Jump to content
iruganiisan

Anime Preview & Review

Recommended Posts

Aku pakai 56k dial up,itulah masalahnyerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!

GERAMNYE AKU KAT ORANG YG PAKAI BROADBAND!!!NAK CUBIT DIA!!!!user posted image

p/s:jgn lak cubit binatang,tu satu kezaliman tu...cubit orang takper. laugh.gif

A'kum/ Salam Sejahtera/ Konichiwa

Maaf la kalau saya lambat reply... Internet aku masih tak leh nak ON lagi...

Hari ni aku guna internet kat CC.

..........................................................................................................................

Mm...ini..ermm....abang Iruga.....Love Hina ep.25 tu movie ke series?

Betul cakap QRiO ... Ep. 25 Love Hina tu siri episod tambahan je sebelum tayangan

movie Christmas & Spring Special. Pastu sambungan drp movie tu ialah OVA Love

Hina Again. Mungkin ko terlepas baca kut artikel yg aku dah post >> Kiriman #6

by the way, to Iruga Nii San..  OST Love Hina aku memang suker.. hehe.. sumer full dikumpul maa.. hehhe tongue.gif

Sama la kita... aku pun kumpul OST Love Hina, tapi ko kumpul sumer full... dengki

la pulak aku. ~Segoi QRiO-chan. Pasal Mahou Sensei Negima, aku nak d/load awal2

sebab risau anime tu dilesenkan. Jadik mcm Ah My Goddess TV, aku baru je d/load

sampai ep.6... Terpaksa la beli gak anime tu pasni.

Sobbbbbbbbbbb...korang sumer nak tgk anime senang je..download abis citer.Aku lak kena beli kat kedai....uhhhhhhh!!

Kalau kita download sesuatu citer amik masa berapa lama ya?

Aku pun kalau tak d/load atau anime tu dilesenkan separuh jalan... Aku hentam beli

je. Terpaksa gak, nak buat camana. Nak download anime bergantung pada ko punya

line internet.... Paling tinggi pun broadband 2.0Mbps. Kalau anime yg lama2 punya

keluaran mesti lambat nak d/load (torrent), paling lama pun seminggu kalau full

episod. PC aku mana tahan lama2 ON. Rosak hard disk woo...

aiseh... love hina again aku tak tgk lagi laaa... yg summer special n christmas special dah tgk. nak download lak takde broadband. cemana ek.... iruga.. aku rasa onegai teacher pon aku dah tgk. org kata onegai twins pon ok gak citer dia.. yeke?

Siri Love Hina ep. 1 - 24 + ep. 25 taknak tengok dulu ke? Nanti ko tak feel pulak

nak layan anime Love Hina. Aku kalau nak d/load anime selalunya yg baru keluar TV

kat Jepun atau anime yg aku nak tu mmg tak jual kat Malaysia. So aku beli je full

episode yg dah ada kat pasaran.

Pasal Onegai Twin.... Kalau ko rasa jalan cite Onegai Teacher tu BEST.... Ko mmg

patut tengok anime Onegai Twin tu gak. Mcm yg aku dah post prebiu pasal Onegai

Twin tu >> Kiriman #10

..........................................................................................................................

P/S : Ah My Goddess TV dah kena licenced... tak dapek la aku nak d/load episod

seterusnya dan terpaksa la juga aku tunggu dgn penuh kesabaran di jiwa raga utk

full episod kat pasaran. Maksudnya mesti kena beli lerr...

Aiseh.. sebot pasal lesen... ni yang buat tensen ni... hee tongue.gif

Dahlerr Naruto pon baru kena lesen.. Sib baik aku sempat download sumer episode anime seblom ni.. kotidak, sangaplerr.. cuma kena jenuh menunggu episode baru skang jer.. ala.. tak lama lagi abis.. akhir bulan mac ni kot..

pasal Mahou sensei tu..ahh, lantaklah.. aku takmo jiwang lagi.. macam masa Love Hina dulu, aku jiwang abisss.. sumer benda pasal love hina aku kumpul.. sampai member pon gelaksskan aku. ciss cis.. hehehe LOL laugh.gif nanti-nantila aku menjiwangkan balik diri aku.. LOLOL (mintak-mintak takde kene lesen.. amin) LOLOLOL tongue.gif

perlukan bantuan...sesapa leh tak bg link bit tuk download onegai twins....kat animesuki takde la...aku ad dr episod 1-8 jek....tolong tolong...!!!1

Aiseh.. sebot pasal lesen... ni yang buat tensen ni... hee tongue.gif

Dahlerr Naruto pon baru kena lesen.. Sib baik aku sempat download sumer episode anime seblom ni.. kotidak, sangaplerr.. cuma kena jenuh menunggu episode baru skang jer.. ala.. tak lama lagi abis.. akhir bulan mac ni kot..

Takde ker yang renegade nak jadik Lone Wolf... buat terus...

Selalunya... group fansubbing terkenal cam A-One ngan Anime-Kingdom takkan lepas kan camtue jer series yang diorang subbed... tak taula Naruto...

Insya'allah... akan ada jugak yang buat sesenyap... at any rate... mIRC for sure akan released jugak... masalahnya... kalau dah kena licensed... mesti kat IRC queue macam sial... boleh naik gila wo... but usually... biler dah ada kat mIRC... mesti ada yang penaik torrent karang...

Try some places like #Tokyotosho :

http://tokyotosho.com/index.php

Yang nie selalunya akan letak torrent sesenyap... licensed punya... sama cam Boxtorrent gak...

*Depending on the law here... this post might got deleted after this... if so... please put a notice here OK... Moderators... so... no one will ever post something like this anymore... but if not... well... i'll be glad then...

skang ni Naruto - 'Dattebayo' ngan 'AnimeOne' jer yang masih teroskan subbing ni.. so link torrent file terkini diowang slalunye ada kat fans website.. ala.. cam NarutoChaos, NarutoLegend, NarutoFans, NarutoKun, NarutoCentral, NarutoChuushin, NarutoDownload dan lain².. hee.. banyak lagi senornye.. situ la diowang slalu bagi link torrent untuk sementara.. so slalunya kena cepat download laa. kotidak link tu lenyap.. tu pasal aku jenuh menunggu tiap-tiap minggu dah skang.. peghhh.. ponat den.. tongue.gif

Siri Love Hina ep. 1 - 24 + ep. 25 taknak tengok dulu ke? Nanti ko tak feel pulak

nak layan anime Love Hina. Aku kalau nak d/load anime selalunya yg baru keluar TV

kat Jepun atau anime yg aku nak tu mmg tak jual kat Malaysia. So aku beli je full

episode yg dah ada kat pasaran.

Pasal Onegai Twin.... Kalau ko rasa jalan cite Onegai Teacher tu BEST.... Ko mmg

patut tengok anime Onegai Twin tu gak. Mcm yg aku dah post prebiu pasal Onegai

Twin tu >> Kiriman #10

P/S : Ah My Goddess TV dah kena licenced... tak dapek la aku nak d/load episod

seterusnya dan terpaksa la juga aku tunggu dgn penuh kesabaran di jiwa raga utk

full episod kat pasaran. Maksudnya mesti kena beli lerr...

dah tgk... sbb tu nak tgk luv hina again... ah my goddess best tak? tak penah lak terpikir nak tgk...

dah tgk... sbb tu nak tgk luv hina again... ah my goddess best tak? tak penah lak terpikir nak tgk...

AH! MY GODDESS TV - Ah! My Goddess Production Committee, AIC, TBS 2005

Pernah tengok anime Onegai Teacher/Sensei kan?! Karakter/watak2 dlm anime tu direka sendiri oleh Pengarah asal Ah! My Goddess TV dan Filem. Drp kejayaan sukses beliau dlm anime Onegai Teacher… Beliau diberi tanggungjawab mengarahkan siri TV Ah! My Goddess pula. So, kalau Onegai Teacher sememangnya antara anime TOP… kalau Ah! My Goddess pulak? Heh… heh… heh… tongue.gif

Sebenarnyakan, sebelum Onegai Teacher TOP… Ah! My Goddess la yg paling TOP dikalangan peminat anime dan manga seluruh dunia sebab Ah! My Goddess direka sejak tahun 1988 dlm bentuk Manga. Pastu dianimasikan dlm bentuk OVA… Pastu anime pendek edisi khas Ah! My Goddess: Being Small is Convenient… Pastu filem lagi…. Dan skrg ni atas permintaan peminat dan penerbit, siri TV la pulak! Banyakkan… Kalau dah banyak, memang TOP & da’ BEST!

Sipnosis skit…

Cite anime bermula dgn seorang watak loser… nama budak tu Morisato Keichi. Dia ni selalu je kena buli ngan senior dia yg tinggal satu asrama. Mungkin dia ditakdirkan bernasib malang dan gagal dlm bercinta… Walaupun sentiasa dapat nasib malang, dia ni ada gak sifat baik hati dan suka membantu kpd mereka2 yg memerlukan. Dgn adanya sifat spt tu… Keichi dikurniakan satu permintaan drp seorang dewi.

Dewi ni dtg dlm hidup Keichi masa dia nak mendail telefon… Tiba2 je dewi tu dtg pastu dewi tu nak bagi dia tunaikan satu permintaan. Dia ingatkan kawan2 dia nak kenakan dia, biasa la kan nasib malang. Dewi tu nama dia Belldandy… Belldandy pada pandangan Keichi seorg pompuan yg cantik, bertanggungjawab dan berbudi bahasa (biasa la kan Dewi). So, Keichi tertarik dgn sifat yg dimiliki Belldandy dan secara tak sengaja dia terminta satu permintaan iaitu berharap Belldandy akan sentiasa berada disisinya. BOOM! Permintaan ditunaikan dan secara automatiknya nasib malang Keichi bertukar jadik nasib bertuah malahan Belldandy dah jadik kepunyaan Keichi seumur hidup.

Sejak drp peristiwa tu dia dihalau oleh senior dia drp tinggal kat asrama sebab asrama tu melarang pompuan berada kat asrama… Keichi pun membawa diri dia dan Belldandy carik tempat tinggal baru dan bermulalah satu pengembaraan utk diaorg berdua yg penuh dgn adengan komedi, romantik dan aksi magik yg bakal berlaku dlm hidup mereka.

P/S :-

Skrg ni susah skit nak cari anime ni utk d/load sebab dah kena licensed… So, bersabar la dulu, kita sama2 tunggu anime tu kuar kat pasaran negara kita. Anime last yg sempat aku d/load pun sampai episod 6 je. Kpd mereka yg bleh bantu… Ada tak website lain yg bleh di d/load?!

Kepada sesape yg nak anime Love Hina episod 1-24 + 25, Movie ngan Love Hina Again... Aku tak bleh nak tunaikan permintaan korang, sebab semua tu dlm format DVD... dan aku takde DVD-R utk burnkan anime tu. Harap Maaf.

user posted image

Naa...Na...Nani KOREeeeee...!!!

Thanks ~arigatou Dominant,

Aku dah jumpa...

Kat laman web tokyotosho ada, tapi tak reti guna la... Last2 aku usha2 dlm web tu aku jumpa team fansub yg buat sub utk anime tu.

Lega la juga skit... ~fuh biggrin.gif

Saksikan Yuo're Under Arrest versi dubbing melayu di ntv7 saluran ceria anda setiap Sabtu jam 11.00 pagi... smile.gif

Eh...?? Betul ke...?

You're Under Arrest kat NTV7 setiap Sabtu jam 11 pagi...!

Baru hari ni aku tau...

Bagus gak tengok anime tu semula walaupun dah lama tak tengok...

Kpd mereka2 yg belum pernah menonton siri You're Under Arrest... Ni anime citer pasal Polis Traffik... Anime ni bergenre drama ngan aksi. Sesuai utk tontonan semua golongan peringkat umur sebab banyak adengan komedi, suspen, aksi kejar-mengejar, romantik dan pengajaran. Seolah-olah kita tengok cite drama tapi dlm versi animasi.

Anime ni pun mmg TOP giler dikalangan peminat2 anime... Tak rugi tengok!

Siri-siri You're Under Arrest :

You're Under Arrest Season 1

You're Under Arrest Season 2

You're Under Arrest No Mercy OVA

You're Under Arrest in L.A.

You're Under Arrest - Live Action Drama

Selamat Menonton!

P/S :-

Kalau NTV7 tayang semua siri2 You're Under Arrest kat atas tu...

Mesti ramai anak muda remaja kita nak jadik polis.... Cawangan Trafik lak tu... biggrin.gif

Miami Gun... Best Action/Comedy 2004...

Mana ko dapat info tu?! Anugerah/Award yg mana satu?

Tu anime pasal polis gak... keluaran 2003. Aku tak pernah tengok lagi sbb tak pernah dengar pun. Kalau diikutkan review DVD anime tu, cite dua org pegawai polis wanita yg membenteras kegiatan jenayah kat Miami (kat USA la kut?). Anime ni lebih tertumpu pada aksi2 lasak dan banyak komedi bersahaja dan tak dilupakan unsur2 ecchi. Sesuai tontonan utk bebudak 15 tahun ke atas je.

Mungkin latarbelakang cite lebih kurang cam You're Under Arrest in L.A. tapi lebih kpd penceritaan yg penuh aksi. Barangkali la kut? Tapi kan... mcm You're Under Arrest in L.A... aku tengok anime tu mcm tengok cite animasi US pulak tapi digabungkan ngan sentuhan anime la... Drp uniformnyerr... kereta peronda ngan latar tempat kat Los Angeles, sebijik la cam tengok siri TV US... laugh.gif

user posted image

Edited by Iruga Nii-San

Sedih aku kat anime2 yg ditayangkan kat ntv7 sebab lagu depa potonggggg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nasib baik Naruto ditayangkan kat TV3 kalau tak..........

:: OFF Topic ::

Adakah bilik anda seperti ni...?

Ni bukan bilik aku... Saje je nak tunjuk... hehehe!

user posted image

....................................................................... biggrin.gif

user posted image

Haruka Brigade declare war on Shinobu Brigade...

user posted image

Shinobu Brigade make alliance with Kaolla-Suu Brigade...

Shinobu Brigade special force :

HKSS - Her Kawaiiness Secret Service ...

Begin sending thier agent to get more information about it!

user posted image

Kaolla-Suu Brigade agree to make alliance with Shinobu Brigade...

There also are rumor about Motoko Brigade making alliance

with Haruka Brigade! Protect our last remaining Hinata Hot Spring!!!

PuteraNime - 2005

....................................................................... biggrin.gif

P/S : Sesaje aku post... Utk memeriahkan lagi suasana topik ni!

:: ON Topic ::

Edited by Iruga Nii-San

satu lagi anime comedy yg best....azumanga daioh

user posted image...tak pernah lagi tengok anime nih...