Jump to content
iruganiisan

Anime Preview & Review

Recommended Posts

Iruga Nii-San dasyat tulla bilik kau....kemas lagi tersusun...cemburu pulak aku...semua tuh komik ker yang tersusun kat almari tuh macam perpustakaan komik jer... happy.gif

:: OFF Topic ::

Opss... Lupa lak nak letak teks kat atas gambo tu...

Tu bukan bilik aku la... Tu bilik budak US sana nun jauh kat oversea. Kagum gak aku bilik dia kemas serta penuh dgn bahan bacaan manga dan anime. Aku pun nak susun camtu juga lah... Dan dia gak salah sorang kipas susah nak mati (die hard fan) Love Hina. Huhuhuh... laugh.gif

Bilik aku bersepah je memanjang... Kalau bleh aku nak ambik gambo semua collection anime yg aku ada. Sayangnyer... 60% kat kampung aku dan yg 40% lagi kat rumah sewa aku skrg... sad.gif

:: ON Topic ::

Azumanga daioh?! Camana ko tau best?

Mesti ko dah ada baca manga anime tu yee...

Ko kan pembaca setia majalah Kreko.

Edited by Iruga Nii-San

MAHOU SENSEI NEGIMA - XEBEC 2005

From the creator of Love Hina - Ken Akamatsu

Aku post artikel yg dikarang oleh roy

Anime Mahou Sensei Negima/ Magister Negi Magi pastinya ditunggu-tunggu oleh peminat anime kerana ia adaptasi drp manga karya Ken Akamatsu, pencipta siri Love Hina dan A.I Love You. Tentunya yg ingin dilihat oleh peminat adalah peralihan Negima ke medium anime berjaya ataupun tidak. Persoalan itu terjawab apabila menonton episod pertamanya (dilancarkan pada 5 Januari 2005) menghiburkan, animasi yg baik, komedinya okey serta OP & ED yg menghiburkan.

Anda boleh menonton, kemudian memilih mana karakter gadis kesukaan kerana di dlmnya ada 31 gadis yg bakal dikenali! Namun begitu, pasti ada peminat yg akan membandingkan Negima dgn siri Love Hina (telah mecapai cult status di kalangan peminat anime). Tetapi perbandingan ini tidak patut berlaku kerana dlm Negima, Akamatsu telah merekabentuk karakter yg lebih ramai, 31 karakter wanita pelbagai personaliti, satu usaha yg berbeza dengan Love Hina.

Pergerakan plot juga lancar, pasti membuatkan khalayak ketagih untuk mengikuti episod seterusnya. Mungkin ada yg akan merungut tentang penggunaan fan service terlampau atau jenaka yg berulang tetapi formula ini sama dengan yg digunakan di dlm Love Hina. Aramatsu cuma menggunakannya kembali tetapi dgn pendekatan yg berbeza. Bagi khalayak yg menggemari anime romantik komedi dan tidak tahu apa yg hendak ditonton kini, mungkin wajar bagi anda utk memasukkan Negima di dlm senarai anime mesti tonton!

Artikel oleh : roy

Majalah Starz No. 16 01/03/2005 Ruangan - infiniti: manganime

OK... ni Prebiu dan Rebiu aku pula :

Sipnosis skit...

Anime ni mengisahkan seorg budak, Negi Springfield yg mempunyai keturunan berkebolehan mengunakan kuasa sihir (magic) seperti bapanya. Bapanya seorg ahli sihir terkenal yg diberi gelaran Thousand Master... selepas bapa dia hilang ntah kemana, Negi pun mempelajari ilmu sihir supaya dia boleh bertemu semula dgnnya.

Salah satu ujian dia yg paling mencabar... dia dihantar ke Jepun utk mengajar budak sekolah perempuan kat sana di Akademi Mahora mengajar matapelajaran bahasa Inggeris. Kenapa mencabar? Sebab umur dia 10 tahun dah ada kelulusan pendidikan guru. Walaupun masih muda... pelajar2 dlm kelas dia sukakan Negi, cuma sorang je yg tak suka... Kagurazaka Asuna. Asuna ni tak puas hati sebab budak tu jadi cikgu dia. Last2 Asuna jadi gak partner ngan Negi sbg pelindung dan sama2 menentang kuasa2 jahat (episod 8)... biggrin.gif

Rebiu skit...

Dari segi lakaran karakter, lebih kurang sama ngan Love Hina Again. Persamaan lain dari segi penceritaan antara Negima ngan Love Hina... Hanya karakter Negi ni mcm Keitaro la... yg dah tengok comfirm dah tau. Mula2 sesi berkenalan dan memahami sifat dan sikap karakter 31 org gadis dlm kelas Negi. Mungkin sebab tu la anime ni ada 52 episod.

Setelah aku dah tengok anime ni dlm 8 episod... memang nampak sangat kelainan berbanding Love Hina. Seolah-olah penyampaian penceritaan anime ni diubahsuai supaya tak sama ngan Love Hina, samada latarmasa, latarbelakang latartempat dan suasana perkembangan plot.

Vampire, Magician, Witch, Magic Ermin, Magic Barier, Robot, Magic Wand, Magic Staff, Incantation, Potion, Curse, Elemental Magic, Pactio... Semua element2 tu dimasukkan skali dlm siri Mahou Sensei Negima. Mcm tengok filem Harry Potter daa.... Sebab tu ada kelainan penceritaan.

user posted image

Dlm 31 karakter pompuan dlm anime tu...

ada satu je karakter pompuan cam Shinobu dlm

anime Love Hina... Nodoka Miyazaki... tongue.gif

Edited by Iruga Nii-San

user posted image Rifle Springfield buatan barat ni pulak takde kene mengena ngan Negi Springfield dari anime Mahou Sensei Negima.

user posted imageTajuk ntuk pasaran Japan:Saikano:the another song

Tajuk ntuk pasaran antarabenua:She:the ultimate weapon

Haha....sori abang Iruga,saya cuma taknak korang 'terkeliru' ajer.

Anyway....Siapa dah tengok anime nie?????Aku baca review dia kat STARZ memang nampak best la.Sebenarnya lepas SPM baru aku leh layan sumer menda alah ni....UWWAAAAAAAAAAAAA!!!! sad.gifunsure.gif

p/s:Nur Amalina yg dapat 17A tu inform kat aku yg mak dia nak kasi Laptop VIAO yg terlatest beb!Giler seronok!! tongue.gif

Edited by MONKEY.D.LUFFY

apa Nur Amalina tuh sedara ko ker.... blink.gif

kirim salam aku kat dia kalau boleh suruh dia join putera.com nih bolehla bertukar pendpt nanti.....

To Iruga Nii-San....

Anime Azumanga Daioh aku jumpa masa surf internet jadi aku tak berapa tahu sangat lagi pun aku dah stop baca kreko layan majalah komik arena pulak best siotttt ada komik midori hibiki versi melayu terasa juga lawak dia...... smile.gif

:: OFF Topic ::

MONKEY.D.LUFFY,

Ada lak senapang rifle... Yg ini laaa maksud aku:

user posted image

Springfield M1903A4 - Magic Wand

with dual automatic super incantation per magic spell....

Battery are Not Included... laugh.gif

:: ON Topic ::

Saikano : The Another Song - OAV...

Kalau baca dlm review tu cam BEST je diorg wat artikel tu. Sebelum anime tu kuar... siri TV dah kuar dulu. Dlm artikel tu penulis tu kata, siri TV anime yg cukup menyayat hati... ahh sudah! Aku ni kalau cite sedih2 ni pantang btul kalau aku tertengok mmg tak puas hati pastu tekanan lagi. Cth mcm anime Mahoromatic... mula2 cite anime tu happy je, last2 masa ending anime tu... Mahoro (watak heroin) tu bleh mati pulak. Menyayat hati tahap tertinggi aku nyer feeling masa tu. GILA! Love Hina pun tak ending camtu!!!

Sesape yg dah tengok... story la skit pasal anime tu. OK? biggrin.gif

user posted image

Edited by Iruga Nii-San

Monkey-nii-san akan ikut apa jer yg shinobu-chan suruh,warf warf!!!!

user posted image

Korang pernah tak tengok anime ni Ninja boy Rantarou, anime ni pernah tayang kat TV2 hari Ahad dan TV3 kat KFC Hour....anime ni memang kelakar gila cerita tiga orang budak belajar ninja...Kirimaru, Shinbei dan Rantarou masuk sekolah ninja nak belajar ninja, kat sekolah tu diorang digelar nintamas pelajar grade 1...diorang kena belajar segala ilmu ninja seperti cara serang hendap, cara buat perangkap, cara ikhtiar hidup, cara mengintip dan macam-macamlah...setiap hari penuh pengembaraan memang best...yang tak tahan kelakar tu pasal kucing ninja kuat mengalahkan orang dewasa...cikgu dia pun kelakar juga dan satu lagi ada pelajar ninja perempuan selalu cemerlang dalam peperiksaan tapi yang tiga budak ni malas selalu gagal tapi ada hati nak mengorat pelajar perempuan sebaliknya kena buli...itu jer info, sapa yang dah tengok mesti tau macam mana kelakar anime ni, sampai sekarang tak boleh lupa terasa nak tengok balik jer...

Agak-agak ada jual tak anime ni kat malaysia...teringin nak beli best buat koleksi... smile.gif

Alahai...rindu lar plak kat anime nieeeeee....mmg banyak klakar la!!Setiap saat mesti ketawanyer lah.Tengok uniform pon dah nak gelak.

Iruga Nii-San, Ohayo-sama, MONKEY.D.LUFFY (nick ni aku tgk kat dattebayo fansub, kene banned lagi kat #db KOHKOHKOHKOHKOHKOHKOH, ko ker tuh?) aku baru lagi sebenarnya dalam dunia anime nie, terjangkit dek korang laa...

anime yg aku tgh kumpul skang:

1. My HiME

2. Naruto

3. Bleach

4. UG - Ultimate Girl

5. Neon Genesis Evangelion

korang takde nak wat preview ke pasal My HiME?

erkk.. tunggu thesis aku pasal EVA, baru aku wat review kat sini kay!

NANI!!?kena ban plak?Nanti aku tengok..........My HiMe....abang Iruga dah tengok kot rerasernye......ini...emm....saper dah tengok benih epal...ahaha..maksud aku APPLESEED,gempak sangat la...yang aku tak paham masa tengok citer ni kenapa D-GUARD dicipta?Saper penciptanya?Nak kata bioroid yg cipta diorang kan tak suka berperang????????

Iruga Nii-San, Ohayo-sama, MONKEY.D.LUFFY (nick ni aku tgk kat dattebayo fansub, kene banned lagi kat #db KOHKOHKOHKOHKOHKOHKOH, ko ker tuh?) aku baru lagi sebenarnya dalam dunia anime nie, terjangkit dek korang laa...

Nan..nan.. Niii Kooo...Reeeeeee!!!! user posted image

Apsal kena banned lak dan apa kena-mengena ngan kitaorg nyer nickname ni... Cerite la lagi?

My HiME aku blom tengok lagi daa... Cerite la lagi...

Ko tolong reviewkan bleh?

And about Appleseed lak... ko cite pasal OVA dia tu ke atau Movie?

Aku dah kureng skit tengok cite2 anime serius ni... So, aku tak tau camana nak jelaskan. Yg pastinya... aku tak sabar2 menunggu edisi remake Appleseed The Movie.

Ganbatte...!!! cool.gif

Yang aku tgk tu............maybe OVA....movie nyer dah kuarkan?Hari Selasa bersamaan 16 mac aku nak gie Sg.wang teman kawan beli cd Naruto.....sambil tu nak try usha tgk ada tak appleseed the movie. tongue.gif

yg pasal nick kita kena ban tu.......hrmm......Dattebayo Fansub ke...cam nah dengar.....apsal nama korang pon ada???? blink.gif

Edited by MONKEY.D.LUFFY

aku tiada kaitan ngan Dattebayo Fansub mungkin org lain pakai nick aku... wink.gif

On topik...

sapa tau kat mana nak beli anime Ninja Boy Rantarou....saya minatla anime tu terasa nak tengok balik..... tongue.gif

dah terrrrrrlampau lama dah anime tu....ada harapan ke nak cari kat memaner.......?kalau ada complete box best gak.

user posted image

Hah....anime ni mana nak cari aku nak beli juga tak kira.....

melampau betul permintaan aku... tongue.gif

Memang melampau gilerr permintaan ko tu... mana nak carik anime yg ko nak tu... Cuba la ko carik kat Speedy Home Video... kalau ada la!! Hah!! Mojacko ni aku minat giler... adik beradik ngan anime Doraemon... wub.gif

Woohohoh... Mojacko??? OP2 dier best aper... kohkohkooh

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif © 2004 - 2005

Edited by Crimson Star

Naaaak...nak donlod!!!Apa nama lagu dia??!

Naaaak...nak donlod!!!Apa nama lagu dia??!

Err... aku pun tengah siasat...

Kalo sesapa tahu ok gak... kalau tahu tajuk senang nak search kat net...

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif © 2004 - 2005

Yang aku tgk tu............maybe OVA....movie nyer dah kuarkan?Hari Selasa bersamaan 16 mac aku nak gie Sg.wang teman kawan beli cd Naruto.....sambil tu nak try usha tgk ada tak appleseed the movie. tongue.gif

Lupa lak nak tanya pasal Appleseed:Movie... ada jual kat Malaysia ke...??

Aku ingat aku je sorang yg minat Mojacko... rupanyer Crimson gak!! Aku pun segan gak nak cite pasal Mojacko ni... sebab ada di antara korang tak suka doraemon... huhuhu... tongue.gif

Aku ingat aku je sorang yg minat Mojacko... rupanyer Crimson gak!! Aku pun segan gak nak cite pasal Mojacko ni... sebab ada di antara korang tak suka doraemon... huhuhu...  tongue.gif

walaupun dah besar panjang jiwa tetap kanak2 rebina termasukla aku sekali.....kui kui kui...... tongue.gif

zaman kanak2 dah lepas sekarang zaman percintaan...adussss

itu la.... aku dah besor pun layan anime lagi.... best kan???

Padahal member aku yg lain... semua kaki motor... ngan kereta... tiap-tiap hari tukar ekzos la... apa la... memacam la... aku gak dok layan anime... sekali ngan crimson star la.... huhuhuhuh biggrin.gif