Jump to content
iruganiisan

Anime Preview & Review

Recommended Posts

eeiii....wakatta........kene balik kat aku...

Manga dia ke?Kat Kinokuniya ada jual tak?

Hm??? Takde la...

Manga dia versi download jer yg ader...... entahla.... kalo Kinokuniya volume 1 sensored ada kot (seswai untuk bawah umur... kohkohkohkoh)

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif © 2004 - 2005

Hohohoh... nak beli manga kat Kinokuniya dlm lingkungan harga RM 30-40 per volume, versi Bahasa Inggeris. Ada berani?! happy.gif

Crimson,

Manga Tenjou Tenge tu mcm manga Love Hina tak? Maksud aku... menghiburkan dan tak begitu serius sangat!! Eh...? ko dah baca manga LH kan?!

Kalo manga tu lebih kurang mcm Death Note. Kureng skit aku nak menghayatinya... mmg serius giler kalo aku baca cite tu... takde can aku nak gelak.

Tenjou Tenge>Langit

Love Hina>Bumi

hehehe...camnie lar perbandingan dia.Love Hina harmoni sket,Tenjou Tenge penuh aksi lasak.....tapi gurls dalam manga tu kiut sangat sekaligus boleh menyejukkan mata yg berserabut.

Hm.... untuk perbandingan...

:: OFF TOPIC to Manga jap ::

Death Note

Semenjak kebelakangan nie kepala aku makin berserabut semenjak start baca manga nie sampai chapter terkini... yakni Chapter 59.... dier nyer cerita sewel gila nak mampus... heran aku ngan tahap pemikiran mangaka dia.... sampai tak terjangkau pemikiran aku tue... die bleh pikir...

Cerita hanya berkenaan nota yang boleh membunuh dengan menulis nama... tapi dia pusing sampai biol otak aku nak paham...

Love Hina

Kelakar giler.... tahap echi sama paras dengan Tenjou Tenge dalam most volume nyer.... ada beberapa kali aku gelak sampai 5 minit... tengok minah expert pedang tue terlanggar tiang... lepas tue terpijak baldi semata-mata Kei cakap kat dia... "ada nasi tepi muka"

Tenjou Tenge

Macam monkey.d.luffy cakap.... memang sejuk mata memandang gurls dalam manga nie.... hilang serabut mata.... untuk a few volume sampai volume 8... tak la banyak sangat aksi merbahaya.... jalan cerita pon... macam kepada sesapa yg dah tengok anime dia la... sama jer... ada la beza sikit.... tapi beware... volume 1 ngan 2 tak digalakkan dibaca oleh bawah umur.... sebab kandungan nya dahsyat.... Volume 3 ke atas... lebih kurang macam manga Love Hina la kandungan *** dia...

Start volume 8 (sambungan OVA).... manga start jadi serius... zaman "F"

=====================

Anyone care to burn kat aku Love hina tak???

Dah terpengaruh la dengan Iruuganisan... kohkohkoh

Amacam Iruga??? Bleh???

Love Hina

Kelakar giler.... tahap echi sama paras dengan Tenjou Tenge dalam most volume nyer.... ada beberapa kali aku gelak sampai 5 minit... tengok minah expert pedang tue terlanggar tiang... lepas tue terpijak baldi semata-mata Kei cakap kat dia... "ada nasi tepi muka"

Tenjou Tenge

Macam monkey.d.luffy cakap.... memang sejuk mata memandang gurls dalam manga nie.... hilang serabut mata.... untuk a few volume sampai volume 8... tak la banyak sangat aksi merbahaya.... jalan cerita pon... macam kepada sesapa yg dah tengok anime dia la... sama jer... ada la beza sikit.... tapi beware... volume 1 ngan 2 tak digalakkan dibaca oleh bawah umur.... sebab kandungan nya dahsyat.... Volume 3 ke atas... lebih kurang macam manga Love Hina la kandungan *** dia...

Oo... itu mcm ka.

Hmm... Kalo itu mcm... bleh bagi aku link manga utk Tenjou Tenge... biggrin.gif

Anyone care to burn kat aku Love hina tak???

Dah terpengaruh la dengan Iruuganisan... kohkohkoh

Amacam Iruga??? Bleh???

Pasal anime Love Hina

Erm... aku bleh tolong... tapi kan... Ada 2 sebab yg jadi penghalang :

1. DVD tu kat kampung aku nun oversea... bawak balik masa Hari Raya cuti hari tu.

2. DVD burner takde... huhuh... tongue.gif

~Gomenasai ne...

Harap yg lain bleh tolong gak. *mengharap* happy.gif

Oo... itu mcm ka.

Hmm... Kalo itu mcm... bleh bagi aku link manga utk Tenjou Tenge... 

Pasal anime Love Hina

Erm... aku bleh tolong... tapi kan... Ada 2 sebab yg jadi penghalang :

1. DVD tu kat kampung aku nun oversea... bawak balik masa Hari Raya cuti hari tu.

2. DVD burner takde... huhuh... 

~Gomenasai ne...

Harap yg lain bleh tolong gak. *mengharap*

Alamak... rasa aku link direct download Tenjou Tenge tak wujud dah... sebab ke licensed... hm... mende nie suruh Dominant Star jawab... since dia yang bekalkan kat aku stock manga nie...

==================

Love Hina... hm... ok... dah tue bila ko nak beli DVD writer iruuga??? laugh.gif

Ok.... sesapa leh tolong burnkan eh??? Ada???

Uish.... dari segi echiness....

Tenjou Tenge = Love Hina...... takde lebih dan kurang la...... aku paham maksud Crimson Star...... volume 1 ngan 2 bahaya untuk bawah umur..... sebenarnya babak macam dalam Tenjou Tenge volume 1 ngan 2 tue banyak dalam Love Hina......

Perbezaan antara Love Hina ngan Tenjou Tenge hanyalah dari segi genre jer..... Tenjou Tenge fighting... Love Hina... macam kekeluargaan sikit...... tue jer...

Yg. lain... sama sahaja semuanya.....

Kalau nak kata serius..... manga Tenjou Tenge tak serius sangat pun...... standard jer..... lain la Death Note.... itu.... kalau IQ 300 pun susah juga nak faham jalan cerita dia.....

Pendek kata... Tenjou Tenge = Love Hina.... cuma Tenjou tenge fighting... itu sahaja....

kalau mahu DVD saya ada DVD btul dgn kotak-kotak skali.

jarang main, berjalan lancar. (sebab main yg vcd)

jual rm 5 skeping dvd (masa beli dulu satu keping rm 20+)

dah nak jual anime dvd dah sebab tak kumpul dvd btul dah

cuma nak kumpul dvd avi kat dalam tongue.gif

antara nya love hina tu lah rolleyes.gif

Edited by DRS

:: OFF TOPIC TO MANGA ::

Another way for download...

Pergi ke :

#[Evil_Genius]@irc.irchighway.net

Bergantung pada volume berapa yang ko nak... check sini :

http://evanidus.ath.cx:7420/eg/packlist.txt

Contoh... kalau nak Tenjou Tenge volume 8... taip ini dalam mIRC tue...

/msg Neverwhere xdcc send #1592 (nombor belakang tu sentiasa berubah...)

Tak perlu Queue... sebab XDCC.... tapi kalau ada orang download file yg sama... kena la queue.... tapi selama nie tak pernah lak aku kena queue....

Kelajuan dijamin laju.... kemungkinan kena queue hanya 1%.....

Kat situ... nak manga lain pun boleh...

*Credit to.... er.... tak ingat la sapa first ajar mende nie kat aku.... dekat forum lain.... sorry rightful owner.... sad.gif

:: ON TOPIC TO ANIME ::

==================================

DRS ada Love Hina.... DVD yg masuk dalam DVD player tue ke???? Bukan avi???

Edited by Crimson Star

Nak tanya sikit...

Pasal Hanaukyo Maid tai ngan hanaukyo maid tai le verite...

Sama ke??? Naper aku tengok nama budak tue sama??? Tai Le Verite remake Hanaukyo maid Tai ke???

Manga dia ke?Kat Kinokuniya ada jual tak?

aku bukan nak beli manga tapi vcd dia, cari merata tempat tak jumpa...hampeh betul...kat kinokuniya banyak gak komik yg aku tak pernah baca...nasib baik aku tak rompak kalau tidak semua sekali aku angkut bawa balik..... tongue.gif

Edited by ohayo

Nak tanya sikit...

Pasal Hanaukyo Maid tai ngan hanaukyo maid tai le verite...

Sama ke??? Naper aku tengok nama budak tue sama??? Tai Le Verite remake Hanaukyo maid Tai ke???

Sama... tapi lain kompeni yg buat. Cuma...

Hanaukyo Maid Tai :

Cite pasal Tarou-sama je (mcm cite pengenalan la juga). Sepatutnya siri ni ada sambungan utk episod 16, 17 dan 18... Masa ko tengok anime HMT ni kan... mesti ko tertanya... kenapa Mariel mesti berkhidmat utk Tarou-sama. So... jawapan tu ada kat HMT 'La Verite.

Hanaukyo Maid Tai 'La Verite :

Dipanjangkan cite lagi... so, fokus kpd kisah pasal Mariel (Chief Maid) pula. Bermula episod 1-4, cite start balik camana Tarou-sama bleh jadik tuan besar kat mansion datuk dia... sama spt HMT tapi diubahsuai skit jalan penceritaan asal. 5-12 masuk la kisah pasal Mariel dan asal usul kewujudannya utk Tarou

Walaupun kedua-dua anime tadi ada skit perbezaan... tapi aku puas hati sebab dah tau kenapa Mariel dilahirkan utk Tarou. Huhuh... Masa memula aku tengok cite HMT ni sampai habis... mmg aku tak puas hati... sbb cite anime tu tergantung. Kononya ada ep. 16, 17 dan 18... tunggu punya tunggu dia buat baru HMT tu pulak... ~geez!! Sebenarnya aku suka gak tengok karakter design dlm HMT berbanding HMT 'La Verite.

Selamat Menonton. ~Bonam Nectom

p/s :

DRS offer DVD Love Hina ori... sekeping RM5.

Pehh... murah giler. Kenapa?!

Edited by Iruga Nii-San

DRS tokan Dvd anime ke?Nak list boleh????

Mana DRS ilang nie??? hurm... huh.gif

==========

Owh~ kiranya Iruga.... Hanaukyo Maid Tai ngan Hanaukyo maid Tai Le Verita tue sama la??? Cuma berbeza dari beberapa segi jer kan?? mainly... mata hero nyer terbukak la luas sikit laugh.gif

p/s :

DRS offer DVD Love Hina ori... sekeping RM5.

Pehh... murah giler. Kenapa?!

DRS pun offer kat aku juga, aku cadang nak sapu bersihla ni...cuma tunggu pm dari dia....sibuk sangat dia ni takpe aku sabar menunggu.... smile.gif

DRS pun offer kat aku juga, aku cadang nak sapu bersihla ni...cuma tunggu pm dari dia....sibuk sangat dia ni takpe aku sabar menunggu.... smile.gif

huhuhu...mana bole ko sorang je sapu bersih..weih DRS ko burn byk² pakai dvd paling berkualiti pastuh jual rm5 huhuhuhu~~ laugh.gif

No Offense biggrin.gif

huhuhu...mana bole ko sorang je sapu bersih..weih DRS ko burn byk² pakai dvd paling berkualiti pastuh jual rm5 huhuhuhu~~ laugh.gif

No Offense biggrin.gif

aku tak taula dia boleh offer kat kau ker tidak masalahnya cd tu dia cakap nak habiskan stok jer jadi aku berjaya book dulu...ahaks tongue.gif

ya btul ohayo

utk penghabisan stok je yg dah booked saya janjikan jual murah tuh

dah ler sibuk takkan nak buat kerja tak untung memanjang jek blink.gif