Jump to content
queenice_effa

Cinta Di Universiti

Recommended Posts

pendapat aku la kalu slalu men msg ngan awek lupe sampai xingt nak blaja fail r exam..blaja kat u nie kene byk blaja..bahan2 kerja sume nak kene cari sendiri..lain macam skolah cikgu boleh bekalkan..stakat kalu dgr lecturer besyarah je tanpa wat ape2..payah nak dapat pointer hebat.. :P

tahu x pe,dahlah ckp bukan main laju lagi sampai x sempat nak catit kat nota/buku,bak kata sepupu2 dan kawan2 saya laaa~~~~

x payah bercinta lah... kahwin terus... senang cerita..

kalo umur 13 takkan nak khawin terus..

kalo zaman dulur boley aarrr....:lol: :xD

aku confuse nih si TS nih aku baca kat thread lain dia baru nak masuk U..mcm mana adik dia leh masuk U dulu..

n dia ckp dia 18tahun..hurmmm aku confuse.. <_<

haha.. diri sendiri la tu.. dia confuse nak bercinta ke x :lol:

haha.. diri sendiri la tu.. dia confuse nak bercinta ke x :lol:

cisss maknanye dia nak cover la nih..kenapa tip0 akuh~ <_<

ok back to topic

apsal la kecoh2 xmo cinta la kat U la jgn cinta kat skola la..

kang kalo benda yg kite xmo tuh la benda tuh datang ha..nanti dah kena penanggan cinta baru la sedar sedap ke x cinta tuh..

mcm aku nih yg nak bercinta nih xdtg2 pun..so kena la ubah fikiran xmo cinta baru dia datang hahaha..

itulah hidup benda kite nak slalu xdpt tapi benda kite x expect la benda tuh dtg kat kite..

cth paling dekat mcm navigator nye situation ntah mana punya nasib daaaa ex dia leh sekali U..

so tuh petanda tuh..who knows nanti diorank masa orentasi kat UPM dpt lak 1 group wakaka..walaupun lain course..

so xyah la nak sibukkan kepala otak korank ngang statement "aku xmo bercinta kat U Jangan bercinta waktu skolah & so whatever" dah masuk U tuh blaja je..kalo dpt awek kat U tuh anggap la ujian & juga rahmat tuhan kasi..yela mana tau tuh bakal bini korank..janji study is priority..

benda nih diri sendiri..xdenye kalo kapel bole jejas study ada org sebaliknya..so benda diri sendiri..ko sendiri set mind ko sendiri pilih jalan hidup..ko rasa nak kasi priority dlm bercinta dari study tuh pun diri ko sendiri pilih..

so pikir2kan lah..

mane ada buta.....kalau buta x nampak la kekasihnya...heheh....(gurau)

Cinta mmg buta...sebab cinta buta itu la ramai org kahwin muda...betulkan??

Cinta,apa itu yea. Apa punya bestla cinta ni. Bagi aku la,

CINTA ITU BUTA,BUTA ITU MATA,

MATA ITU BULAT,BULAT ITU TELUR,

TELUR ITU KUNING,KUNING ITU TAHIT,

JADI KESIMPULANYA CINTA ITU IBARAT TAHIT :excl:

CINTA KALAU MASIH BELUM ADA MATLAMAT I MEAN nak serius sampai ke Pelamin , Cinta tu ibarat tahi kot huhuhu

kalau cinta dengan adanya matlamat dan Usaha untuk setia , itu la cinta sejati :)

susah kalau nak bercinta nih , sbb dengan cinta kita tak akan puas , so bila cinta tak puas kita akan cari lain , then ada la isu ditinggalkan la itu la ini la.

betul ckp navigator tuh kalo ada matlamat utk sampai akhir hayat tuh cinta sejati ( walaupun maybe rezeki ko x sampai situ )

cinta itu mmg buta sebab xde mata..kalo sapa lom penah feel cinta yg betul n rasa mainan perasaan nanti 1 day ko akan jumpa gak & bile ko di tinggalkan oleh kekasih ko baru ko sedar & pikir itu lah cinta ko..

for me..cinta tu subjektif..ade org perlu cinta utk sumber kekuatan...ade yg x perlu cinta cuz kenangan lalu yg menyakitkn..well..utk adek yg umo 13 tu.. klo adek nk crik pnglmn pn..adek kne tau batas...bdk2 skrg,mkin kte lrg..mkin kuat k'inginn nk m'cube....adek kne syg dlu dri adek b4 adek syg org lain...

adek boleh b'cinta klo adk nk..mmg fitrah manusia ingin b'cinta dn d'cintai..itu mmg x de sape dpt nafi kn..x kesa la smade cint kpd tuhan o manusia o etc...tp yg pnting adek kne igt...cinte2 jgk beb..tp kewajipan adk skrg yg utama ialah bljr......akak cbr adek...utk buktikan pd org2 yg m'lrg adek b'cinta tu...yg even adk b'cinta pn...tp adek hebat dlm pelajaran...jgn ckp x boleh..slagi adik x mencuba...well...goodluck my dear... ;)

Edited by qishie

daripada bercinta kpd manusia yg kemungkinan besar x akan berkekalan ini,baik bercinta dgn yg Ilahi iaitu Allah SWT~~~~cinta yg berkekalan sampai bila2~~~~

Jalan Sehala

Album : Jalan Sehala

Munsyid : Saujana

http://liriknasyid.com

Tuhanku Maha Pengasih

Tuhanku Maha Penyayang

sebelum pun sempat tangisku

jatuh ke bumi

rahmatNya menyambut[segera]

membisik bujukan penawar bersakti

apa lagi nak ku gusar

cinta Nya tak pernah gagal

hadir di kala ku sepi di kala ku bersedih

P/S:terkeluar topik x ni???

Ada Apa Dengan Cinta???

bg aku b'cinta kat u depend pd individu tu...pengalaman aku kat u dulu,aku lbh suke lepak2 dengan member2.

kalo ade gf/bf kat u,ko punye time dgn member2 mesti terhad....kdg2 tu ade yang dah lupe member...bila susah je br cari.

sekarang aku dah keje...so ape lg ditunggu.... :D

betul2..huhu..bile couple time blaja ni mase ngn kwn2 agak kurang...

yewla...da bz study + penat,mane ade mase nk keep in touch ngn kwn2 lame...ade mase sket tu nk kne msg kn bf/gf plak...

lg2 klu yg long distance relationship tuh..ssh nk maintain...hoho

"klu jodoh x kemane...tol x??hehehe

kalu di u nak bercinta kira ok ar sbb umo da 18sx ni kalu umonye 13 masih kira ingusan lagi bau la ko nak pantau..adik ko da besa panjang kalu otak dia betul bleh bepikir waras aku rasa tak jadik masalah bergantung pada diri nye sendiri sebenarnya..ko tak leh nak kongkong sangat adik ko tuh kang dia tensen langsung tak jadik ape ko wat kawan ar adik ko tu tanya ape dia wat cinta tak leh disekat2 nasihat kan je da la..jangan samakan diri ko ngan adik walaupun sedarah sedaging tapi ati lain2..

so kesimpulan yang leh ko wat skang adalah jdkan adik ko kwan smbil tu ko wat2 r tanya adik ko ngan bf dia camner berkongsi cerita itu adalah jalan yang terbaik..

kalu aku terkasar bahasa sowey la ye..aku cume bg pendapat jek.. B)

Ada Apa Dengan Cinta???

bg aku b'cinta kat u depend pd individu tu...pengalaman aku kat u dulu,aku lbh suke lepak2 dengan member2.

kalo ade gf/bf kat u,ko punye time dgn member2 mesti terhad....kdg2 tu ade yang dah lupe member...bila susah je br cari.

sekarang aku dah keje...so ape lg ditunggu.... :D

mmg btul pun..aku setuju..aku alami mcm yg kau alami..hehehe :lol:

*off topic

kalo umur 13 takkan nak khawin terus..

kalo zaman dulur boley aarrr...

huhu.ibu ak kawin masa umur beliau 17 tahun.ape kes?

sekarang aku dah keje...so ape lg ditunggu...

woo..ak dah keje juga.tapi awek pn xde.nk tunggu sape?

ak xde pengalaman pasal cinta.melainkn cinta pada-Nya =)

kadang2 ak rujuk kt Dr. tuah dengan Dr. Fadilah.

Ala tak semestinya semua yang kapel ni lupa kawan lama,yang penting pandai uruskan masa.Aku boleh je buat...aku keje n gf aku blajar amik degree.hari keje bese aku tak kisah sangat nak msj dengan dia ke tidak coz aku faham dia banyak keje asgment n kene study,aku bagi dia masa...time tu jugak aku kekadang jumpe kengkawan aku.Bla ari sabtu o ahad,aku keje dan bagi dia luangkan masa dengan kengkawan plak.

Aku masa skolah tak minat nak cintan2 ni,ada 3 orang yang ajak tp aku wat bdoh je.Smpai bg kad bentuk love besau2 hahaha gila ape? time PMR lak tu.bagi surat berkotak2.Bla habis je spm ntah cam ne Allah swt temukan aku dengan gf kat cc.Sampai skang da 4 tahun,alhamdulillah masih kekal.Sejak dia masuk U amik dip sampai degree,pointer dia still tak pernah turun dr 3.5.Yang penting kene pandai uruskan masa.Kasih sayang tu penting jugak,kalu tak de kasih sayang korang boleh hidup dengan baik?sbg contoh antara ibu bapa dan anak,perlukan kasih sayang untuk kuatkan hubungan keluarga,barulah fmly tu dapat buat somthing yang lebh bagus.Same jugak dengan pasangan bercinta... :) tapi ht2 jangan sampai terbangkit nafsu LUAR BIASA,padah jawabnya.

Budak2 18< dah pandai wat seks rambang,ape kes? aku yang jual ubat ni sodih tgk eh."bang,ada ubat ggur baby? " "bang,ada ubat kuat?" padahal budak lg tu.

so pada TS,jadi pemerhati,penasihat dam pendengar yang baik kepada adik.Jangan kongkong sangat nt die buat lagi teruk tanpa pengetahuan awak lagi susah.

camne ye..aku ni kalu bercinta blajar gak..tp alih2 aku faild satu subjek...aku heran la...ada gak aku stdy..buat revision..dating pn skjap je..leh tlng nshatkan aku tak... :huh:

Biasalah tu kekadang ada yang tak lulus,yang penting kuatkan semangat,study tul2,solat dan berdoa pada Allah swt.