep sama tapi jalan cerita lain-lain... Aku baru nonton episod 1-8... nak tengok lagi, tunggu je la episod seterusnya. BEST! Mesti Tonton.

>> Klik kat sini utk Gambar2 dari sedutan anime UG : Ultimate Girl

Edited by Iruga Nii-San

Ya allah macam2 anime korang tengok aku baru terhenjut2 menengok anime ....satu hari sejam cukup

aku pun nak tengok juga nak download takdak berukband sedih sad.gif

kalau ade jual pun mahal... duit pulak pokai...takkan nak BERHUTANG...jatuhlah martabat aku yg anti hutang wahhhhhrgh tidakkkk....zzzz

aku pun nak tengok juga nak download takdak berukband sedih  sad.gif

kalau ade jual pun mahal... duit pulak pokai...takkan nak BERHUTANG...jatuhlah martabat aku yg anti hutang wahhhhhrgh tidakkkk....zzzz

Aku pun tumpang kesian kat ko... Berukband tu, maksud ko guna Modem 56k kan.

Ko dah kerja ke atau masih belajar lagi kat skolah menengah. Kalau dah kerja, ko

simpan skit duit gaji pastu apply Streamyx Broadband. Skrg 512Kbps dah murah

dalam RM 60 - 77 sebulan. Bil telefon tak masuk skali... so cuma bayar streamyx

je. Kalau dial-up mahal woo... kredit kena baya, bil internet kena bayar, bil telefon

pun kena bayar. Aku dulu masa guna Berukband tu bil aku kat telefon+internet je

RM 380, tu blum prepaid tm.net lagi tu.

P/S - UG : Ultimate Girl yg aku dah prebiu, link utk Screenshot anime tu dah ada.

Edited by Iruga Nii-San

INFOTAKU ANIME Januari 2005 :

#INFO 1 :

10 Anime Yg Dikategorikan Gagal, Tak Berkualiti, Teruk dan

Menghampehkan!

10. Gunparade March

09. Shingetsutan Tsukihime

08. Ikkitousen

07. Tenjou Tenge

06. Gundress

05. Violinst of Hamein

04. Cosmo Worrior Zero

03. Samurai Girl: Real Bout High School

02. Nadia: Secret of Blue Water

01. Mezzo (TV)

Artikel tu En. Faizal dari Majalah Starz Gempak yg tulis... tak tau mana dia dapat

info tu... Sila rujuk STARZ Gempak No 14 01/2/2005 dalam ruangan 'infiniti: fokus'

untuk maklumat lebih lanjut kenapa GAGAL!!!

Bagi mereka2 yg dah terbeli atau mend/load anime spt yg di atas... BETUL KE?!

Sampai camtu skali.

#INFO 2 :

Khabar Angin - Anime NARUTO nanti akan kena lesen oleh Geneon... /swt

Artikel tu berbunyi begini...

Naruto Soon To Be Licensed By Geneon? Piracy Concerns! Art Conest!

Posted By M4N-N4N on December 31, 2004

In a recent news release by Geneon, it was mentioned that the smash hit Naruto

will soon be coming to America! No dates, times or anything else was mentioned

in regards to the release. What was mentioned is that Geneon plans to strike hard

against online anime distribution. You can read the release here:

http://www.hive4media.com/news/html/breaki...article_ID=6995

Harap2 biarlah sampai habis episod anime tu... Kalau nak lesen pastu, lantak

diorg la. Die-Hard-Fans Naruto... D/load la cepat2! Cukupkan koleksi. Kalau tak

sempat, nak buat camana... kena beli la. ADUH!

uyoh.. sib baik aku sempat download anime dia keseluruhan skali dari ep.001-119.. termasuklah manga skali.. completed ending for Naruto part1 & Kakashi gaiden.. sampai sarat habis hd aku.. hehe.. cuma tinggal yg lebihan untuk akan datang je lah.. lagipon, on-air Naruto anime akan tamat kat TVtokyo Japan pada akhir Mac atau awal April.. dan next mangaNaruto bermula semula akhir bulan ni.. so, masih sempat lagi kot.. harap² america lesenkan Naruto lepas bulan April la.. hehehehe.. laugh.gif

Edited by QRi0

takde sape nak review pasal .[coklat ubat batuk] atau xenosaga ke?

best tak cite ni?

Coklat Ubat Batuk, apa tu? Ko dah tengok Xenosaga?... rebiukan la skali...

Kalau blum, aku rebiu skit (ringkas)...

Sesape yg pernah main game Xenosaga... diaorg tau la... aku blum pernah lagi.

Anime ni ada genre Sci-Fi ngan Action... tu je yg aku leh bagitau... Sebab jln cite

anime tu masih tak dapek aku nak huraikan. Tapi, gabungan lakaran dan karakter

anime tu menggunakan teknik CGI ngan 2D animation... Cam cite Ghost In The

Shell... sekali imbas anime tu seolah-olah kita sedang bermain game... lepas abis

mission, keluar FMV. Mcm game konsol Final Fantasy la juga...

XENOSAGA: THE ANIMATION

Xenosaga tak brape best ler anime dia.. sebab OST dia Kurengss, kalo dibanding dengan game lah.. bole dikatakan kureng memuaskan la intro dia dan effect music tak selari ngan action.. masa Kosmos datang nak slamatkan Shion, alahai.. tak best langsong.. music ntah hape² kalo dibandingkan ngan game.. pehh.. lain benor feel dia.. aku ingat lagi masa main game dulu, aku siap berteriak masa Kosmos datang tu.. aku teriak "Yay!! musnahkan Gnosis tu!!! yah!! YAH!!!" haa.. pastu Kosmos buat Hilbert Effects pehh.. mengancam abiss dalam game..

tapi, bila nengok anime ni, "......." takle nak kata apa, aku mempoyokan diri je.. LOL laugh.gif

lagipon dari segi jalan cerita, anime dia sama jer dengan Xenosaga Episode 1 dulu (game ps2) .. muka tak ubah(cute), body jer mature.. takde ape yg lebih.. sumer sama, takde adding dan takde cut.. cuma skit adding la time Kosmos dalam virtualworld tu pakai suit robot.. dalam game takde pon.. ala.. sikit je adding.. minor 1 % jer kot.. hee.. tongue.gif

Xenosaga The Animation ending dia sampai Episode 1.. untuk season (Episode2) seterusnya tunggu tahun² depan la kot..

anyway, Xenosaga TV on-air baru release 2 siri .. minggu depan kuar siri 3 lak.. tapi, aku still tak hype sangat sebab dah spoiler dah.. kurengss... aku just download, tengok.. bla bla bla.. pastu aku buang.. nanti sarat, takot kang crash lagi hd aku.. heh.. tongue.gif hehe

Edited by DRS

Coklat Ubat Batuk, apa tu? Ko dah tengok Xenosaga?... rebiukan la skali...

Kalau blum, aku rebiu skit (ringkas)...

Sesape yg pernah main game Xenosaga... diaorg tau la... aku blum pernah lagi.

Anime ni ada genre Sci-Fi ngan Action... tu je yg aku leh bagitau... Sebab jln cite

anime tu masih tak dapek aku nak huraikan. Tapi, gabungan lakaran dan karakter

anime tu menggunakan teknik CGI ngan 2D animation... Cam cite Ghost In The

Shell... sekali imbas anime tu seolah-olah kita sedang bermain game... lepas abis

mission, keluar FMV. Mcm game konsol Final Fantasy la juga...

aisemen...putera ade filter lak..camne la leh lupe...

cite .h4ck la....ada tau tak....

aku ingat nak review cite hunter x hunter tapi cam dah lupe lak...

nanti klu dah ingat aku tulis k...

takpun crimson pun leh tulis kan...

#INFO 1 :

10 Anime Yg Dikategorikan Gagal, Tak Berkualiti, Teruk dan

Menghampehkan!

10. Gunparade March

09. Shingetsutan Tsukihime

08. Ikkitousen

07. Tenjou Tenge

06. Gundress

05. Violinst of Hamein

04. Cosmo Worrior Zero

03. Samurai Girl: Real Bout High School

02. Nadia: Secret of Blue Water

01. Mezzo (TV)

Bagi mereka2 yg dah terbeli atau mend/load anime spt yg di atas... BETUL KE?!

Sampai camtu skali.

Yang aku biasa tengok... Mezzo Forte, Tenjou Tenge, Ikki Tousen.

Mezzo Forte - 3 episode awal aku rasa ok and best gak la... tapi on going mula jadik hampeh...

Tenjou Tenge - Dier nyer cerita best... but masuk episode flashback (Episode 8 or 9 macam tue)... jadik hancus terus... dah tue... flashback sampai habis lak episode 24... jadik jalan cerita tergantung... syarikat yang buat anime nie... tak tau ape nama.... kena kutuk sampai gila - gila punya dengan peminat manga dia... maknanya memang gagal la.... pasal aku pon rasa camtue...

Ikki tousen - dari mula sampai akhir.... aku tak minat langsung... no further comment...

Ikki Tousen.... sorry la.... kepada peminat nyer....

Tapi.... antara fighting anime yg teruk pernah saya tonton....

Banyak stail fighting nyer agak hampeh..... in the same time.... story line pon kurang best......

Tenjou Tenge???

Ape beza ngan manga???? Kalau dah tajuk pon sama.... mestilah yang lain pon sama kan...... ape cacatnya anime ngan manga nyer?????

Tak paham la.... tengok kat forum luar..... ramai kata antara favourite manga Tenjou Tenge..... but antara anime paling dibenci pon.... Tenjou Tenge gak.... penin betul......

TENJOU TENGE

Hm... huhuhuhuhuh...

Nak tahu ape beza anime dengan manga nyer???

OK...

First, faktor lukisan - Manga lukisan dier lagi cantik and original... anime dier lukisan tak lawa... terutama masa episode 20+... banyak cacat cela lukisan dier...

Second, jalan cerita - Tergantung... sebab ending dalam anime memang tersangat tak best... sepatutnya ending dalam manga lain... dah tue... banyak potong laks... (sebenarnya... manga mana habis lagi tongue.gif)

Third, character - Biasa la... tapi character lain yg. best - best tak sampai masa nak keluar... terutama sekali F... dalam anime... Tenjou Tenge betul - betul berkisarkan pasal perlawanan sekolah tinggi jer... dengan flashback yg. gila punya panjang... but dalam manga... diorang bukan lawan dengan budak sekolah tinggi jer lagi... dah sampai tahap gune power pelik - pelik... cth. ader sorang tue... boleh kawal orang guna 'Dragon Roar', seorang lagi lak ader kuasa buat air jadik senjata tajam macam 'dart'... anime tak sampai ke situ... but manga dah sampai situ... terutama time Nagi jadik Exorcist...

and...

Fourth, FLASHBACK - Giler mangai punya panjang.... 14 episode daripada 24 episode keseluruhan...tak ke lebih separuh tue... memanglah manga pon ader flashback jugak... tapi tak le seboring anime... sebab susunan panel ngan plot manga lebih berkesan dan menarik...

Satu jer menarik pasal anime dier... OP sequence dier... best woo... tue jer...

Ala paham... cik adik Phoenixwunin...

* BTW... anime dier "U" jer... manga "18PL" kalo masuk malaysia la... so... paham sendirik la... sejauh mana menurun nya tahap anime darik manga... laugh.gif

Edited by DRS

Oooo... Patut la org kata, anime Tenjou Tenge dari segi jalan cerita tak

menarik, pastu hasil kerja artwork tak kemas... Tapi, Manga dia mmg

TOP giler... So, kebanyakan peminat Manga Tenjou Tenge sakit ati ngan

hasil kerja dlm anime tu. Patut la pun... ish... ish...sih

P/S :

Anime GRENADIER - Hohoemi no Senshi dah complete episod 1 - 12 (END)

Episod 12... Rushuna lawan 1 by 1 ngan rakan seguru dia. Sama terer, sama hebat

sama2 guna revolver dan bentuk body pun sama kecuali outfit(baju) dia je lain2.

Aksi tembak-menembak + fighting = Aksi yg UNIK!

Edited by Iruga Nii-San